Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski: Ojciec Dyrektor przekracza granice

Sikorski: Ojciec Dyrektor przekracza granice

Money.pl / 2011-06-23 15:38
Komentarze do wiadomości: Sikorski: Ojciec Dyrektor przekracza granice.
Wyświetlaj:
MARS-WROC-ESK_1 / 87.105.184.* / 2011-06-25 11:51
po Oxfordzie można wciąż być CHAMEM! no i ... dyplo-matołkiem: np. lansując zamiast polskich win wina węgierskie, zamiast polskich truskawek truskawki chorwackie ...
djey / 212.129.88.* / 2011-06-25 11:19
a ja sie zapytam co robi szef firmy zwanej trwam radio ma(ryja) i kosciola w parlamencie europejskim? od kiedy szefowie koncernow sie tam wypowiadaja?
Pyclik / 2011-06-24 02:12 / Tysiącznik na forum
A cóż to za określenie -ojciec Dyrektor i podobne?
Czy Pan Minister chce w ten sposób dezawuować własnego Ojca?
Pawka Morozow na odwrót?
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-06-24 00:09
Oczywiście, że O. Rydzyk ma rację. Czytałam w Rzeczpospolitej, że zwolnili pracownicę za wyrażenie poparcia dla Kaczyńskiego.
Ludzie popierający PiS a krytycznie oceniające poczynania obecnej władzy są ośmieszani. Przedstawia się ich jako ludzi drugiej kategorii, nieeuropejskich i zacofanych.
Oczywiście, że PO się Kościól nie podoba, bo Kościół nie pozwoli się przekupic ani zastraszyc. Jest od nich niezależny i mówi prawdę. Jest organizacją, nad którą PO nie ma żadnej władzy. może jedynie straszyc społeczeństwo " moherami". Ja już od dawna obserwuję w zakładach pracy praktyki przyjmowania tylko swoich ludzi .
fdhfgjh / 83.238.148.* / 2011-06-23 22:47
A czy panstwo polskie to sikorski i tusek, ze chca reagowac. Czyz nie mial Rydzyk racji ? 30% spoleczenstwo, ktore tak samo mysli o tym panstwie tez jest panstwem polskiim.
Sprzedaliście Polskę Watykanowi to się nie dziw / 178.213.127.* / 2011-06-23 22:28
Sprzedaliście Polskę Watykanowi to się nie dziw
Oszołomowaty / 89.229.83.* / 2011-06-23 22:23
Krótko:
"1. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie konferencją na temat energii odnawialnej, zorganizowaną w Parlamencie Europejskim przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, a wyrażone w liście do przewodniczącego grupy politycznej EKR Jana Zahradila.

Konferencja rzeczywiście była bardzo ciekawa, dotyczyła ważnego problemu bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy, zgromadziła znakomitych prelegentów i wielu gości.

Szkoda, że nikogo z Was na tej konferencji nie było!

2. Wasze zainteresowanie konferencją ograniczyło się do osoby jednego z jej gości, Ojca Tadeusza Rydzyka.

Rozumiemy, że jako posłów koalicji rządzącej boli Was, że w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego państwa więcej dziś czynią zakonnicy z Torunia niż ministrowie rządu Rzeczypospolitej.

Nie byliście na konferencji, bo pewnie nie chcieliście usłyszeć tej prawdy, że rząd zamiast pomagać, utrudnia rozwój geotermii w Polsce.

3. Ojcu Rydzykowi przypisujecie "wypowiadanie opinii skrajnych i obraźliwych, nie tylko pod adresem polskiego rządu".

Nie podzielamy tej oceny. Uważamy, ze Ojciec Redemptorysta dr Tadeusz Rydzyk, kierujący ważnym ośrodkiem niezależnych mediów, w istotny sposób przyczynia się do pluralizmu debaty publicznej w Polsce. Jako posłowie do Parlamentu Europejskiego cenimy sobie zwłaszcza szerokie zainteresowanie tych mediów sprawami europejskimi, w tym na przykład sprawami rolniczymi.

Opinie, które wygłasza Ojciec Rydzyk są niekiedy ostre, ale nie wykraczają poza zakres uprawnionej w debacie publicznej krytyki.

4. Wasze oburzenie wobec opinii wypowiadanych przez Ojca Rydzyka jest - wybaczcie nam - trochę obłudne. Nie oburzaliście się bowiem na skrajne i obraźliwe wypowiedzi polityków Wam bliskich, takich jak panowie Niesiołowski,

Kutz czy Palikot. Wobec haniebnych wypowiedzi pana Palikota, obrażających Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego protestował tylko jeden z Was - poseł Filip Kaczmarek, co zachowujemy we wdzięcznej pamięci.

5. Nie podzielamy też Waszego oburzenia słowami, które gość konferencji Ojciec Rydzyk wypowiedział w odniesieniu do państwa polskiego, o niecywilizowanych, totalitarnych rządach w Polsce. Są to słowa wyrwane z kontekstu dłuższej wypowiedzi, a to wyrwanie wypacza ich sens.

Niezależnie wszak od kontekstu - tak bardzo Was boli, że ktoś państwu polskiemu, rządzonemu przez PO i PSL przypisał cechy totalitaryzmu?

A jak państwo rządzone przez PiS wielokrotnie, niemal codziennie prominentni przedstawiciele Waszego obozu politycznego nazywali państwem totalitarnym - wtedy Was nie bolało?

Nawiasem mówiąc, choćby ostatnia sytuacja ze skierowaniem lidera opozycji na przymusowe badania psychiatryczne, albo to, że filmy dotyczące katastrofy smoleńskiej prezentowane są wyłącznie w drugim obiegu, bo nie ma dla nich miejsca w mediach publicznych ani komercyjnych - czy to nie są zjawiska przywołujące na myśl totalitaryzm?

6. Reasumując - raz jeszcze dziękujemy za troskę, a nawet jej nadmiar. Oburzenie przyjmujemy do wiadomości, ale go nie podzielamy. Natomiast Ojca Tadeusza Rydzyka nie tylko nie skreślamy z listy naszych przyszłych gości, wręcz przeciwnie, chętnie zaprosimy go ponownie...."
Z EUROPARLAMENTU
Pyclik / 2011-06-24 02:16 / Tysiącznik na forum
Oszołom-owaty masz Ty coś swojego do powiedzenia?
Oszołomowaty / 217.212.230.* / 2011-06-24 08:51
Ty jak ten Sikorski? A co ci w tym przeszkadza? Wrzucam do mainstreamu to co na pewno tutaj sie nie pojawi oficjalnie. Cobys nie siadział kompletnie ogłupiały w POmatrixie. A tutaj specjalnie dla Ciebie:
"
Zablokowaliśmy unijny ambitny plan redukcji emisji CO2. Rząd znalazł się w ogniu europejskiej krytyki

– Dla mnie nic przyjemnego mówić twardo „nie" w przededniu prezydencji. Ale nie pozwolimy sobie narzucić takiego rytmu działań, który byłby rujnujący dla naszej gospodarki, energetyki – powiedział wczoraj w Brukseli premier Donald Tusk przed rozpoczęciem unijnego szczytu.

źródło:http://www.rp.pl/artykul/678319_Veto_Polski_w_sprawie_limitow_redukcji_CO2.html

W grudniu roku 2008 po szczycie KE w Brukseli, który przyjął tzw. pakiet klimatyczny Premier Donald Tusk jak to miał w zwyczaju ogłosił, że osiągnął sukces. Najpierw podpisuje pakiet klimatyczny a później go blokuje. Do blokowania pakietu klimatycznego na pewno by nie doszło gdyby nie ostry sprzeciw PiS-u . Podpisanie pakietu klimatycznego i redukcji emisji CO2 wiąze sie z zamykaniem elektrowni na węgiel kamienny co spowoduje po 2016r niedobór energii elektrycznej w Polsce.Tusk przed wyborami chce pokazać społeczeństwu , że walczy o interesy Polski w UE. Jednak jest to tylko na pokaz i sprzeciw Tuska niewiele znaczy. Mleko już sie rozlało. ..."
To o robieniu durni z Polaków przez naczelną pacynkę WSI .
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-24 12:03

Najpierw podpisuje pakiet klimatyczny a później go blokuje.

Pamietam ja to POpaprancy krzyczeli na s.p. Lecha kaczynskiego ze "wynegocjowal a teraz nie chce podpisac traktatu"
Hipokryzja tych POpapranco niezna granic.
POrazka / 178.42.195.* / 2011-06-23 22:06
To wy dawno przekroczyliście granice zabierając bezprawnie unijną dotację na odwiert. Pieniądze przepadły bezpowrotnie! Później wyśmiewaliście geotermię. Teraz nagle spoważnieliście?
jt / 78.8.226.* / 2011-06-23 21:51
Gówno zrobicie Rydzykowi,możecie sobie jedynie poszczekać(to do polityków PO).Demokracja ma to do siebie że można mieć różne poglądy,nawet bardzo kontrowersyjne.O to przecież walczyliście(przynajmniej tak twierdzicie),a może nie o to?,może tylko o wolność dla waszych poglądów i wam podobnych?.
przekroczyć w głąb / 213.241.60.* / 2011-06-23 21:13
Ale geotermii już się nie wyśmiewa,państwo zauważą.
~Kris / 2011-06-23 22:09 / Tysiącznik na forum)
Geotermia ojca dyrektora to piękny i udany projekt typu 'kamień filozoficzny'.
Głupota i naiwność sponsorów plus żądza władzy ekipy zależnej od mediów ojca dyrektora została przekształcona w złoto. Nie ma się z czego śmiać.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-23 22:30

Głupota i naiwność sponsorów

Masz racje UE jest glupia i naiwna sponsorujac geotermie.
JanuszPOlikot / 2011-06-23 21:03 / Tysiącznik na forum
22.06. Wrocław (PAP) - Projekt zmian w przepisach o kredycie
konsumenckim, dzięki któremu mają spaść spready walutowe, będzie
głosowany, gdy uzyska pozytywną opinię biura analiz sejmowych -
powiedział w środę PAP marszałek Sejmu Grzegorz
Schetyna..............


Dobre......Z tego co wiem to kredyt konsumencki dotyczy kwot
POniżej 80 tys zł .......POzdrawiam POważnie
wykształconych........


Kto tu kogo robi w HU......*A.......
amen / 77.254.74.* / 2011-06-23 20:55
przedstawicieli pejsiatych szczególnie
JanuszPOlikot / 2011-06-23 20:45 / Tysiącznik na forum
I PO co ten krzyk?..........Zostało wam tylko kilka miesięcy POgrywania sobie ze społeczeństwem....
BadaczNetu / 83.28.88.* / 2011-06-23 19:19
O ile pamiętam, to za czasów rządów PiS-u, członkowie i sympatycy obecnie rządzącej koalicji znacznie ostrzej wypowiadali się na temat Polski za granicą. Czyżby nagle stracili pamięć ?
Osobiście jestem przeciwny praniu krajowych brudów za granicą, ale ci którzy dziś protestują przeciw wypowiedziom Rydzyka, nie mają do tego moralnego mandatu.
marynarz098 / 2011-06-23 19:26 / Tysiącznik na forum
Ja protestuje przeciwko wypowiedzi Rydzyka ze pani sp. prezydentowa Kaczynska to wiedzma........................protestuje !!!!!!bo wszyscy jakos o tym zapomnieli!!!!
JanuszPOlikot / 2011-06-23 20:54 / Tysiącznik na forum
Marynarka POdwodna.......:):):):):)
marynarz098 / 2011-06-23 21:14 / Tysiącznik na forum
Czyzby mnie pan dyskryminowal za swoje przekonania?????
Czyz to nie jeden z liderow Pis wspominal cos o dyskryminacji????

Pytany na konferencji prasowej w Sejmie o komentarz do słów Rydzyka, Błaszczak powiedział: - Kiedy popatrzymy na to, co się w naszym kraju dzieje, możemy odnieść wrażenie, że demokracja jest fasadowa (...) Jest bardzo wiele dowodów skłaniających nas do przekonania, że mamy w Polsce grupę ludzi, którzy mogą wszystko i grupę ludzi, którzy nie mogą nic, którzy za swoje przekonania i poglądy są dyskryminowani.


Prosze nie dyskryminuj mnie.
JanuszPOlikot / 2011-06-23 21:19 / Tysiącznik na forum
Powiem tak zaszkodziło tobie zbyt długie PObywanie POd wodą.......Czyżby objawy choroby kesonowej.......?
marynarz098 / 2011-06-23 21:30 / Tysiącznik na forum
Nie! ja tak tylko...............dla hecy, wszyscy moga cos sobie tu pisac, i nikt sie jakos tym nie przejmuje, wplywu na rzeczywistosc to nie ma zadnego, kazdy sobie cos tu pisze, mniej lub bardziej madrego, i komu to szkodzi, jesli nawet nie jest to zgodne z pana swiatopogladem....., przeciez ja nie zmuszam do zmiany wyznania, religi, czy frontu politycznego..............jesli pan jest przeciw PO, wolno panu........... wolno i mi byc przeciw PIS,................czy nie???? Czy nie wolno miec innych pogladow???.... nich mi pan odpowie, ja nie dosc ze nie jestm za PIS, to i w dodatku nie jestem za PO, ale napewno jestem przeciwko swiatopogladowi jaki prezentuje Rydzyk.

Nich mnie pan nie dyskryminuje.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-24 05:20
Nikt Pana na tym forum nie dyskryminuje, bo nie można dyskryminować kogoś który jest za a nawet przeciw. W Polskiej historii miał jeden człowiek swoje pięć minut, któremu uwierzyło ponad 10.000.000. mil dusz. PO pięciu minutach jak okazało sie, że to był Bolek.................. zupa sie rozlała....i został się ino smród. Człowiek powinien być albo gorący, albo zimny, ale w nigdy letni. Wydaje mi się że ty marynarz098 to jesteś taki, trochę tu trochę tam, takie nie wiadomo co.
marynarz098 / 2011-06-24 13:21 / Tysiącznik na forum
Ani tu, ani tam, troche tu, troche tam!!!!!..........ale gorcy jestem w stosunku do Rydzyka...........W Polsce mieszkam, ale kraj pracy mi nie daje i nie da......................kto jest u wladzy, nie ma dla mnie znaczenia.............ale niezle sie bawie czytajac to co tu sie wypisuje................przyznaje blizej mi do PO i SLD, niz do PIS.............ale na to maja wplyw tylko dwie osoby, pan Kaczynski, i jego zamilowanie do Rydzyka.......i przyznam sie ze wierze ze PIS bedzie dopiero czegos warty jak sie pozbedzie prezesa, bo ma w swych szeregach wielu inteligentnych i ambitnych........a prezes, zrobil swoje juz dla kraju i niech mlodszym zwolni miejsce.

Ani tu, ani tam, troche tu, troche tam!!!!

I przejmowal bym sie panem...............no ale przykro mi, nie jestes pan autorytetem dla mnie, w zadnej dziedzinie.


Milego dnia.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-24 18:42

.............ale niezle sie bawie czytajac to co tu sie
wypisuje...

Ale nam wcale nie jest do śmiechu tu w Polsce, powiem więcej, my nie lubimy takich gastarbeiterów jak ty, którzy bawią się naszym kosztem. Jak jesteś taki POśmiewny, to załóż sobie kabaret, to się wszyscy POśmiejemy z ciebie, i jeszcze damy ci zarobić trochę dzięgów.
marynarz098 / 2011-06-24 19:27 / Tysiącznik na forum
,,....powiem więcej,my nie lubimy takich gastarbeiterów jak ty, którzy bawią się
naszym kosztem.

Kto MY????? PIS, czy RRM???? czy kto???

Kto dal prawo panu wypowiadania sie za ,,MY,, moze pan jest poslem??? senatorem???

Moze mnie pan nie lubic, nie szanowac, opluc, nie zmieni to mojego nastawienia......

.....i o jakich kosztach pan mowisz????
Oskarzasz mnie i innych gastarbeiterów o to ze kradna?????......... no wez a ja myslalem ze jest pan jednym z tych co cos maja do powiedzenia i od ktorych mozna sie czegos dowiedziec.............sorki za pomylke.

Co mi tam kogo pan popiera i czy jest negatywnym pesymista,ale jesli pan popiera jakas konkretna partie, to moze warto zapytac liderow tej partii co robic z neutralnym elektoratem. Krytykowac???Namawiac???Przekonywac???Zdeptac???
Daje mi pan wiele:-), nawet nie zdajac sobie z tego sprawy.
(@) / 89.79.218.* / 2011-06-24 20:16

Kto MY????? PIS, czy RRM???? czy kto???

A ty kim jesteś ?..To że umiesz pisać PO polsku to ci pozwala zabawiać się na Polskim portalu finansowym ? i wyśmiewać się z "głupich polaczków" ?...wyhamuj facet, bo przeginasz.
marynarz098 / 2011-06-24 20:19 / Tysiącznik na forum
Interesuje mnie jedynie FX a reszta to dodatek, zreszta jak i dialog z panem.
Jesli panu dialog nie odpowiada, prosze nie odpisywac,mi pan i pana odpowiedzi nie przeszkadzaja ani troche, wrecz przeciwnie.
I gdzie tu przegiecie????
marynarz098 / 2011-06-24 13:01 / Tysiącznik na forum
Wlasnie dlatego prosze nie dyskruminuj mnie!!!
wszystko wiedzący / 83.29.17.* / 2011-06-23 20:06
to była prowokacyjne oszczerstwa z cyngli, tak jak wszystko z GWna POczete, nagrania gorsze jak z czarnych skrzynek z masakry pod smoleńskiem, trzeba byc skoczonym debilem żeby sie na te chamskie zagrania dawać nabierac
marynarz098 / 2011-06-23 20:42 / Tysiącznik na forum
Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A "Gazeta Wyborcza" prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną – takie prawdy głosi podczas wykładów dla swoich studentów o. Tadeusz Rydzyk. Tygodnik "Wprost" dotarł do szokujących nagrań wystąpień dyrektora Radia Maryja. Odsłaniają one prawdziwe poglądy toruńskiego redemptorysty.
Choć o. Rydzyk od września 2006 r. nie jest już rektorem założonej przez siebie w Toruniu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, nikt nie ma wątpliwości, że to on gra na uczelni pierwsze skrzypce. Regularnie spotyka się ze studentami na wykładach, które de facto przypominają pogadanki propagandowo-wychowawcze. Podczas zamkniętych spotkań mówi to, czego nie wypada mu powiedzieć na antenie oraz podczas pielgrzymek Rodziny Radia Maryja. "Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie" – zastrzegł podczas jednego z wykładów.

REKLAMA


W kwietniu 2007 r. jedno ze swoich spotkań ze studentami o. Rydzyk poświęcił sprawie głośnego wystąpienia prezydentowej, która 8 marca podczas spotkania z dziennikarkami zaapelowała do polityków o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej. O. Rydzyk na falach Radia Maryja skrytykował wówczas ostro spotkanie w Pałacu Prezydenckim, mówiąc: "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Po tych słowach, m.in. na łamach "Wprost", prezydent domagał się przeprosin od o. Rydzyka, zapowiadając, że bez nich nie udzieli wywiadu Radiu Maryja. Wypowiedź zakonnika skrytykowała też część biskupów oraz powołana przez episkopat Rada Programowa Radia Maryja.

Podczas zamkniętego wykładu, którego zapisem dysponuje "Wprost", o. Rydzyk nie zostawia suchej nitki na prezydentowej oraz swoich krytykach. Nie podoba mu się zwłaszcza, że prezydent opowiedział się przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci (Lech Kaczyński sugerował, że może się to stać furtką do stosowania tzw. uporczywej terapii). O. Rydzyk interpretuje ten fakt w sposób oczywisty: w Polsce przygotowywana jest ustawa dopuszczająca eutanazję. "Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu »tak-tak«, »nie-nie«. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami" – stwierdza o. Rydzyk. Najbardziej szokujące słowa kieruje pod adresem prezydentowej: "Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza".


Nagrania
cccccc55 / 31.175.247.* / 2011-06-23 21:42
Co w tym takiego "szokującego"? :) Ocena GW jest bardzo trafna. GW jest cyniczna, przewrotna i kłamliwa. Podobnie jak "Wprost". Czy opinia o.Rydzyka o prezydencie dotyczy obecnego czy poprzedniego prezydenta? Bo jeśli poprzedniego, to chyba GW nie będzie protestować, skoro tolerowała nazywanie go "psychopatą" (Bartoszewski) czy "alkoholikiem i chamem" (Palikot), nie wspominając już o słowach słynnego Huberta H. (lumpa z dworca. z którym wywiad przeprowadził sam T.Lis).
wszystko wiedzący / 83.29.175.* / 2011-06-23 20:48
wklej sobie Pan te OSZCZERSTWA głęboko w dOOppee - tyle te internetowe GWna są warte -- a z TU-154 pod smoleńskiem zostało już tyle, że się pod dywanem wszystko zmieści. -- i umyj sobie Pan myszkę po tym wklejonym GWnie, bo smród na eter sie niesie
marynarz098 / 2011-06-23 20:47 / Tysiącznik na forum
Na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk wrócił wczoraj do sprawy oskarżenia go o nazwanie żony prezydenta Kaczyńskiego "czarownicą". - To był montaż i zemsta studentów - twierdzi redemptorysta.
- Wiem kto to zrobił. To zrobili studenci. To była zemsta za wymagania pewne, na które się nie mogłem zgodzić - wyjaśnia w audycji "Rozmowy Niedokończone" ojciec Rydzyk, kilka miesięcy po głośnym skandalu. Nie przyznał się jednocześnie do nazwania małżonki prezydenta Marii Kaczyńskiej czarownicą, która powinna poddać się eutanazji. - To jest montaż, montaż na potrzeby - podkreślił o. Rydzyk.

Prawdziwość "Taśm Rydzyka" została potwierdzona. Było to niezmontowane nagranie zamkniętego wykładu, jaki - duchowny - wygłosił kilka miesięcy temu w Wyższej Szkole Medialnej i Społecznej.
wszystko wiedzący / 83.29.175.* / 2011-06-23 20:52
nie siej Pan oszczerstw, tak "potwierdzone" jak nagrania z czarnych skrzynek z masakry pod smoleńskiem -- Titanic tonie, i na nic te stalinowskie chwyty czy to z Blidą, czy podobne hucpy
marynarz098 / 2011-06-23 20:56 / Tysiącznik na forum
Szef Radia Maryja nie odpowie przed sądem za znieważenie osób narodowości żydowskiej - toruńska prokuratura umorzyła w czwartek śledztwo w sprawie tzw. taśm o. Rydzyka.
Po trwającym 4,5 miesiąca postępowaniu prokuratura uznała, że ubiegłoroczne wykłady o. Tadeusza Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej nie zawierają "ustawowych znamion czynu zabronionego". To samo twierdziła już w sierpniu ub.r., gdy odmawiała wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Zobligował ją do tego dopiero sąd, który w styczniu br. przychylił się do zażalenia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce....
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy