Forum Forum podatkoweVAT

Senatorowie zmieniają definicję samochodu ciężarowego

Senatorowie zmieniają definicję samochodu ciężarowego

Wyświetlaj:
pejot / .* / 2005-03-26 06:38
Ministerstwo Finansów jest mistrzem w doprowadzaniu rzeczywistości do absurdu. Kiedyś w dzienniku Rzeczpospolita było zdjęcie, które przedstawiało wywrotkę Scania i Fiata Seicento z pytaniem, który z tych 2 samochodów jest ciężarówką. Dla urzędników Ministerstwa Finansów oczywistym było, że ... Fiat. Dlatego mam propozycję żeby każdy Minister Finansów jako swój służbowy samochód miał osobową wywrotkę. Ma to ten plus, że kierowca nie będzie musiał wysiadać aby otworzyć drzwi Ministrowi. Pociągnie za wajchę i już.
jurek / .* / 2005-03-25 18:34
To jest głupota od samego początku, a nasi mędrcy nie potrafią z tego wybrnąć.Kupiłem samochód z kratką. Teraz nie mogę odliczać VAT-u z paliwa, jak chcę przewieść coś większego muszę go przerabiać na osobowy i drżeć czy nie zapłacę mandatu a i wrócić do osobowego też nie mogę (odkręcenie trzech śrub) Jestem wściekły na nich i na swoją głupotę, że dałem się wrobić w "samochód ciężarowy"
autor / .* / 2005-03-25 12:49
Moja żona miała gości z Anglii. Po całym dniu obwożenia ich polskimi drogami goście stwierdzili, że Polacy bardzo kochają psy !!!. Na jej zdziwione pytanie "dlaczego" odpowiedzieli: bo w co drugim aucie jest w bagażniku kratka oddzielajaca psa od pasażerów.
Arti / .* / 2005-03-25 09:49
Polska krajem samochodów typu pick-up.‘’Za samochód dostawczy zostanie uznany pojazd samochodowy, który maodkrytą część bagażową”.Samochody tego typu mają dwa rzędy siedzeń i otwarta przestrzeń bagażową. Są wygodne i bogato wyposażone. Niektóre modele są bardzo ekskluzywne. Idealnie nadają nasze drogi, bo przecież ten samochód porusza się doskonale po bezdrożach.Mankamentem jest to, że są nieco droższe od standartowych samochodów typu van, ale co tam wrzucimy w koszty i i znowu troszkę mniej kaski w budżecie. Hi,hi
fnool / .* / 2005-03-25 11:56
i od paru lat kupuję tylko pick-up'ypolecamhilux, L200, navara, jak najdalej od campo
Szy / .* / 2005-03-25 08:50
W prawie jazdy mam napisane, że samochód ciężarowy, to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. I na samochód ciężarowy potrzebuję prawo jazdy kategorii C.Inna sprawa, że do prowadzenia działalności gospodarczej wykorzystuje się nie tylko samochody ciężarowe.
Piter / .* / 2005-03-25 07:42
W firmie usługowej gdzie zatrudnim ponad 2 pracowników muszę kupić jeszcze jedno auto bo 3 nie da rady jeździć samochodem. GŁUPOTA STRASZNA!!!!!!!!!!!! Fakt wybory niedługo.
Andrzej / .* / 2005-03-25 07:40
A może prościej jest przyjąć, że samochód stanowi majątek przedsiębiorstwa i normalnie odliczać VAT tak jak od każdego zakupu? Przecież to jest chore oglądać BMW w wersji z kratką ;-)
leszeczek / .* / 2005-03-25 10:20
To jest chore, że tylko od ciężarowych mozna odliczyć VAT. A taksówki to co. Kasy fiskalne kazali taksówkarzom zamontować,a VAT od pojazdu i paliwa muszą płacić i odliczać nie wolno. Bandytyzm i tyle! Z drugiej strony prawda, że jak ktoś ma działalność gospodarczą to nie ma samochodów do urzyrtku osobistego i to jest druga strona medalu.
sf / .* / 2005-03-25 05:59
Ludzie nie wybierajcie durniów i oszołomów do parlamentu i senatu. Obraz ustawy o VAT i definicji samochodu ciężarowego jest tego przykładem. Faktem jest że Balcerowicz i jego kompania czego nie dotknęli to spaprali. Tłumaczenie ludziom że uchronił kraj wprowadzajać wysokie odsetki jest idotyzmem ponieważ mógł zrobić to każdy mający takie przyzwolenie. Zapamiętać należy że w gronie tych pomysłodawców nie ma posłów Samoobrony tylko SLD, UP, PO PiS, LPR, PSL, definicja samochodu ciężarowego powinna dotyczyć tyllko przeznaczenia a nie wymiarów i pełne odliczenie VAT-u, ale należy wiedzieć że posłowie i senatorowie nie prowadzą działalności gospodarczejdlatego nie wiedzą co należy uchwalić i jak doprowadzić gospodarkę do rozkwitu, nie można być wielbłądem dbającym o wszstko czyli o nic tylko swoje koryto. Powinna być podana tylko kwota , a kratka też się przydaje jak chcę przwozic psa, który dzięki tej decyzji o kratce bardzo lubi jezdźić .
Nikt / .* / 2005-03-25 07:09
Sf- nie martw się, już nie długo będzie jeszcze lepiej. Niech dorwą się tylko do władzy oszołomy biało-czarne. Ciekawi mnie kiedy to wszystko padnie.
Zdruzgotana żona przedsiębiorcy transportowego / .* / 2005-03-24 23:33
W tym kraju wszystko stoi na głowie,a kto jest przy władzy próbuje przepchnąć swoją sprawę.Vat od samochodów jest tego świetnym przykładem.Kto ma większy wóz,ten lepszy.Mały,jest maluczki
Rosiczka / .* / 2005-03-24 22:58
Razi mnie osobowy z kratami prawie na tylnej szybie osobowego samochodu. niemniej niemadre przepisy zrodzily taka sytuacje. Po prostu wystarczy dac ludziom odliczyc koszty i VAT bez koniecznosci uciekania sie do sztuczek
Janusz / .* / 2005-03-24 22:42
Polacy jak długo mamy jeszcze znosic te idiotyzmy
Przedsiębiorca? / .* / 2005-03-24 22:33
Ludzie, czy wy nie wiecie o co chodzi? Przecież wiadomo, że jak nie wiadfomo o co chodzi to chodzi o kasę. Nakradli, łapówek nabrali, teraz od nas chcą wyciągnąć, bo im mało. Takie kretyńskie decyzje ruinują naszą gospodarkę! PAMIĘTAJCIE O TYM W WYBORACH - TO JUŻ NIEDLUGO! WYELIMINUJMY IDIOTÓW Z SEJMU I SENATU!
miś / .* / 2005-03-24 22:56
A niby jak chcesz to zrobić??? Wskaż mi kandydatów którzy pchają się do wyborów nie po to by kraść czy brać tłuste apanaże a stawiam... a co tam chcesz. To jest niestety największa tragedia, że nasz wybór ogranicza się do: złodziej1 lub złodziej2, idiota1 lub idiota2 itd.
George / .* / 2005-03-25 09:10
Może UPR? Ale nie wiem jak by to było. Jeszcze u koryta nie byli.
mały / .* / 2005-03-24 17:57
Jak sobie wspomnę czasy kiedy Balcerowicz wprowadzał VAT, to mnie ogarnia nostalgia.Wówczas wydawało mi się , że VAT jest tak skomplkowany, że mało kto sobie poradzi. Jednak oceniając to z perspektywy czasu mam wrażenie że cała istota VAT-u została pogrzebana. Kilka ustaw tak popsuło ten podatek, że dzisiaj nie spełnia on podstwowej roli, jaką miał spełniać. Pamietam jakby to było dziś. Dal przedsiębiostw miał być neutralny a wyszło jak zawsze w Polsce.
George / .* / 2005-03-25 09:15
Pragnę przypomnieć, że VAT wprowadzał niejaki min. Modzelewski, czołowy oszołom i przekrętas. Pełniąc funkcje ministerialne jeździł po całym kraju i prowadził - odpłatnie, a jakże by inaczej - kursy i szkolenia dotyczące VAT-u. Nie uciekał przed podawaniem interpretacji przepisów, znanych tylko jemu, które o dziwo stawały się później tajnymi instrukcjami dla urzedów skarbowych. Jak facet o mentalności przekrętasa i widocznych objawach paranoi mógłby skonstruować rozsądny podatek VAT, który w założeniu jest przecież prosty?
MW / .* / 2005-03-25 01:11
Czego Balcerowicz nie dotknie, to spieprzy...
Kelner / .* / 2005-03-25 09:14
A podobno wczoraj stłukł szklankę
Marcin P. / .* / 2005-03-24 11:32
Szukajmy luk!Jaguar XKR Cabrio spełnia definicję: więcej niż 50% długości od szyby do klapy to bagażnik :-)
poseł / .* / 2005-03-24 11:55
Przykro mi bardzo, ale ta luka zarezerwowana jest wyłącznie dla Nas - posłów, senatarów, urzędników i naszych dam. Precz mi chołoto do roboty i nie narzekać, bo PIT'em, CIT'em, VAT'em i akcyzą poszczuję, spuszczę z łańcucha psy z US, ZUS, prokuratury, sądu i komorników!
Pracodawca ( ale już byly) / .* / 2005-03-24 10:36
No cóż czas chyba kończyć dzialalność w tym pięknym kraju - niech (p) oslowie i senatorowie sami skladają się na urząd skarbowy, zusy, podatki od nieruchomości itd.itp. Ja dziekuje, ja wysiadam.........
Przemas / .* / 2005-03-24 14:17
popieram. ja juz wysiadlem w styczniu br. pozdrawiam z Irlandii

Najnowsze wpisy