Forum Forum inwestycyjneForex

SIEROTA______do MAKS ECB

SIEROTA______do MAKS ECB

sierota marycha / 2009-05-08 13:05
Maks, ECB owszem oglosil wykup toksycznych aktywow, ale to kropla w morzu potrzeb, a w porownaniu z dzialaniami FED to kwota wrecz marginalna

nie wiem czy zauwazyles, ze w pierwszym odruchu, po komunikacie, rynek zareagowal
wyprzedaza EUR aby po chwili, gdy dotarlo ze suma przeznaczona na wykup jest symboliczna, rozpoczac solidny odkup EUR - cala zagadka :)
dolar nie tyle oslabia sie, co jak pisalem wczesiej, w dalszym ciagu trwa korekta z
poziomu 1.25 i to potwierdzily kilka dni temy ruchy na parze EUR/USD, USD pozostaje w
trendzie wzrostowym

w dlaszym ciagu pozostaja aktualne wnioski z watku Dieta_Elliot i pozniejsze spostrzezenia w nawiazaniu do tego watku, pozdrawiam
Wyświetlaj:
Maks_ / 2009-05-08 13:07 / Tysiącznik na forum
Dzięki Sieroto,

myślę podobnie - chodziło mi tylko o potwierdzenie moich przemyśleń.
W Eurokołchozie plaża, a w PL dopiero się zacznie po wyborach - aż strach się bać (co raz częściej myśle o przewalutowaniu USD na EUR a nie na PLN)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-08 13:14 / Tysiącznik na forum

W Eurokołchozie plaża, a w PL dopiero się zacznie po wyborach - aż strach się bać (co raz
częściej myśle o przewalutowaniu USD na EUR a nie na PLN)

z calego chaosu wylania sie powoli scenariusz zblizajacej sie deflacji, nie wiem czy dobrze zrozumialem ale planujesz wyjscie z USD i wejscie w EUR, szczere przyznam ze ja takiego wariantu nie biore pod uwage,
swego czasu eurokolchoz liczyl na cud i uczynil wyjatkowo niewiele w porownaniu z FED, aby tlumic skutki kryzysu, w tej chwili jest za pozno, bajzel dopiero zaczyna sie
Maks_ / 2009-05-08 13:28 / Tysiącznik na forum
Początkowo planowałem wyjście z USD w PLN, ale zaczynam się trochę obawiać, czy jest w tym sens... Złamanie parytetu eurodolara, w dłuższym okresie może przynieść większe zyski... ale tak naprawdę nie wiem... zobaczymy jak będzie zachowywał się rynek nieruchomości w Trójmieście - dla mnie priorytetem jest zapewnienie dziewczynkom lokum, jak się usamodzielnią (zwłaszcza w dobrej lokalizacji a na to są szanse), więc nie wykluczam wyjście w PLN po dobrym kursie.... to nie są jakieś "niewyobrażalne kwoty" ale pewnie na dwa mieszkanka by wystarczyło... :-)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-08 13:36 / Tysiącznik na forum
w przypadku deflacji rynek nieruchomosci jest pierwsza ofiara, troche cierpliwosci a Twoje plany zrealizuja sie bez szczegolnych poswiecen, a w temacie PLN zalecana jest duza nieufnosc, podobnie w temacie EUR ale masz na tyle wiedzy i wyczucia rynku, ze podjecie decyzji nie bedzie powodowac frustrujacych rozterek:) pozdrawiam
Maks_ / 2009-05-08 13:30 / Tysiącznik na forum
PS w odróżnieniu od narzeczonego budować nie musze, bo mieszkam w domu pod Gdańskiem, myśle o kupnie dwóch mieszkań dla córek - póki są małe można wynajmować, co?

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-08 13:40 / Tysiącznik na forum

PS w odróżnieniu od narzeczonego budować nie musze, bo mieszkam w domu pod
Gdańskiem, myśle o kupnie dwóch mieszkań dla córek - póki są małe można
wynajmować, co?

jezeli chcesz corkom wynajmowac 2-a oddzielne mieszkania to musisz zapewnic calodobowo 2-e opiekunki:)
z zakupem nieruchomosci moze jednak poczekaj az dziewczyny osiagna pelnoletnosc a do tego momentu inwestuj:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy