Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Siedziba firmy w domu rodziców - PROBLEMY

Siedziba firmy w domu rodziców - PROBLEMY

maciek_86 / 213.238.87.* / 2009-07-24 23:09
Witam wszystkich,

Pisze do Was ponieważ znalazłem się w bardzo kłopotliwej sytuacji.

Rozpocząłem ostatnio składanie wniosków w celu rozpoczęcia działalności z moim kolegą.

Działalność gospodarcza polega na prowadzeniu portalu internetowego.

Na siedziby firmy i miejsce, gdzie będzie prowadzona działalność gosp. wybraliśmy mój dom. I teraz pojawiają się moje wątpliwości na, które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Dlatego proszę Was o pomoc.

1
Spisałem umowę użyczenia z moimi rodzicami, z której wynika ze użyczają mi pokoju na prowadzenie działalności gosp.

Jestem w spółce cywilnej z moim kolegą. Czy w związku z tym musimy płacić jakiś podatek od lokalu ? Czy moi rodzice muszą coś zapłacić?

2
Jak wygląda sprawa z innymi opłatami takimi jak internet czy prąd, których będę używał zarówno do działalności gospodarczej (prowadzenie portalu internetowego) ale też w codziennym życiu ?
Co powinienem zrobić, użyczyć internet, prąd? Proporcjonalnie to jakoś podzielić ? Czy może założyć internet na firmę co wiadomo łączy ze sobą większe koszta
3
Mam jescze niejasności odnośnie laptopa, który ma prawie 3 lata. Faktura jest na mojego tatę. Co muszę zrobić, żeby legalnie używać go w firmie. Wiem, że na pewno muszę mieć Windows dla firm i oprogramowanie odpowiednie ale co z samym komputerem

Mam nadzieje, że mi pomożecie :)

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy