Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski na Litwie, antypolski program w tv

Sikorski na Litwie, antypolski program w tv

Money.pl / 2011-06-30 10:01
Komentarze do wiadomości: Sikorski na Litwie, antypolski program w tv.
Wyświetlaj:
tomcio_paluch / 2011-06-30 17:30 / Bywalec forum
Ten zamiar zadaje kłam głosicielom teorii, że to ruskie próbują nas skłócić. Działania tego typu bezpośrednio przed wizytami naszych prezydentów czy premierów to nie przypadek. Jaki wyciągnąć wniosek i jak postępować? Ja bym to po prostu lekceważył, nie zauważał. Tak trzeba reagować gdy szczeka ze strachu mały piesek.
saes / 85.112.223.* / 2011-06-30 15:12
Ale najpierw powinni ustalić swoją tożsamość bo na razie podniecają się nieswoją historią i tradycją. Cała historia Księstwa Litewskiego dotyczy narodu białoruskiego. To oni stworzyli to państwo, umocnili i władali przez wieki. Ich historia została zawłaszczona przez współczesnych Litwinów (a właściwie Żmudzinów) podobnie jak nazwa państwa Macedonii.
galakutas / 46.134.37.* / 2011-06-30 15:46
???
Skąd masz takie brednie.Pewnie historii uczyła cie nauczycielka z pokolenia JPII .Nieuki i tyle
MN4 / 78.8.35.* / 2011-06-30 14:25

Tymczasem autorzy programu telewizyjnego sugerują, że Zawistonowicz dokonał morderstwa na tle narodowościowym,

Czyli tak jak u nas. Członek PO zastrzelił działacza PiS w ŁOdzi.
Prawda Historyczna / 83.4.48.* / 2011-06-30 14:13
KILKA WIEKÓW POLSKIEJ OKUPACJI NA LITWIE TO CO SIĘ DZIWIĆ ; PROPAGANDA POLSKA MÓWIŁA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI, A PRAWDA BYŁA TAKA, ŻE POLACY NIEŹLE PASOŻYTOWALI NA TYM NARODZIE I KRAJU ;
qwqzs / 85.112.223.* / 2011-06-30 15:16
Ucz się historii!!
Unia pozostawiała W. K. Litewskie niezależnym państwem. A w ogóle to oni na tym skorzystali , Polska tylko straciła. Rozbiory były tego konsekwencją .
okupantt / 80.50.131.* / 2011-06-30 14:05
W Litewskich przewodnikach turystycznych można przeczytać (po angielsku nie po polsku), że okres uni pl-lt to okupacja. Może Radek to wyjaśni...
raz,dwa ,trzy,weźmiecie się za łby / 77.254.124.* / 2011-06-30 13:59
LITWA chciał spalić kapłana podczas Mszy
26.05.2011 12:38

Katolicki ksiądz, 46-letni Robert Kupris, podpalony podczas Mszy w litewskim mieście Jonava, doznał wielu poparzenia na twarzy, ale jego życie nie jest zagrożone.

Incydent miał miejsce kilka dni temu, kiedy kapłan odprawiał mszę w miejscowym kościele. Podczas Liturgii do Ołtarza przyszedł człowiek, kapłana oblał łatwopalnym płynem i podpalił. Ze względu na szybką reakcję parafian udało się ugasić pożar. Ojciec Kupris już opuścił szpital i dalszego leczenia w domu, powiedział: "Baznica.info".

Do tej pory nieznane przyczyny. Zakłada się, że może być niezrównoważony psychicznie. Ten sam człowiek wcześniej kilkakrotnie próbował zakłócić służbę Bogu(mszę-ja),,.info REGIONS.ru ...Czy Kupris jest Polakiem nie podano.
saes / 85.112.223.* / 2011-06-30 15:18
na zachodzie lewacy robią to samo
Triz / 2011-06-30 13:00 / Bywalec forum
To i tak wina polaczków, że jest jak jest.
stary ubek / 46.45.107.* / 2011-07-08 10:46
Nie,to wina karłów- litwinków,że wydaje im sie iż są gigantami!
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-06-30 12:29
czyżby msz się bał że radzia zastrzelą?
32552a / 85.112.223.* / 2011-06-30 12:18
musieli go nieźle wkurzyć
wolę Wyspy kanaryjskie / 195.117.255.* / 2011-06-30 11:41
wolę Wyspy kanaryjskie
Brawo bracia rodacy / 178.232.96.* / 2011-06-30 10:51
Jak dwa plus dwa to rosyjska gra
Niestety Litwini są zbyt prymitywni by przejżeć tą gre .
Zimna krew wskazana ,choć nie zaszkodzi maksymalne wsparcie finansowe dla prawdziwych może nawet ostatnich prawdziwych PATRYJOTÓW
tesa1959 / 2011-06-30 11:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jak dwa plus dwa to rosyjska gra
Niestety Litwini są zbyt prymitywni by przejżeć tą gre

Po pierwsze:" przejrzeć "
Po drugie: nie umniejszaj inteligencji Litwinów. Zawsze byli , delikatnie mówiąc, niechętnie nastawieni nie tylko do Polaków, ale do wszelkich innych nacji np. Białorusinów. Było tak jeszcze za czasów ZSRR np. 1977 r. - świadectwa Białorusinów (bardzo gościnnych ludzi) i Polaków z Białorusi, których wysłuchałam będąc na wycieczce w Brześciu. Chyba nie sugerujesz, że wtedy Rosjanie nimi manipulowali.
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-06-30 11:36
ja pamietam jeszcze relacje ich z II polowy lat 60'.. nie tylko Sejny ale i tamta strona.. niegdy nie chcecii sie asymilowac i ciagle wypominanie a to 1920' i wczesniejsze jakies klimaty- RZNELI AKOWCOW W CZASIE OKUPACJI AZ PISZCZALO!... FAKTEM JEST ZE I MY DALISMY IM NIE RAZ POPALIC ( znam te opowiesci bo tesciowie moi juz niezyjacy byli z terenow obecnie nalezacych do Litwy )- my widzimy nasz koniuszek nosa a nie ich... a to ze maja nas w dupie to fakt - teraz i grubo wczesniej mimo sztucznych gestow Brasauskasa czy Adamkusa
tesa1959 / 2011-06-30 11:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz, ja się nie dziwię oburzeniu naszych rodaków. Przez lata po wojnie uczona nas, że Litwini to nasi bracia ukazując wspólną historię od króla Władysława Jagiełły. Tera, kiedy prawda o tym braterstwie wychodzi na jaw, jest wielki szok, który powoduje takie a nie inne reakcje.
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-06-30 13:42
i tu masz racje bo wszelkie sztuczne granice narzucone przez " wielkich" , klamstwa w prasie i TV powielane przez dziesieciolecia dla tz " racji stanu" czy "poprawnosci politycznej" wczesniej czy pozniej odbijaja sie niezla czkawka- niedaleko szukajac byla Jugoslawia
CZY DLA LITWINOW GEN ZELICHOWSKI( 1920 ) TO BOHATER? nasz moze a dla nich to POLSKI BANDYTA..
czy dla Czechów i Słowaków wejscie naszych wojsk w 68' to cos bylo ekstra? my powinnismy sie wstydzic i ich przeprosic na kleczkach a oni nam Łaskawie Wybaczyc..ale i tak nam tego nie daruja jak my sowietom czasow wywozek, masowych mordow, ubecji za czasow stalinowskich, czerwonych- pochodzenia zydowskiego komisarzy.... ktorzy paluchami pokazywali naszych rodakow w 39' na ziemiach wschodnich do rozwalki czy w przyplywie " dobrego humoru" na lagier....
prawda i to cala o 68' w tym kontekscie...a tylko mamy papke zlozona z polprawd, cwiercprawd i normalnych bezczelnych klamstw.
I NIE MA SIE CO CZAROWAC... MY NIE WYBACZYMY m.in.. NIEMCOM, SOWIETOM, UKRAINCOM A ONI NAM..bo my jako POLAKOM mielismy takze swoj znaczny " wklad" w czyny okrutne i podłe...
mozemy zyc przyjaznie ,ale zadnej milosci nie ma i nie bedzie...jako takiej..pamiec ludzka wbrew pozorom jest dłuuuuuuuuugaaaa .A DEMONY SA TYLKO USPIONE...
tesa1959 / 2011-06-30 15:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, taka jest smutna prawda. Tylko czy nie możemy wybaczyć czy nie chcemy? Czym innym jest pamięć, a czym innym wybaczenie. Przez lata siania nienawiści do Niemców, ja, chociaż urodziłam się wiele lat po wojnie, na usłyszane na ulicy słowa wypowiedziane po niemiecku reagowałam prawie paraliżem, a ręce chciały same wędrować do góry, bo sam język kojarzył mi się z Hände hoch. dopiero Stefan Miller i papież Benedykt XVI zmienili moje zdanie o Niemcach. To smutne i śmieszne zarazem, ale nie potrafiłam sama pozbyć się tego uprzedzenia, chociaż doskonale wiedziałam, że wśród Niemców było wielu wspaniałych ludzi, znałam też takie przykłady z czasów wojny.
My, Polacy, też nie jesteśmy bez winy wobec swego narodu i innych. Jednak powinniśmy dążyć do przezwyciężenia nienawiści. Nie mówię, że zaraz mamy wszystkich kochać, ale nie powinniśmy żywić do nikogo nienawiści, a może i kiedyś inni w stosunku do nas nie będą żywili tego uczucia. A jeśli nadal będą? To już ich problem.
yuki / 178.36.88.* / 2011-06-30 10:34
Wyciągnęliśmy rękę nie raz na zgodę , ale Litwa ma to gdzieś.
Czas wprowadzić identyczne prawo dla Litwinó w Polsce, jak mają Polacy na Litwie.
Pal sęk jakieś programy w TV, mało u nas bzdur o innych narodach?
Wstydem jest, że Polska nie działa tak, aby Polak mógł się po polsku podpisać w całej Europie, a skoro Trybunał Europejski uznał, że to legalne, to należy zmusić Litwinów w polsce do naszej pisowni, koniec dwojęzycznych nazw ulic i miejscowości.
My się tej Litwy boimy, czy jak?
tesa1959 / 2011-06-30 11:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Czas wprowadzić identyczne prawo dla Litwinó w Polsce, jak mają Polacy na Litwie.

Co takiego? A co są winni Litwini mieszkający w Polsce? Czy oni odpowiadają za postępowania władz i obywateli Litwy? Nawet nie widzisz, że proponujesz rasizm!!! To przechodzi wszelkie pojęcie!!!
Olim / 213.5.11.* / 2011-06-30 11:42
Nie to tylko zasada: oko za oko, ząb za ząb
Uczy ona ludzi jak i narody myślenia.
tesa1959 / 2011-06-30 12:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

oko za oko, ząb za ząb

To już nie jest aktualne od ponad dwóch tysięcy lat. Jezus mówi:
"Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie;[...] Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tak nie czynią?[...] Bądźcie więc doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt 5,43-48)
Kamil B / 2011-06-30 12:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
J*zus nic nie mówi, zostało to zapisane przez kościół podczas pierwszego soboru gdy tworzyli ramy religii dla swojej wygody i interesu. Prawo Hammurabiego było bardzo skuteczne i należy je wprowadzić z powrotem.
Kamil B / 2011-06-30 12:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jezus nic nie mówi, zostało to zapisane przez kościół podczas pierwszego soboru gdy tworzyli ramy religii dla swojej wygody i interesu. Prawo Hammurabiego było bardzo skuteczne i należy je wprowadzić z powrotem.
tesa1959 / 2011-06-30 12:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nikt nie nakazuje Ci wierzyć temu słowu, ale nie pisz bzdur, bo księgi Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelie, powstały do ok. 100 po Chrystusie, a pierwszym soborem był Sobór Nicejski w 325 r. Zarzucisz pewnie, że był Sobór Jerozolimski w 49 r., który jest opisany w Dziejach Apostolskich. Ten Sobór dotyczył innych kwestii, zresztą Nicejski tez nie zajmował się pisaniem Pisma Świętego.
Twoja ignorancja jest porażająca!!!
Kamil B / 2011-06-30 12:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jezus nic nie mówi, jest to zapisane w bibli, której treść została stworzona na pierwszym soborze dla wygody i w interesie kościoła. Prawo Hammurabiego było bardzo skuteczne i sprawiedliwe.
############# / 83.19.187.* / 2011-06-30 10:33
Co na to UNIA ??????????
konserwa / 2011-06-30 10:30 / Tysiącznik na forum
Cóż wcze wcześniej czy później należało się spodziewać takich zachowań przy kompletnie niespójnej i beztroskiej polityce ministra Sikorskiego i Donalda Tuska. Dokładnie zepsuliśmy to co można było, ale za to z Rosją mamy dobre stosunki tylko czemu nie chcą importować tylko naszych warzyw i czemu nie chcą korzystać z naftoportu. Same sukcesy.
alea iacta est / 77.254.124.* / 2011-06-30 11:00
Powiedziałbym, PO JELCYNIE ZACZĘŁO SIĘ SZCZUCIE, wbrew interesom polskim,wymierne finansowo.
~lehu / 93.181.130.* / 2011-06-30 10:22
A ja lubię Litwinów i dla mnie są bardzo sympatycznym Narodem :)
Niepotrzebnie polityka wkroczyła w stosunki międzyludzkie.
Szkoda, że komuś zależy na popsuciu wizerunków obu krajów zarówno Polski jak i Litwy ale za tym stoją duże pieniądze, a ja jestem za mały aby to zrozumieć.
Alea iacta est / 77.254.124.* / 2011-06-30 10:51
porównaj artykuły u Springera: w i poza Polską.
Punch / 178.73.50.* / 2011-06-30 10:36
A cóż w nich znajdujesz sympatyczne, chyba że ci się podoba ich udział w hitlerowskich dywizjach SS, przy mordowaniu Polaków, Żydów i Rosjan. Taki smrodliwy narodek, spolonizował się, a teraz ma o to pretensje.
edeq / 109.243.184.* / 2011-06-30 12:17
Pewnie podoba mu się wyrzucanie Polaków z restauracji w Wilnie, gdy tylko odezwą się po polsku.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy