Forum Forum inwestycyjneForex

SIEROTA___________do ANKA

SIEROTA___________do ANKA

sierota marycha / 2009-05-08 12:32
moim zdaniem popelnilas blad, zelazna zasada w zabawie walutami to strategia
Wyświetlaj:
greenstar / 2009-05-09 00:26 / Pogromca jeleni
to duzo nie zostalo, bo dziś w NY wzroslo do poziomu 58.63...............biorąc pod uwagę SP&500.........zamknięcie 929,23........i mozliwa droga do 940................eur/usd podjaz max do 1,37...............to wystarczy jedna dobra sesja.......i finito....................ale chyba to jest za proste aby bylo realne.............może trochę jeszcze pochodzić horyzontalnie
sierota marycha / 2009-05-09 00:40 / Tysiącznik na forum

i mozliwa droga do 940

zapowiada sie test 940 dlatego lepiej nie pchac sie w dlugie, nie ma sensu, bedzie ciasno
greenstar / 2009-05-08 23:56 / Pogromca jeleni
tym bardziej że eur/pln juz nie spada.najniżej było na poziomie 4,2950.a dziś odbilo do 4,36............czyli mozliwy jest scenariusz, że eur/pln bedzie wzrastało a usd/pln nie będzie spadalo i poziom 3,18 to najnizszy jaki zobaczyliśmy..........korelacja i sie zmienia
sierota marycha / 2009-05-09 00:10 / Tysiącznik na forum

poziom 3,18 to najnizszy jaki zobaczyliśmy

czas pokaze, widze rope powyzej $60 a PLN jest dobrze skorelowany z ropa
greenstar / 2009-05-08 22:26 / Pogromca jeleni
powolny....ja nigdy nie myślalam zostać nauczycielem............nie umiem tłumaczyć...............i mam wrażenie że sobie ze mnie jaja robisz.............hahahahah
powolny / 2009-05-08 22:33
Greenstar nie jaja dzięki - odpuśmy temat teraz macie zajęcie a ja sobie popatrze z boku
greenstar / 2009-05-08 22:02 / Pogromca jeleni
nie zrozumiałeś,,,,,,,albo ja żle wytłumacszyłjeam .........jeszcze prościej jezeli eur/usd rosnie do to eur/pln spada...............czyli zlotówka rośnie.............do usd i do euro - tylko mniej...jeżeli eur/usd spada to usd/pln rosnie i eur/pln rośnie......tylko mniej
powolny / 2009-05-08 22:24
Greenstar chyba wybrałem dobrego nicka bo powoli łapęhahaha. To co piszesz to ja właśnie piszę że tak jest tylko dziwię się, że to nielogiczne. Jeszcze prościej: załóżmy: dolar i euro jest 1;1. Są po 4 pln. Ja mam 4 pln, czyli mogę kupić po 1 euro lub dolarze.
Teraz kurs euro - dolar robi się 1:2, czyli 2. Za te same 4 pln kupie nadal 1 euro , ale już mogę kupić 2 dolary. Skoro piszesz że pln skorelowane jest dodatnio z EURO Czyli EUR/USA w górę uzasadnia USA/pln w dół ale według mnie nie uzasadnia eur/pln w dół tylko winno podążać za euro
greenstar / 2009-05-08 21:43 / Pogromca jeleni
napiszę w skrócie............pln skorelowane jest dodatnio z euro...............a zupełnie prosto.jezeli euro rośnie do usd to zlotowka też rośnie i do usd i do euro- tylko mniej, jęzeli dolar rośnie w stosunku do euro - czyli obserwujesz spadek na parze eur/usd to wowczas zlotówka spada do usd i euro....................i bardziej spada w stosunku do usd
powolny / 2009-05-08 21:58
Dzięki za odpowiedzi ale Greenstar właśnie nie , np po 20.00 EUR/USA rośnie a EUR /PLN spada a z tego co piszesz powinno rosnąć = i tak jest w większości ruchów
anka z bankiera / 2009-05-08 12:36 / Bywalec forum
wiem Sierotka,że podstawa tp strategia,nie jestem blondynką:)Jednak przychylam się tu do zdania mojego męża,który nie wierzy w łatwy zarobek na czymś o czym nie mam pojęcia...Wejdę w dolara jak zacznie się umacniać.Jak już pisałam gram na dużej sumie i serce mnie boli codziennie jak sprawdzam stan konta...
sierota marycha / 2009-05-08 12:45 / Tysiącznik na forum

wiem Sierotka,że podstawa tp strategia,nie jestem blondynką:)Jednak przychylam się tu do zdania mojego męża,który nie wierzy w łatwy zarobek na czymś o czym nie mam
pojęcia...Wejdę w dolara jak zacznie się umacniać.Jak już pisałam gram na dużej sumie i
serce mnie boli codziennie jak sprawdzam stan konta...

to nie jest tak jak piszesz, nic z Twojego konta nie znikalo tak dlugo jak nie ruszylas USD, ruszylas i sama spowodowalas strate, zapamietaj jedna kardynalna zasade daytrading'u - to rynek ma przyjsc do Ciebie, Ty na rynku o niczym nie decydujesz a wchodzenie w rynek szczegolnie pod wplywem emocji to blad, swego czasu pisalem, ze najgorszym doradca w finanasach jest pospiech polaczony z emocjami - dlatego niezbedna jest strategia kotra konsekwentnie realizujesz
Jola zdaje sie nie miec zadnej strategii i jak kazdy amator usiluje 'krecic' waluta kazdego dnia bez wzgledu na okolicznosci na rynku - to blad, ktory zawsze bedzie powodowal strate
p.s. to jedynie Bax moze pozowlic sobie na luksus krecenia waluta kazdego dnia
anka z bankiera / 2009-05-08 12:47 / Bywalec forum
Sierotka ja naprawdę podziwiam Twoją wiedzę i opanowanie,ale kupiłam dawno po 3,57.Wytrzymałam do dzisiaj,ale dalej już nie byłam w stanie tego pociągnąć.Piszecie,że dolar jeszcze spadnie,może zdążę odkupić...
sierota marycha / 2009-05-08 12:51 / Tysiącznik na forum

Sierotka ja naprawdę podziwiam Twoją wiedzę i opanowanie,ale kupiłam dawno po
3,57.Wytrzymałam do dzisiaj,ale dalej już nie byłam w stanie tego
pociągnąć.Piszecie,że dolar jeszcze spadnie,może zdążę odkupić

moze zdazysz ale to wymaga monitorowania rynku i na tym ta zabawa w sumie polega:)
anka z bankiera / 2009-05-08 12:52 / Bywalec forum
Znam chyba przyjemniejsze;)))
anka z bankiera / 2009-05-08 12:54 / Bywalec forum
Kryzys chyba wziął sobie do serca twoje rady i pociągnął siwuchy,bo się tak dziwnie przymila:)))
eddekk / 2009-05-08 12:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak chciałaś zrobić odkup, to wystarczyło sprzedać 50% i tą sumą obrócić ze 2 razy, żeby odzyskać stratę, a później już tylko zarobić.
powolny / 2009-05-08 21:30
Kurde... a jak ona obróci 2 razy i straci jeszcze więcej zamiast nie odzyskać stratę?
Jak zapewnić ten zysk - to byłoby prosta obrócić 5 razy 10 i sam miód. Jakby sprzedała w połowie lutego i kupiła teraz to by zarobiła - ale tego nie zrobiła bo nie wiedziała. A jak spadnie do 2,30 jak latem 2008? To będzie się cieszyć, że zrobiła dobry interes.

Bo gdzie tu logika i ta strategia.
Jak EUR/USA idzie np z 3,10 do 3,37 to dlaczego i EUR/PLN i USA/PLN pikują w dól?
Czy jedno nie powinno iść w górę a drugie w dół?

Jestem całkiem zielony i tego nie mogę zrozumieć choć czytuję to forum zanim przeszliście z bankiera.
Kilka razy pytałem o to i nie miałem odpowiedzi.

Widzę w Was fachowców i praktyków to napiszcie czy ten ruch bliźniaczy EUR i USA w odniesieniu do PLN nie jest jakąś anomalią?
sierota marycha / 2009-05-08 21:38 / Tysiącznik na forum

napiszcie czy ten ruch
bliźniaczy EUR i USA w odniesieniu do PLN nie jest jakąś anomalią

w pewnym sensie jest, bo na PLN jest klamka, ale takie tez sa wskazania AT i trzecie PLN jest skorelowany z ropa, ropa rosnie i rosnie PLN - korelacje bywaja zludne bo rowie szybko zanikaja jak i pojawiaja sie dlatego trzeba je sledzic na biezaco i uaktualniac
powolny / 2009-05-08 21:51
Wybacz ale pomóż mi zrozumieć "na PLN jest Klamka" to slang bywalców i wyjadaczy forum ale dla mnie niejasny. Już tych fachowych wskazówek co do wskazania optymalnego zachowania w ruchu walut nawet nie staram się zrozumieć, czy północ to zwyżka pary, czy południe to spadek itp
bax / 2009-05-08 23:16


2009-05-08 21:51:58 | powolny
Wybacz ale pomóż mi zrozumieć "na PLN jest Klamka" to slang
bywalców i wyjadaczy forum ale dla mnie niejasny. Już tych

klamka to takie akurat okreslenie ktos kieruje rynkiem i zgodnie z at ustala jak maja poruszac sie waluty zas z gory u nas naciska nasz rzad by pokazac ze zloty jest mocniejszy nawet niz ustawa przewiduje bedzie z tego powodu niedlugo plakal i to jesdt ta tzw klamka bo czasem kurs spada gdyz na rynku jest za duza sprzedaz waluty
sierota marycha / 2009-05-08 13:02 / Tysiącznik na forum

Jak chciałaś zrobić odkup, to wystarczyło sprzedać 50% i tą sumą
obrócić ze 2 razy, żeby odzyskać stratę, a później już tylko zarobić.

SLUSZNA RADA ED, nie usrednia sie cala suma bo jest to niewykonalne, usrednia sie czescia
bax / 2009-05-08 23:23


2009-05-08 13:02:44 | sierota marycha [ Bywalec forum ]

Jak chciałaś zrobić odkup, to wystarczyło sprzedać 50% i tą sumą
obrócić ze 2 razy, żeby odzyskać stratę, a później już tylko
zarobić.

SLUSZNA RADA ED, nie usrednia sie cala suma bo jest to
niewykonalne, usrednia sie czescia

to jest wykonalne ale bardzo trudne bo trzeba wychwycic maksa minimum w tym dniu kiedy odbije jesli np rano jest 3.3 a spadnie do 325 i potem wroci w ciagu dnia znow na 3.3 a kupiles np po 3.34 z tym ze to nie usrednienie ale tzw robota glupiego ha ha ha
anka z bankiera / 2009-05-08 12:49 / Bywalec forum
Moje życie ostatnio to ciągłe nerwy i sprawdzanie kursu,miałam tego dość.Sprzedałam,ale jakaś siła znów mnie tu pcha..:)))Zapieram się,jak mogę...
7of9 / 90.141.92.* / 2009-05-08 23:37
A ja rozumiem Cię dobrze. Kupiłem dolara po 3.27 zł... dziś spadł prawie do 3.18 zł. Mam czas, mogę trzymać walutę ile będzie trzeba aby chociaż na swoje wyjść. Ale scenariusz przebicia 3.18 i spadku do 3 złotych nie daje mi spać po nocach. Bo kiedyś na pewno $ wzrośnie, ale poziomu 3.27 zł może już nie osiągnąć. To zabawa dla ludzi o mocnych nerwach :(
Ostatnio udało mi się przemienić stratę w zysk. Wtedy powiedziałem sobie, że chrzanię taką zabawę, mam za słabe nerwy do tego. Heh, udało się przez 1.5 miesiąca i znowu mnie coś tutaj przyciągnęło. Chyba chęć samozagłady ;)
sierota marycha / 2009-05-09 00:09 / Tysiącznik na forum

Ale scenariusz przebicia 3.18 i spadku do 3 złotych nie daje mi spać po nocach.

to jedna z opcji ktora wskazuje AT, opory sa po to aby je lamac a z oporow powstaja wsparcia - proste i jasne, niech spadnie nawet ponizej 3.0, odbije sie wysoko i tu nie ma zludzen, nie wykluczam poziomu z 2000 roku ale nie jutro a jezeli bedziesz przezywal wirtualna strate to zawsze polegniesz - tak dlugo jak nie sprzedales ponizej ceny zakupu twoja strata est jedynie wirtualna, a o USD nie martw sie, da sobie rade, martw sie o PLN
7of9 / 90.141.92.* / 2009-05-09 08:55

niech spadnie nawet ponizej
3.0, odbije sie wysoko i tu nie ma zludzen


Może lepiej niech nie spada aż tak nisko, bo im niżej spadnie tym będzie miał dalej do tych moich 3.27 zł ;-)


a o USD nie martw sie, da sobie rade,
martw sie o PLN

O PLN ?!? Nie rozumiem. Czy masz na myśli to że słaba złotówka szkodziłaby Polsce ? :O

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość w wyjaśnianiu rzeczy "oczywistych"
bax / 2009-05-08 23:43
2009-05-08 23:37:59 | 90.141.92.* | 7of9
A ja rozumiem Cię dobrze. Kupiłem dolara po 3.27
nie czxytaj takich scenariuszy bo te 3 zl to chyba na obecne czasy scenariusz najczarniejszy jaki moze byc i wg mnie w zasadzie nierealny zejdzie do gora 3.15 i odwroci do kona miesiaca do okolo 3.35 spokojnie jak nie wyzej
sierota marycha / 2009-05-08 12:57 / Tysiącznik na forum

Moje życie ostatnio to ciągłe nerwy i sprawdzanie kursu,miałam tego
dość.Sprzedałam,ale jakaś siła znów mnie tu pcha..:)))Zapieram się,jak mogę...

w pierwszej kolejnosci obierz startegie i samodzielnie monitoruj rynek,

zasada nr 1 - rynek przychodzi do Ciebie, czyli czekasz na sprzyjajace okolicznosci i unikasz ryzyka w czasie malych i gwaltownych wahan kursu, rynek to sinusoida ale zdarzaja sie spontaniczne wybicia i trzeba nauczys sie je uprzedzac

mysle ze odkupisz taniej lub z podobnego poziomu ale 100% gwarancji nie ma, to rynek i czesto zaskakuje:) w Twoim przypadku, po tej niefortunnej sprzedazy, pozostaje jedynie usrednianie, to troche kolpotliwe ale wykonalne:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy