Forum Forum inwestycyjneForex

SIEROTA__do ekipy

SIEROTA__do ekipy

sierota marycha / 2009-08-24 07:32
poranna porcja smiechu, szczegolnie kreca wynurzenia w temacie Chin

http://manager.money.pl/news/artykul/powrot;bessy;nam;nie;grozi;nie;przez;chiny,142,0,522638.html
Wyświetlaj:
bidnymaniek / 2009-08-24 09:59 / Tysiącznik na forum
nie w temacie .ale własnie słysze ze Min Sawicki z PSL bedzie sprawdzal marze w marketach bo za drogo .buahahahhahahahahahha qwa to przykład wzieli z Putina


http://wyborcza.pl/1,75248,6954324,Miaczynski__Pomysl_min__Sawickiego_to_polityczna_blyskotka.html
sierota marycha / 2009-08-24 10:28 / Tysiącznik na forum

ale własnie słysze ze Min Sawicki z PSL bedzie sprawdzal marze w marketach
bo za drogo .

komunizm wraca....powinni jeszcze sprawdzac cisnienie w oponach....prawidlowe zmniejsza zuzycie paliwa a wiec jest szansa, ze pozytywnie wplynie na polski cud
krzysiek 423 / 83.26.239.* / 2009-08-24 11:46
PSL potrafi dbac o interesy partyjnych kolegow -jesli glosno mowi o marzach to odwraca uwage od tego co robi po cichu.........
Maks_ / 2009-08-24 09:41 / Tysiącznik na forum
Tutaj nie chodzi o to czy chińczyki wyjeżdżają, czy powracają do kraju, tylko o mentalność... Typowy chińczyk to co zarobi natychmiast wkłada do skarpety (lub zakopuje w słoiku)... Owszem, jest garstka nowobogackich, którzy poddali się szałowi konsumpcji, ale jest ich naprawdę garstka...

Pozdrawiam
rogacz / 2009-08-24 09:50
Pogadaj z kims kto zna Chiny troche lepiej niz z gazet lub 3-tygodniowej wycieczki. Jest dokładnie odwrotnie niz mowisz ;-))))) Pompowanie bańki to jedno, a mentalność to drugie. Ja nie mam wiedzy o AT, a Ty najwyraźniej nie masz wiedzy o mentalnosci Chińczyka ;-)))))

Co zaś do chińskiej bańki, to prawda, jest ona napompowana. Ale prawda jest też że głównym zmartwieniem przewodniej jedynie słusznej partii jest obecnie schladzanie koniunktury by niedopuscic do jej przegrzania. Bo uwolniona 30 lat temu energia wybucha obecnie (czyli w ciągu ostatnich 30 lat) zbyt gwałtownie.

Chiny to bomba socjalna - tam nie ma zadnych ubezpieczeń społecznych. Emerytury, ubezpieczenia - wszystko opiera sie na pomocy rodziny. Kapitalizm XIX-wieczny połączeniu z polityka jednego dziecka (które ma utrzymać swoja rodzine, dwoje rodzicow i czworo dziadków) to jest czynnik, który rozwali ten system.

Przykładanie do Chin kryteriów euro-amerykańskich jest analitycznym europocentrycznym błędem, który sprawia ze dalej niczego nie zrozumiemy. Pzdr.
sierota marycha / 2009-08-24 09:56 / Tysiącznik na forum

Bo uwolniona 30 lat temu energia
wybucha obecnie (czyli w ciągu ostatnich 30 lat) zbyt gwałtownie.

tam nic nie wybucha poza chinskim planem stymulacyjnym na ktorym zolci powiesza sie, o tym gadalismy na tymze forum juz kilka m-cy temu, Chiny to hala produkcyjna oczekujaca na zlecenia i nic poza tym....a zlecen nie bedzie jeszcze przez bardzo dlugi czas....a wiec pompuja sobie indeksy podobnie jak robia to jankesi
rogacz / 2009-08-24 10:02
OK, nie jestem ekspertem, więc nie upieram się, Czytałem jednak gdzieś, że chiński plan ratunkowy to ucieczka do przodu: zamiast ładowac kasę w to co upada, oni ładuja dodatkową kase w roboty publiczne (rozwój infrastruktury) i reforme społeczną (sygnalizowałem w czym problem). W badania i nauke inwestuja cały czas.

Im dłużej obserwuje to co sie dzieje, tym bardziej dochodze do wniosku, że to właśnie Chińczycy moga być głównymi beneficjentami obecnego kryzysu. Ale oczywiscie pewny nie jestem niczego ;-)))))
Maks_ / 2009-08-24 10:07 / Tysiącznik na forum

Czytałem jednak gdzieś, że chiński plan
ratunkowy to ucieczka do przodu


Hahaha... jeśli pompowanie indeksów nazywasz ucieczką do przodu, to my już jesteśmy na mecie... :-)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-08-24 10:21 / Tysiącznik na forum

Hahaha... jeśli pompowanie indeksów nazywasz ucieczką do przodu, to my już
jesteśmy na mecie... :-)

Maks...juz kiedys gadalismy, ze tak dlugo jak zolci nie stworza wlasnego rynku, a niestety nie sa zdolni do tego i potwierdzaja to dzisiejsze golebie komentarze Wen'a w temacie braku stabilnych perspektyw wychodzenia Chin z kryzysu, nie ma powaznej rozmowy w temacie Chin i skonczmy ten cyrk
rogacz / 2009-08-24 10:12
Nie pisałem nic o pompowaniu. Dobra, przepraszam, że zboczyłem z tematu kasy i wykresów ;-))))
Maks_ / 2009-08-24 10:16 / Tysiącznik na forum

Nie pisałem nic o pompowaniu.


No właśnie nie pisałeś, a pompowanie indeksów nastąpiło w wyniku planu stymulacyjnego rządu...

Pozdrawiam i nie gorączkuj się - tutaj nie tylko omawia się tematy kasy i wykresów... :-)
sierota marycha / 2009-08-24 09:49 / Tysiącznik na forum

Owszem, jest garstka nowobogackich, którzy poddali się szałowi konsumpcji, ale
jest ich naprawdę garstka...

kropla w chinskiej wannie :)
typowy chinczyk 'robi' w manufakturze za 2 peso dziennie, z tego karobwy potraca 1 peso na wyzywienie....
.....jaka konsumpcja...poza Shanghajem i Pekinem nedza...kto byl ten widzial, kto nie byl ten wierzy analitykom, ktorzy z ufnoscia dziecka wierza w chinski mit...rownie dobrze mozan wierzyc, ze EU wyciagnie z kryzysu Bialorus /lub Ukraina...buahahahaha....poczekajmy az p.i.e.r.d.y.k.n.i.e chinska banka i zobaczymy, co wowczas napisza
rogacz / 2009-08-24 09:54
Byłem dwa lata temu. Nie potwierdzam. Tak, jest duzo nedzy, ale bogacąca się klasa średnia to nie tylko szanghaj i pekin. Szare ubranka i masy rowerów zastąpiły modne ubranka i samochody. Nawet w prowincjonalnych przemysłowych regionach.
sierota marycha / 2009-08-24 10:02 / Tysiącznik na forum

Byłem dwa lata temu. Nie potwierdzam. Tak, jest duzo nedzy, ale bogacąca się klasa
średnia to nie tylko szanghaj i pekin. Szare ubranka i masy rowerów zastąpiły modne
ubranka i samochody. Nawet w prowincjonalnych przemysłowych regionach.

gdzie byles 2-a lata temu ? bo ja bylem w tym cudownym kraju lacznie ponad 2 lata a nie 2-a lata temu, skonczmy te pusta dyskusje, bo gdy czytam ze powolujesz sie na 'szare ubranka i rowery' jako obraz nedzy to mi w d.u.p.i.e. chlupie z rowna moca jak kopie chinska wodka...pozdro
rogacz / 2009-08-24 10:13
OK, juz milkne. Maj Masta!
sierota marycha / 2009-08-24 10:24 / Tysiącznik na forum

OK, juz milkne. Maj Masta!

nie idzie o milczenie ale nie powielaj tej medialnej piany, ktora nas zalewa, Chiny nie potrafia stworzyc wlasnego rynku i tak dlugo jak takiego rynku nie stworza beda jedynie stymulowac wyobraznie polskich analitykow a nie gospodarke swiatowa
rogacz / 2009-08-24 10:36
A kiedy go miały stworzyć? Oczekiwanie, że ponadmilardowy kraj stworzy normalna gospodarke niemal od zera jest, delikatnie mówiac dziwne. Upadek Chin rozpoczął się 200 lat temu, apogeum osiągnął w czasie rewolucji kulturalnej. Obecny rozwoj trwa od 1978 roku. Stworzenie tego co mamy dzisiaj w 30 lat jest jak dla mnie ewenementem. Natomiast dziwienie się, że Chiny w ciągu tych 30 lat nie stworzyły normalnego rynku - też jest dla mnie dziwne. Realia i zakres czasowy... Fakty które stwierdzasz są oczywiste. Czarne konkluzje dotyczące przyszłości - jak dla mnie - są mniej prawdopodobne niz te białe.

Niemniej zgadzam się - "nie ma powaznej rozmowy w temacie Chin i skonczmy ten cyrk" - jeszcze coś z tej dziury wychlupie ;-))))))
krzysiek423 / 83.26.239.* / 2009-08-24 11:39

jeszcze coś z tej dziury wychlupie ;-))))))

to sie zdarza tylko rogaczom
;)))))))))))))
sierota marycha / 2009-08-24 10:52 / Tysiącznik na forum

Niemniej zgadzam się - "nie ma powaznej rozmowy w temacie Chin i
skonczmy ten cyrk" - jeszcze coś z tej dziury wychlupie ;-))))))

niestety nie ma, zolci nie chca uwolnic kursu RMB, bo licza na zyciodajne zlecenia zewnetrzne nie dostrzegajac, ze swiat zmierza coraz szybciej ku protekcjonizmowi a wiec postrzega Chiny jako importera a nie eskporteta...kolko domyka sie i Chiny zwala sie z loskotem...kto ma byc nabywca chinskich bubli przykladowo w Stanach? ten sam bezrobotny ktoremu banki odmawiaja kredytu...:)?
bidnymaniek / 2009-08-24 09:27 / Tysiącznik na forum
w temacie chin zadziwia mnie tylko jak licza wzrost PKB6-8% r/r skoro eksport spadł juz o 25% r/r
przeciez nie wzrostem konsumpcji bo to nierealne.......z tego co wiem kazdy kto dorobi sie tam jakiejs kasy i dostanie pozwolenie to spada do usa ..europy lub na kangury itp
rogacz / 2009-08-24 09:31
Nie do konca, jest często odwrotnie. Sporo Chinczyków, którzy dorobili się w USA wraca teraz do Chin ;-)))) Drenaż technologii i wiedzy ;-))))
sierota marycha / 2009-08-24 09:41 / Tysiącznik na forum

Sporo Chinczyków, którzy dorobili się w USA wraca
teraz do Chin ;-)))) Drenaż technologii i wiedzy ;-))))

kropla w morzu

p.s. wzrosty wskaznikow, podobnie jak w USA i Europie, byly/sa stymulowane rzadowymi pieniedzmi i na tym konczy sie cud odrodzenia....:)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy