Forum Forum inwestycyjneForex

SIEROTA__lektura

SIEROTA__lektura

sierota marycha / 2009-06-09 16:32
http://online.wsj.com/article/SB124450320868095941.html#mod=testMod
Wyświetlaj:
greenstar / 2009-06-09 20:04 / Pogromca jeleni

to jedynie wizja bankiera....w Stanach Krugman to postac, ktora rynek
ignoruje

coraz więcej nawiedzonych....hahaha
greenstar / 2009-06-09 19:47 / Pogromca jeleni
Fajka................greenstar też pozdrawia...........hahahaha
w sumie to dobry pomysł:))............
greenstar / 2009-06-09 19:45 / Pogromca jeleni
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Paul-Krugman-uratowal-Wall-Street-przed-spadkami-1967033.html
jak mało trzeba do "hossy" :))
sierota marycha / 2009-06-09 19:57 / Tysiącznik na forum

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Paul-Krugman-uratowal-Wall-Street-przed-spadkami-1967033. html
jak mało trzeba do "hossy" :))

buahahahaha.....to jedynie wizja bankiera....w Stanach Krugman to postac, ktora rynek ignoruje
faja59 / 2009-06-09 19:16 / Bywalec forum
2009-06-09 16:33:25 | greenstar [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Re: Łotwa, Niemcy i reszta a Eurodolar [0]

hej..............to pozwolicie, że poczekam z Wami:))

green ...........a ja sie martwiłam gdzie Ty jestes ...........a Ty tam czekasz i czekasz .......a chlopcy pobiegli dalej ......ale to tak jest z chlopakami :)))))
pozdrawiam greenstara ;))))
bidnymaniek / 2009-06-09 18:02 / Tysiącznik na forum
to witam faje w klubie hahahahahahhaha maniek tez kartkowy ostatnio
pozdr.
faja59 / 2009-06-09 18:12 / Bywalec forum

o witam faje w klubie hahahahahahhaha maniek tez kartkowy ostatnio
pozdr.

a maniusiu to pamietam ! he he he oberwalo Ci sie ,że hej ;))))
to tak : Ty za rechot , a ja za brak merytoryki ! niech bedzie -razam rażniej ! to skocz po piwko ja po chipsy :)))))
pozdrawiamy edka -łączy ludzi :)))
bidnymaniek / 2009-06-09 17:53 / Tysiącznik na forum
faja59
.na forum jest zakaz nieformalny zakaz rechotania.........hahahahhahahahah
faja59 / 2009-06-09 17:56 / Bywalec forum

2009-06-09 17:53:39 | bidnymaniek [ Tysiącznik na forum ]
Re: SIEROTA__lektura [0]
faja59
.na forum jest zakaz nieformalny zakaz rechotania.........hahahahhahahahah
skomentuj zgłoś do usunięcia

A to przepraszam !
pozdrawiam :)
sierota marycha / 2009-06-09 17:59 / Tysiącznik na forum

A to przepraszam !

niestety, jak dowiedzialem sie poczta elektorniczno-pantoflowa Faja59 otrzymala zolta kartke od Eda......
faja59 / 2009-06-09 18:07 / Bywalec forum

2009-06-09 17:59:50 | sierota marycha [ Tysiącznik na forum ]

A to przepraszam !

niestety, jak dowiedzialem sie poczta elektorniczno-pantoflowa Faja59 otrzymala
zolta kartke od Eda....

nie nie nie :))) Marysiu .........ja juz zawsze poprawnie pisze o walutach w kazdym watku
i dzisiaj czekalam z zakupem .:)
a Ed mn e pozdrowil raz chociaz ja EDa 2 razy , ale to nic on jest mlody .......niecierpliwy ale grzecznosci sie nauczy ....i pokory wobec rynku bo to konieczne żeby utrzymac sie w grze .
pozdrawiam ;)
tara / 2009-06-09 18:05 / Tysiącznik na forum
Niemozliwe Eddek jest fajny chłopak tylko nie moze sie doczekac wyzszych poziomow a juz były tak blisko kurcze te grubasy sa okropne ale moze jeszcze w tym miesiacu i na jego podworku zaswieci słonce. pozdrawiam
sierota marycha / 2009-06-09 18:08 / Tysiącznik na forum

Eddek jest fajny chłopak tylko nie moze sie doczekac wyzszych poziomow

chlop to kryzysowy, Ed to trader
tara / 2009-06-09 18:07 / Tysiącznik na forum
Faja 59 mnie juz całkiem by nie chciał bo przez ten kryzys idac na spacer trzymam sie trawy .
bidnymaniek / 2009-06-09 16:53 / Tysiącznik na forum
jasne G-8
tara / 2009-06-09 17:42 / Tysiącznik na forum
Polityka chińska ostatnich lat wobec dolara nie jest jednoznaczna, Chiny są dziś w posiadaniu największych w świecie rezerw walutowych (2 bln USD), z czego (jak oceniaja analitycy) ok. 70% jest ulokowanych w amerykańskich papierach war­tościowych. Oznacza to, że podważając światową pozycję dolara Chiny wystawiają na niebezpieczeństwo także swoje zasoby. O problemach budżetu amerykańskiego wiadomo od dawna, bo nie jest żadną tajemnicą corocznie wzrastający deficyt i dług pu­bliczny. W tym kontekście nie do końca zrozumiały jest finalny cel po­lityki ostatnich lat z pożyczaniem pieniędzy przez jeszcze biedne Chiny bogatej Ameryce szczególnie, gdy od dłuższego czasu realne jest zagrożenie spad­kiem wartości amerykańskiej wa­luty na międzynarodowych rynkach, a nawet możliwe jest załamanie się jej rynkowej pozycji.

Dlatego też bez odpowiedzi pozostaje dziś pytanie jaką politykę w tej sytuacji przyjmą Chiny w najbliższym czasie. Na pewno zdają sobie sprawę z za­grożeń, ale jest też dla nich problemem podjęcie decyzji o zaprzestaniu lokowania swoich nadwyżek w USA, lub nawet wycofy­wanie pieniedzy z amerykańskiego rynku. Wiedzą oni, jaki to miałoby wpływ na postawy innych krajów, które także ulokowały i lokują w USA swoje pieniądze oraz jakie to miałoby znaczenie dla Stanów Zjednoczonych, które utraciłyby środki niezbędne do finansowania swoje­go deficytu.

Na pewno trudny jest do wyobrażenia upadek dolara, chociaż nie jest to nierealne. Oznacza to jednak, że małe jest prawdopodo­bieństwo, iż Chiny podejmą jakieś działania nagle osłabiające amerykańską walutę, bo nie tylko sami straciliby najwięcej na swoich dotychczasowych inwestycjach, ale też nie wiadomo, jakim skutkiem odbiłby się ten nowy wstrząs w światowej gospodarce i jaki miałoby to wpływ na chińskie interesy. Paradoksem jest więc to, że Chiny rywalizując z USA muszą być zaintere­sowane tym, by amerykańska gospodarka powróciła do równowagi i do rozwoju. Oznacza to, że oba kraje rywalizując są od siebie silnie uzależnione i ten drugi czynnik wydaje się mieć dziś dominujące znaczenie. Tak też rozumieć należy ostatnią wypowiedź wysokiego rangą chińskiego urzędnika, który stanowczo odrzucił sugestie, że możnaby szybko zastąpić dolara w roli globalnej waluty rezerwowej. Dodał on, że świat nie jest przygotowany na to, by w krót­kiej perspektywie zacząć posługiwać się inną walutą w miejsce dolara. I chyba dziś jeszcze ta wypowiedź nie jest tylko zasłoną dymną i nie ma tu też znaczenia, że została wypowiedziana na kilka godzin przed pierwszą wizytą w Chinach sekretarza skarbu USA Tima Geithnera...
sierota marycha / 2009-06-09 17:44 / Tysiącznik na forum

Dodał on, że świat nie jest przygotowany na to, by w
krót­kiej perspektywie zacząć posługiwać się inną walutą w miejsce dolara.

jezeli czytalas uwaznie nasze posty to o tym rozmawialismy juz 2-3 mce temu
tara / 2009-06-09 17:54 / Tysiącznik na forum
Marysiu pamietam i teraz znalazłam potwierdzenie w artykułach prasowych ktore dzisiaj moge poczytac poniewaz mam dzisiaj troche wiecej czasu .To dla tych co jeszcze nie czytali pozdrawiam
faja59 / 2009-06-09 17:58 / Bywalec forum

To dla tych
co jeszcze nie czytali pozdrawiam

Tara -ale takich tu nie ma !:) wklej to na bankierze .............`M Ci odpisze.........nawet wiem co ........:)))))
pozdrawiam tarka :)))))
tara / 2009-06-09 17:58 / Tysiącznik na forum
Faja 59 jesli chodzi o amero tez czytałam pare artykułow ,powiedzcie lepiej kiedy bede mogła wreszcie jechac na te Bermudy odpoczac bo widze ,ze euro/dolar podaza w nie ta strone o ktorej marze ha ,ha pozdrawiam
faja59 / 2009-06-09 18:01 / Bywalec forum

2009-06-09 17:58:19 | tara [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Faja 59 jesli chodzi o amero tez czytałam pare artykułow ,powiedzcie lepiej
kiedy bede mogła wreszcie jechac na te Bermudy odpoczac bo widze ,ze
euro/dolar podaza w nie ta strone o ktorej marze ha ,ha pozdrawia

jolunia Ty to moze jeszcze pojedziesz ,ale ja to juz chyba nie ............nawet Maks mi napisał ,że jestem stara.................,
pozdrawiam :)
ps. jolka tak trzymaj !
faja59 / 2009-06-09 17:50 / Bywalec forum

jezeli czytalas uwaznie nasze posty

jola z pewnoscia czytała uwaznie wszystkie posty , stąd byly pytania o amero ;)
pozdrawiam
dot / 2009-06-09 16:52
CNN: BEIJING (Reuters) -- China, the world's largest holder of official foreign exchange reserves, has no intention of abandoning the dollar, Vice Foreign Minister He Yafei said Tuesday.
rabin / 2009-06-09 16:48 / Bywalec forum

G7

chyba G8 :)
bidnymaniek / 2009-06-09 16:44 / Tysiącznik na forum
no ciekawe co ustala na G7..takie rygorystyczne stress testy banków eurozone byłoby takim swoistym odkryciem kart...bo nie wiadomo ile naprawde maja złych aktywów
sierota marycha / 2009-06-09 17:39 / Tysiącznik na forum

bo nie wiadomo ile naprawde maja złych aktywów

jezeli MFW mowi o potrzebie dokapitalizoawania kwota 375 mld USD to niepokoj jankesow jest uzasadniony
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy