Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja ciągle trwa...

Sesja ciągle trwa...

Money.pl / 2007-12-11 17:42
Komentarze do wiadomości: Sesja ciągle trwa....
Wyświetlaj:
z$ / 81.190.63.* / 2007-12-12 07:04
nikeja wyciagneli od -2 do -pol
Jaronero / 2007-12-12 07:06 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Ci to już znali decyzję :))
z$ / 81.190.63.* / 2007-12-12 06:55
http://www.rense.com/general79/sky.htm
syt. makro w usa
Jaronero / 2007-12-12 05:32 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Zobaczcie wykres Brazylii (Bovespa) intraday, możemy mieć identyczny...
z$ / 81.190.63.* / 2007-12-12 06:59
nie bo to wykres wczorajszy kiedy nie znali decyzji, a my juz ja znamy i od razu lecimy...chyba ze ktos pozbiera i da wyjsc wyzej
Jaronero / 2007-12-12 07:05 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ale ich tez ktoś musiał postraszyć tekstem typu "POLSKA ZIEJE OGNIEM !!" a potem pozbierał i sie ocknęli...
Jaronero / 2007-12-12 05:25 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
po tym co się dzieje w Azji widać że europa była pierwsza, stany potwierdziły, a teraz azja robi ząbek na wykresie... może być ciekawie dziś.... coraz bardziej zaczynam wierzyć Morecie, że skończymy na zero, po porannym trzepaniu.
Dzięki starym wyżeraczom tego forum jestem zapakowany w gotówkę, muszę tylko jednej L-ki się rano pozbyć, albo zostawić do odbicia, więc luz w gatkach mam :)))
z$ / 81.190.63.* / 2007-12-12 07:00
spisz z futami i to jeszcze w takiej syt.???
Jaronero / 2007-12-12 07:02 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
jedna długa tylko :))) dziś kilka S-ek puszcze rano na drugim portfelu, i będzie dobrze :))
Jaronero / 2007-12-12 07:10 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
albo dokupię L-ki na -3%... zależnie od sytuacji porannej
Jaronero / 2007-12-12 05:28 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
tak abstrachując jestem od 2.00 na nogach, bo jakiś debil mi wszedł do sklepu w nocy z kamieniem 10-kilowym po papierosy przez szybę w drzwiach.... chyba zobaczył wykres Dj-sa i mu się ciśnienie podniosło...
z$ / 81.190.63.* / 2007-12-12 07:02
musisz zamowic pancerna....albo zrobic jak gosc ktoremu regularnie okradali szope na budowie, kiedys zostawil ja otwarta i na stole pol litra z napisem,zeby mu juz nie zabierali narzedzii boo mu na budowie potrzebne i go to wiecej kosztuje niz flaszka...
Jaronero / 2007-12-12 07:12 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ale ten kamulec grzecznie leżał 6 lat obok drzwi... ale teraz dzieciaki takie rzeczy palą, że też bym chciał spróbować... sąsiadka mówiła policji, że spokojnie wyszedł ze sklepu z towarem i szedł dalej chodnikiem jakby sie nic nie stało....
zbig$ / 2007-12-12 04:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
wrzuta dla rannych czytaczy
---------------------------

Oto kilka dobrych RAD dla inwestujących w AKCJE i FUNDUSZE.

Oto kilka dobrych rad dla inwestora myślącego. Są one aktualne przy wczorajszym, dzisiejszym i jutrzejszym stanie koniunktury. Odmienna opinia od reszty analityków wynika z tego, że mam rzeczywiście odmienną wizje ale także z odwagi zajęcia innego stanowiska, wbrew reszcie. Takie stanowisko jest wysoce dyskomfortowe ponieważ w przypadku kiedy się mylę - można narazić się na śmieszność. Mój stosunek do aktualnych wzrostów jest niezmiennie następujący. Aktualny wzrost Był ostatnią szansą dla posiadaczy akcji lub funduszy na wyjście z małą stratą lub z jakimś zyskiem dla tych którzy kupowali dużo wcześniej. Oczywiście znając doskonale psychikę początkującego zwłaszcza inwestora -wiem, że z takiej rady skorzysta nie więcej niż 10 % którym o tym mówię. Ludzie pytają zazwyczaj co robić wtedy gdy znowu zacznie spadać. Niestety - stała reguła. Ale oto kilka dobrych rad.

Doradcy z funduszy inwestycyjnych - nie są doradcami tylko SPRZEDAWCAMI !!!! Jaką opinię na temat rynku może zaoferować mi ponętna i nawet bardzo inteligentna dziewczyna dopiero co po skończonych nawet studiach ? Czy ona ma oprócz zakładam (posiadanej wiedzy teoretycznej) jakiekolwiek doświadczenie inwestycyjne ? W ponad 90 % - NIE. Nie mówię już o tym, czy przeżyła pełen cykl giełdowej koniunktury czyli kilkuletnią hossę i kilkuletnią bessę AKTYWNIE inwestując. Czy ma świadomość i wie jak się zachować kiedy jest ciepło na serduszku kiedy mamy w portfelu 70 % zysk, kiedy zamknąć a kiedy czekać ? Albo jak się zachowuje kiedy jest ciepło gdy jest strata ? Najczęściej czyta niestety komentarze..... z gazet.

Interes Funduszu Inwestycyjnego lub domu maklerskiego jest rozbieżny z interesem Klienta. Kiedy ja rekomendowałem zdecydowane sprzedaj wszystko-już na przełomie czerwca i lipca - osoby zaczynające ze mną współpracę stukały się nieraz w czoło. Po kilku tygodniach nabrały absolutnego respektu. W tym czasie zaś renomowane domy maklerskie wydawały cały szereg rekomendacji kupna dla akcji.

Wykorzystywanie ruchów trendowych. Kupujący w tym roku fundusze stali się jedynie posiadaczami marzeń. Podobnie WiG i WiG 20 w ciągu 2 tygodni straciły to WSZYSTKO co z trudem dały zarobić przez cały rok. Dowodzi to, że mówienie iż jest się inwestorem długoterminowym jest po prostu FIKCJĄ. Inwestor winien wykorzystywać aktywnie ruchy TRENDOWE o średnioterminowym horyzoncie a nie siedzieć przywiązany do akcji czy funduszy. Akcje i fundusze mają to do siebie, że raz spadają innym razem rosną. Prawdziwą sztuką jest umiejętność odróżnienia sytuacji w której spadek jest korektą a nie zmianą trendu. Największe zarobki ma się właśnie na średnioterminowych zmianach trendu. Takie sytuacje występują w roku średnio zaledwie 2-3 razy.

Kolejną Fikcją jest istnienie spółek silnych fundamentalnie pod względem inwestycyjnym. A teraz ciekawostka dla wszystkich przeedukowanych którym wmawiano, że jeśli posiadamy akcje spółek silnych fundamentalnie to nie musimy się martwić, że stracimy na inwestycji. Proszę o wskazanie spółek silnych fundamentalnie - które nie spadły. Niestety - nie ma takich. Wszystkie zaliczyły mniejsze lub większe spadki. A to dowodzi, że giełda rządzi się zupełnie innymi zasadami niżby się typowym ekonomistom wydawało. Oczywiście proszę odróżnić spółkę silną fundamentalnie pod względem typowych wskaźników ekonomiczno-księgowych od inwestycyjnych.

Mega-MIT. INWESTUJĘ DŁUGOTERMINOWO !!! i dzisiejszy kurs mnie nie przeraża. To kolejny przykład szukania usprawiedliwienia dla swojego błędu oraz irracjonalny strach przed poniesieniem straty (tak, jakby na GPW była tylko jedna spółka, a notowania niedługo się skończą). Horyzont kilkuletni zwany długoterminowym jest pojęciem b. względnym ponieważ gdybyście kupili fundusze 3-4 lata temu - wygralibyście. Natomiast przy teoretycznym założeniu ze mamy np. szczyt hossy - to przed nami 4-5 lat bessy - i to jest takze okres kilkuletni - długoterminowy i tracilibyście przez tych kilka lat bessy. Procentowo - straty w bessie sa miedzy 50- a 70 %. ciekaw jestem kto wytrzyma taka stratę - psychicznie ? Długoterminowość nieczego nie gwararntuje.

Inwestuję w fundusze bo się na tym nie znam. Wiadomo - tam są specjaliści. Jacy specjaliści ? Dlaczego w kogoś kto pracuje w funduszu czy domu maklerskim uważa się za lepszego fachowca w swoim zawodzie niż zegarmistrza, murarza czy piekarza ? Moim zdaniem, średnia jest statystycznie i bezwzględnie taka sama. Około 60 % osób - jak w każdym zawodzie przychodzi odbić kartę i czeka na wypłatę, około 35 % ma jakieś mniejsze lub większe pojęcie o tym co robi - około 5 % to pasjonaci i profesjonaliści. Dzisiaj widzimy to po zachowaniach tzw. doradców. Gdzie są kochani Wasi tzw. doradcy ? Jak nikły % z nich ma w ogóle pojęcie o inwestycjach ? Niewielki - gdyż to nie sa doradcy tylko SPRZEDAWCY !!

Kolejny mit powiązany z tym powyżej. Fundusz daje większe możliwości niż samodzielne inwestowanie na giełdzie. Bzdura !!. Dla mnie kolejny wielki mit. Wg mnie fundusz daje tylko i wyłącznie kolejne ograniczenia. Wpłacasz kasę na wejściu i to niemało bo średnio rzędu około 2-3 % - za nic - bo nikt do Ciebie nie zadzwoni w takiej sytuacji jak ta na przełomie czerwca i lipca i nie ostrzeże ze może być źle i lepiej wyjdź z inwestycji. Gdy chcesz wyjść z inwestycji w ciągu roku - masz nałożony kaganiec bo pobierają Ci około 5 % kary. Toż to pańszczyźniana umowa !! Jesteś ubezwłasnowolniony. Nie możesz niezależnie dysponować własną gotówką !! Kolejne minusy z tej serii. Załóżmy nawet, że zarządzający Twoją gotówką jest świadom że przychodzi bessa lub korekta wyższego rzędu. Jakie to ma znaczenie dla Ciebie ? Niewielkie ponieważ zarządzający ma hałdę kasy w akcjach i nie jest w stanie tego upłynnić bo załamałby rynek. Sprzedaje więc po kilka mln $ a kilkadziesiąt leży w akcjach i jest niemożliwe do uratowania. Ty natomiast mając np. 1 mln zł czy 1 mln $ i inwestując samodzielnie na giełdzie jesteś w stanie zamknąć swoją pozycję na kilku spółkach w ciągu 2-3 dni najdalej. Oczywiście wystarczy tylko trochę zainteresować się jakie są zasady budowy portfela ale to dywagacje na inny temat. Tworzy się rodziny funduszy w tej samej grupie kapitałowej i nazywa się je szumnie parasolowe, antypodatkowe, Nowej europy, chroniące przed bessą itp. To zwykłe bicie piany. CEL jest jeden - nie możesz od nas odejść do konkurencji. A dokładniej Twoja mamona MUSI u nas pozostać :).

Czy wiesz co robić - kiedy nie wiesz co robić ? Polecam moją zasadę. Omnibusem nie jestem i mylę się także ale przyznam nieskromnie - rzadko. Dlaczego ? Kilkanaście lat inwestowania i pasja do giełdy sprawia, że w około 70 % jestem w stanie określić trend i wtedy wchodzę i zarabiam. Po kilku latach doświadczeń nauczyłem się jak reagować na pozostałe 30 %. Po prostu czekam do wyjaśnienia sytuacji rynkowej z gotówką. Nigdy nie jest tak, że pociąg Ci ucieknie. Po prostu tylko mniej zarobisz ale za to, nie stracisz.

Najważniejszą rzeczą dla inwestora jest posiadanie amunicji czyli gotówki daletgo ważne są okresy w których jeśli nie wie co zrobić - to lepiej nic nie robić. Jeśli nie masz strategii i wchodzisz na zasadzie bo Ci się coś wydaje to najczęściej tracisz. A tracąc pozbawiasz się narzędzia pracy - czyli gotówki. To uniemożliwia Ci dalsze zarabianie. Dlatego warto nieraz czekać i to dość długo na wyjaśnienie sytuacji.

Cierpliwość, nie podleganie emocjom, nie uleganie wpływom mediów i posiadanie własnej strategii to cnoty dobrego inwestora. Jeśli ktoś się nie zna lepiej niech nie inwestuje - nawet w fundusze. W Polsce nie było jeszcze takich sytuacji ale znam wielu "grubych' inwestorów którzy pokupowali fundusze inwestycyjne renomowanych międzynarodowych funduszy z pierwszej ligi i zostali WYZEROWANI !! Aż samemu trudno mi było w to uwierzyć.

Do tej pory tracili przede wszystkim posiadacze akcji. Posiadacze funduszy dopiero zaczynają. Po korekcie, kolejna fala dotknąć powinna właśnie fundusze. Nie dziwmy siê - tak jest jak się kupuje marzenia. Posiadaczom funduszy polecam bardzo szczególnie artykuł 89 ustawy o funduszach inwestycyjnych który mówi:

"Jeśli przez dwa tygodnie klienci wypłacą lub będą próbowali wypłacić więcej niż 10 proc. aktywów funduszu, to może on zawiesić wypłaty. I to nawet na dwa miesiące. Po tym czasie też nie musi odkupić od razu wszystkich jednostek, bo ma na to pół roku".

Wszystkich inwestujących kiedykolwiek w cokolwiek zachęcam zawsze do używania rozumu.

Oczywiście skoro się tak mądrzę - to warto byłoby abym pokusił się o swoją interpretację stanu giełdowej koniunktury. Bardzo proszę - moją ocenę rynku znajdzie na podanym poniżej linku do forum na onecie. Zamieściłem tam swoje dwa cotygodniowe komentarze. Dwa tygodnie temu i ostatni z ubiegłego tygodnia. Nikt mi więc nie może zarzucić, że jestem mądrala bo piszę post factum.

Krótko - po zakończeniu wzrostów - wracamy do trendu dominującego czyli spadkowego. Dotychczas wyprzedawali akcje najbardziej wytrawni inwestorzy indywidualni lub instytucjonalni. Przyszłą falę spadkową utworzą jednak umarzający w panice jednostki uczestnictwa FI. Jeśli ktoś ma inne poglądy zapraszam do prawdziwej konfrontacji poglądów na GPW. Dzisiaj zacząłem otwierać pozycje krótkie na spadki. Będę powoli dobierał:).

Aktualny były już wzrost traktuje wyłącznie jako fazę szukania jelenia na niesprzedane akcje. Podstawowe pytanie jest następujące: dlaczego giełda wzrosła ? Dlatego, że jest mocna i jest tak dobrze czy dlatego, że chwilowo zanikła sprzedaż ? Odpowiedź niech znajdzie sobie każdy sam.

Myślę, że moje rady są nadal aktualne. Drobnych bezbronnych posiadaczy marzeń kupionych w Funduszach Inwestycyjnych przestrzegałem juz wcześniej. Robie to i dzisiaj, wcześniej prognozowałęm silne spadki a na dzień dzisiejszy sądzę, że stoimy przed o wiele gorszym niebezpieczeństwem. Zainteresowanych zapraszam na forum o giełdzie i inwestycjach.

Uwaga. system onetu rozłącza podawane w tekstach linki, dlatego też proszę o ręczne połączenie całego podawanego linku z rozbitą końcówką "ht ml"

Zapraszam do wymiany poglądów na moim forum na onecie: http://biznes.onet.pl/0,0,1,0,42715,uforum.ht ml






doradcafinansowy@onet.eu , 12.12.2007 00:14
zbig$ / 2007-12-12 03:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
a tu zwyciezca na njalepszy koment, ale nie nasz, tylko z onetu
------------------------
tłumaczę na polski: ceny nieruchomości w Hiszpanii leca na ryj, jelenie pilnie

poszukiwane, zasoby miejscowych głupków zostały wyczerpane, poszukiwania rozpoczeto na skale europejską,
~wod , 11.12.2007 21:30
do artykulu
Chętni na domy w ciepłym kraju
(Rzeczpospolita, pr/11.12.2007, godz. 18:38)
http://biznes.onet.pl/0,1656687,wiadomosci.html
zbig$ / 2007-12-12 03:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
typuje zwyciezce w kategorii "najgenialniejsza riposta roku"...)))
-------------------------------------------------------------------------------------------
2007-12-11 23:08:17 | *.*.*.* | EMR100
Re: Sesja ciągle trwa... [1]
Ale jedno z tego wszystkiego , Ci ktorzy zaczeli inwestowac na giełdzie w drugiej połowie
roku , tak jak ja np., dostalismy szkołe na samym poczatku, jest koniec roku nic nie
zarobiłem ,ja przynaj mniej, ale doswiadczenia, ruchy, jazdy bez trzymania, windy i znowu
zjazdy, nie ma lepszej szkoły, to chyba najlepszy czas na nauke.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2007-12-11 23:12:22 | *.*.*.* | Patrycja.N [ Portfel ] [ Zrodzona z Krachu ]
powiem Ci EMR ... troche już mnie ta nauka wqurwia ...
piciu / 2007-12-12 02:08 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
azja czerwona
zbig$ / 2007-12-12 03:08 / Uznany gracz - weteran 93/94
spoko, maja z czego spadac, ostatnio wszyscy podrosli
topol2 / 2007-12-12 00:15 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś jutro chciałby coś kupić na wzroście, to polecam Asbis. Trzeba to rozumieć jako naganianie.
bebe / 2007-12-12 00:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
chwilę mnie nie było.....-.do poczytania........dalszych części wywodów nt . hameryki....
aaaaaaaaa......tuuuuuuuuu........tyle - spowrotem "gadających " nic-ków...........
przeleciałam wzrokiem......./chyba jeszcze...jak na mój wiek..niezłym......./
noooooooo.....i iiiiiiiii......
uśmiecham się...........
gio......hameryka.....hameryka.......
a ja.......polska.........polska.........
- poważnie ujmując to : .........cha.....ha....cha.......
naprawdę....... jestem bardzo poważna.............100 % akcji....../gotówkę zawsze mogę mieć.......pracuję...../......dokupię.....mogę...?.....no pewnie....
ale, teraz poważnie....Wasze perturbacje z gpw....cholera nijak się mają z moimi odczuciami..........
dlaczego....?
czy ja wiem......?........?.....
no chyba, że zaklasyfikuję tę płaszczyznę do........gry.......i tylko gry.......-kurde oby tak było-......
jedynie....moje pytanie..... : czyjej gry...????
wszczykuję się jedynie w tą grę...... ułamkowo....../bo niby kimż ja jestem..?/
pozdro dla Wszystkich........
i zielonego......
Life / 2007-12-12 00:26 / Tysiącznik na forum
Dobrywieczór Bebe.
Dokładnie kimże jesteśmy i czy to aby na pewno gra?
Portfel właśnie kończę budować - czy dobrze robię?.....czas pokaze.....
Czy będzię dobrze / prawidłowo zklecony.....czas pokaze.....
Emocje spore....oczekiwania co do przyszłości też.
wraz ze zdobywaniem doświadczeń coraz mniej w tym zabawy ....a coraz więcej powagi.

....Wasze perturbacje z gpw....cholera nijak się mają z
moimi odczuciami..........

Podziel się nimi .....oczywiście jeśli uznasz to za stosowne.....sympatyczna Bebe
warren buffet / 2007-12-12 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysmy powinni sie kiedys spotkac bebe :) oboje mamy adhd :) to nas łączy :) widze to po twoim stylu pisania :)

4 piwka i by sie gadka ukladala :)
zbig$ / 2007-12-12 02:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
vier ist zu viel
warren buffet / 2007-12-12 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tym sie rozni spolka smieciowa od fundamentalnej, ze PP relpola odejmowali miesiac temu a mastersa pol roku temu. dzis tej i tej KNF zatwierdzil prospekt.........

niebawem, 1 pipki bedzie mniej w portfelu
zbig$ / 2007-12-12 03:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
zeby tylko nie byly po 1 gr bo sie nie bedzie oplacilo sprzedawac, jak prowizja bedzie wieksza...)))
Navigare----- / 2007-12-11 23:58 / Uznany Gracz Giełdowy
"Według premiera Donalda Tuska, prezydent Lech Kaczyński powiedział, że albo pojedzie na ceremonię podpisania Traktatu Reformującego UE do Lizbony, a także na unijny szczyt w Brukseli, albo "nigdzie".

no i znowu Pan Prezydent będzie sie musial obrazić, po prostu nie ma innego wyjścia...
szymon / 2007-12-12 00:32 / Uznany Gracz Giełdowy
co za cyrk z tym wszystkim. Konstytucja mowie ze to Prezes Rady Ministrow kieruje polityka zagraniczna Polski. Kaczor sie wpier**** w nie swoje sprawy. Jechac sobie moze(tylko po co?? ), ale podpisuje wszystko Donald!!
zbig$ / 2007-12-12 00:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
juz lepiej niech nie jedzie firmowac kolejnego rozbioru Polski i utraty suwerenności...a tak to będzie na Tusia i parlamentarzystow, ktorzy to maja ratyfikowac, i senatorow...zobaczymy ilu sie wylamie...
Navigare----- / 2007-12-12 00:07 / Uznany Gracz Giełdowy
jeździłem sporo po europie... nigdzie nie zauważylem zeby kogoś "rozebrano" lub odebrano suwerenność... bez urazy Zbigu ale to gadka z innej epoki...
zbig$ / 2007-12-12 02:03 / Uznany gracz - weteran 93/94
bo jeszcze nie ma UE, byly tylko traktaty stow. Ale nie tylko my utracimy suwerennosc - wszystkie panstwa na rzecz ue, ktore to sygnują i ratyfikują... teraz sie dopiero okaze czy nas nie rozbiora...wolalbym zeby bylo golo i wesolo niz golo i straszno...
oll1 / 2007-12-12 04:01 / portfel / Tysiącznik na forum
o Boze, co za bzdury...
Life / 2007-12-11 23:54 / Tysiącznik na forum
1.strojenie okien lub trzepanie dywanów
2.walczące wiedźmy lub ostatni samuraj
3.trzepanie leszcza lub zanizenie przed odpałem

Tak mi jakoś przyszło do głowy
zbig$ / 2007-12-12 02:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
o qrcze zapomnielismy o wiedzmach - to chyba ten piatek???czy next??
Jaronero_nielogo / 83.14.214.* / 2007-12-12 04:29
21 grudnia, trzeci piątek miesiąca.... spoko, będziemy dużo dalej do tego czasu ;)))
warren buffet / 2007-12-11 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra powiem wam prawde. tak naprawde moim zdaniem jest to ruch spekulacyjny. nie chce mi sie czytac analitykow, tak mi sie wydaje. ruch ten byl neutralny, zrobiono sztuczna zwale..... to jakby zostawili stopy to co -10 ? a jak podniesliby to -20 ? a jak obnizyliby -0,5 to co ? 0% ?

nie podniecajcie sie takimi ruchami
odlewniczy / 2007-12-12 00:12 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
zwykle masz racje ale tym razem nie bylbym taki pewien...z rana bedzie panika, pozniej chwilowe odbicie i niestety powrot do spadkow...
wydaje mi sie ze spadki w USA wisialy w powietrzu, a paplanie ze obnizka stop zagwarantuje wieczna hosse to bylo robienie dobrej atmosfery do wywalania akcji z wyzszych poziomow...
moim zdaniem dzis skonczyla sie wzrostowa korekta trendu spadkowego, a duzo ludzi jak zwykle za szybko uwierzyli w sw. mikolaja, a jak zwykle bedzie sniety mikolaj...
przeczucie mi mowi ze bedzie jak zwykle na odwrot, czyli do konca roku spadki, a w styczniu jak kazdy bedzie pesymista to zrobia wzrosty...
pozdrawiam
warren buffet / 2007-12-12 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo ciekawe wywód - sporo masz racji. ja zachecam do kupna na panice i oddawac 20 min pozniej - na 3-5 procentowym odbiciu.... nie wazne czy z -20 na -16 czy inaczej..... ja jestem niedzwiedziem ale liczylem na rajd.... po takich spadkach sie nalezal... ale to USA dyktuje warunki....
odlewniczy / 2007-12-12 00:22 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
tu masz racje na niektorych spolkach beda nienaturalne spadki zleceniami pkc, wiec trzeba odpowiednio nisko sie podstawic i nawet w takie dni zarabiac...\
mi tylko szkoda ze dzis krotkie na miedz zamknalem z marnym zyskiem, a z rana moglbym troszke depozytu odebrac chciwym byczkom:)
pozdrawiam
warren buffet / 2007-12-12 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano :)

ale pamietaj. dzis liczono na obnizke stop i rajd........ byki sie przejechaly bo byly za pewne...... jutro ma byc rzeź....... oby sie niedzwiedzie nie przejechaly,,,,,,
zbig$ / 2007-12-12 02:06 / Uznany gracz - weteran 93/94
qrdfe, jednym slowem slizgawka
stary piernik / 2007-12-12 00:03
Warren,moze liczyli że stopy obniżą na "0" ...dobranoc ****
warren buffet / 2007-12-12 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie nie, bylo we krwi juz -0,25
warren buffet / 2007-12-11 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. rano kupic, sprzedac 11:47
Patrycja.N / 2007-12-12 00:02 / portfel / Tysiącznik na forum
a jak będzie rano za drogo
?
warren buffet / 2007-12-12 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak to za drogo :) mamy promocje same :)
Patrycja.N / 2007-12-12 00:13 / portfel / Tysiącznik na forum
eee. już nie raz widziałam takie promocje, maly spadak na zaraniu dnia, potem lekkie odbicie i wodospad w dół
Patrycja.N / 2007-12-12 00:16 / portfel / Tysiącznik na forum
zresztą promocje już były ... niedawno i dwa tygodnie żarło up więc ... >?
warren buffet / 2007-12-12 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zobaczymy :) TFI juz nie beda ratowac tak smialo rynku
Patrycja.N / 2007-12-12 00:24 / portfel / Tysiącznik na forum
ok, będę czujna jutro w razie co wszystko wywalam dla ochrony kapitału
studenciak lost:( / 88.235.233.* / 2007-12-11 23:56
Dokładnie!
powtarzalny cykl.
Ciśnienie wychodzenia rynku po ostatnich monstrualnych spadkach nie pozwoli rynkowi jutro opaść zbyt nisko.
Po porannym dołku technicznym (odleszczającym) rynek zacznie skup (w promocyjnych cenach)
nie pierwszy raz
zbig$ / 2007-12-11 23:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
cos wiecie co dalej z tym iranem? odmowil zaplaty za ropsko w $$...Zaatakują ze zlosci i moze pod to padaka???
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy