Forum Forum dla firmOprogramowanie

Serwis Informacji Prawnej - jaki najlepszy dla firm

Serwis Informacji Prawnej - jaki najlepszy dla firm

vasil87 / 2012-10-04 12:21
witajcie.

Macie jakiś pogląd jaki jest najlepszy serwis informacji prawnej dla przedsiębiorstw? Wiem, że na rynku jest kilku graczy np. Lexis Nexis czy Wolters. Jak wam się wydaje, gdzie są najlepsze informacje?

Firma, w której pracuję postanowiła zająć się sprawami prawnymi we własnym zakresie, a że jestem po prawie, dali mi takie dodatkowe obowiązki. Chcę przekonać szefa do wykupienia dostępu do takiego serwisu, ale najpierw wolę poznać opinię bardziej doświadczonych osób.
Wyświetlaj:
only_cash / 2013-02-27 23:18
Też już skorzystałem z darmowej wersji płatnej. No, jestem pod wrażeniem. Jeszcze takiego serwisu nie było. Szczególnie te interaktywne opcje, jak wspomniane, badanie linii orzeczniczych czy podpięcie dokumentów własnych pod system. Naprawdę dużo nowości.
vasil87 / 2013-03-01 10:13
Niestety później jest już płatny :-(
Na szczęście nie trzeba wykupować dostępu na zasadzie abonamentu. Jest też mozliwość po prostu dostępu w konkretnych sytuacjach, bez wiązania się na dłuższy czas.
Gandal89 / 2013-01-27 22:03
ktoś wspomniał wyżej system prawny, który jest mi nie znany.. lexis.pl

przyznam że pierwszy raz spotykam się tym systemem, czy ktoś może coś więcej o nim napisać?
Gandal89 / 2013-01-23 00:51
Lex Polonica, LEX to są systemy podstawowe, z których korzystają prawie wszyscy. Osobiście preferuję LEXa, lecz wszystkie te SIPy bazują na podobnych rozwiązaniach.

A jak Wam się wyszukuje informacje w tych systemach ? Mnie osobiście denerwuje bardzo to, że w prawie pewne określenia mają swoją nazwę potoczną, np "becikowe" czy "zwrotka" ... niestety korzystając z narzędzi oferowanych przez te systemy nie mogę znaleźć przepisów prawnych, które temu odpowiadają... :(
DBLF / 195.245.84.* / 2013-02-11 14:57
Nie prawda - są takie co potrafia. np wspomniany powyżej Lexis.pl

http://goo.gl/1wtRQ
Lamania / 2013-01-18 13:15
Witam,
Nie dawno założyłyśmy z koleżanką własną działalność gospodarczą. Dopiero się rozkręcamy ale daje to bardzo dużo satysfakcji. Niestety napotykamy na wiele problemów prawnych z którymi nie możemy sobie czasami poradzić. Nie są to na tyle poważne zagadnienia aby korzystać z pomocy prawnika. Myślałyśmy więc o jakimś systemie informacji prawnej. W wątku powyżej widzę wiele pochlebnych opinii. Możecie coś polecić dla osób dopiero rozkręcających biznes i nie mających wiele doświadczenia w kwestiach formalno prawnych? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)
Ergo / 2013-01-21 19:40
@Lemania

Dobrze, że myślicie już wcześniej o dostępie do aktualnych baz aktów prawnych. Z reguły jest tak, że dopiero jak coś pójdzie nie tak to dopiero szuka się pomocy i wtedy zazwyczaj nie ma już czasu na samodzielne poszukiwania. Trzeba wyłożyć kasę na stół i liczyć, że prawnik to załatwi :P
Ja osobiście korzystam z dwóch systemów. Dostęp do lexa omega umożliwia mi uczelnia a w pracy mamy Lex Polonica i jakoś lepiej mi się z niego korzysta, może dlatego, że więcej korzystam w pracy ;)
Generalnie polecam, szybko można sprawdzić, czego się akurat potrzebuje i przede wszystkim masz pewność, że jest to aktualne.
Lamania / 2013-01-22 19:34
Dokładnie czerpiąc lekcje z doświadczenia innych postanowiłyśmy zadbać o te sprawy już na początku. Widzę że masz rozeznanie w tej dziedzinie :) tylko obawiam się czy damy sobie radę z poruszaniem się po takim systemie, na pewno jest to łatwiejsze dla osób, które zajmują się tym na co dzień. Może orientujesz czy takie systemy można jakoś przetestować? Chciałabym najpierw sprawdzić czy będę dawała radę nauczyć się jego obsługi.
Ergo / 2013-01-25 17:07
Lex Polonica na pewno ma darmowy okres próbny, reszta też powinna mieć. Zobaczcie czy połapiecie się w tych systemach bo z własnego doświadczenia wiem, że bez znajomości języka prawniczego sprawne poruszanie się w nich sprawia trochę trudności.
vasil87 / 2013-01-24 21:25
No niestety mam mam podobny problem. Niby te systemy informacji prawnej mają multum informacji oraz naprawdę bogaty zasób komentarzy czy orzecznictwa, to jednak czasami ciężko jest znaleźć faktycznie potrzebne informacje. Jak się nie zna słowa klucza, to jest jeszcze gorzej.
Lamania / 2013-01-26 19:14
Niestety mam trochę trudności. Tzn za dużo czasu pochłania mi poruszanie się po tym systemie. Muszę szczegółowo wiedzieć czego szukać znać dokładne nazwy aktów prawnych, owszem jest to do zrobienia ale jest zbyt czasochłonne.
Ergo / 2013-01-26 23:39
Tak myślałem, że może być problem. Spróbuj jeszcze Lexis.pl. Nie miałem za bardzo czasu żeby go sprawdzić ale podobno ma wyszukiwarkę podobną do google i jest przez to łatwy w obsłudze
Lamania / 2013-01-27 13:01
Dzięki za polecenie :) rzeczywiście łatwiej mi się po tym porusza, wpisuje umowa spółki cywilnej i dostaję akty prawne, komentarze, orzeczenia artykuły z piśmiennictwa i wzory pism oraz zasoby internetu z google. Dużo czasu można zaoszczędzić na szukaniu.
vasil87 / 2013-02-23 13:32
Tak, to jest dobre ułatwienie. Nie trzeba znać fachowych zwrotów, wystarczy wpisać słowa w potoczny sposób.
Ergo / 2013-01-28 00:57
No właśnie słyszałem, że jest godny polecenia ;) ciekawi mnie jednak czy ktoś go jakoś bardziej przetestował bo w sumie nie wiem czy to bardziej dodatek do zwykłych SIPów czy coś co ma w założeniu je zastąpić?
vasil87 / 2013-02-18 09:01
Ja miałem okazję juz przetestować wersję płatną, gdyż wziłałem 7-dniowy okres próbny. Naprawdę dobry system. dużo przydatnych informacji, szczególnie interpretacji linii orzeczniczych sądów. Jeszcze w żadnym systemie się z takim czymś nie spotkałem.
only_cash / 2013-02-19 00:27
Dziwne, że nie słyszałem o tym systemie. Też muszę spróbować i sprawdzić jak to wygląda..
Ergo / 2013-02-26 23:23
Zdążyłem się już zapoznać z tym serwisem i mogę tylko powiedzieć, że pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo łatwy w obsłudze, wręcz intuicyjny. Opcje, których w żadnym innym systemie nie było dotychczas - porównywanie linii orzeczniczych, alerty, notatki do udostępnionych dokumentów. Godne polecenia narzędzie.
kebi / 78.133.191.* / 2012-10-05 17:18
Nie masz się nad czym zastanawiać. Jeśli ogarniasz sprawy prawne swojej firmy bez wahania inwestuj w SIPa. Oszczędzisz sobie masę czasu i zapewne kłopotów. Mam podobną sytuację tzn. jestem członkiem działu prawnego firmy i korzystamy z SIPu. Mieliśmy Woltersa,nie najgorzej, ale przy przedłużeniu umowy okazało się, że cała usługa drożeje. Przeszliśmy na Lexpolonice. I jest ok. Z mojej perspektywy najbardziej przydają się praktyczne porady z różnych działów, a szczególnie z działu przedsiębiorstwo:) Tego poprzednik nie miał. I fakt, orzecznictwo aktualne z wyszukiwarką in plus.
vasil87 / 2012-10-05 09:54
Tak, słyszałem, że LexPolonica szybko aktualizuje orzecznictwo i do większości daje również komentarz.
mops1 / 79.191.58.* / 2012-10-04 13:57
Ja korzystam z Lex Polonici, bo jest praktyczna i ma dobre orzecznictwo.

Najnowsze wpisy