Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Seria bardzo fortunnych zdarzeń

Seria bardzo fortunnych zdarzeń

Money.pl / 2006-11-07 07:43
Komentarze do wiadomości: Seria bardzo fortunnych zdarzeń.
Wyświetlaj:
caabi / 2006-11-07 08:53 / Tysiącznik na forum
dobry wszystkim, zaskoczylo was wczoraj USA tak jak mnie ??, nieźle poszybowali w górę. no zobaczymy jak to dziś się przełoży na nasz rynek no i jak zachowa się PKO BP>>>>
dziś dzień lotosu i PKN powinien być ( w tym sensie że powinny ciągnąć index ) jak napisał Pan Daniel. oby dziś na koniec dnia wykres WIG 20 wyglądał podobnie jak wczoraj, 3 270 WIG 20 było by pięknie.
pozdrawiam posiadaczy lubawy i Swissmeda, może dziś wybijemy tak jak ostatnio :)))))))
lojka / 2006-11-07 08:58 / Tysiącznik na forum
cześć, dzięki za pozdrowienia i ja również mam taką nadzieję, że swiss i luba to tylko na północ dzisiaj :-)
caabi / 2006-11-07 09:02 / Tysiącznik na forum
no oby, ale widzisz lojka długoterminowo się jednak opłaca, mniej stresu większy zarobek ( niezawsze oczywiście )
jak widziałem ostatnimi dniami PPWK to na które tak narzekałaś ahhh sobie pomyślałem że niezle zarobiłaś.
te spółki trzymam na dłużej, na innych sobie poskaczę....:))
lojka / 2006-11-07 09:07 / Tysiącznik na forum
widzisz ja jestem niecierpliwa jak coś mi się kisi pół roku albo dłużej to wychodzę na zero aby tylko wyjść a wchodzę w spekułę to ciekawsze. oczywiście nie zawsze tak postępuję i nie ze wszystkimi spółkami, lubą np. potrzymam bo to dobra inwestycja.
caabi / 2006-11-07 09:17 / Tysiącznik na forum
powiem ci coś tylko nie śmiej się ze mnie i innych też proszę o powstrzymanie śmiechu, miałem ATLANTISA po 1.02. sprzedałem ze stratą jakieś 2 miesiące temu.
bo za długo mi się kisił. dziś byłbym bogatszy o jakieś 150%. no cóż to mnie zabolało. dlatego od tej pory trzymam nawet śmieci, kiedyś na kazdy papier przyjdzie czas na wybicie.
lojka / 2006-11-07 09:43 / Tysiącznik na forum
to ja Ci powiem jeszcze lepszą hostoryjkę do śmiechu, ja atlantis miałam średnio po 1,30 ale też kupowałam po 0,88 i sprzedałam ze stratą tuż przed wzrostami po 1,05 a teraz byłabym bogatsza. dla usprawiedliwienia swojej głupoty dodam, że kisił się od maja...
bollullos / 2006-11-07 16:07 / portfel / Uznany Muł Pancerny
A ja mam dalej Atlantis i poniżej 4 zł nie sprzedam. ;-)
Emily / 2006-11-07 08:45
Witam wszystkich
Co myślicie o zakupie akcji Gino Rossi - długoterminowo?
jeż / 2006-11-07 09:28 / Bywalec forum
dobry pomysł- niezłe wyniki za 3Q
caabi / 2006-11-07 09:00 / Tysiącznik na forum
nie naganiam ale Lubawa długoterminowo była by lepsza, capital też ładnie wygląda tecznicznie.
gino ostatnio mniejszy obrót i marazm chyba sie zacznie więc może się kisić dość długo zanim coś na nim zacznie się dziać konkretnego ale mogę oczywiście się mylić. :))
pozdrawiam.
Lhoist / 2006-11-07 09:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na lubawie idealnie wczoraj pojawiło się info nie pozwalające wychylić się kursowi spoza dolnej liniii kanału wzrostowego. Po prostu pięknie, pilnują nam kursu. 3,5 zł możliwe na najbliższych sesjach.
hajdi / 2006-11-07 08:41 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tylko nie pchajcie sie na open w MNI zeby luki nie bylo :)
Lepiej kupic MCI
warren buffet / 2006-11-07 08:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zycze ostrej jaskrawej zieleni !
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2006-11-07 08:59
:)
cathcart / 2006-11-07 08:32 / Tysiącznik na forum
jak ukraincy otworza rynek na mieso...moze byc impuls do wzrostu...ciekawy material we wczorajszym bilansie byl...
caabi / 2006-11-07 09:08 / Tysiącznik na forum
indyk pol. :))
Redakcja forum / 2006-11-07 08:14 / Administracja forum
Zapraszamy - konkurs giełdowy - wytypuj nazyskowniejszą akcję tygodnia:
http://www.money.pl/forum/temat,3,208794,208794,40,0,konkurs;gieldowy;na;forum;-;startujemy.html
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2006-11-07 08:12
Witam wszystkich

Hossa w pełni, a właściwie, jak myślę, w końcowym, najbardziej zwariowanym etapie. Spółki w Polsce śmigają po kilkadziesiąt procent dziennie. Wyceny spółek pobijają rekordy. I o ile u nas ma to jeszcze jakieś uzasadnienie, tak w USA ma to coraz mniej podstaw. Ale takie prawa hossy.
Podobnie zresztą jak w ostatniej fazie bessy, kiedy inwestorzy są ślepi i głusi na koszmarnie niskie wyceny spółek.

Co do KGHM - spada rentowność netto ze sprzedaży. Powodem tego może być jakiś układ wewnątrz zakładu - miał być strajk, o którym teraz głucho. A może czerpią surowiec z coraz gorszych (bardziej kosztownych) pokładów.
Tak czy inaczej nie wróży to dobrze KGHM w wypadku zdecydowanej obniżki Cu. Spadek zysku netto procentowo wtedy zdecydowanie wyższy od procentowego spadku Cu.

=> do BARAKUDA
swego czasu miałem Elka; po moim powrocie na giełdę (po 11 latach) pierwszy zakup to Elek i wielka wtopa. Interesowałem się wówczas Elkiem mocno. Jakąś wiedzę mam, choć może jest zdeaktualizowana. Podzielę się tym, co wiem.

2006-11-06 22:37:56 | *.*.*.* | barakuda [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
powiedz jeszcze przed snem, proszę , co myslisz o Elku .
Wart. księgowa / akcję =35 zł
a kurs ok. 7 zł. Kto tu kręci???

O ile dobrze pamiętam te wielkie aktywa to jakieś wierzytelności, które niby powinny być przekazane Elkowi. Kiedyś na jednym z forum czytałem, iż są one częściowo wirtualne. Wszystko po to, aby Zarząd Elka sam nie musiał zgłosić firmy do upadłości.
Jak już ostatecznie zostanie zamknięta sprawa z obligatariuszami (kwestia premii) oraz Vivendi w jakiś sposób zostanie zaspokojone (a procesy umorzone) czeka Elka kilka lat wychodzenia z tej sytuacji.
Pozostaje kwestia, czy Elek będzie podmiotem tworzącym jedną z grup energetycznych (sprawa PAK), o czym mówi rząd. Gdyby z tego został wykluczony, wówczas Solorz musiałbym wymyśleć jakiś pomysł na firmę.
Inaczej Elek będzie faktycznie funduszem inwestycyjnym posiadającym Rafako i Port Praski (jeżeli Port nie został wyprowadzony z Elka; o groźbie wyprowadzenia alarmowali jakiś czas temu obligatariusze).
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2006-11-07 09:28
co do KGHM korekta:

"Rzadko zwracam tutaj uwagę na tamten kierunek, ale w tym momencie należy. Jeśli chodzi o wyniki KGHM, to sprawa jest trochę dyskusyjna. Z jednej strony mamy spadek zysku netto w III kw. do 825 mln zł przy oczekiwaniach średnio na poziomie 951 mln zł. Z drugiej strony, w dużym stopniu odpowiadały za to decyzje związane z Dialogiem, które spowodowały ("księgowe") obciążenia podatkowe na kwotę 185,9 mln zł. "
barakuda / 2006-11-07 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dzięki za wyjaśnienia.
p.s. polityka info- Elka to czarna dziura. Wszystko tam wpada i nic nie wychodzi. Dalej jestem skołowany, bo coś tam mają . Albo w realu , albo to ...matrix.
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2006-11-07 08:34
Dotąd w zasadzie nie mieli wyjścia - i można było zrozumieć - wojna o wielkie pieniądze i o przetrwanie
teraz muszą to zmienić - wiadomo, że nie upadną - muszą teraz odzyskać zaufanie inwestorów;
spodziewam się, że po zamknięciu sprawy premii dla obligatariuszy ogłoszą czym będą się zajmowali;
ogłoszą również emisję nowych akcji, która to emisja, spodziewam się, powiedzie się; ale to jeszcze trochę potrwa

ps. co do wartości księgowej - owo 35 zł CHYBA!!! jeszcze opisuje stan, w którym ERA była w Elektrim Telekomunikacja, a obligatariusze nie byli spłaceni
slaw / 2006-11-07 08:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytajcie na onecie o boomie na sprzęt AGD - chyba kupię Amicę -
slaw / 2006-11-07 08:13 / Uznany Gracz Giełdowy
to nie wiem myśle że większy sprzet typu kuchenka zmywarka pralka - wartosciowo. Zaraz zemdlejesz uważaj - Amoci mam trochę kupione po 40,70 zł 3 lata temu - myślisz że do konca roku odrobie?
A2 / 2006-11-07 08:57 / Spekulantka
Ja sie zastanawiam czy to nie jakas platna nagonka na artykuly o tym sprzecie. Dzisiaj zadzwonie do jednego duzego sklepu ))) i podpytam znajomego ))
radekidz / 2006-11-07 07:50 / Mazur z Mazur
MNI , jak w temacie
mikus / 2006-11-07 07:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę, że tak będzie. To bardzo korzystne zdarzenia, przedłożą sie na takież kursy, i tego Wam (sobie też) życze. Miłego dnia od rana.
de havik / 2006-11-07 07:43 / portfel / "Tysiącznik na forum"
powodzenia
mam nadzieję, że dziś ALC trochę się rozpędzi
waldi42 / 2006-11-07 08:20
K:
Informacja o zbyciu i nabyciu akcji Banku Zachodniego WBK S.A.
(Emitent - PAP - poniedziałek, 6 listopada 16:56)

Podstawa prawna: Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Raport bieżący nr 68/2006

Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK S.A. poinformował Bank, że podmiot, w którego Radzie Nadzorczej zasiada:

- sprzedał w dniu 27 października 2006 r. 4 000 akcji Banku Zachodniego WBK S.A. po cenie 233,00 zł, oznaczonych kodem PLBZ 00000044, w ramach transakcji zwykłych sesyjnych i

- kupił w dniu 30 października 2006 r. 4 000 akcji Banku Zachodniego WBK S.A. po cenie 214,55 zł, oznaczonych kodem PLBZ 00000044, w ramach transakcji zwykłych sesyjnych.

Podstawa prawna:

art. 160 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi



PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2006-11-06 Katarzyna Marta Motyka Dyrektor ds. Prawnych
Laughing
A co myslicie o BZWBK w czwartek wyniki, z rady nadzorczej kupuje 4000 akcji po 214,55,to musi wiedziec ze wyniki sa świetne,bo na logike to by kupowal po wynikach,wolumen bardzo duzy wyzszy o 491% od sredniej z 10 sesji,nie dawno kurs sie obijal o cene 232zl,tak ze jest juz po korekcie
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy