SERINUS

Money.pl / 2013-07-22 19:35
Komentarze do spółki: SERINUS.
Wyświetlaj:
serin / 188.147.3.* / 2013-07-29 11:23
Szykują się dobre wieści. Prawdopodobnie na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego......
j47 / 2013-07-29 11:47 / Tysiącznik na forum
www.wróżka.pl
serin / 188.147.3.* / 2013-07-29 12:58
Raczej geolog. Zresztą nie jest to teraz ważne.
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-29 14:24
wielki czas , przecież w dzisiejszej sytuacji Kulczyk nie może się pojawić w ulubionym kraju, bez obawy, że zostanie po prostu opluty. Jakiż to problem dla nieskazitelnego białego szala
GDA66TY / 2013-07-29 15:31 / Tysiącznik na forum
Och jaki niedobry ten kulczyk ojoj.
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-29 15:48
ależ GDA66TY , bardzo dobry, tyle jak się coś złego dzieje to prędzej wszystkich wokół przytopi, niż sam grosz straci. Ot taki sobie dobrodziej i altruista, niestety dla mnie to wybitnie szemrany facet. Tego zdania będę się trzymał, przynajmniej do czasu wyjścia na prostą
GDA66TY / 2013-07-29 16:02 / Tysiącznik na forum
Nie zadręcz się tylko.
Nie dobry ten pan ajajaj.
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-29 22:00
GDA66TY, dlaczego Ty zaciągasz na melodię ajajaj???
GDA66TY / 2013-07-26 15:08 / Tysiącznik na forum
Dawno nie czytałem opinii o " Mioduszewskim "
czyżby stał się lepszym człowiekiem ???
Takie zapomnienie przy tylu pochlebstwach klepanych na okrętkę o zarządzie spółki.
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 15:12
czyżbyśmy wracali do pierwotnej argumentacji dotyczącej personaliów, nie zaś meritum???
GDA66TY / 2013-07-26 15:04 / Tysiącznik na forum
Mimo tylu obelg jakie lecą w stronę niedobrego pana Kulczyka. Ja w niego wierzę.
Mimo dzisiejszych strat to jestem pewny że zarobię na tej spółce dobrą kasę.
Oj jaki niedobry ten Kulczyk :-)
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 15:07
GDA66TY, mogę się zgodzić, iż Kulczyk jest rewelacyjny, policz jednak swoje pieniądze od inauguracji do dnia dzisiejszego. Jestem ciekaw jaki Ci bilans wyjdzie. Pod znakiem zapytania pozostaje, czy jesteś przypadkiem masochistą
GDA66TY / 2013-07-26 15:11 / Tysiącznik na forum

czy jesteś przypadkiem masochistą

Jestem optymistą. Kupuję akcje zakładając że na nich zarobię.
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 15:14
ja również kupuję w tym samym celu, szlak mnie jednak trafia, kiedy po drodze jestem okradany. Wizja przyszłych zysków to zbyt mało, jest to wizja pomniejszona o przekręty Kulczyka
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 14:39
GDA66TY, nie zapominaj, iż w wyniku rewelacyjnego sukcesu na Ukrainie akcjonariusze stracili około 50% swoich pieniędzy. Jeżeli sukces w Tunezji ma się zakończyć podobnym efektem to gratuluję dobrego samopoczucia. Pozdrawiam
GDA66TY / 2013-07-26 15:01 / Tysiącznik na forum
Ja piernicze ty to jesteś jakiś wiecznie niezadowolony. Niedobry Kulczyk,niedobry Korczak znowu nas okradają o Krauze to już nie wspomnę bo to też niedobry pan jest :-)
Ja jednak uważam że jak w Tunezji im się uda osiągnąć taki sukces jak na Ukrainie to mamy dywidendę a następne odwierty będą się już finansowane z zysków firmy.
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 15:10
dobrze, dobrze, a kiedy my odzyskamy swoje pieniądze, które włożyliśmy w tą firmę 3 lata temu i od tej pory co rusz jesteśmy zaskakiwani różnymi niespodziankami na których tracimy tylko my, Kulczyk zawsze wychodzi na swoje. Matematyka jest bezwzględna, nie się jej omamić żadnymi intencjami
GDA66TY / 2013-07-26 15:21 / Tysiącznik na forum
No nie wiem. Nie sądzę by Kulczyk był zarobiony na KOV. Może wróćmy do czasu gdy był debiut KOV na GPW. Pamiętasz w jakiej cenie Kulczyk kupował akcje i ile ich kupił ?


Kulczyk zawsze wychodzi na swoje.

Uważasz że Kulczyk wyszedł na swoje ?
To są potężne pieniądze. Nie każdy może sobie pozwolić na taką inwestycję w której trzeba tak długo czekać aż się wróci kasa.
GDA66TY / 2013-07-26 15:26 / Tysiącznik na forum
Dodam jeszcze że my mamy ten komfort,że w momencie gdy szeroki rynek daje sygnał do sprzedaży to sprzedajemy po to by później sobie taniej odkupić a Kulczyk nie bardzo bo po informacji że sprzedaje to by wybuchła panika.
GDA66TY / 2013-07-26 14:35 / Tysiącznik na forum
Spółka Jana Kulczyka otrzyma z EBOiR 60 mln USD kredytu na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w północnej Afryce. Dzięki nim chce powtórzyć sukces osiągnięty na Ukrainie.
Europejski Bank Odbudowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udostępni spółce Serinus Energy (dawny KOV) 60 mln USD, czyli 192,9 mln zł według obecnego kursu NBP, finansowania dłużnego na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w Tunezji. Do podpisania umowy kredytowej dojdzie m.in. po sformułowaniu ostatecznych jej zapisów, w tym dotyczących zabezpieczeń, oraz przeprowadzeniu analizy aktywów giełdowej grupy i planowanych inwestycji.

– W Tunezji będziemy chcieli szybko powtórzyć udany scenariusz ukraiński, tzn. wykorzystując wiedzę i zdobyte doświadczenie przynajmniej dwukrotnie zwiększyć produkcję i wdrożyć nowe technologie wydobywcze. W naszej ocenie ryzyko tych działań jest dość niskie, ze względu na trwającą już produkcję, gotową infrastrukturę i status operatora, który pozwala nam sprawować kontrolę nad programem i harmonogramem prac – mówi Jakub Korczak, wiceprezes Serinus Energy. Spółka liczy, że w ciągu kilku najbliższych lat aktywa w Tunezji staną się samofinansującym, dynamicznie rozwijającym się przedsięwzięciem.

Czteroletni plan

Pozyskane pieniądze Serinus Energy planuje przeznaczyć na rozwój i zagospodarowanie czterech pól ropy i gazu o nazwach: Sabria, Chouech Essaida, Ech Chouech oraz Sanrahr. W latach 2013–2017 zamierza m.in. zmodernizować obecne i wykonać nowe odwierty produkcyjne, pozyskać urządzenia wiertnicze i serwisowe oraz nowe technologie. Spółka chce też przeprowadzić tzw. zabiegi szczelinowania hydraulicznego i zrealizować wydobycie z dwóch złóż. Całkowity koszt inwestycji do 2017 r. szacowany jest na około 166 mln USD (533,6 mln zł).

Obecnie Serinus Energy posiada w Tunezji pięć koncesji. Poza czterema objętymi planem inwestycyjnym do spółki należy jeszcze pole o nazwie Zinna. Na nim jest obecnie prowadzona produkcja, podobnie jak i na koncesji Sanrhar. Serinus Energy w czterech licencjach ma 100 proc. udziału, a w jednej 45 proc. (Sabria).

Z ostatnich danych wynika, że dzienna produkcja realizowana przez spółkę na tunezyjskich koncesjach wynosi 1,66 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy naftowej). Z kolei tzw. rezerwy 2P (potwierdzone i prawdopodobne zasoby ropy i gazu według terminologii międzynarodowej) to 11,2 mln boe.
Zapowiada się kolejny sukces.
fartt / 46.205.12.* / 2013-07-26 09:36
kiedy będą pierwsze wyniki wierceń w Brunei?
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-26 08:46
Bardzo fajnie, że coś się ruszyło i zarówno wielkość obrotu jak i cena idą w górę. Trudno jednak zapomnieć, iż na całej operacji przejęcia Winstara jesteśmy zdrowo w plecy, zaś jedynym wygranym jest Kulczyk, który celowo ustawił tak parametry wymiany, aby samemu zarobić z pełna świadomością, iż będzie to kosztem małego akcjonariatu. Od razu wyjaśniam obrońcom Kulczyka, iż obnażanie cynicznych gierek dominującego akcjonariusza nie jest walką ze spółką, ale raczej może jej w przyszłości pomóc przed podobnymi zagrywkami
J1512 / 178.43.136.* / 2013-07-25 19:58
Jak przyjdzie opamiętanie,
to spółka na nogi stanie!
Każdy inw. wie o czym mowa, jak do tej pory to tylko TEORIA, TEORIA, a co dalej nie wiadomo.
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-25 17:37
GDA66TY, trafiłeś jak kul w płot. Wcale nie jestem pesymistą, wprost odwrotnie. Wkurza mnie jedynie, gdy wbrew wszelkim założeniom ktoś odwala numery za które wspólnie płacimy. Ja juz dzisiaj wiem kto sie dołożyl do uwalenia kursu tylko w tym roku z poziomu 1,80 PLN do dzisiejszej wysokości. Analiza geszeftu z Windstarem jasno tez wskazuje kto na tym zarobił. Twoje apele, aby nie tykać Kulczyka są chyba nie na miejscu i to bez względu co się będzie działo w przyszłości. Jak Kulczyk się postara to zacznę na jego temat pisać pozytywnie. Dotychczas jednak równo uwalił wszystkie pokładane w nim nadzieje
GDA66TY / 2013-07-25 17:21 / Tysiącznik na forum
Siło spokoju twój pesymizm mnie rozbraja ale nie lekceważę go.
GDA66TY / 2013-07-25 16:32 / Tysiącznik na forum
Spokojnie cierpliwi będą wynagrodzeni.
Kulczyk to nie Krauze !!!
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-25 17:13
GDA66TY, a Ciebie szlak nie trafia, iż od początku notowań tylko odrabiamy jakieś straty i konsekwencje jakichś dziwnych działań Kulczyka. Nie chciał byś w końcu wyjść na prostą. Przecież w sprawie połączenia z Winstar śmierdzi na odległość. Kulczyk jakoś od początku nie stracił
GDA66TY / 2013-07-25 17:17 / Tysiącznik na forum
Zadałem pytanie na PB pl. odnośnie dywidendy i jestem spokojny. Być może się przewiozę nie wiem. Wierzę w Kulczyka.
GDA66TY / 2013-07-25 16:31 / Tysiącznik na forum
Przykład
Serinus Energy (dawny KOV) będzie współpracował z Dutco Energy przy realizacji nowych nowych projektów na terenie swoich koncesji w Tunezji - poinformowała spółka w komunikacie

Firmy współpracować będą przy pracach związanych z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego w Tunezji.

Serinus udostępnił Dutco Energy opcję nabycia udziału w Bloku L w Brunei w zamian za udzielenie kredytu w wysokości 15 mln USD.

Nowy partner ma prawo nabyć od 5 do 15 proc. udziałów w bloku poszukiwawczym, a za każdy punkt procentowy będzie musiał zapłacić 1 mln USD. Oznacza to, że jeśli Dutco zechce skorzystać z opcji i włączyć się do operacji w Brunei, to kredyt zostanie spłacony bezgotówkowo przy pomocy udziałów. Na tę decyzję spółka będzie miała 31 dni od dnia ogłoszenia wyników testów odwiertu poszukiwawczego. Prawo Dutco Energy do nabycia udziałów w Bloku L jest uwarunkowane uzyskaniem zgody PetroleumBRUNEI, który jest regulatorem w Bloku L i prawem pierwokupu przysługującym obecnym partnerom w Bloku L.

Umowa kredytowa została zawarta na 12 miesięcy, a odsetki będą naliczane od kwot wymagalnych według rocznej stawki wynoszącej 12 proc. Ponadto Dutco Energy może zamienić kwoty z umowy na akcje zwykłe Serinus Energy.

- Współpraca z Dutco Energy znacznie zwiększa nasze możliwości finansowe i operacyjne. Przy zaangażowaniu partnera i wzajemnym uzupełnianiu się doświadczeniem i umiejętnościami, wzrastają nasze wspólne szanse na sukces wydobywczy. Mamy również nadzieję, że realizacja tunezyjskiego projektu będzie początkiem owocnej współpracy i że w przyszłości Serinus oraz Dutco będą miały okazję do zacieśnienia partnerskich więzów– powiedział cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.

Dutco Energy jest spółką zależną (100 proc. udziałów) Dubai Transport Company LLC, niepublicznej spółki z siedzibą w Dubaju.
Spokojnie z opanowaniem pomału do przodu a będzie dobrze :-)
Grunt to aby panować nad tym co się ma !
GDA66TY / 2013-07-25 16:30 / Tysiącznik na forum
Dzielmy się tym co się w SERINUS dzieje.
GDA66TY / 2013-07-25 16:29 / Tysiącznik na forum
Panowie i panie nie sensu wpisywać głupot ajajaj jaki ten Kulczyk niedobry lub ajajaj jaki niedobry ten Korczak.Non stop powielany problem. Czekamy na wynik wiercenia w Brunei. Oby był sukces.
Solo... / 80.54.37.* / 2013-07-25 13:03
Widzę że pojawił się nowy dawca kapitału "GROT^" albo stary naganiacz pod innym szyldem !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy