Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sformułowanie "Zielona Wyspa" wcale nie jest śmieszne

Sformułowanie "Zielona Wyspa" wcale nie jest śmieszne

Wyświetlaj:
acomitam / 195.191.163.* / 2012-07-10 10:53
Ograniczenie biurokracji w gospodarce... He, he... To przecież nawoływanie do rewolucji! Urzędasy, mafie polityczno-biznesowe, sitwy towarzyskie, które właśnie dlatego, że panuje u nas taki ustrój, a nie inny, że urzędnik wespół z prokuratorem może bezkarnie wpakować przedsiębiorcę do aresztu i przetrzymywać do woli, że postępowania sądowe trwaja latami, że urzędnik może dowolnie zinterpretowac przepisy i nic mu za to nie grozi, że prawo u nas jest mętne i wzajemnie sprzeczne,... oj długo by wymieniać, otóż ze względu na te okolicznoci królik i jego znajomi mają od ponad 20 lat dobry fart. Żyją sobie na koszt społeczeństwa i się bogacą w najlepsze. Owe sitwy, wolałyby skąpać ten kraj we krwi niż popuścić cugli.
Pelkor 98 / 82.160.253.* / 2012-07-09 14:08
papierowego pieniądza do jakiegoś kruszcu - to wszystko NA NIC!
ted8404 / 81.210.106.* / 2012-07-09 12:12
Wątpliwe jest aby na dłuższą metę drukowanie pieniędzy przyniosło rozwiązanie.To typowo rozwiązanie socjalistyczne. Tak samo antyrynkowa i antydemokratyczna w gospodarce orientacja lewicowego rządu Tuska.Sztuczki z zakresu kreatywnej księgowości,nacjonalizacja OFE,walka z przedsiębiorczością i rozbudowa patalogii biurokratycznej oddalaja nas coraz bardziej od Europy.
Wykształciuch / 91.222.69.* / 2012-07-09 11:58
Kochani, to jest portal ekonomiczny, a nie okienko promocyjne żalów PiS-u.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 13:11
Tak ... POrtal ekonomiczny dla POsrańców, chciałeś powiedzieć. Z tymi ekonomistami którzy 3-4 lata temu zrobili z siebie błaznów na temat przyjecia EURO i rozwoju UE ... i wciąż oni swiecą jak ta gwiazda północna dla POelektoratu z pamięcia larwy i intelektem Komókowskiego...
sceptyk / 2012-07-09 14:15 / Tysiącznik na forum
Cofasz się tylko o 3-4 lata.
Znacznie ciekawsze jest cofnięcie się do karier tych misiów w latach '70 i '80 kiedy to udowadniali metodami dialektyki marksistowskiej, że socjalizm jest najwyższą znaną formą rozwoju ekonomii i jedynie słuszną w wytrwałej drodze do komunizmu.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 15:46
Wtedy nie interesowałem się co robią POlityc w Polsce - po prostu chłonąłem wieści z ołtarzyka TVN-u i w towarzystwie śmiałem się z Macierewicza i jego bródki Lenina. Jak typowy POsraniec. Do czasu kiedy zaczęło mnie zastanawiać, dlaczego kopie sie i pluje na człowieka, którego wypowiedzi przeczytałem przypadkowo w całości a nie po tytułach z GóWnianej, i który miał w nich wg. mnie 100% racji (odwrotnie niż to twierdziło pismo Michnika). Dlatego też pamiętam co te orły ekonomicvzne mówiły tylko kilka lat temu ...
Wykształciuch / 46.134.80.* / 2012-07-09 22:15
Przykro mi, że nie kumacie tego co napisałem i dalej aktywnie uprawiacie PiS-owskie płacze
sceptyk / 2012-07-09 11:23 / Tysiącznik na forum
Zabawne, że studentów ekonomii w ramach przedmiotu (znienawidzonego) HME(Historia Myśli Ekonomicznej) uczy się, że dawni królowie PSULI PIENIĄDZ dodając cyny do srebrnek monety itd., żeby zdobyć pieniądza na wojny i zbytki. Oczywiście od czasów Oświecenia, nie ma już mowy o psuciu pieniądza, tylko o racjonalnej polityce emisyjnej prowadzącej do zaspokojenia żywotnych potrzeb demokratycznych państw i ich obywateli.
Że na kilometr śmierdzi to dialektyką marksistowską? A kto ja ODWOŁAŁ???
Przecież pan Orłowski, Balcerowicz, Kołodko i całą zgraja tzw. "ekonomistów" tylko taką dialektykę zna. Więc co mają wykładać studentom?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 09:12
Tak ,tak ! Wszystko w porządku, zielona wyspa istnieje i ma sie cudownie! Panie POekonomisto! Czy to prawda, ze Polacy robiacy za parobków za granića wpompowali w rynek wewnętrzny kraju (a to jest główną przyczna zachowania sie tego mizernego "wzrostu" 160 mld zl w ciagu ostatnich 17 lat? W 2011 przyczyniając sie do wzrostu PKB o 1 procent. A to tylko były prze;ewy oficjalne - nie wiadomo, czy więcej nie przepłynęło ot tak w kieszeniach. A tutaj coś z drugiej strony barykady:
"...Żadnych haseł, tylko fakty
(foto. GP)Statystyczny Polak, według danych OECD za rok 2011, pracuje 1940 godzin rocznie i wytwarza w ciągu godziny dobra i usługi wartości 24,7 dol. Oznacza to jeden z najdłuższych czasów pracy w UE i najniższą jej wydajność (Niemiec: 1473 godz., 53,6 dol.; Norweg 1455 godz., 75,2 dol.). Według metodologii Eurostatu Polak pracuje 40,7 godz. tygodniowo i wypracowuje w ciągu godziny 8,8 dol. (Niemiec 35,7 godz., 24,8 dol., Norweg 32,2 godz., 54,1 dol.) Według OECD wydajność pracy w Polsce jest więc trzy-, a według statystyk UE sześciokrotnie niższa niż w Skandynawii. Na wszelki wypadek zaznaczam, że wydajność pracy nie ma nic wspólnego z pracowitością, jak bywa to rozumiane przez laików. Jest to parametr ekonomiczny mierzący sprawność państwa i gospodarki – czyli, w naszym wypadku, bałagan, korupcję i nieudolność zarządzania.

Według agencji Bloomberg (ignorującej księgowe sztuczki ministra Rostowskiego) polskie zadłużenie tylko wobec instytucji zagranicznych na koniec pierwszego kwartału wyniosło 262 mld euro. Oznacza to ponad 70 proc. PKB i wzrost zadłużenia tylko w ciągu jednego (!) ostatniego kwartału o 11 mld euro, co niewiele ustępuje całemu zadłużeniu zaciągniętemu przez Gierka. Najbardziej – o 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym – wzrosło zadłużenie rządu i sektora samorządowego.

W pierwszym kwartale 2012 r. wzrósł także deficyt na rachunku bieżącym (o 1,2 mld euro w porównaniu z I kw.

2011 r., do 4,34 mld euro, czyli do 4,7 proc. rocznego PKB). Pogłębiło się również ujemne saldo handlu zagranicznego – wartość polskiego eksportu we wspomnianym kwartale wyniosła 35,7 mld euro, a importu 37,9 mld euro. Co oznacza, że import urósł bardziej niż eksport o cały punkt procentowy w ujęciu rocznym.

Według danych oficjalnych Ministerstwa Finansów o wykonaniu budżetu państwa w I kwartale 2012 r. wykorzystano 65,6 proc. zaplanowanego deficytu – 22 mld 957 mln zł wobec zapisanych w budżecie rocznym 35 mld. Jednocześnie zrealizowano 26,3 proc. zaplanowanych na cały rok wydatków (86 mld 485 ml wobec 328 mld 756 mln). Około 1,1 mld euro wydano na bieżącą obsługę długu zagranicznego.

Z 4 tys. km dróg i autostrad obiecanych przez rząd na Euro 2012 oddano 600 km, wliczając w to kluczowe odcinki, na których uzyskano „przejezdność” tylko prowizorycznie. Większość z nich w najbliższym czasie trzeba będzie zamknąć w celu przeprowadzenia remontu.

W światowym rankingu konkurencyjności, ogłoszonym na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym Davos, polskie drogi uplasowano na miejscu 125., a koleje na 75. na 132 porównywane kraje świata. „Infrastrukturę lotniczą” oceniono jako 103., a porty morskie – 99.

Mimo że „najlepsze państwo polskie od tysiąca lat” na każdym kroku zdaje kolejne egzaminy, wciąż walczyć trzeba z ponuractwem, kwękoleniem i negowaniem oczywistych osiągnięć przez różnych „prawdziwych Polaków”.

PS. Dziękuję p. Donaldowi Tuskowi za tytuł, będący niegdyś oficjalnym hasłem jednej z jego kampanii wyborczych...."
Ziemkiewicz
Hyziorro / 212.180.184.* / 2012-07-09 14:11
Ave pislam, Jarosławie-Zabawicielu, wróć...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-09 11:17

W światowym rankingu konkurencyjności, ogłoszonym na tegorocznym Światowym Forum Ekonomicznym Davos, polskie drogi uplasowano na miejscu 125., a koleje na 75. na 132 porównywane kraje świata. „Infrastrukturę lotniczą” oceniono jako 103., a porty morskie – 99.

żle brzmią te dane prawda? (Pewnie spadliśmy z 1 miejsca zajmowanego za rządów pisu?) Ale myślę że takie dane warto porównywać z danymi historycznymi.
Otóż warto wspomnieć, że w rankingu na który powołuje się oszołom czy tam Ziemkiewicz, Polska łącznie zajęła 34 miejsce, a jak to wyglądało w poprzednich latach?
2007 - 51 miejsce
2008 - 53
2009 - 46
2010 - 39
2011 - 41
2012 - 34
Czy jest postęp czy nie w tym rankingu, to już pozostawiam innym do oceny.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 12:41
PIS juz nie rządi od 5 lat , gdybyś nie zauważył. Jak sam pokazałeś - w rankingu widac, ze za PIS POlska szła w górę w tym rankingu aż miło... Ale co to oznacza dla Polaków? A pokazac ci rankingi za czasów Gierka ...? O 6 gospodarce świata ...? Ja pisze o tym co widzę wokół - do tego nie trzeba żadnych rankingów i rad pseudoPOprofesorów, tylko słuchac i patrzeć. Wypłacono juz przykładowi premię za "wspaniała pracę"? Czy może spółka którą zarządzał coraz bardziej w szambie ...? nap[isała ci o tym coś GóWniana ..?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-09 13:00

PIS juz nie rządi od 5 lat , gdybyś nie zauważył.

a miałem pisać żebyś nie użył tylko takiego zwrotu. A że nie rządzi to bardzo dobrze, cieszę się z tego, ale bez porównań twoje dane są niewiele warte, a wręcz zakrawają na manipulacje.

Ja pisze o tym co widzę wokół - do tego nie trzeba żadnych rankingów

to po co je tutaj zamieszczasz?

Wypłacono juz przykładowi premię za "wspaniała pracę"? Czy może spółka którą zarządzał coraz bardziej w szambie ...? nap[isała ci o tym coś GóWniana ..?

tutaj chyba wcieło ci jakieś słowo. Ale skąd mam wiedzieć co napisała powyższa gazeta skoro jej nie czytuje?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 13:18

tutaj chyba wcieło ci jakieś słowo

Ty juz wiesz znakomicie jakie to słowo .. pomimo, że POmedia nie wspominją go ostatnio w ogóle ...ciekawe czemu? Zeby rankinów pewnie nie psuć ... .
A tutaj masz zamiast rankingów do poczytania

afery PO markd

wklej w google, zrób sobie ze dwie, trzy kawy (bo czytania jest na godziny o powodach "skoku cywilizacyjnego") i możesz zacząc zarabiac na kase od Grasia ...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-09 13:28
ja już ci chyba kiedyś pisałem, nie jestem za PO, wiem że mają wiele na sumieniu ale to i tak dla mnie lepsza alternatywa niż PIS
sceptyk / 2012-07-09 14:23 / Tysiącznik na forum
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-09 14:40

Więc co? wolisz umrzeć z głodu czy z przejedzenia?

a może coś bardziej merytorycznie? Bo ja nie zamierzam umierać z żadnej z tych przyczyn, ale jak ty chcesz to sobie wybierz, którąś z tych dwóch rzeczy, ja niestety do twojej piaskownicy nie dołączę i się z tobą nie pobawię
Zuza co szuka guza / 2012-07-09 14:20
A mnie sformuowanie zielona wyspa bardzo śmieszy... bo właśnie te dwa słowa odzwierciedlają rządy naszego wspaniałęgo Donalda Tuska!!
debos / 79.191.182.* / 2012-07-09 09:34

Trzeba natomiast powiedzieć, że do tej pory, odpukać, złoty trzyma się całkiem dobrze. Wycena wiarygodności finansowej Polski jest bardzo dobra, a o deficycie też przychodzą pozytywne informacje. Polska gospodarka wygląda więc nieźle, wzrost gospodarczy utrzymuje się na poziomie 3 procent - w porównaniu z resztą Europy trzeba te wyniki uznać za niezłe.
Serano / 213.227.87.* / 2012-07-09 10:10
Tak ,tak ! Wszystko w porządku, przyszedł oszołomowaty i zrobił swoją kupę poranną. Smacznego.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-09 11:01
Jeśli zechcesz zobaczyc kupe POranną to wpisz w Google "markd afery PO". Może wtedy sobie uświadomisz, że kupy to wam codziennie serwują a wy konsumując ja mówicie w zachwycie DZIĘKUJEMY!
No ale cóż - jak się wybrało prezydenta o poziomie IQ stanowiącym odzwierciedlenie swojego poziomu to nic dziwnego nie ma w twym POstrzeagniu świata.

Najnowsze wpisy