Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski: Błędy żołnierzy nie są polityczne

Sikorski: Błędy żołnierzy nie są polityczne

Wyświetlaj:
Punch / 178.73.50.* / 2011-06-02 07:09
Oczywiscie panie Sikorski, hitler też tak uważał, najechać czyjś kraj, mordować mieszkańców, to nie są błędy polityczne. Kiedyś gdy czarne to było czarne, a nie białe, mówiło się dyktator, nazista, lub po prostu niemcy. Teraz to demokracja, wyzwalanie dla demokracji, ale to g...o prawda, bo to zwykły bandytyzm i wszelakie sq**ństwo.

Motto: "Strzeżcie się premierów, którym niemcy niosą medale w darze".
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-01 21:50
Za nasze podatki bawią się w wojnę, a potem żądają wysokich emerytur, po 15 latach tej zabawy. Mają po 35 lat gdy idą na emeryturę, a przez następne 35 lat trzeba ich żywić,ubierać,leczyć,uczyć ich dzieci....mam już tego serdecznie dosyć, kiedy skończy się ten wyzysk tych oprawców.
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 19:55
mój komentarz do wyroku
w 100% - do procesu dojść nie powinno - co to za Państwo i armia, która swoich nota bene w ich imieniu kładących głowę pod topór kładzie sama na gilotynę. Osądy powinny się zacząć od polityków wysyłających tam ludzi poprzez dowództwo nie umiejące zapewnić warunków (oraz zaplecza wywiadowczego) a żołnierz jest po to aby walczyć i strzelać na zasadzie albo ja ich albo oni mnie. To całe oskarzenie to JEDNA WIELKA FARSA. Pokażcie podobny przykład np. w US Army - na polu walki?!! Lada dzień będzie i u nas nie tylko syndrom Iraku czy Afganistanu ale ... eh nie warto precyzować każdy się domyśli.
mój komentarz do ministra Sikorskiego:
to wszystko fajnie Panie ministrze ale trzeba było działać a nie teraz opierać się na wyroku, wprawdzie to nie Pana bezpośrednia sprawa ale jako były .... mam nadzieję, że zna Pan realia samej wojny i jej psychozy?! Każdy wyczyn żołnierza biorącego udział w konflikcie decydowanym przez jakikolwiek Rząd jest WINĄ RZĄDU A NIE SZAREGO CZŁOWIEKA. Nie polecam próbować na własnej skórze
ździcho / 212.106.30.* / 2011-06-01 20:01

co to za Państwo i armia, która swoich nota bene
w ich imieniu kładących głowę pod topór kładzie sama na gilotynę.

Cokolwiek by oni nie zrobili? Ważne że rodacy?
żołnierz jest po to aby walczyć i strzelać

Dobra. Niech przyjadą tu żołnierze obcego państwa i strzelają do Ciebie, OK? Przecież po to są, jako rzeczesz.
Punch / 178.73.50.* / 2011-06-02 07:17
A myslisz, że tak nie będzie, jak dlugo można ogłupiać ludzi okradając ich ze wszystkiego, któregoś dnia zbuntują się, a wtedy przyjdzie NATO z pomocą dla demokracji.
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 21:48
Jak napisałem to nie wina żołdaków a sarmackich dowódców kolego, oni na polu nie mają czasu na analizę a... moze by strzelać albo ... nie, zreszta psychoza wojny też swoje robi. Ciekawym jakbyś się zachował cały czas pod stresem "byc albo nie być". Prawdopodobnie nie byłeś nawet w ojsku za "komuny" i nie możesz skojarzyć pewnym zagrań psychologicznych
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-01 23:01

Jak napisałem to nie wina żołdaków a sarmackich dowódców kolego

Jednych i drugich. Pierwsi wiedzieli po co jadą, drudzy - po co wysyłają tych pierwszych. Pierwsi powinni dostać tyle ile dostaje cywil zabójca za drugiego cywila, drugich zaś aliancki trybunał międzynarodowy powinien skazać na karę smierci. Tu nie ma niewinnych.
Prawdopodobnie nie byłeś nawet w ojsku za "komuny"

Ty też nie. Ale to nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
Punch / 178.73.50.* / 2011-06-02 07:25
Fakt, tylko popieprzyły ci się skutki z przyczyną, rozliczyć trybunałem, oczywiście, ale polityków, którzy tam pchają normalnych ludzi, żeby zostali mordercami (a to nie uniknione, jak się robi wojenkę), po prostu tam nie powinno być naszych żołnierzy.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-01 21:45
On broni tych zabójców, jak Kiszczak broni i chroni służbę bezpieczeństwa i żołnierzy morderców górników z kopalni " Wujek "
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 21:49
Chyba jesteś za młody aby o tym dyskutować jeśli nie widzisz różnicy
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-01 21:54
A jaka jest różnica ? na " Wujku " zginęli niewinni cywile z reki żołnierzy a w Afganistanie też zginęli niewinni cywile w tym również dzieci z rąk polskich żołdaków.
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 22:03
i to bardzo duża. Hitler zabił miliony a rewolucja francuska dziesiątki tysięcy (i też kobiety i dzieci)
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-01 22:44
Aleksander Macedoński, Hannibal,Juliusz Cezar i Herakliusz statystycznie, wymordowali więcej ludzi niż Hitler, Stalin i rewolucja francuska. Ale co to ma do zbrodni Kiszczaka i polskich żołdaków w Afganistanie ? nie rozumiem, może mnie oświecisz ?
ździcho / 212.106.30.* / 2011-06-01 19:51

Zapewnił też, że Polska nie zapomina o bólu afgańskich rodzin

A jak Polska daje wyraz temu niezapominaniu o bólu afgańskich rodzin? Poprzez sądowy wyrok, który wykazuje, ze te 8 osob słusznie zginęło, bo byli Afgańczykami?
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 21:53
jakie płytkie myślenie! Nie oni zginęli bo ich rodacy przez lata mordowali samych swoich i mordują dalej a jeśli masz o to pretensję do wojska to na tej samej zasadzie jak policja rozgania tłum (obecnie) bo masakruje stadion i zagraża tym co chcą spokojnie popatrzeć na mecz a przy okazji ktoś oberwie bo się znalazł w gronie kiboli
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-01 23:30

Nie oni zginęli bo ich rodacy przez lata mordowali samych
swoich i mordują dalej

Czyli za śmierć tych 8 osób odpowiadają ich rodacy, tak? A Żołnierz Polski jest w tej sytuacji wymiarem sprawiedliwości?
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-01 21:57

Nie oni zginęli bo ich rodacy przez lata mordowali samych swoich

Nie twój interes ! mało jest w Polsce biedy i bezrobocia ? ..odwracasz kota ogonem żeby ludziom w głowach zamiesza
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 22:05
Nie mój oczywiście, ale nie znaczy że Ci co wykonują rozkazy i brudną robotę za innych są przestępcami.
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-02 00:34
Z tego wynikałoby, ze nieumyślne spowodowanie zabójstwa nie jest przestępstwem.
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-02 00:36
Podobnież snajper który zastrzeli polityka też nie jest przestępcą, gdyś działał na zlecenie kogoś innego.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-06-01 17:22
Zamiast odznaczenia za służbę w warunkach wojennych w obronie wartości demokratycznych i interesów Polski, a w dodatku bez właściwego sprzętu wojskowego, jakiś @#$% podał ich do sądu. Komentarz Sikorskiego może się podobać.
ździcho / 212.106.30.* / 2011-06-01 20:04

wartości demokratycznych i
interesów Polski

Jakich konkretnie? Pytam o jedne i drugie oczywiście.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-06-01 23:14
Może i bym się zdecydował odpowiedzieć tobie na te dwa pytania ale nie jestem pewien czy rozumiesz właściwie pojęcia demokracji oraz co jest w interesie Polski. Bez zrozumienia tych podstawowych pojęć nie możesz liczyć aby się zakwalifikować na moją odpowiedź na zadane pytania. Ponadto musiałbyś się wykazać conajmniej w minimalnym stopniu wiedzą o roli jaką wojsko pełni w społeczeństwie a także o konieczności przynależności do sojuszy wojskowych no i o konieczności zapewnienia na okrągło jak najlepszej obrony narodowej. Powinieneś być zorientowanym, że żołnierz musi wypełniać rozkazy swoich przełożonych a ci zaleceń Rządu. Musisz rozumieć, że jest to niezależne od pogladów zwykłych ludzi lub polityków wywodzących się z różnych partii. Musisz sobie zdać sprawę, że jak żołnierz zabije to się nie nazywa tego morderstwem oraz, że podczas wojny nie tylko giną żołnierze ale zwykle najwięcej ucierpią cywile i to podczas takich pomyłek jak w omawianej sprawie. Z kolei aby mieć pełną satysfakcję ze zrozumienia powyższych zagadnień podam tobie kilka pouczeń do codziennego stosowania. Bez nich nie będziesz mógł zrobić kroku na przód. Przede wszystkim musisz być tolerancyjny w sprawach: kolor skóry, narodowość i mniejszości narodowe, pochodzenie społeczne,poglądy polityczne czy przynależność partyjną, wierzenia religijne, równouprawnienie, wykonywany zawód itd. Patrz pod kątem czy oni tobie szkodzą czy ty im szkodzisz. Gdy stwierdzisz, że to ty komuś szkodzisz, to będziesz miał okazję na samopoprawę. Unikaj wojen polsko-polskich. Gdy stwierdzisz, że odnosisz pewne sukcesy zgłoś się wtedy i być może będziemy mogli pogadać.
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-01 23:34

Może i bym się zdecydował odpowiedzieć tobie na te dwa pytania ale nie jestem
pewien czy rozumiesz właściwie pojęcia demokracji oraz co jest w interesie Polski.

Może jednak spróbuj. Zwalniam Cię od wszelkiej odpowiedzialności jeżeli nie zrozumiem.
cbud / 88.199.192.* / 2011-06-01 21:58
o pierwsze - chyba odpowiedź jasna. Jak nie znasz "demokracji" byłego Iraku czy afganistanu - to bez komentarza. Co do drugiego - to owszem - nie są to interesy Polski jako kraju ale jej polityków (przez całą historię dostajemy za innych) ale absolutnie nie widzę w tym winy żołnierzy. Co najwyżej polityków i rozpoznania. Zresztą i tak nikt nie wie o wszystkim dokładnie i możemy se pogadać....
ździcho / 213.146.55.* / 2011-06-01 23:04

o pierwsze - chyba odpowiedź jasna. Jak nie znasz "demokracji" byłego Iraku
czy afganistanu - to bez komentarza.

Nie, no właśnie skomentuj, a nie wymijaj.
absolutnie nie widzę w tym winy żołnierzy.

To zmienia postać rzeczy - Ty nie widzisz.

Najnowsze wpisy