Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja dobra, ale nieprzekonująca

Sesja dobra, ale nieprzekonująca

Money.pl / 2007-01-26 17:44
Komentarze do wiadomości: Sesja dobra, ale nieprzekonująca.
Wyświetlaj:
pawciomerc / 2007-01-28 00:15 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
do flugo jeleń giełdowy, Twój post o inteligencji polskiej był super
pozdrawiam Was i dobranoc
Pablo / 2007-01-28 00:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na Discovery Science właśnie emitowany jest program o pracy kontrolerów lotu. Polecam dla tych, którzy nie mogą poskromić emocji.
Pablo / 2007-01-28 00:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
bardzo ciekawa wypowiedź jednej z kontrolerek,
wystarczy zamienić słowo kontroler na inwestor.
parkiet / 83.25.247.* / 2007-01-27 23:14
Komunikat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 25 stycznia 2007 roku

Na podstawie uchwały nr 183/98 Zarządu GPW z dnia 24 marca 1998 r. z późn. zm. dotyczącej klasyfikacji spółek giełdowych dla obliczania wskaźników i indeksów giełdowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że z dniem 31 stycznia 2007 roku spółki: 01NFI, 02NFI, 04PRO, 05VICT, 06MAGNA, BBICAPNFI, 08OCTAVA, MIDAS, 10FOKSAL, 13FORTUNA, 14ZACH, JUPITER zostały zakwalifikowana do sektora `finanse inne', spółka BBIDEVNFI do sektora `budownictwo', zaś spółka NFIEMF do sektora `handel'.
risky-rainmaker / 2007-01-27 23:13 / Ostatni Optymista
http://www.money.pl/forum/grupa,24,0,0,40,0,spotkanie;forumowiczow;money;pl;-;17;lutego;wroclaw.html

Przypominam o zapisach na zjazd!!! Nie czekać do samego końca
gabrik / 2007-01-27 22:57 / portfel / Wierny Forumowicz
dopiero przeczytałem Pani Ela w JAGO no to ładnie
chris / 2007-01-27 23:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mrożonki ... na gorącym blaszanym dachu :))
warren buffet / 2007-01-27 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nic tylko zaraz będzie gotowe :)
chris / 2007-01-27 22:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wyskoczyłem poza lokal, popatrzeć na ośnieżoną okolicę ...
trza się rozgrzać ;)) ...
raczej nie próbowałem ... a nie wiem czy dobre ... zresztą w takich okolicznościach przyrody to mniam ... tak dla żartu ;)
http://www.swiatpodrozy.pl/g.php?g=271
warren buffet / 2007-01-27 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale mi smaka robisz :(
chris / 2007-01-27 23:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
też mi zaschło ;))
Jan P. / 83.26.126.* / 2007-01-27 22:30
do Warrena , nie martw sie "stary" ,kazdy ma jakies straty.Kiedys pytalem Cie o rade odnosnie Nfi 14 ktorego kupilem 5kola po 8,05 srednio.Odpowiedziales mi zeby sprzedac bo maja wejsc groszowki.Polowe sprzedalem srednio po 5,90 ,ale druga polowe zostawilem i teraz czekam jak wejda nowe akcje zeby odkupic.z perspektywy czasu wydaje mi sie ,ze lepiej by bylo gdybym sorzedal calosc.Ale ja gielda zajmuje sie dopiero rok , wiec traktuje to jako b.droga nauke.
orzeł / 2007-01-28 00:32 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj
Niestety w przypadku groszówek na wskaźniki i perspektywy nikt nie zerka i zgodnie z tą teorią (o czym pisałem) sprzedałem zdzicha prawdziwego a zostawiłem groszowego (bo dostępu siłą rzeczy do niego niet:)
Przyznam szczerze że niespodziewałem się iż tak wcześnie (zaraz po komunikacie) zacznie się tak ostra przecena więc i sprzedaż nie na wymarzonym poziomie niestety :(
pozdrawiam
warren buffet / 2007-01-27 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no cóż... tez twierdze ze nauka kosztuje... zobaczymy co przyniesie przyszłość....
Krzych / 2007-01-27 21:13 / Płoteczka na forum
Przeczytałem w tej chwili art.Miliardy złotych do firm windykacyjnych.
biznes.onet.pl/0,1473921,wiadomosci.html
CFL - AT wygląda ciekawie przebicie wsparcia ale obroty tragiczne.Czy teraz będzie tręd boczny czy spadkowy ma ktoś czas i się wypowie.Nie mam tej spółki ale pomyśleć można.
nicknamer / 2007-01-27 22:23 / Bywalec forum
Dwa ostatnie infa z CFL są raczej negatywne. Pierwsze info o panu Kazimierskim, szefie RN który ostatnio sprzedał 3120 akcji .Drugie info, niby pozytywne, bo CFL chce wejść na windykację w innych krajach, ale jak już popatrzymy na te kraje, to nie wygląda to zbyt dobrze : Federacja Rosyjska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Gruzja, Kirgizja, Uzbekistan, Tadżykistan i Turkmenistan.
Wiem z doświadzczenia, że jeżeli chodzi o skuteczność windykacji w tego typu państwach, to główna role odgrywają firmy lokalne, które maja odpowiednie układy. Ale oczywiście to jest giełda i może byc różnie. Osobiście na razie nie wchodzę.
Krzych / 2007-01-27 22:42 / Płoteczka na forum
zapoznałem się z większością komunikatów i sprzedanie 3120 akcji jeszcze bardziej nastawiło mnie pozytywnie do spółki.Jeszcze trochę poczytam ale na dzień dzisiejszy bym kupił.
A przeczytałeś wyżej wymieniony artykuł.
nicknamer / 2007-01-27 23:06 / Bywalec forum
Przeczytałem. Tam chodzi głównie o drobnych dłużników, a firm windykacyjnych w Polsce jest kilkaset. Naprawdę duże pieniądze są z windykacji długów firm, a obawiam się że nowa strategia polegająca na wejściu na trudne pod tym względem rynki może zakończyć sie niepowodzeniem. Ale jak wszyscy wiemy to jest tylko giełda i ona decyduje co się niebawem stanie z kursem Cashflow.
roma5 / 2007-01-27 20:27
18:13 25.01.2007
FIRMA HANDLOWA JAGO SA nabycie znacznego pakietu akcji




Raport bieżący 5/2007 Zarząd Firmy Handlowej JAGO S.A. przekazuje do publicznej wiadomości, iż w dniu 25 stycznia 2007 roku otrzymał zawiadomienie od Pani Elżbiety Sj÷blom zamieszkałej w Skierniewicach przy ul. B. Prusa 8a/16, że na podstawie Ustawy o Ofercie Publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, iż w wyniku transakcji kupna 465.000 akcji Jago S.A. w dniu 22.01.2007 roku posiada 1.222.000 akcji Spółki, co stanowi 8,07% kapitału zakładowego i daje prawo do 8,07% głosów na WZA. Zawiadomienie podpisał z upoważnienia Pan Maciej Niebrzydowski.
wtedy jago kosztowało 3,53
Micha / 2007-01-27 20:00 / Bywalec forum
myślę, że jest to dobra i znana polska firma kosmetyczna , m.in. w jej skład wchodzi Miraculum (znana od dawna woda "Pani Walewska" - działa od dawna i chyba warto zapisać się na jej akcje;
czytałam w gazecie prawnej, że kupując akcje na rynku pierwotnym należy zwrócić uwagę, czy to firmy znane i mające dobre podstawy fundamentalne
Micha / 2007-01-27 20:08 / Bywalec forum
z gazety prawnej - obserwuje się znaczący wzrost aktywności na rynku pierwotnym, charakteryzujący się dużą liczbą spolek, czesto o wątpliwej reputacji, debiutujących na giełdzie
Micha / 2007-01-27 20:13 / Bywalec forum
jednym z ostatnich zjawisk na szczycie jest znaczący wzrost sprzedaży akcji przez tzw. insiderów, czyli włascicieli i zarządzających notowanymi firmami - opinie z gaz. prawnej;
- a skąd ja to znam? - slynna pani E.
młody gracz / 2007-01-27 21:53
Dzięki za info. 3,5 to może być zbyt wiele w tej sytuacji.A tak z innej beczki masz jakies rekomendacje na początek tygodnia.
Micha / 2007-01-27 22:26 / Bywalec forum
niestety, ale również jestem początkująca i jak na razie zaczełam na rynku pierwotnym, ciągle się czaję..............
zastanawiam się nad Techmex-em, ale może jeszcze spadnie; makler radził mi kupić PKO BP i Zurawie, że to dobre spółki i dadzą zarobić, chociaż ja mam wątpliwości
Taki jeden / 2007-01-28 05:19 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kup sobie WARIMPEX - A jak będzie przez kilka dni spadał jego kurs to dokupuj. Cena od 52 do 56zł. Może warto kupić trochę Polleny Ewy po 16.80zł.

Powodzenia.
warren buffet / 2007-01-27 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Tygodnik "Wprost", Nr 1257 Aleksander Piński
Samodzielnie kupując akcje, mielibyśmy lepszy wynik niż ponad 90 proc. "speców" od zarządzania pieniędzmi


Większość zarządzających funduszami inwestycyjnymi nic nie zyskuje dla swoich klientów, a pobiera wysokie prowizje. To niespotykane w żadnym innym biznesie". To słowa Warrena Buffetta, jednego z najbardziej znanych inwestorów na świecie. Idealnie pasują do polskiego rynku kapitałowego. Spośród jedenastu największych polskich funduszy inwestujących w akcje tylko Arka Akcji miała w ostatnich sześciu latach wynik lepszy (226,1 proc.) niż indeks giełdowy WIG (182,48 proc.). To oznacza, że nie wykonując żadnej pracy przy wyborze akcji, tylko kupując te wchodzące w skład indeksu, mielibyśmy wynik lepszy niż ponad 90 proc. polskich "speców" od zarządzania naszymi pieniędzmi.

Zarządzający polskimi funduszami akcyjnymi za usługi pobierają około 4 proc. aktywów (czyli oszczędności klientów) rocznie, podczas gdy w Europie Zachodniej i USA opłaty te są prawie dwukrotnie niższe. Te 2 punkty procentowe różnicy przy zainwestowaniu 50 tys. zł na dziesięć lat (zakładamy 10 proc. średniej rocznej stopy zwrotu) oznacza, że Polak po zakończeniu oszczędzania będzie miał o 20 tys. zł mniej na koncie niż Brytyjczyk, Niemiec czy Francuz.

Większość polskich klientów funduszy daje się strzyc (golić) niczym owce z wełny, gdyż nie zdaje sobie sprawy, że opłata za zarządzanie w ogóle istnieje.


Drugi powód, dla którego funduszom tak łatwo idzie "golenie" klientów, to sposób ściągania opłaty. Fundusze nie pobierają 4 proc. od naszych pieniędzy na koniec roku, wtedy, kiedy łatwo zauważylibyśmy ubytek takiej części oszczędności, lecz już od pierwszego dnia po wpłacie pieniędzy do funduszu, codziennie odpisując sobie jedną trzystą sześćdziesiątą piątą rocznej opłaty


http://www.fop.pl/serwis/news/wiadomosci.php?subaction=showfull&id=1169890371&archive=&start_from=&ucat=2&
młody gracz / 2007-01-27 22:00
warren,wiesz lepiej ode mnie,że fundusze mogą spekulować więc ich zarobek to nie tylko prowizja.Prawdziwą marżę która z tego mają można pomnożyc x 100.
sumani / 2007-01-27 20:01 / Plankton giełdowy
początek optymistyczny i w tym nadzieja a reszta jak w życiu biednemu zawsze wiatr w oczy :)
samuraj jack / 2007-01-27 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dodałbym jeszcze, że fundusze "aktywnie" zarządzają naszymi pieniędzmi kupując i sprzedając akcje;
tak się składa, że czynią to poprzez BM, które należą do tych samych grup finansowych, co fundusze...
a że bardzo "aktywnie" zarządzają to... wiadomo co..:)
mop / 2007-01-27 20:19 / Bywalec forum
a gdy kiedys pisalem, ze gielda jest gra o sumie ujemnej, to skad inad wielce szanowany forumowicz odeslal mnie do ksiazek :)
doja nas po maksie!
samuraj jack / 2007-01-27 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
chyba nie mnie masz na myśli...:)
ja nikogo do książek nie odsyłałem
a giełda... nie jest grą o sumie ujemnej, ani nawet zerowej, tylko dodatniej
firmy się zwykle rozwijają - kupując akcje rozwijającej się firmy i trzymając akcje można więcej czy mniej - ale zarobić
warren buffet / 2007-01-27 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a w czasie bessy ?
warren buffet / 2007-01-27 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Tomasz Prusek
Czwarty rok hossy przyniósł rekordowe zyski na giełdzie. Zarządzający funduszami dostaną rekordowe premie - nawet po pół miliona złotych
chris / 2007-01-27 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a apetyt rośnie ... w miarę
ciężko schodzić na niższy poziom przyzwyczajeń ... większości
... ale jak giełda im tego nie da, to co?
można zająć się czymś innym? hmm ...
może czymś bardziej bezpiecznym
np. odcinaniem kuponów od założonych "bardziej-bezpiecznych lokat" np. na rynku nieruchomości z hossowych zysków lub ... no właśnie ... a zawsze jest z czego wybierać dysponując "ciekawej wielkości" gotówką ... a póżniej znów powrót do gpw ... to tak ode mnie
warren buffet / 2007-01-27 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
26 stycznia 2007

Przepływy w ostatnim tygodniu przypominały do złudzenia strukturę z końca 2006. Chiny znów odegrały kluczową rolę w ogólnym bilansie. Z puli 1,2mld USD nowego kapitału aŜ 65% trafiło do funduszy akcyjnych skierowanych na rynek chiński. Wraz ze środkami z tego tygodnia
inwestorzy zainwestowali w funduszach EM od początku roku 4,0mld USD. Stanowi to połowę kwoty uzyskanej w pierwszych czterech tygodniach w roku poprzednim. Po kolejnym dobrym tygodniu na rynkach wschodzących, MSCI EMF jest juŜ tylko 1,1% poniŜej rekordowego poziomu ze stycznia 2007.
optymista / 62.29.134.* / 2007-01-27 18:01
Ktoś sie interesuje spółką Ampli? Jakieś opinie po ostatnim tygodniu?
Lisior / 2007-01-27 21:10
Miałem do niedawna akcje Ampli, ale sprzedałemz minimalną stratą- niestety trochę za wcześnie.....A co Cie interesuje?
optymista. / 62.29.134.* / 2007-01-27 21:49
Ciekawy jestem czy zjazd ceny akcji o ponad 10%, wywołany ostatnim raportem, będzie długotrwały? Kiedy wyniki i jakich można się spodziewać? Krótko mówiąc kupiłem poniżej 12 zeta z przekonaniem, że szybko odbije. A teraz ciężko mi spokojnie ocenić szanse na wzrosty.
Aron-antyklerykał / 2007-01-27 20:35 / portfel / Bywalec forum
Miałem szczęście wystawiając sprzedaż po 13, na zamnięciu i na drugi dzień poleciała.
bioły / 88.156.76.* / 2007-01-27 17:27
powiedzcie mi drodzy forumowicze co mam robic z tym p******** biotonem.,mam tego badziewia chyba 8000 akcji i jestem do tyłu 7ooozł.ODBIJE SIĘ ,CZY GO SZLAK TRAFI W NAJBLIŻSZYCH DNIACH ?
nicknamer / 2007-01-27 18:59 / Bywalec forum
Też mam sporo (10k) Biotka i też mam wirtualna stratę na dzisiaj. Nikt Ci nie doradzi co masz zrobić, bo nikt nie wie co się z kursem wydarzy. Ja w każdym razie będę trzymał. Bioton spadł w ciągu ostatnich 3 m-cy o ok. 40 %, czyli można powiedzieć, że ten balon już pękł. Liczę też na realizację przynajmniej niektórych zapowiedzi na 2007, wygląda to całkiem ciekawie (przeczytaj sobie info na PAP-ie, na ten temat - Wilczęga wymienia dość szczegółowo plany na najbliższe lata)
Krzych / 2007-01-27 17:53 / Płoteczka na forum
o ile jest to pocieszeniem mam dwie spółki w moim portwelu na których mam straty.
Na jednej 0.88zł ale przy ilości jet to ok.7k. a na drugiej ok.2zł na szt. i tu strata jest większa ale nie sprzedaję.Ale ja gram wbrew regółom.Te spółki to niecałe 15% portwela
i mogę sobie pozwolić na ich zamrożenie.
warren buffet / 2007-01-27 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co to za spolki ?
warren buffet / 2007-01-27 18:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale na dudzie masz PP, no chyba ze nie masz
Krzych / 2007-01-27 18:51 / Płoteczka na forum
mało pp. większość kupiłem po.
Co do LBW to od momentu odkupowania jak spadała to strata ,bo wcześniej ładnie zarobiłem , sumując zysku jeszcze nie straciłem ale szkoda oddać to co wcześniej się zarobiło.
barakuda / 2007-01-27 16:58 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Witam wszystkich weekendowo i uroczyście ( come back Adasia )
Caabi , mój ograniczony zmysł AT mówi mi ,że Bio jest w mocnym średnioterm. trendzie spadkowym . Jeśli nie utrzyma go psychowsparcie na poziomie 2. zeta, to nieuniknione będzie testowanie 1,80 i wejście w długoterm. spadek , a to już bessa na papierze...
Sorry , tak to widzę... Aha, duże obroty na spadkach potwierdzają to co wyżej...Wskażniki wprawdzie w strefach wyprzedania , ale to mała pociecha w tak silnym tredzie...
caabi / 2007-01-27 20:00 / Tysiącznik na forum
dzięki za info, pesymistyczne ale szczere ;))
najcz / 2007-01-27 17:55 / Tysiącznik na forum
Bioton
Tomasz_Jerzyk: Najbliższe wsparcie to 2,1 a spadne niżej tego poziomu będzie sugerował test 2,0 lub 1,9. Z technicznego pkt. widzenia uważam, że spólka jest w tr. wzrostowym i jej potnecjał wzrostowy nie został jeszcze wyczerpany.
Tomasz_Jerzyk: Problemem jest to kiedy zmieni się trend krótkoterminowy. Na razie sygnałó na to nie ma.

wypowiedż z 22.o1.2007 analityk BZWBK
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy