Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja - rozczarowanie

Sesja - rozczarowanie

Money.pl / 2006-10-31 17:19
Komentarze do wiadomości: Sesja - rozczarowanie.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2006-10-31 17:52 / Uznany malkontent giełdowy
Ja się wcale nie dziwię spadkowi ceny KGHM - ci, którzy interesują się tematem miedzi dobrze wiedzą, że jej ceny zostały sztucznie wywindowane przez spekulację funduszy, które wykorzystywały najpierw szybki wzrost w Chinach, potem różnego rodzaju zaburzenia dostaw na rynek (np. strajki), co i tak nie przeszkadzało we wzroście zapasów. Wysokie ceny spowodowały rozwój inwestycji na dużą skalę na całym świecie, co zderza się już ze zmniejszonym zapotrzebowaniem. Co do wyników, to już od dawna są w cenach, a więc co przezorniejsi już realizują zyski wiedząc, że ceny miedzi już sporo spadły (od rekordów majowych), a dalsze spadki są na horyzoncie. Od strony konsumentów jest cicho na rynku, zapowiedzi wzrostu popytu nie potwierdziły się. Ceny próbują podtrzymywać jeszcze spekulanci, który nie zdołali zlikwidować wcześniej pozycji, ale i oni będą musieli wcześniej czy później przyznać się do porażki.
jakubas / 2006-11-01 00:41 / portfel / Bywalec forum
Kenobi coraz rzadziej Cię tu widać, co się dzieje ?
broadway / 2006-10-31 17:49
Kto mi wyjaśni 10% NA NIBY wzrost Prokomu? Wczorajszy kurs zamknięcia 120.7, dzisiaj cały dzień też w tej okolicy a wszystkie systemy piszą, że był 10% wzrost. sugerowałoby to, że wczoraj Prokom był po 110 a to fikcja. Ludzie z BWBK mówią, że istnieje możliwość, że ten kurs jest kursem nietransakcyjnym, tzn, że to jest kurs zamknięcia, przy którym nie wykonano transakcji (sic!). Znawców proszę o komentarz. Pozdrawiam!
zarobiony / 2006-10-31 18:30 / -
ja widze wczoraj 108,9 a dzis 120
broadway / 2006-10-31 23:12
Popatrz na wykres, jak to możliwe, że przy 10 % wzroście wykres idzie lagą do dołu? Cholera, nie wiem - co jest grane?
Longterm / 2006-10-31 18:12 / Mostek Zwyciężymy!
mówili o tym wczoraj w bilinsie i bylo dokladnie tak jak napisales
zarobiony / 2006-10-31 17:25 / -
W piatek bank inw.UBS Warburg wydaje negatywna
rekomendacje.W poniedzialek kurs spada,ludzie sprzedaja.Ale dzis cud:kurs rosnie o 10 %.
To wlasnie dobitny przyklad bandyckich,bezkarnych obyczajow panujacych na naszej gieldzie.
Jak sie czuja ci,ktorzy uwierzyli renomowanej,szwajcarskiej firmie ???
brydzia / 2006-10-31 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
a jak się czują ci którzy sprzedali po 2,99 i odkupili po 3 dniach po 2,6 i znów sprzedali po 2,93

ale to 10 % na końcu to któryś fundusz zrobił strojenie okienek
rekomendacja jest przeważnie w długim terminie , po za tym na biotku już wcześniej była rekomendacja na 2,5 a poszedł na 3 zł , nikt nie musi się kierować rekomendacją
oni wydają ją dla swoich klientów i według nich te akcje są tyle warte , ty możesz kupować sobie po ile chcesz , to twoja sprawa
warren buffet / 2006-10-31 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam, dziś sesja jak dla mnie wyborna. zasymilowana seria B na 02,04,09... wypas. nareszcie pieniadze pracują. postanowiłem ani akcji tej serii nie sprzedac - i nie sprzedałem. w weekend przeprowadziłem sobie symulacje na papierze i teoretyczne dokupienia - zrealizowałem to dzis w 100%. choc na poczatku myslalem ze kwiatka kupie za mniej jak 15 zł... to szybko uciekł. ale jest git.

dokupiłem dzis

02 - po 3 złote w 3 transzach
04 - gdzies w okolicach 3,20 potem 3,35 w 2 transzach
09 - w okolicach 17 zł...

spoleczki te trzymam dlugoterminowo.absolutnie nie polecam nowym wchodzic w te nfi, bo jeszcze dlugo beda dochodzic do siebie - chyba ze romek nas zaskoczy :) mam jeszcze swobode ze moge dokupić jak spadnie.


dla ciekawostki dodam ze do marca 07 będzie umorzenie akcji wlasnych na tych funduszach, a najciekawiej zapowiada sie 02...

ma 54.702.992 a umarzane do 27 000 000. trzymam.

sprzedałem dzis połowe IBsystema.

cieszy mnie mostostal zabrze, naprawde piekna sesja. znow piekne info sprzed chwili:

Zarząd Mostostal Zabrze-Holding S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 31 października 2006 r. konsorcjum w składzie Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka zależna Emitenta) oraz Mostostal Zabrze - Holding S.A. podpisało z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą "Modernizacja budynku przy ul. 3-Maja 8 dla oddziału ZUS w Zabrzu." Wartość kontraktu: 6.530.941,03 PLN plus VAT. Termin realizacji:24 miesiące od dnia podpisania umowy.

jak to mawia slaw - dobry papier wróci jak dobry mąż do ceny zakupu - mi sie przypominają znowu czasy jak kupowałem te nfi w tych okolicach. ( swoja droga dziwne ze teraz wszyscy wyrzucaja a potem sie biją o to samo 100% wyzej :) tłum )


ps. na nic nie naganiam, naprawde patrzac na to co sie ostatnio wydziwia na rynku coraz bardziej sie boje.
thangil / 81.144.203.* / 2006-10-31 19:58
Witam, mam pytanko do Uznanego gracza Gieldowego - gdzie sie Uczyles gry na gieldzie i gdzie moge znalezc jakies wiarygodne opracowania.
Z gory dziekuje i prosze o powazna odpowiedz
barakuda / 2006-10-31 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dziś przystapiłem do fanklubu MSZ ze średnią zakupu 3,36,
umocniłem pozycję w gwardii cesarskiej i powróciłem do Sanwilu(syn marnotrawny) .
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy