Sesja wypaczona

Money.pl / 2007-09-21 18:02
Komentarze do wiadomości: Sesja wypaczona.
Wyświetlaj:
najcz / 2007-09-23 20:49 / Tysiącznik na forum
Sekretne telefony Kaczmarka i Krauzego ,mieli telefony na kartę a takimi telefonami posługują się osoby podejrzane.Wykonali ileś tam połączeń itp.
wp
PedroGonzalez / 2007-09-23 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
mnie to zaszokowalo, ze sledczy przeanalizowali 15tys. numerow ktore logowaly sie na BTS'a z okolicy tego hotelu...15tys. numerow i kazdy musieli spradzic do kogo nalezal..droga eliminacji dotarli do telefonow Kaczmarka ii Krauzego...niezli sa..prawie jak w filmie Public Enemy :-))
drauc / 2007-09-23 22:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mają dostęp do tzw. odwrotnego biura numerów dla każdego operatorów. odfiltrowali nie-prepaidy. Co dalej. Mieli numer Kaczmarka, więc mogli ustalić, do jakich btsów się logował w ciągu ostatnich kilku dni. Wystarczyło znaleźć numer, który logował się w mariocie i w inych btsach w tym samym czasie co numer Kaczmarka. W sumie do przewalenia gigabajty danych, ale sprawa jest do zrobienia.
AT-Techno MATADOR / 2007-09-23 21:13 / Short term
Jak tam widzisz Pedro prognozy makrogiełdowe na najbliższy tydzień?
najcz / 2007-09-23 21:01 / Tysiącznik na forum
a w próbnym odwiercie pojawiła się ropa,na espi jest info.a co do działań śledczych to dajcie człowieka to coś znajdziemy.
TOMOK / 2007-09-23 20:45 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ładnie "wciągł" Was taniec z "gwiazdami"
hihihihihi
Pozdrawiam
moreta / 83.28.242.* / 2007-09-23 20:45
no to co? musicie poszperać czy normalnie poczekac na wyniki? wiecie co to własne zdanie? no -chyba ,ze pelni lojajnosci dla Forum - z niezalogowanymi, itd..
TOMOK / 2007-09-23 20:46 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
oj co Ty...a co to za róznica?
zalogowany albo nie...
ponad 2000 wpisów albo jeden?
to nie ma znaczenia
Pozdrawiam
moreta / 83.28.242.* / 2007-09-23 21:01
dzięki za zew. ale ja nie dla ilosci wpisow sie udzielam. choc , nie szanuje wpisujacych sie dla ilosci wpisow-to staram sie rozumiec ich motywację. mnie bardziej o sprawy . choć o rzeczy też chodzi . proporcje są ważne. dlaczego- bo życie mamy jedno..
TOMOK / 2007-09-23 21:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ja wiem, że dla forum jestem zbędny....ale lubię tu być
Pozdrawiam
pio24 LESZCZ / 2007-09-23 21:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No co TY .Pozdrawiam
moreta / 83.28.242.* / 2007-09-23 20:25
nie śmiem powracać do tematu NC. ja wiem ,ze Wy poważne inwestory. ale czyjś domek z ogródkiem? no ok. nie graj Wojtek. ja tam,zresztą, nic nie mam. ale w.ku.rwia mnie taka manipulacja. niech na nc pokazą kolejne wypasione mordy-oczekujące na walizy pieniądzorów kolejnych,kjm inwestorów!-to będzie przepiękne doznanie natury estetycznej! proszę o więcej relacji! z prawdziwym zacięciem i pełna chęci do sportowej rywalizacji oczekuję na następne debiuty! zaklad- ktora następna gówniana spola będzie miala mniej niż 0?
pklark / 2007-09-23 20:24 / portfel / -
Czy ktos na tym forum( chodzi mi o zalogowanych) inwestuje( a raczej spekuluje) na NC ??? Czy tez jestem jedynym naiwnym co wierzy w ten rynek? Pytam ,bo robie przegląd portfela ,zastanawiam sie co spuscic i w co zainwestowac .........skld na dzis:
WDM z NC 40%
JUTRZENKA 30%
pp HAWE -reszta-na dobrą sprawe na dzis nie potrafie okreslic ile!!!!!!!!!!!!.......
gotówka 25%
moreta / 83.28.242.* / 2007-09-23 20:30
rzecz jasna, pklarku -to nie do Ciebie! ja mam w du.pie logowaniw ,a Ty n.iezalogowanych. i niech tak zostanie..
lojka / 2007-09-23 20:28 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich

ja mam WDM - po raz drugi
raz sprzedałam a we czwartek zakupiłam ponownie ;)
myślę, że będzie ok ;)
pklark / 2007-09-23 20:34 / portfel / -
Wiem ,że wdm wprowadza na giełde m.in. zielonogórska spólke LUG -tez spóleczka daje rade ,warta zastanowienia bedzie!!!!!!!!( oferta na 31 mln na NC to duzo) i ma ponoc juz zadebiutowac w pazdzierniku ..........czy juz wtedy spodziewasz sie jakiegos wzrostu kursu WDM-u ? na jaką perspektywe czasową sie nastawiasz ??????
lojka / 2007-09-23 20:41 / Tysiącznik na forum
ja krótkoterminowa;) więc myślę, że w takim terminie już da zarobić :)))
ale na dłużej też ok - tylko trzeba się liczyć na wzrosty jak i spadki ;) ale trend wzrostowy - tak myślę
master / 2007-09-23 22:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dla mnie WDM to mega balon............ przy cenie 2 zeta można zastanowić sie nad zakupem... co nie zmienia faktu że może wzrosnąć.....
brydzia / 2007-09-23 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale Trigon jak szybko nabywał tak szybko pozbył się Toory , ma 0 akcji , pięknie ciekawe czy na sesji sprzedał małym
ts / 2007-09-23 22:37 / "Trial na giełdzie"
ALE PRZEZ PARĘ DNI NIEZŁY ZYSK WYKRĘCILI
inwestor1975 / 2007-09-23 20:43 / Tysiącznik na forum
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl
komunikaty ze spółek
TOORA
needle / 2007-09-23 20:00 / Bez rangi
ja też się pozbyłem...
...szybko nie wrócę do papieru...
...nie w tym roku!
inwestor1975 / 2007-09-23 20:44 / Tysiącznik na forum
ja troszke dt grałem i zostało mi tak jakoś 120 akcji
nawet teraz ich nie moge sprzedac (prowizja)
Fawelas / 2007-09-23 20:04 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
a kto by kupował spółkę stojącą na skraju bankructwa....
sumani_ / 2007-09-23 20:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
warren baffett
Fawelas / 2007-09-23 20:08 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
no to masz szansę na powtórzenie jego sukcesu ;-)
powodzenia
brydzia / 2007-09-23 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pedro , hosse zawdzięczamy napewno nie drogiej ropie tylko obniżkom stóp procentowych

wystarczy żeby zaczęli wszyscy podnosić stopy i zobaczysz tą hosse , na razie nie było alternatywy dla giełdy

zobacz wycene orlenu , jest dużo niżej niż niż 2 lata temu czu rok nie pamiętam, ale był dużo powyżej 70 zł więc nie można powiedzieć że mamy hosse dzięki drogiej ropie
Jeck / 2007-09-23 20:41 / "Poławiacz perełek"
Hossę (na rynku nieruchomości głównie) napędzały w wiekszośći niskie stopy i teraz te stopy beda musieli podnosic, bo od inflacji napewno nie uciekniemy...

Szanuję Pedro za jego posty, ale obawiam sie, że At tym razem przegra z danymi makro, jakie pokażą banki za IIIQ. będzie gorzej...

co do PKN-u mylisz sie. Najwyższy kurs jaki zanotowano na koniec sesji 69,70 (moze intra było wyżej, nie pamietam..). Wiem, bo sam sprzedałem z wielkimi bólami po 69,30 (zaku 64,7)mając wtedy moooocno w plecy na PGNiG -u kupionym po debiucie.
anonim_03 / 2007-09-23 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
póki co wyniki było całkiem-całkiem a GS to nawet rewelcyjem który, za przeproszeniem, wydymał resztą braci bankowej.
PedroGonzalez / 2007-09-23 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
no zobaczymy :) analitycy rynku forex twierdza, ze carry powrocilo i to z duza sila :-) sygnalem bedzie przebicie lini wsparcia na 10y bond..teraz jest tuz przed linia wsparcia zneisienia fibo 38 :) ten tydzien bedzie pod znakiem korekciny na DJ...licze na zjad rzędu 200-250pkt :) w sumie nie ma znaczenia kto z nas ma racje..wazne, ze pojawiaja sie argumenty..u mnie przewazaja techniczne ale nie uciekam od fundamentow...kazdy na podstawie tych argumentow sam musi podjac decyzje co dalej robic :-)
Jeck / 2007-09-23 21:13 / "Poławiacz perełek"
Pedro wkurzasz mnie!!! ;-) bo na razie jak Cię czytam, to sie nie mylisz...a to nie pasuje do mojej koncepcji.
też myślałem, że do wyborów nic nie może sie wydarzyć. Ale do jasnej... pzrecież wybory to nie wszystko. A sytacja jaka jest każdy widzi. Nawet jak będa sie ratowali kosztem reszty swiata. To na dłuższą metę i tak będa przegrani. Teraz, IMHO nie ma "my"-"wy". To jest globalizacja do której tak dążyli/śmy... To "nas" zgubi...
PedroGonzalez / 2007-09-23 21:21 / Uznany Gracz Giełdowy
ale ja analizuje pod katem tego co sie dzieje na podstawie tego co sie dzialo...nic sie nie dzieje nagle...to nie jazda na motorze, ze wpadniesz na kamien i kraksa gotowa...ja to bym przyrownal do rejsu tankowcem...zwroty na nim wymagaja zlozonej logistyki, czasu i miejsca na wykonanie manewru :) wiem, ze bedzie katastrofa..ale nie teraz...nie w tym roku :) wiec defacto sie zgadzamy ze soba, ze bedzie zle...ale roznimy sie terminem tego "zle" :-))) tak jak w tym powiedzeniu: pesymista od optymisty rozni sie gloszonym terminem konca swiata :-))) badzmy jak hirurdzy i wykorzystujmy kazda okazje a nie na zasadzie wchodzenia jak srednia kroczaca Long Period rowna 75 bedzie sie przecinac z indeksem :-)))
Jeck / 2007-09-23 22:17 / "Poławiacz perełek"
to jest własnie sztuka-wykorzystać wszystko do Maxa...
A co do okrętu (tankowca), na Titanicu tez orkiestra grała do końca..
Kenobi / 2007-09-23 21:08 / Uznany malkontent giełdowy
Bo było wygasanie kontraktów i opcji, do tego trwa dystrybucja dla zgromadzenia gotówki przez fundusze hedge, wiec dodatkowo zadłużyli sie, ale jest to b. ryzykowna gra. Wkrótce dojdą dane z okresu kryzysu kredytów i wyniki spółek za III kw.
PedroGonzalez / 2007-09-23 20:02 / Uznany Gracz Giełdowy
ale mi chodzilo w rozmowie z Kenem, ze wlasnie mimo, ze drozeja surwoce hossa sie rozkrecala :) a przeciez przez 4 lata jesli ropa drozala od 30$ do 80$ i do tego obnizanie stop w USA (bo w Europie teraz rosna stopy) to juz powinni miec taka inflacje, ze nie pozbieralili by sie przez 10 nastepnych lat :) i co ? i ropa dalej up..stopy down..i co ? imperium poganiaczy wolow idzie jak przecinak i nic sobie z tego nie robi ku przerazeniu europy :-)))
Kenobi / 2007-09-23 21:01 / Uznany malkontent giełdowy
Hossa na taniejącym dolarze i za pożyczane jeny, bo utrzymywały się różnice w stopach procentowych i gospodarka się rozwijała, zadłużając się coraz mocniej, co doprowadziło do kryzysu na rynku kredytów. Ostre cięcie stóp potwierdza, że jest gorzej niż wszyscy się spodziewali, spowodowało gwałtowne osłabienie dolara (do najwyższego poziomu do euro od jej wprowadzenia w 1999 r.), a jednocześnie wzrost, w ubiegłym tygodniiu rentowności obligacji (najmocniejszy od marca 2006 r.), bo spodziewane jest przyspieszenie inflacji (w obawie przed krachem banki centralne na całym świecie wpompowały w rynek ponad 1 bln. dolarów dodatkowego pieniądza). Odsunięcie problemów w czasie z perspektywą ich pogłębienia.
Fawelas / 2007-09-23 19:40 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witam wszystkich serdecznie. Dwa dni się zastanawiam co kupić i mam dwa typy. Stalexport i Handlowy. STX ma dosyć ładnie zdołowany kurs, Handlowy jest relatywnie tani na tle innych banków c/wk 2.9 c/z 20. Ach te dylematy....
koza2 / 83.20.73.* / 2007-09-23 20:13
Zobacz ztserg.
needle / 2007-09-23 19:48 / Bez rangi
Ty lepiej spójrz co sprzedać...
Fawelas / 2007-09-23 19:56 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Co mogłem sprzedałem, ze stratą nie oddam. Na razie idzie do góry więc źle nie jest....
needle / 2007-09-23 20:01 / Bez rangi
strat nie rekomenduję
Fawelas / 2007-09-23 20:02 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Dzięki, każde zdanie jest ważne. Ja jednak w tym tygodniu jestem większym optymistą niż ty.
AT-Techno MATADOR / 2007-09-23 19:36 / Short term
No to sie wyjaśniło, bo ja sam już nie wiedziałem, czy to jakaś spekuła czy co?? Nie spodziewałem się tak cholernie mocnego zamknięcia!

PS. Jak w pon. rano kupiłem sobie HAWE, to skurczybyka miałem 18% w portfelu, a teraz zrobiło mi się ponad 25.
Ile % tego szajstwa będę miał w pon. to nie chce nawet zgadywać! ;)
krzyniek / 2007-09-23 19:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jutro będziesz lizał rany, bez kiciora
AT-Techno MATADOR / 2007-09-23 21:33 / Short term
Znaczy sie kupowałem HAŁWĘ w pt. rano.
No i ja myślę, że w pon. to będzie raczej powtórka z rozrywki :)

PS. Nabawiłem się grypy!
Jest tu jakiś DOKTORO na forum?
Pietroo??
gVarek / 2007-09-23 22:32 / "zGÓRnikt"
Tobie doctor pomóc już nie może, bo gorączka tak wielka,że w kilka dni nie odejdzie
yayurek / 2007-09-23 18:20 / Kompulsywny looser na forum
Dobry wieczór Kenobi:
Nie zmienia nigdy zdania,
Bo ma twarde przekonania,
I zmienić nie ma chęci,
Gdyż Go forsa nie kręci
TOMOK / 2007-09-23 18:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć wieczorkiem
Pozdrawiam
najcz / 2007-09-23 17:54 / Tysiącznik na forum
Operator telekomunikacyjny Hawe ma szanse na podpisanie kontraktu ramowego na budowę sieci światłowodowych dla operatora w Europie Zachodniej. Wartość takiego kontraktu spółka szacuje na trzy miliony euro rocznie
Karlos / 2007-09-23 18:08 / Tysiącznik na forum
i dlatego było +30% up
PedroGonzalez / 2007-09-23 18:26 / Uznany Gracz Giełdowy
zbieglo sie to z pipkami na hawe :) mnie to zastanawia, ze w sumie na kazdej operacji pipkowej ludzie zarabiaja..np. wiekszosc operacji warrena opiera sie na pipkach :-)) ciekawe czy ten schemat zawsze dziala i bedzie dzialal ;-))
dako / 2007-09-23 19:20 / Bywalec forum
Ostatnio Karen nie dało zarobić więc nie na każdej .
najcz / 2007-09-23 19:34 / Tysiącznik na forum
na rafako miałem +,ale to była wiosna.
rpp / 2007-09-23 17:40 / Tysiącznik na forum
Gosiewski jest świetny: "uderz w stół a otworzą się nożyce" haha ;)
najcz / 2007-09-23 19:37 / Tysiącznik na forum
Z początkiem października zaczną działać w prokuraturze specjalne zespoły - jak określił je minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
w.p
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:28 / Uznany Gracz Giełdowy

2007-09-23 14:04:19 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (24466 postów) Bloguje na bblog.pl ]
Ropa naftowa jest droga jak nigdy dotąd
Wiadomości
23:11:00; 15.09.2007
W środę kurs ropy naftowej na nowojorskiej giełdzie osiągnął historyczny
rekord, pierwszy raz w dziejach...


"The price of oil is $33, but the U.S. dollar has declined by 40 percent against the euro so you're effectively getting $20," Mahathir told an economic conference in Saudi Arabia's Red Sea city of Jeddah. "So you're being short-changed.""

http://www.forbes.com:80/newswire/2004/01/18/rtr1216007.html

poprzeczka sie podnosi ale sytuacja nie jest swiatu obca :) kiedys panikowali przy cenie 33$..treaz jest 3 razy drozsza i jest to samo..kiedys bedzie po 100$ i znow bedzie marudzenie..zycie drozeje..ropa tez bo jej jest coraz mnie..pikoil in progress.
w drode czy czwartek japonia i chiny zaproponowaly rozliczanie w jenie lub w ero za rope :) coz...lotniskowce busha stoja nad krajem,ktory jest drugim co do wielkosci exporterem ropy i pilnuja zeby czasem mu to do glowy nie przyszlo :-) korekta dolara bedzie najponiej w grudzien poczatek stycznia :-)
Kenobi / 2007-09-23 17:39 / Uznany malkontent giełdowy
Ropa, jak i inne surowce drożeją, ale dla posiadaczy dolarów, a to spowoduje wzrost inflacji i pogłębienie kryzysu w Stanach, a co za tym idzie ograniczenie zapotrzebowania na import, który napędzał wzrost wielu gospodarek, co teraz zmniejszy sprzedaż i zyski ich przedsiębiorstw.
prawiezaratustra / 2007-09-23 19:15 / _

Ropa, jak i inne surowce drożeją, ale dla posiadaczy dolarów

nie dotyczy tych posiadaczy dolarów, którzy kontrolują światowe wydobycie ropy i jej ceny. Czyli nie dotyczy USA.
Kenobi / 2007-09-23 20:47 / Uznany malkontent giełdowy
Ale dotyczy konsumenta w Stanach, a to 75% PKB.
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:41 / Uznany Gracz Giełdowy
to wytlumacz mi jak to sie stalo, ze od 2004r. jak ropa byla po 30$ a obecnie jest po 80$..zdrozala przez 3 lata o 270% i jakos kraj hosse przezywa w tym okresie a nie zalamanie produkcji i recesje :) cos nie tak Ken :)
Kenobi / 2007-09-23 18:14 / Uznany malkontent giełdowy
Hossę (nominalnie, bo już nie np. w euro) za pożyczone pieniądze, które trzeba będzie oddać, albo wyprzedać część gospodarki za długi. Widać co stało się z dolarem po obniżce stóp. Miesięczny deficyt handlowy w wysokości 60 mld dol. był finansowany napływem kapitału zagranicznego, ze względu na róznice w stopach % i przez sztuczne podtrzymywanie dolara dla utrzymywania eksportu na tamten rynek (jak mówił ostatnio jeden z ekspertów jen, wg siły nabywczej jest o ok. 30% niedowartościowany). Obniżka stóp powoduje nie napływ, ale odpływ kapitału i czymś trzeba będzie to pokryć, podatkami, dodrukiem pustego pieniądza. Stopy rynkowe benchmarkowych obligacji 10-let. wzrosły po decyzji Fed, a więc poszły w kierunku przeciwnym, więc sytuacja na rynku pogorszyła się, a nie poprawiła, wiec nie ma żadnych powodów do ostatniej emocjonalnej euforii na rynku akcji, poza radością niektórych spekulantyów, którzy mogli ją wykorzystać do redukcji strat i dystrybucji.
PedroGonzalez / 2007-09-23 18:19 / Uznany Gracz Giełdowy
w kierunku przeciwnym ? :-) mowisz o tym ruchu ?: http://dj.olo.com.pl/bond2.jpg
jak rosly mowiles, ze zle...spadjaa tez zle ? :-) zdecydujmy sie :-)
Kenobi / 2007-09-23 18:27 / Uznany malkontent giełdowy
Spadek stóp Fed spowodował wyprzedaż, a wiec spadek cen i wzrost rentowności obligacji, czyli ruch w kierunku przeciwnym, a na ich podstawie ustalane są np. stopy kredytów hipotecznych. Czy jest to źle, czy dobrze to odpowiedz sobie sam.
PedroGonzalez / 2007-09-23 18:31 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko, ze jak ceny obligacji rosly to mowiles, ze kapital ucieka z rynku akcji na rynek obligacji :) i tez bylo zle :) teraz jak kapital ucieka z obligacji to tez zle :) czytalem, ze za ten ruch na obligacjach sa podejzani chinczycy w rewanzu za snakcje na import produktow chinskich do usa :)
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:47 / Uznany Gracz Giełdowy
i to: "The price of oil is $33, but the U.S. dollar has declined by 40 percent against the euro
so you're effectively getting $20" ciekawe ile teraz wynosi po oslabieniu dolara effectively price :-) 70? 60$ per barrel ? :-))
halo leute / 2007-09-23 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.forbes.com:80/newswire/2004/01/18/rtr1216007.html

to wiadomosc z 2004 roku
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:36 / Uznany Gracz Giełdowy
no przeciez wiem co wklejam :)
halo leute / 2007-09-23 17:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mam nadzieje bo to dawno nieaktualne

Arabia Saudyjska nale˝y m.in. do organizacji:
● AFESD – Arabski Fundusz Rozwoju Socjalnego i Gospodarczego
● Liga Paƒstw Arabskich
● NAM (Non Aligned Movement) – Ruch Paƒstw Niezaanga˝owanych
● WTO – Âwiatowa Organizacja Handlu
● OAPEC – Organizacja Arabskich Krajów Eksportujàcych Rop´ Naftowà
● OPEC – Organizacja Krajów Eksportujàcych Rop´ Naftowà
● ABEDA – Arab Bank for Economic Development in Africa
● OPCW – Organizacja do spraw Zakazu Broni Chemicznej
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem o co ci chodzi :) nie chodzi o aktualnosc tylko o schemat ktory sie od lat powtarza i bedzie sie powtarzal bo to sa proby wygryzienia dolara z rynku ropy :) to sie wkoncu skonczy ukaraniem niepokornych..Saddam sie probowal wylamac..kara go spoktala..ciekawe czy Iran podejmie probe :) ja mysle, ze dolar sie obroni i to w jakims spektakularnym stylu bo poziomy coraz wyzsze wiec i reakcje beda dynamiczniejsze :) korekta na parach dolarowych bedzie a do konca roku bedziemy sie do gory toczyc :)
halo leute / 2007-09-23 18:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sytuacja jest inna i dlatego to wkeilem.Iran nic nie zrobi,bo zanim by zaczal juz byloby po nim.Co mozna zrobic z jedna bomba a nikt nie bedzie czekac na nastepne.
Dolar przestanie byc JEDYNA swiatowa waluta rozliczeniowa,poniewaz juz teraz wchodzi euro.Nawet w Rosji zmienila sie menralnoisc ludzi i juz ponad 35 % zrezygnowalo z gromadzenia dolarow.
natomiast ten proces bedzie powolny i na razie nie ma zadnego sensu nad tym sie zastanawiac
PedroGonzalez / 2007-09-23 18:07 / Uznany Gracz Giełdowy
tak samo myslieli w 2004..tez mial byc koniec dolara i euro wejsc :) a co do Iranu to nie doceniasz tego panstwa..to nie Irak gdzie teren pustynny i czolgi jechaly jak w grze komputerowej a apache braly do nie woli plutn irackich zonierzy :) zoabcz na mapy satelitarne Iranu :) afganistan przy iranie to pikus jesli chodzi o uksztaltowanie terenu :-)
halo leute / 2007-09-23 18:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
otoz ja twierdze,ze USA samodzielnie,bez zadnej pomocy sa w stanie poradzic sobie ze WSZYSTKIMI krajami muzulmanskimi jednoczesnie,jesli zaistnieje taka potrzeba.
Obecnie zaangazowane sily sa bez zadnego znaczenia dla kraju,ktorego PKB przekracza rocznie 12 bilionow /naszych/ $.I nawet nie zdajecie sobie sprawy,czym obecnie /jaka bronia/ dysponuje USA.
PedroGonzalez / 2007-09-23 17:31 / Uznany Gracz Giełdowy
acha..i moze sie ta korekta stac w niewyjasnionych okolicznosciach jak to mialo miejsce wtedy: http://www.dailyreckoning.co.uk/article/usdollarstrength2005.html

to jest gra, ktora jest wpelni kontrolowana..kapitan nie puscil steru tankowca i powiedzial przez megafon: jak bedzie tak bedzie, moze doplyniemy :)
piciu / 2007-09-23 15:56 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dla wyborcow lid

Do radzieckich kosmonautow przychodzi general:
- No, towarzysze, jutro lecicie na Slonce.
- Na Slonce? Ale tam goraco, spali nas.
- Partia o tym pomyslala, polecicie noca.
sumani_ / 2007-09-23 16:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
he, he dobre :-) ale i tak będę głosował na lid ... a ludzi głupich znajdziesz wszędzie -głupota niema przynależności politycznej...
halo leute / 2007-09-23 17:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://tinyurl.com/2vahbn
sumani_ / 2007-09-23 17:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-)
halo leute / 2007-09-23 18:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj

ida dziarskim krokiem w ta strone

http://tinyurl.com/29le97

Poczucie wlasnej nieomylnosci i jedynej slusznosci zawsze konczy sie tak samo
prawiezaratustra / 2007-09-23 19:22 / _

Poczucie wlasnej nieomylnosci i jedynej slusznosci
zawsze konczy sie tak samo

jeśli masz na myśli, że wszyscy jesteśmy śmiertelni to OK!
sumani_ / 2007-09-23 18:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niewpuszczenie obserwatorów to już totalna paranoja - ale co innego mnie niepokoi a jednocześnie zadziwia i skłania do myślenia -mimo tego wszystkiego ta partia ma około 30% poparcia -trzeba uzmysłowic sobie przyczyny i z nimi walczyc bo pis to już niestety skutek
needle / 2007-09-23 19:18 / Bez rangi
a jak sądzisz...
...we Francji, albo w Czechach przyjeżdżają obserwatorzy na wybory?
sumani_ / 2007-09-23 20:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie wiem ....
OOS / 83.29.83.* / 2007-09-23 16:33
Prawie jak 'zaniżanie przed odpałem'
bebe / 2007-09-23 17:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to teraz nie dziwię się, że muszą powstawać FUNDACJE.................................

----------------------------------------------------------------------------------------------
dla mnie i wielu mi podobnych "chwyta" za serce.....................................nic tylko się śmiać........szkoda, nie o taki śmiech mi chodzi........
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy