Forum Polityka, aktualnościKraj

Sikorski: Stany zawiodły PiS. Fotydze przykro przez WikiLeaks

Sikorski: Stany zawiodły PiS. Fotydze przykro przez WikiLeaks

Wyświetlaj:
mieczman / 2011-09-08 21:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przecież israelici to prawie to samo co usraelici, tylko prezio jest bardziej opalony ale odprawia kadish i odwiedza w Polsce pamiątkę Powstania Warszawskiego czyli getto? To czego można się spodziewać po takich aliansach? Zostawia się na uboczu naturalnych czy teraz systemowych sojuszników na rzecz związków syjonistycznych.Paranoja rządów PRL, bo dalej funkcjonuje!
pusty śmiech / 109.236.85.* / 2011-09-08 17:20
"ma ona kłopoty z wewnętrznym zarządzaniem personelem resortu, któremu, jak się wydaje - zresztą z wzajemnością - nie ufa". No tak, a skąd jakiś tam dyplomata amerykański ma informacje o wewnętrznych kłopotach w zarządzaniu tzw. zasobami ludzkimi w resorcie?, najwyraźniej od szpicli tam ulokowanych. Czy z faktu posiadania masy szpicli w danej strukturze nie wynika następny wniosek, tj. że struktura ta jest do cna zdemoralizowana?. Następnie, czy mowa jest o tym, że Fotyga dopuściła się do rozmnożenia szpicli we własnym resorcie, czy też, że np. w takim stanie resort tez zastała i jej zaufanie do gremium tam owocnie pracującego było wobec tego mocno ograniczone?. Tak więc z czego się cieszy Pawlik, czyżby z faktu że w resorcie tym zatrudnieni są nadal tzw. dyplomaci będący absolwentami szkółki dyplomatów w Moskwie, a także ich dzieci, wnuki i prawnukowie?.
adlez / 2011-09-08 14:14
Już znamy samopoczucie pani Fotygi: najbliższy jej przyjaciel, pan Sikorski, oznajmia: Fotydze przykro przez WikiLeaks.
Fajny schemat - ambasada amerykańska dostaje informacje od autorytetów z GW, GW następnie powołuje się na amerykanów a nasz minister czerpie informacje z GW. Brawo!
kewin sam w domu / 194.181.88.* / 2011-09-08 11:17
spektakl obiecanek ciągle nie wyczerpany u Tuska.

chyba już wszyscy poznali sie na nim i jego ferajnie PO.
deba / 95.49.250.* / 2011-09-08 11:59

chyba już wszyscy poznali sie na nim i jego ferajnie PO.

Wszyscy to chyba nie. Jest parę osób co krytykują premiera w sposób nieuzasadnoiny. Ale większość realnie patrzy na rzeczywistość i w najbliższych wyborach zaglosują na PO.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-08 12:11

w najbliższych wyborach zaglosują na PO.

no ale ty wojens bedziesz mial tylko jeden glos niezaleznie ile razy zmienisz nik.

deba / 79.191.182.*
deba / 95.49.247.*
deba / 95.49.250.*

wojens / 79.191.182.*
wojens / 95.49.247.*
wojens / 95.49.250.*
jt / 87.105.66.* / 2011-09-08 14:54
Brawo @@@,wykryłeś internetowego prowokatora i naganiacza.
JanuszPOlikot / 2011-09-08 10:34 / Tysiącznik na forum
POpłakałeś się na Rydzyka u papieża ...i nic z tego nie wynika ...:):):):)
Jak tam sprawa naszego geologa w Pakistanie?......Co zrobiłeś w sprawie pana Stańczaka.?.....Z tego co wiem amerykanie i chińczycy POtrafili wyciągnąć swoich obywateli......A ty co zrobiłeś dyplomatołku?
Wyksztalciuch / 213.172.175.* / 2011-09-08 10:28
Mimo, że PiS zakochany jest w USA po uszy, to powinien z tych sądów USA o PiS-e wyciągnąć konstruktywne wnioski, a nie bajdurzyć o "manipulacji wyborczej". Chyba to jednak niemożliwe, gdy uwzględnimy model zachowań PiS-u w Polsce: Rzuca się Rydzykowi na szyję, mimo, że Rydzyk na niego pluje, nazywając np; śp Panią Prezydentową Kaczyńską czarownicą.
deba / 79.191.193.* / 2011-09-08 11:00

Mimo, że PiS zakochany jest w USA po uszy, to powinien z tych sądów USA o PiS-e wyciągnąć

Wlaściwy wniosek to samorozwiązanie. Wedlug standardów amerykańkiej demokracji taka partia jak PIS nie powinna w demokratycznym państwie w ogóle istnieć
Ziemniak1 / 83.24.213.* / 2011-09-08 10:30
Stany Zjednoczone są gwarantem bezpieczeństwa Europy, co udowodniły w dwóch ostatnich wojnach światowych, niestety USA idzie na dno, pod rządami czarnego socjalisty...
deba / 79.191.193.* / 2011-09-08 11:19

niestety USA idzie na dno, pod rządami czarnego socjalisty...

Nie bój. Nabrali ledwie trochę wody. I nie za czarnego ale wiele wcześniej W państwie nic o takich skutkach nie dzieje się z dnia na dzień ani nawet w czasie jednej kadencji. Obama większośc problemów odziedziczyl po poprzednikach. Ile on do tego dolożyl? Ja jestem za glupi żeby to ocenić.
jam to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-09-08 10:00

Anna Fotyga oświadczyła, że ujawnione przez Wikileaks depesze ambasady USA Warszawie z czasów, gdy kierowała ona polskim MSZ, są manipulacją wyborczą.

manipulacją wyborczą? To już nawet Wikileaks bierze udział w polskiej kampani wyborczej? Fotyga ma duużą wyobraźnie
987654321 / 46.112.134.* / 2011-09-08 09:51
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
polskie sprawy / 194.181.88.* / 2011-09-08 09:46
Kolejne dokumenty Wikileaks o Polsce dotyczą rządu Donalda Tuska - afery hazardowej - zostały ujawnione. W jednej z depesz określono ją jako największy skandal rządów Donalda Tuska. Depesza zatytułowana "Afera hazardowa pokazuje ograniczenia polityki antykorupcyjnej rządu" została nadana po wybuchu skandalu jesienią 2009 roku. Jej autorem był radca ds. politycznych w ambasadzie USA w Polsce Daniela Sainza.

"Największy skandal rządów Tuska"

"Afera hazardowa przypomniała Polakom, że rządowi Tuska nie udało się stworzyć antykorupcyjnych barier, w tym zbudowania "tarczy" chroniącej przed nadużyciami podczas prywatyzacji i przetargów publicznych" - pisze amerykański dyplomata.

Zdymisjonowany minister MSWiA zostaje marszałkiem Sejmu RP a Chlebowski ubiega się o mandat senatora.

Zgnilizna etyczna opanowała Polskę !

czy tvn i gw o tym napisza na czołówce !?
Zdymisjonowany minister MSWiA zostaje marszałkiem Sejmu RP a Chlebowski ubiega się o mandat senatora.
deba / 95.49.250.* / 2011-09-08 12:03

antykorupcyjnych
barier, w tym zbudowania "tarczy" chroniącej przed nadużyciami

Ale do korupcji ani do forsowania dla branży hazardowej rozwiązań nie doszlo. Więc w tym przypadku albo bariery dzialaly albo do korupcji ani innych aferalnych dzialań nie mialo w ogóle dojść.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-09-08 12:57
Ty juz przestan sie osmeszac.
Jako wojens osmieszyles sie do tego stopnia ze musiales zmienic nik na deba.
Przygoda na forum jako wojens niczego cie widac nie nauczyla.

deba / 95.49.250.*
wojens / 95.49.250.*
rozum został w bagażniku / 194.181.88.* / 2011-09-08 12:35
w Wałbrzychu też nie doszło, a w Sopocie ?
Martwię sie panią SAWICKĄ, czy wciąż na antydekresantach ? już biedaczka 4 lata jkest sądzona . . .
lplp / 83.12.23.* / 2011-09-08 11:17
ale masz wyobraźnię... zacznij pisać książki: horrory lub SF to Ci da chociaż może jakiśgrosz, a nie p******** w stołek wymyślając bajki za darmo
Rossi / 91.189.73.* / 2011-09-08 09:32
..........W latach 1998-2001 jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jest odpowiedzialny za sprawy konsularne, łączności z Polonią i Polakami za Granicą, nadzoruje relacje z krajami Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W tym samym okresie sprawuje również funkcję przewodniczącego Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.
- W latach 2002-2005 jest członkiem Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości w Waszyngtonie i dyrektorem wykonawczym Nowej Inicjatywy Atlantyckiej...........
......Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Chevron i rozmawiał z nimi na temat eksploatacji w Polsce gazu ziemnego z łupków bitumicznych.
Poinformował o tym rzecznik koncernu Kurt Glaubitz, nie ujawniając bliższych szczegółów.

Chevron, drugi co do wielkości koncern naftowy w USA, otrzymał w tym roku cztery koncesje na pięcioletnią eksploatację gazu ze złóż koło Lublina - w okolicach Zwierzyńca, Kraśnika, Frampola i Grabowca - o łącznej powierzchni miliona akrów (ok. 405 tys. hektarów). ...................

Jaką w świetle POwyższego ma twarz Sikorski, pinokia czy super pinokia???
Czy POwyższy artykuł ma tylko na celu doraźną korzyść POlityczną.
donaldino / 194.181.88.* / 2011-09-08 09:48
kim był zawdzięcza tylko teściowi !
deba / 79.191.193.* / 2011-09-08 11:09


kim był zawdzięcza tylko teściowi !

I wszystko to co tak ladnie byl laskaw wymienić Rosi zrobil za nie go teść?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-09-08 09:19
"legendarna" fotyga w akcji :P
Tokilap / 83.6.68.* / 2011-09-08 09:56
Wszytsko co niżej bardzo ciekawe i na rzeczy.
Fakt, że info puścila Wyborcza teraz jest dowodem po pierwsze manipulacji pijarowskiej przed wyborami, po drugie faktu, że Fotyga była w porządku i miała na celu - jak i PIS jako taki - podmiotwość Polski na arenie międzynarodowej i to najbardziej Adasa od świń boli.
NO I WRESZCIE NO I CO Z TEGO ŻE JAKIŚ BAŁWAN ZATRUDNIONY w AMBASADZIE USA COŚ NAPISAŁ O FOTYDZE. NO GŁUPI - ALBO JAK PISZE NIŻEJ BOTYCKI- INTERESOWNY W OKREŚLONYM CELU . NO NAPISAŁ - W OKREŚLONYM CELU - TAK JAK O TYCH TRUDNOŚCIACH Z ZARZĄDZANIEM PERSONELEM ! PRZECIEŻ U WIKI ODSŁONIŁY ZASKAKUJĄCA PRAWDĘ - FOTYGA POWINNA NA ZBITY PYSK WYWALIC PEWNIE ZE 3/4 SKŁADU MSZ NA ZASADZIE UTRATY ZAUFANIA - SŁYSZAŁ KO Z WAS BY MSZ , POLSKIE AMBASADY ANGAŻOWAŁY SIE W LANSOWANIE POLSKI I POLAKÓW NA ŚWIECIE> NAWET CIOŁY NIE WYTLUMACZYŁY OBAMIE NA CZYM POLEGA STRATEGICZNA IDEOILOGICZNA WAŻNOŚC POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - wtedy by wiedział ,że jego psim prezydenckim obowiązkiem było klęknięcie i całowanie wejścia do kanału na Placu Krasińskich!

A RADEK JAK TO RADEK JAK DOSTAJE ORGAZMU W LONDYNIE TO SIE SAM OŚMIESZA .(P. Ania ani chybi mu wytłumaczy jak wróci do domu ,że znowu się wygłupił).
tesa1959 / 2011-09-08 09:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Anna Fotyga oświadczyła, że ujawnione przez Wikileaks depesze ambasady USA Warszawie z czasów, gdy kierowała ona polskim MSZ, są manipulacją wyborczą.

Czyli USA też są zaangażowane w polską kampanię wyborczą??? Jaka ta Polska jest dla nich ważna ! ! ! ! !
WszechPolak / 81.210.113.* / 2011-09-08 09:14
Mnie to nie dziwi, w końcu Polacy są mesjaszem świata. Wszystkie narody patrzą na nas!
tesa1959 / 2011-09-08 09:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak! ! ! ! ! tylko jak to się stało, że były prezydent VV Busch nie wiedział czy Polska to kraj czy stolica Warszawy???
Botycki / 77.254.233.* / 2011-09-08 09:11
A jakim to prawem zakamuflowana opcja rosyjska wypowiada się w sprawie polskiej? Proszę się zająć swoją własna ojczyzną.
tesa1959 / 2011-09-08 09:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc jednak dzielimy Polaków??? I do gazu???
Botycki / 77.254.233.* / 2011-09-08 09:21

A więc jednak dzielimy Polaków?

W jakim sensie Polaków. Ten co ma w dowodzie wbite obywatelstwo polskie to niekoniecznie Polak. Tego, który jest całym swoim sercem przy Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego w żadnym wypadku Polakiem nazwać nie można, mimo ze takowy ma obywatelstwo polskie.
I do gazu???

A to Pani chce gazować ludzi, nie ja. Ja nic o gazie nie mówiłem.
tesa1959 / 2011-09-08 09:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A to Pani chce gazować ludzi, nie ja. Ja nic o gazie nie mówiłem.

Pański poprzedni komentarz świadczył o fascynacji Hitlerem. A ja tyle mam wspólnego z ZSRR, że mój dziadek był tam na białych niedźwiedziach za działalność antyradziecką po agresji 17 września.
Botycki / 77.254.233.* / 2011-09-08 09:30

Pański poprzedni komentarz świadczył o fascynacji Hitlerem.

A to już jest pani jakieś tam osobiste luźne skojarzenie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
A ja tyle mam
wspólnego z ZSRR, że mój dziadek był tam na białych niedźwiedziach

Więcej Pani wspólnego ma. ZSRR dał Pani wikt, opierunek i ideologię. Podczas gdy Polacy byli głodzeni, bici i prześladowani, Pani pławiła sie w luksusach od ZSRR.
tesa1959 / 2011-09-08 09:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A to już jest pani jakieś tam osobiste luźne skojarzenie nie mające nic
wspólnego z rzeczywistością.

a te słowa to niby czyje są i o czym świadczą?:Taka swołocz zabiera nam - Polakom przestrzeń
życiową ilepiej byłoby dla wszystkich, gdyby nigdy na ten
swiat nie przyszli
http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;jest;strategiczny;blad;platformy,56,0,903480.html

Więcej Pani wspólnego ma. ZSRR dał Pani wikt, opierunek i ideologię.
Podczas gdy Polacy byli głodzeni, bici i prześladowani, Pani pławiła sie
w luksusach od ZS

A to są tylko Pańskie chamskie insynuacje. Bez odbioru, bo jest Pan niereformowalny i z człowiekiem o takiej postawie nie mam zamiaru dyskutować.
Botycki / 77.254.233.* / 2011-09-08 09:58

A to są tylko Pańskie chamskie insynuacje.

O, czyżbym znowu trafił w czuły punkt? Taka niby kosmopolitka, ale jak przypisać jej koneksje ze wschodnim sasiadem to sie obraża? Nazwanie kogos Rosjaninem jest chamskie, bo Rosjanie to gorsi ludzie? A co do faktów: wszystkie żony żołnierzy, którzy strzelali do bezbronnych strajkujących w latach 1970-81 opływały w luksusy od ZSRR, więc proszę sie tego nie wypierać.
tesa1959 / 2011-09-08 10:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie byłam żoną żołnierza w tamtych czasach, bo chodziłam jeszcze do szkoły podstawowej, jeśli umie Pan liczyć. A w Stanie Wojennym mój mąż i jego jednostka nie uczestniczyła w żadnych akcjach. Luksusy??? Jest pan smieszny. Jedynym przywilejem było mieszkanie służbowe, ale to miało wielu ludzi w różnych zawodach oraz bezpłatne lekarstwa, co akurat mnie bulwersowało.
Nie uważam żadnej nacji i żadnego narodu za gorszy, ale to Pan w ten sposób stara się kogoś obrazić, a ja absolutnie nie poczułam się obrażona, ale nie mam o czym z Panem rozmawiać ze względu na Pańskie bardzo kontrowersyjne stanowisko wobec ludzi inaczej myślących niż Pan. Żegnam.
Botycki / 77.254.233.* / 2011-09-08 10:28

A w
Stanie Wojennym mój mąż i jego jednostka nie uczestniczyła w
żadnych akcjach.

Ale je wspierała. To to samo. Wszystkie jednostki wówczas były pod rozkazami tego zbrodniarza Jaruzelskiego. Cel był jeden i efekty te same.
to by się zgadzało, proszę Pana / 128.6.224.* / 2011-09-08 17:31
owszem, a ponadto element kontrrewolucyjny rozpanoszony był wtedy po całym kraju i należało wzmóc czujność internacjonalistyczną w każdym miejscu, a nie tylko w ramach specjalnych akcji, które zresztą były zastrzeżone dla specjalnych oddziałów oraz tzw. nieznanych sprawców. Smród uwielbienia dla tzw. generała owa Pani roztacza zresztą każdorazowo i konsekwentnie, gdy tylko pojawi się na tym portalu nazwisko - jaruzelski,
już się cieszę / 178.37.129.* / 2011-09-08 08:40
Dlatego historia żle nauczaną będzie.Jałta tu, Jałta tam. (Northolt-ha,ha,ha)
już się cieszę / 178.37.129.* / 2011-09-08 08:48
Powstał za składki Polonii i miał rozpaść się, pozwolono go remontować dopiero ,gdy zapadła decyzja o aneksji Polski do Unii.
polskie sprawy / 194.181.88.* / 2011-09-08 08:38
Odstąpienie od tarczy w dniu 17 września potwierdziło powstający rozbrat z gabinetem husajna baraka obamy !

zresztą czas obamy jak i tuska kończy się ! obaj manipulowali społeczeństwem. W kongresie USA demokraci już poniesli klęskę, teraz pora na Polskę.
polskie sprawy / 194.181.88.* / 2011-09-08 08:45
przypomnę jeszcze frustratowi sikorskiemu, że gdyby nie teść to nic by nie znaczył !

Podczas krótkiej wizyty w Polsce obama złożył wieniec tylko pod pomnikiem getta ! pomnik Powstańców Warszawy pominął ! I to jest wyznacznik interesów obamy w europie,

A jeśłi chodzi o Smoleńsk to kontakty z USA zasadzały się na naszym członkostwie w NATO i ten wesołek od "wyrzynania watahy" powinien to wiedzieć najlepiej. A sprawa Smoleńska jeszcze go złapie za gardło.
deba / 79.191.193.* / 2011-09-08 08:43

Odstąpienie od tarczy w dniu 17 września potwierdziło powstający rozbrat z gabinetem husajna baraka
obamy !

Tarczy nie mialo w ogóle być naiwniaku. Cala reszta tego twojego komentarza ma tyle samo sensu.
ździcho / 178.42.19.* / 2011-09-08 14:59

Tarczy nie mialo w ogóle być naiwniaku.

O! Bardzo ciekawe. A możesz to rozwinąć?
ceba / 95.49.250.* / 2011-09-08 19:53

A możesz to rozwinąć?

Mogę. Jeśli przyglądaleś się tym korowodom przy negocjowaniu warunków budowy tarczy to powinieneś zauważyć, że amerykanie zabierali się do tego jak do jeza. To po pierwsze.
Po drugie. Jaką korzyść mieliby amerykanie z budowy tarczy.
Po trzecie. Cala ta zabawa odbywala się podczas kampani prezydenckiej w USA.
Po czwarte. Po co amerykanie mieliby wyrzucać w ogromną górę pieniędzy. Przed kim mieli się chronić. Mówiono, że przed Irakiem. Nie śmieszne?
Po piąte. Ruscy byli przeciwni. A jaki ma ameryka interes aby pogarszać warunki wspólpracy z Rosją.
Po szóste. Po musialo robić dużo szumu a potem po podpisaniu wstępnej umowy odtrąbić sukces bo naciskal PIS z prezydencikiem na czele. Wyobrażasz sobie co by się dzialo gdyby nie parli do podpisania tego niby porozumienia? Okszyknęliby Tuska zdrajcą. Co i tak zresztą caly czas ma miejsce. A pretekst i tak zawsze się znajdzie.
Podsumowanie. Bylismy świadkami marnego spektaklu. W przeczkolu dzieciaki lepsze grają. Przynajmniej szczerze i naturalnie.
Ciekaw jestem co o tym sadzisz.
kwintesencja / 178.180.106.* / 2011-09-08 21:35
"okszyknięty w przeczkolu"
deba / 95.49.250.* / 2011-09-09 08:18


"okszyknięty w przeczkolu"

Wolalbym przeczytać opinię na temat. Blędy potrafię sam dostrzec po przeczytaniu. ale dziękuję chociaż za to.
polskie sprawy / 194.181.88.* / 2011-09-08 09:26
nie pouczaj innych, bo dokładnie widzimy co przez 4 lata wy i wasz donek wyrządziliście Polsce !
tvn i gw to twoje lektury i nie dziwi twój pogląd
deba / 79.191.193.* / 2011-09-08 11:06


nie pouczaj innych, bo dokładnie widzimy co przez 4 lata wy i wasz donek wyrządziliście Polsce
!

Nie widzisz. Tylko wydaje ci się, że widzisz. Gdybyś widzial to byś napial, że Donek przyspożyl a nie wyrządzil.
tvn i gw to twoje lektury i nie dziwi twój pogląd

Oczywiście. i jeszcze inne tytuly i media. A ty co? Tylko to co prezes zalecil i pozwolil?

Najnowsze wpisy