Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski lekceważy prezydenta?

Sikorski lekceważy prezydenta?

Money.pl / 2007-11-29 17:56
Komentarze do wiadomości: Sikorski lekceważy prezydenta?.
Wyświetlaj:
Gal# / 213.158.197.* / 2007-11-30 13:42
Regulamin forum
Honorowy / 89.174.249.* / 2010-03-02 19:03
Sikorski to zwykły ham to gnój obraża kogoś oglądając siebie w lustrze
delphi / 83.10.144.* / 2007-11-30 13:22
Nie rozumiem w ogole o co oni sie tak oburzaja? Kaczek nie jest krolem ani dyktatorem i chyba spotkania powinien uzgadniac a nie narzucac. Sikorski z tegogo co slyszymy zaproszenia nie potwierdzil, a co wiecej jego ludzie od razu prosili o zmine terminu, bo ma juz umowione w tym czasie wazne spotkanie rzadu. Wiec o co ten krzyk? Kancelaria prezydenta powinna po prostu od razu umowic inny termin pasujacy obu stronom, a nie sie oburzac, chyba ze taki byl cel i strategia szanownego prezydenta (a po nim jak juz wiemy mozna sie takich gierek spodziewac)
www.jendomandatowe.pl / 83.27.254.* / 2007-11-30 00:11
Jeśli jesteśmy już przy temacie polityki, to warto zastanowić się, kiedy PO zajmie się zmianami w naszej ordynacji wyborczej, o których jeszcze nie tak dawno mówiła. Chodzi mi o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, które jak każdy chyba może zauważyć są najprostszym i najprawdopodobniej najlepszym sposobem wybierania parlamentarzystów. JOW`y stosowane są z dużym powodzeniem między innymi w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja, USA. Nie wspominając już o tym, że zapewniają one stabilny rząd, eliminują z parlamentu ugrupowania o poglądach skrajnych to mają jeszcze jedną niesamowicie istotną przewagę nad obecną ordynacją wyborczą, jaką jest osobista odpowiedzialność posła przed obywatelami z jego okręgu wyborczego. Tych którzy zaczęli zauważać, iż zmiany w obecnej ordynacji wyborczej są jak najbardziej na miejscu zachęcam do zapoznania się z idą JOW`ów -
www.jednomandatowe.pl
man13 / 2007-11-30 11:09 / Tysiącznik na forum
Wczoraj kochaciu, wczoraj. I niech tak zostanie dla `PiSiorow.
xx / 83.28.19.* / 2007-11-29 23:57
Szanuj prezydenta swego,możesz mieć gorszego: bez matury, po zawodówce, pijaka, nałogowca, "nie
chcem ale muszem", krętacza, sprzedawszczyka, na usługach obcego narodu ..................
Mąż stanu ?... profesor ! i to z charakterem ( marzenie)........ Polaka.
Zdaje się jesteś Polakiem?
Już to pisałem !
man13 / 2007-11-30 11:10 / Tysiącznik na forum
Wiesz jakich profesorow za komuny mielismy? Czerwonych - ze zlosci.
terka / 2007-11-29 22:06
Prezydent jest małostkowym obrażalskim człowiekiem. Jego sekretarz rownież nie dodaje mu splendoru swoim napastliwym gadactwem. Swoją drogą może ktoś z tego forum doradzi sekretarzowi Kamińskiemu jakieś skuteczny środek przeciwko poceniu się na twarzy.
obiekt / 213.42.21.* / 2007-11-29 21:19
Pan Kaczynski nie zrobil niczego zeby zaskarbic sobie minimum szcunku.
nie jest prezydentem wiekszosci polakow a tylko pisuaru
w ostatnich wyborach zaangazowal sie w kampanie wyborcza po stronie pis-u fee
hahaha / 87.206.64.* / 2007-11-29 23:04
obiekt, a wiesz że pisuar to też obiekt...
NIEPRAWDOPODOBNIE / 83.8.215.* / 2007-11-29 22:53
Regulamin forum
rodak / 62.242.121.* / 2007-11-29 21:17
prezedentowi nalezy sie respekt taki sam jak kazdemu innemu czlwoiekowi, poza tem prezydent jest repzrezentem narodu, wybranym demokratycznie wiec to trzeba pod uwage takze brac..a nie zachowywac sie poszczeniacku ,co zaczyan nowa wladza pokazywac - co przyjmuje z duzym smutkiem..bo mialo byc niby inaczej, a jest kurs na konflikt ze storny nowej wladzy...Nie informaowanie prezydenta o planach planach wycofanai woksj z Iraku czy wojskowa sluzbe zawodowa jest nie tylko nietaktem, ale hucpa - to samo dotyczy usteps wobec putinowskiej poinformowania chocby o tme prezydenta..Powiem tylko, iz dzisiejsza wladza moze neidlugo nia przestac byc..a wowczas co bedzie??
maa / 2007-11-29 21:30 / Tysiącznik na forum
Kolego bądź lojalny.
Stosuj się do starej niemieckie maksymy, która zapewniała im w świecie szacunek dotąd, dokąd nie zaczęli ryczeć "Wacht am Rhein":
"tam moja ojczyzna, gdzie mój chleb".

Bądź lojalny wobec swojej Danii, i zostaw nas w spokoju.
Nasze sprawy to nie twoje sprawy.
maa / 2007-11-29 21:13 / Tysiącznik na forum
A co w tym dziwnego?
Kaczyńśki zrobił wszystko co mógł by większość Polaków go lekceważyła. Nawet Kwaśniewskiemu rosło poparcie, a temu spada... To czysta żenada.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-29 21:27
Co w tym dziwnego ? Jedno - głupota i nieodpowiedzialność Tuska i Sikorskiego. Zachowują się jak gówniarze, którzy dorwali się do łopatek i grabek i walą na oślep. Ich urażone ego jest najważniejsze.
Tego typu demonstracyjne zachowania nie przynoszą Polsce nic dobrego.
Chłopcy zapomnieli, że kampania wyborcza się skończyła i na dodatek przestali być opozycją.
maa / 2007-11-29 21:38 / Tysiącznik na forum
Nie. Oni są poważni.
Egzekwują tylko postanowienia Konstytucji. Polecam jej lekturę, link: http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Jeśli znajdzie Pan podstawy do pretensji waszego prezydenta do polskiego rządu, będę wdzięczny. Może coś przeoczyłem?
Przy lekturze proszę wziąć pod uwagę , ze wojny nie mamy.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-29 23:09
Przykre, ale przeoczył pan rozum. Jak Tusk i Sikorski. Arogancja zaś pozostała niebotyczna. U całej trójcy.


waszego prezydenta do polskiego rządu

To może powinien pan pisać "naszego rządu".

Otóż mamy do czynienia zarówno z rządem Polski jak i prezydentem Polski. I jeden i drugi wybrani w niekwestionowanych, demokratycznych wyborach.

Jak pan to sprytnie (demagogicznie) ujął
Egzekwują tylko postanowienia Konstytucji

A to, że przy okazji czynią szkody, zachowują się jak pętaki to zapewne nieistotne. A miało być podobno "normalnie".

Gówniarze popisujący się przed najprymitywniejszą częścią swojego elektoratu.

Rozpoczęła się trzyletnia kampania prezydencka - biedna Polska.
maa / 2007-11-30 00:06 / Tysiącznik na forum
"Gówniarze", "pętaki", itd
To są pańskie argumenty?
Ja pytałem się na jakiej podstawie prawnej - konstytucyjnej L. Kaczyński uzurpuje sobie jakieś do polityki zagranicznej i wojska!

Nie znalazł Pan? Jaka szkoda...
Ale nie tylko Pan.

Pisior z Pana 100-procentowy, tyle że błędów ortograficznych Pan nie robi.
Paru dobrych nauczycieli (podejrzewam, że przedwojennych, jeśli się Pan urodził w 1953r.), a może i pańscy Rodzice musieli się bardzo nad pańską edukacją napracować. Była to iście tytaniczna praca, jeśli wziąć pod uwagę pańskie zdolności intelektualne.
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-12-03 12:09
Ja pytałem się na jakiej podstawie prawnej - konstytucyjnej L. Kaczyński uzurpuje
sobie jakieś do polityki zagranicznej i wojska!

Przyganiało wino wodzie. Jeśli chcesz uczyć innych, zacznij wymagać od siebie i pisz mniej pokracznym stylem
ezavv1 / 2007-11-30 07:36 / portfel
Co ma piernik do wiatraka? Daj dziecku, daj szlalńcowi brzytwę, to pokaże (...). Niestety nieodpowiedzialność jest domeną arogantów. Przykład ze sfery politycznej. Niestety takie przykłady idą także z każdego miejsca: z pracy, z urzędu itp. Obecnie zjadam skutki dyletanctwa menago, myślących biznesowo w jeszcze mojej firmie, w której sądzę, że trochę chleba zjadłem. Gromadka postanowiła zaoszczędzić w najprostszy sposób i zwalnia, wydziela (w przeciągu kilku lat z firmy, stanowiącej własność większościową firmy obcego państwa - sic - na tzw. "dobrowolne odejścia" około 30000, tak trzydziestu tysięcy pracowników. Ich praca jest zastępowana pracą tzw. Agencji Pracy Tymczasowej, taki polski humbug oustsorcingu zrodzony z pseudoliberalnej gospodarki. Praca ta sama - obowiązki, czynności za psie pieniądze. Dziewczęta i chłopcy bawiący się w wielki biznes bez skutków, bez odpowiedzialności muszą zrealizować swoje plany skutkujące wysoką kasiorą, tantiemami - opcje na akcje. Ludzie ich nie obchodzą. Oni mają pomysła i jest cacy. Już Kopernik pisał, że dobre jest wypierane przez gorsze.).Nie ważne, czy znasz, umiesz, masz kwalifikacje i jesteś kompetentny - ktoś skreślił ciebie z "listy" i stoisz na przegranej, niewiadok=mo, jak byś się starał nie umoczyć w tym g(...). Pycha i arogancja nie są dobrym doradcą - zasada ustąp, a zwyciężysz jest złotą zasadą. Jeżeli ktoś nam pluje w twarz, to czy musimy mu dodawać jeszcze darmowy obiad? Eskalacja problemu nie wynika z polskiej ignorancji sąsiadów, a z ich umówienia (rurociąg, embargo) polityczno-ekonomicznego. Postawiono nad nami most, a my nie szanując się dajemy po sobie chodzić (...). Nie wszystko za wszelką cenę, za cenę poprawności politycznej.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-30 01:45
Głupia sprawa. Istotnie urodziłem się w 53.. Na nauczycieli generalnie (są oczywiście wyjątki) nie narzekam. Rodzice (i rodzina) - myślę, że można pozazdrościć(jak to kiedyś napisałem można by niezgorszą uczelnię uruchomić bazując na takich kadrach) pracę we mnie włożyli zapewne tytaniczną (wyrażam Im dozgonną wdzięczność) - i z tego powodu nie myli mi się ona z syzyfową.
A swoją drogą oceniać może pan wyłącznie efekty tej pracy a nie zdolności mojej.
Na dodatek większość tej ferajny, wykształconej mocno ponad przeciętną, obejmującej roczniki od 1915 do 1980 (dzieci i młodzież pomijam) to w zdecydowanej większości Pisiory 100%.
Ale kicha,
P.S.
Ja pytałem się

Otóż "ja pytałem Pana, ciebie, kogoś tam, a nie "się". Mimo to postaram się ponownie objaśnić. Egzekwowanie przepisów konstytucji wyłącznie z powodu urażonej ambicji gówniarzy i pętaków jest być może lege artis ale przynosi szkody. Przypomina uwolnienie przestępcy z powodu stempelka postawionego do góry nogami. Też lege artis.
Nawet prawo stanowi, że wykorzystywanie przepisów niezgodne z z dobrem społecznym jest nieprawne (nie jestem prawnikiem i nie chce mi się szukać stosownego paragrafu, ale tak jest)
rodak ze Skandynawi / 62.242.121.* / 2007-11-29 21:22
to nie Kaczynski zrobil, tylko spora cz. medowi , wiadomo kogo reprezentuajca. Radze zagladac szerzej do roznych zrodel informacji a nie tylko TVBm POlsat czy GW, a obecnie FAKT i dizennik. warto tez zajrzec do internetu...

a tak przy okazjii to co Kaczysnkiego zrobil konkretnie?? Widizalem co aktualna wladza wyczynial i media z nia , gdzy byla w opozycji,
maa / 2007-11-29 21:45 / Tysiącznik na forum
Co robił? Trzeba było byc w Polsce.
Jadził, dzielił, opluwał, uczestniczył, w kampanii wyborczej po stronie PiS (czego mu NIE WOLNO było robić), itp
Jak to Kaczyński.

Gdzie Pan, Rodaku płaci podatki? W Polsce, czy w Danii?
prawy_lewy / 88.156.44.* / 2007-11-30 00:58
Zapytaj sie jego gdzie płaci - Jan Vincent-Rostowski
NEUTRALNY OBYWATEL / 83.19.1.* / 2007-11-29 20:16
Jeśli ja kogoś nie lubie,więc nie przyjażnie się znim.Nie odwiedzam go ani nie zycze sobie jego wizyt
u mnie.Prezydent początkowo nie chciał zgodzić się na Sikorskiego w MSZ ,więc skoro się nie lubią to
po co ma go odwiedzać i falszywie usmiechac się itp: nie widzę sensu .
JAK WIDAĆ PREZYDENT WROGO JEST NASTAWIONY DO ROSJI ,CZY ZŁOZYŁ WIZYTE W ROSJI ,
LUB MA TAKI ZAMIAR --WĄTPIE
jan_23 / 88.156.44.* / 2007-11-29 21:18
Chłopie krowy doić a nie wypisywać brednie!!!
Józef / 83.18.227.* / 2007-11-29 19:17
Ludzie czy wy aby wyobrażacie sobie sytuacje że kraj nasz jest nagle zagrożony powiedzmy woiną jakimś atakiem wrogów Polski a minister odmawia natychmiastowego przybycia na posiedzenie obronne kraju ?? a nawet do pana Prezydenta Kaczyńskiego to powinien być dalej ministrem ?? takiego ministra powinno sie natychmiast usunąć z rządu , cóż to za bezkrólewie mamy w naszym kraju po ostatnich wyborach , przydał by sie znowu Józef Piłdsudzki żeby pogonić tą zgnilizne komunistyczną z PO , jakiż ten narz naród głupi , głosując na PO rozpentał haos w kraju mieliśmy rząd naileprzy ale niestety PO nie dało mu rządzić bo interesy złodzieji były zagrożone , teraz interesy zwykłych Polaków są zagrożone . Narodzie Polski kiedy ty zmądrzejesz ????? PIS jest najleprzą opcją polityczną do rządzenia naszym kochanym krajem .
maa / 2007-11-29 21:17 / Tysiącznik na forum
W przypadku wojny...
Tak tylko wtedy prezydent ma realne uprawnienia. Ale wojny nie mamy.
sędzia dredd / 67.188.248.* / 2007-11-29 20:52
a czy taka karykatura pisiorska powinna dalej UDAWAĆ prezydenta wszystkich Polaków?!!?!?!?!?
To jest nikczemny czlowiek o wielkim mnniekaniu o sobie wiec niech nie przeszkadza normalnym ludziom w rzadzeniu krajem!!
Mam nadzieje ze nastepny prezydent bedzie kims normalnym a nie tylko slugusem parti braciszka!!!!!
bB86 / 2007-11-29 19:37
za malo bledow ortograficznych zrobiles i dlatego jestes niewystarczajacy wiarygodny.. po prostu nie mozesz byc wyborca Pisu..

dopisz natyhmiast etc, to bedzie lepiej...
maniuś / 79.186.116.* / 2007-11-29 19:05
Jaki prezydent takie poszanowanie
ujec_dopisz_se_litere / 78.154.86.* / 2007-11-29 18:58
Regulamin forum
maa / 2007-11-29 21:19 / Tysiącznik na forum
Nie waszego prezydenta, lecz PiS-u. Niestety.

I to był jego, albo jego dominującego brata wybór.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-29 23:19
Proszę zajrzeć do konstytucji. Nie występuje tam pojęcie "prezydent PiS-u". No i zapoznać z pojęciem demokracji.

I uwzględnić, że jest to jedyny reprezentant społeczeństwa wybierany w wyborach powszechnych w okręgu jednomandatowym.

Można się z nim, jego poglądami czy działaniem nie zgadzać, krytykować, ale wolę wyborców należy uszanować.

A przy okazji przeprosić się z rozsądkiem
Do następnych wyborów.
joe_ / 80.52.237.* / 2007-11-29 18:40
Wysuwanie roszczenia do kierowania polityką zagraniczną w państwie, w którym jest rząd, jest objawem niezrozumienia zasad demokracji, megalomanii, oraz nieuprawnionym uzurpatorstwem. Obywatele Polski powierzyli rządzenie krajem gabinetowi p. Tuska i nikomu innemu. Są granice absurdu. Jeśli ktoś pełni funkcję czysto dekoracyjną, reprezentacyjną (swoją drogą, co to za reprezentacja? Chyba trampkarzy w krótkich gaciach) to niech ją pełni i nie zawraca gitary.
będziejeszczewesoło! / 83.24.235.* / 2007-11-29 18:52
jak się to czyta, to mawet się marzy, aby kiedyś prezydentem został konDonek i aby można było mu powiedzieć w końcy spulaj się miernoto (z tej właśnie pozycji). Prymityw wszelaki nie jest w stanie pojąć, że może się spotkać z reakcją na akcję.
obserwator / 2007-11-29 18:14 / Tysiącznik na forum
Proponuje obserwować rozwój wydarzeń. Słyszałem wypowiedzi tego Pana od dorzynaniu. Widzialem łzy jak żegnal się ze stanowiskiem poprzednio , glos sie łamal, prawie plakał, zolnierze to widzieli , publikatory pokazywały, komentarzy nie było. Kilka dni temu wyczytałem że podjal decyzję skutkująca unieważnieniem około 600 być może 800 wyroków, juz dwa wyroki zostały unieważnione. Sa to olbrzymie straty , kto za nie zaplaci? , czy podatnik ma zawsze za wszystko placić, jak długo jeszcze.
Sędziowie wydali tyle wyroków, okazuje się że mogą być skutecznie zaskarżone. Teraz widzimu że sądy nie chcą wypuścić z aresztu żołnierzy, czy aby sie nie mylą, prokuratorzy też się myla, ale nie ponosza odpowiedzialności.
Co będzie jak się okaże że podobnie jak z wyrokami w czasach komuny, gdzie skazywano niewinnych, dzisiaj to nazywa się zbrodniami sądowymi. CI ktorzy takie decyzje podejmowali, sa od dawna na emeryturach kosmicznie wysokich, włos im z głowy nie spadł. Ci żołnieze maja rodziny, dzieci, kto sie nad nimi ulituje. Na dzień dzisiejszy czytam , ze to co Ziobro w prlamencie stworzył, a była to praca całych zespołów ludzi poszło do kosza. Młodzi zagłosowali na złość rodzicom i dziadkom...czy dzisiaj sie nie wstydza swojej decyzji wyborczej.
maa / 2007-11-29 21:25 / Tysiącznik na forum
Mają wysokie emerytury albo byli/są ministrami PiS.
Przestańcie już bełkotać o komunie, martyrologii, skoro duża część waszych, pisowskich prominentów to byli aparatczycy PZPR, wasz prezio cytował w pracy doktorskiej tezy Lenina a jego brat, wasz Fuehrer jakoś dziwnie nie interesował SB...
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-30 02:07
Poziom opada.
Zatem uprzejmie przypominam, że aktualny minister sprawiedliwości był szefem POP-u.
Oczywiście, jak sam twierdzi, opozycyjnego w stosunku do uczelnianego.
ziomek / 78.154.86.* / 2007-11-29 18:06
ten sikorski to przeciez ydek czego on tu szuka jakies interes do zrobienia ma ? co za pajace wybierali ten marionetkowy rzaqd pseudofachowcow

Najnowsze wpisy