Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Senyszyn: Brak budżetowych pieniędzy dla partii to populizm

Senyszyn: Brak budżetowych pieniędzy dla partii to populizm

Wyświetlaj:
hen / 194.213.1.* / 2009-04-03 12:46
od ochrony środowiska nad ustawą mającą regulować handel zezwoleniami na emisję ditlenku węgla budżet stracił kilkaset milionów,stracił bo pan minister kombinował by droga jego sercu fundacja której był prezesem miała wyłączność na handel zezwolenianiami,japończycy chcieli kupić zezwolenia,ale nie mogli bo nie było ustawy regulującej obrót,więc kupili od ukraińców,by droga sercu pana ministra fundacja mogła zarobić pare milionów,budżet stracił kilkaset milionów,a teraz urządza się spektakl pod hasłem oszczędności,na kilkadziesiąt milionów złotych,bo zmniejszenie dotacji o ok.40% dla PO i pis i ok. 15% dla sld i psl,da może z 50 mln oszczędności,publiczność się podnieca się groszowymi osczędnościami,a kwota z 10 razy większa przepadła bo pan minister od środowiska kombinuje,i panu ministrze cicho,bo mamy głośny spektakl
kwl / 82.210.151.* / 2009-04-03 11:05
Pytanie polityków, czy są za ograniczeniem pieniędzy dla swoich partii to jak pytanie indyka, czy jest za przełożeniem obiadu, na który ma być serwowany. Odpowiedź jest znana zanim pytanie padnie. Cała reszta "argumentacji" jest maskowaniem rzeczywistych intencji.

Przy okazji jednak może warto by też i spytać na co te pieniądze idą. Powinny one chyba być bowiem wydawane na prace analityczne (ale nie głównie grupy fokusowe) i przygotowanie swoich często niedouczonych kadr do zarządzania państwem. Opłacanie firm PR-owskich i firm reklamy zewnętrznej nasi kochani politycy powinni opłacać z własnych pieniędzy. Sporo im przecież płacimy.
man13 / 2009-04-03 10:56 / Tysiącznik na forum
Warto zapamiętać kto bronił w kryzysie oszczędności podatników.
T1 / 195.14.4.* / 2009-04-03 10:19
Pani Senyszyn-200mln to mało? starczy na na załatanie kilku dziór, albo uratowanie choć jednego ze szpitali.. można podnieść pałace dla nauczycieli, albo pielęgniarek. kwota będzie niewielka, ale wolę dac swoje pieniądze pielegniarkom, niż na vódkę na impreze jakiejś partii!!!
PO jest krtytykowane za Misiaka-i słusznie, ale się rehabilituje i stara aby więcej nie było takich sytuacji..(pewnie i tak bedą ale już nie tak często. A przypomnieć mam jarkowi o andrzeju i romku-to dopiero była porażka!! i to świadomy ich wybór. ale wracając do tematu-jeśli 200 baniek to mało, to ja chcę tylko 1% tego dla siebie i mi styknie. Kochani żądzący-przecież takie dwieście baniek to tyle co nic, więc może dwie mi dacie??
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-04-03 09:58
Ja powiem tak, dla nikogo myślącego nie jest tajemnicą, że obecna "integracja" Europy, jest kontynuacja "integracji" Europy przez Adolfa i Józika!!! Wobec tego jak były finansowane, NSDAP i KPZR??? Widzimy więc, że harce w sejmie ryżego i jego ferajny to tylko ogłupianie tych co to kiedyś babci, dowód schowali.
andowc / 83.30.86.* / 2009-04-03 09:39
Jednak dla budżetu to nie są kwoty, które mogłyby zmienić cokolwiek - stwierdziła posłanka SLD.

"ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka" (powiedzonko).
Nie ważne kwoty (pieniądze),- liczy się "pazerność" partii.
deksryn / 83.17.134.* / 2009-04-03 08:48
A ja myślę że Pani Senyszyn jest po prostu zazdrosna, bo p.Donald przebił ją w poziomie populizmu i teraz musi sie odszczekać :) A co do nie chodzenia na wybory, to błąd moim zdaniem, bo wtedy tylko dajemy jeszcze większa władzę takim partią jak PO, PSL, SLD, czy PiS, ludzie powinniśmy głosować jak najbardziej, ale nie na powyższe partie, tylko na partie których teraz w sejmie nie ma chociażby UPR, PRP, czy PPP w zależności kto ma jakie poglądy i przekonania, tylko to może pomóc.
coś tam coś tam / 79.163.46.* / 2009-04-03 08:37
Likwidacja KRUS, komisarz w PZPN, obniżanie emerytur eSBekom, ograniczanie zadłużania państwa w kryzysie, itd., a wszystko to populizm (swoją drogą pamiętam jak PO atakowało Zytę za próby zmniejszenia klina podatkowego). W tym kraju nie będzie lepiej, bo w tym kraju 90% społeczeństwa to idioci, którzy popierają partie a nie zmiany. Sejm nigdy solidarnie nie będzie w stanie dokonać gruntownych zmian, opozycja zawsze będzie na NIE, by suckes nie został przypisany ekipie rządzącej. W sumie to Polacy mają na co zasługują z pewnym "ale" - jest jeszcze 10%, które myśli samodzielnie i jest bardzo wkur....ne, że w demokracji rządzi tępa masa bezkrytyczna wobec swoich wodzów, od Jarkacza po Donalda
kamikadze pl / 83.17.81.* / 2009-04-03 08:37
W UE ,sejmie czy senacie zarabiaja po kilkanascie tys zł.
jezdza luxsusowymi brykami ,gadzety itp. a wszystko za nasze podatników pieniadze i jeszcze finansuj im partie --ŚMIECH NA SALI--A NIECH ODDA JEDEN Z DRUGIM PO PARE SET ZŁOTYCH OD SIEBIE ja juz nie pójdę na żadne wybory
i WY LUDZIE W DOWÓD SPRZECIWU POWINNIŚCIE ZROBIC TO SAMO
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-04-03 19:15
kamikadze dobrze się nazwałeś. Kto nie chodzi na wybory ten jest samobójcą, bo wtedy przy małej frekfencji wystarczy kilku szwagrów i oszust będzie posłem lub senatorem i będzie takich kamikadze jak Ty golił z pieniędzy w glorii prawa, które sobie w tym celu uchwali.
andowc / 83.30.86.* / 2009-04-03 19:50
Można dodać,- kto nie chodzi do kościoła ten jest "samobójcą" (umysłowym itd..).
Nie dba o Swoje zbawienie "Duszy", itd..
Nie chodzę, lecz wierzę.
ZGRED RP / 83.17.81.* / 2009-04-03 08:27
A co pasożyty za pieniadze podatnikow nawet i tych najbiedniejszych bawicie sie bez żadnych konsekwencji.
Niech każdy darmozjad z diety poselskiej odda na składe przynajmniej 500zł---LUDZIE NIE GŁOSUJCIE !!!!!!!
1975? / 79.187.196.* / 2009-04-03 08:12
Dlaczego tak w ogóle finansuje się partie polityczne?
Przecież każdy z posłów w Sejmie i Senacie oprócz tego dostaje diety.
jan-ru / 87.116.211.* / 2009-04-03 20:32
W finansowaniu partii politycznych z budżetu jest zamysł żeby nie było możliwości przekupienia parlamentarzystów przez strefę biznesu,co sprawdza się w różnym stopniu.Otrzymują je partie które wprowadzą swoich ludzi do parlamentu.Nie chodzenie na wybory jest tchórzostwem (ukłon do Bernard+) wobec swojej przyszłości.Parlamentarzystów można zmieniać co 4 lata i jeżeli są to to takie matoły jak większość uważa nie ma problemu z ich wygryzieniem i zastąpieniem ludźmi mądrymi (forum) i wtedy będziemy rozdawać kasę ,jeździć brykami ,używać gadżetów,będziemy pasożytami i darmozjadami.
andowc / 83.30.86.* / 2009-04-03 21:12
Do szkoły wchodzą mądre dzieci, a wychodzą "matoły".
Skarpety jak "parlamentarzystów" zmieniaj co 4 lata (zobaczysz czym to "pachnie").

Najnowsze wpisy