Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Silna przecena akcji na GPW

Silna przecena akcji na GPW

Money.pl / 2006-02-28 21:02
Komentarze do wiadomości: Silna przecena akcji na GPW.
Wyświetlaj:
jak / 83.26.34.* / 2006-02-28 22:19
to co z tym capitalem ktos wie???
jedni pisza ze jest z********* a inni ze wtopa!!
jest jedna wielka cisza na ten temat
a moze wszyscy go trzyaja i nikt sie niechce do tego sie przyznac.???a to bezsesu.
Batman / 83.24.19.* / 2006-02-28 22:15
Giełda ostro w dół, PKN rozczarował inwestorów
(ISB, tm/28.02.2006, godz. 17:30)

Warszawa, 28.02.2006 (ISB) - Na rynku akcji doszło do silnej przeceny przy dużych obrotach.

"Na giełdzie mieliśmy bardzo dużą przecenę, która nasiliła się około godziny 14:30. Ostatecznie indeks WIG 20 zakończył sesję na sporym minusie przy obrotach przekraczających 1 mld zł" - powiedziała Joanna Lament, analityk z DM BISE.

Jej zdaniem, do spadku indeksu przyczyniło się opublikowanie wyników kwartalnych PKN Orlen, które rozczarowały inwestorów.

Po godzinie 16:00 za akcje płockiej spółki inwestorzy płacili 58,8 zł po spadku o 8,41%.

"Spadała także giełda w Budapeszcie. W środę w kraju można spodziewać się raczej dalszych spadków, na co wskazują obecnie notowania na rynku kontraktów terminowych" - powiedziała Lament.

We wtorek na zamknięciu indeks WIG 20 stracił 4,03% i spadł do poziomu 2.836,51 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,42 mld zł.
Igor | Evil Empire / 2006-03-01 06:32 / Ja sem gieldowy nietoperik
Jak ta pani Anna n to wpadła, moja idolka normalnie :)
strokuś / 2006-02-28 22:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
DAX -2%, Nasdaq Co. -1.1% - ależ ten PKN wszechmocny ;-)
avers / 2006-02-28 22:09 / Bywalec forum
28.2.Warszawa (PAP) - Grupa Bioton zanotowała w IV kwartale 2005roku 6,3 mln zł zysku netto wobec 383 tys. zł straty w IV kwartale2004 roku. W całym 2005 roku grupa zwiększyła zysk netto do 19,2mln zł z 8,3 mln zł zysku w 2004 roku - podał Bioton.

pzdr.
Batman / 83.24.6.* / 2006-02-28 21:13
Jeżeli akcje są przewartościowane, tak jak według mnie jest obecnie, to zaczynają się dziać ciekawe rzeczy. Wszyscy chcą sprzedać, aby realizować zysk, a potem aby przynajmniej wycofać swoje pieniądze. A nikt nie chce kupować. Bo po co kupować, jak będzie taniej. Jakby tego było mało inwestorzy zaczną się wycofywać z funduszy akcyjnych, no bo rosło przez 3 lata to watro te ogromne zyski zamienić na gotówkę. I co się wtedy dzieje? Umarzane są jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Fundusze muszą sprzedawać akcje i kursy akcji zaczynają dalej spadać. Coraz więcej osób jest niezadowolonych, że z lokaty bankowej jest niewielki procent, ale jest, a w funduszach minusy. No i zaczyna się kula śniegowa i zjazd w dół. I leci się ze skrajnego przewartościowania na skrajne niedowartościowanie. Przyszedł czas dla niedźwiedzi. Byki zaszły za wysoko w góry i teraz będą zmuszone do odwrotu. Co nas czeka? Tego do końca nikt nie wie. Ale przy obecnych poziomach cen każdy kolejny wzrost jest coraz trudniejszy, a spadek coraz łatwiejszy.
fularr / 83.19.91.* / 2006-02-28 21:46
wreszcie napisales Batmanie pierwszy raz cos skromnego, prawdziwego, realnego i bez sarkazmu.

takich komentarzy wiecej
strokuś / 2006-02-28 21:45 / Uznany Bywalec forum i giełdy
obawiam się, że na skrajne niedowartościowanie nie pozwolą fundamenty
przyzwoity wzrost pkb przy niskiej inflacji to nie jest bańka mydlana
do tego co raz wyższe zarobki i tym samym wpłaty do ofe
to wszystko co piszesz pewnie kiedyś się ziści, ale chyba jeszcze nie teraz
chociaż zależy co masz na myśli - ile punktów na W20 i w jakim okresie?
strokuś / 2006-02-28 22:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze uzupełniając
czy średnie p/bv 2,23 i p/e 15 dla naszej giełdy wskazuje na przewartościowanie?
jakie wg Ciebie wartości byłyby odpowiednie?
i jak miałyby zostać osiągnięte? spadkiem kursów?
czy może raczej przewidujesz, że w tym kwartale zyski spółek spadną?
piszę to, bo ciekaw jestem czy kierujesz się tylko przeczuciem, czy raczej ekonomią
gdyby cała nasza giełda opierała się na środkach inwestorów indwyidualnych bądź TFI to być może przeczucie byłoby wystarczające - czy tak jest?
Batman / 83.24.6.* / 2006-02-28 21:04
DAX -2.0%, FT-SA -1.4%, Nasdaq -1,1%, S&P 500 -1,1%. Nie jest to optymistyczny prognostyk na jutro. Raczej nie da się jutro odrobić dzisiejszych strat. Będzie teraz trudno znaleźć chętnych na zakup akcji.
strokuś / 2006-02-28 21:32 / Uznany Bywalec forum i giełdy
W20 na pewno
z drugiej strony 2750-2770 nie będzie chyba łatwym przeciwnikiem
niebieski / 83.6.233.* / 2006-02-28 21:42
Odpowiem Batmanowi tak:
Spoglądam na WIG20 w dniu 31 stycznia 2006 r. i co widzę - czarna rozpacz, bessa i takie tam. Jak się sytuacja zmieniła od tego czasu? WIG 20 po podobnym spadku, ze 3 ważne spółki ogłosiły gorsze od oczekiwanych wyniki - co nie oznacza że te wyniki są złe a spółki bankrutują. W polityce to samo czyli burdel. Mamy natomiast dane których wcześniej nie było, czyli np. inwestycje w górę, stropy w dół. Reasumując z tymi śnieżnymi lawinami to bym nie przesadzał, ja kładę na szalę ludzką chciwość i chęć zysku. Zobaczymy co więcej waży.
orzeł / 2006-02-28 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Stroke ale wygladasz w tym towarzystwie - nie boisz się barachu :) pozdrawiam
Pablo / 2006-02-28 22:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orle pamiętasz, że dzisiaj mieliśmy porównać stopy zwrotu na Amisiu i Talexie od 09.12.2005.
Pablo / 2006-02-28 21:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
No właśnie
Pewien filozof powiedział: (Ravdrab, pewnie będziesz wiedział który)
"Kto walczy z tym, co potworne musi baczyć, aby sam nie stał się potworem".
ravdrab / 2006-02-28 22:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Was serdecznie,

Jak widzę posty typu Orle mam to i to, pomóż, co mam z tym zrobić, czy też "ta cała giełda to bańka", to przy dzisiejszych cenach można pomyśleć, że to jest samospełniająca się przepowiednia. Natomiast ja dzisiaj trochę sprzedałem, trochę kupiłem i traktuję to jak normalny dzień. Porównując do lotu samolotem to mamy "ZAPIĄĆ PASY - TURBULENCJE". Ale dalej lecimy:-)))
Parę pomysłów udało mi się dzisiaj zrealizować.

Niebezpiecznie będzie jak minister finansów poda się do dymisji. Wtedy będę się grubo zastanawiać co zrobić.
A dzisiaj - powtarzam - normalny dzień.

_____________________
powiedzenie mongolskie: Zrobiłeś - nie bój się; boisz się - nie rób!
janusz / 2006-02-28 23:11 / Bywalec forum
Witam- ravdrab.Powiedzenie dobre, ale jest również takie: kto pyta nie błądzi.Sam wielokrotnie zwracałeś się w postach do Orła i innych o opinię ,bo chyba w tym forum o to chodzi-aby słabszy(nie doświadczony, taki jak ja),lub chcący zasięgnięcia opini innych wywołał temat dyskusji,lub wręcz zwrócił się o pomoc, poradę odnośnie inwestycji jakie poczynił lub jakie ma zamiary.
Pytań do stałych,dobrych bywalców nie traktowałbym jako przepowiednie w złym kierunku, lecz jako uznanie jakim,darzą ich inni forumowicze. pozdr.
ravdrab / 2006-02-28 23:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Janusz - mam na myśli te osoby, które najpierw kierują się na tym forum (nie tylko do Orła) o poradę, a jak coś się spieprzy to cały swój gniew wylawają jak szambo.
Oczywiście te forum jest dla tych, co chcą się dowiedzieć, wymienić poglądy, sprzedać "tajne" info, itp.
Jeśli to Ciebie dotknęło, to sorry. Nie Ciebie miałem na myśli. Pozdrawiam.
janusz / 2006-02-28 23:45 / Bywalec forum
Powiedzmy,o zbulwersowanych, poirytowanych nie mówimy.Każdy z nas ma ten ostateczny ruch palca na klawiaturze (kup-sprzedaj),sam pod wpływem forum dokonalem parę inwestycji z zyskiem,radząc się innych lub czytając ich posty.Jak przespałem przykładowo wywalenie mci w granicach4,8-9., (widząc jak idzie ku spadkowi)jak obwiniać mam kogoś?
Ps. Twoje ostatnie uwagi odnośnie paru spółek równierz są bardzo interesujące
Pozdrawiam ,dobrej nocy.
ravdrab / 2006-02-28 23:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Również idę spać.
Ciekawe, czy złe wyniki Orlenu pociągnie równiez w dół NIKKEI;-)))
strokuś / 2006-02-28 21:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
póki zachowany jest właściwy poziom wypowiedzi to nie widzę problemów
a jeżeli nie zostanie zachowany to mam broń w postaci wstrzymania się od głosu
...i nie zawaham się jej użyć ;-)
orzeł / 2006-02-28 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
brachu of course (aż mi ręce drżą blisko bajkowców:)
zorro / 212.76.33.* / 2006-02-28 22:33
A ty za kogo tu robisz ? Za wszystkowiedzacego i nieomylnego I sekretarza PZPR??? Myslisz że nikt się nie połapie jaki jestes "cwany kubuś" w ogłupianiu innych , INTELIGENCIE Z MORSKIEJ PIANY !
Dla ciebie (belowo z małej) Pan ....
MNIaniak / 2006-02-28 23:36 / Bywalec forum
Redakcjo!
jestem tu od niedawna i tym bardziej mi głupio że mam już na koncie jedno "wykluczenie" mojego komentarza... Poniosło mnie wtedy przy okazji wypowiedzi Batmana bodajże.. Na usprawiedliwienie mam powyższy komentarz zorro (nie wiem czy "belowo" czy nie ale z małej - zresztą sam się z małej podpisuje ;). Jestem przekonany, że wykluczenie mojego komentarza nastąpiło w ramach obrony odpowiedniego poziomu forum jaką niedawno zadeklarowaliście. Mam nadzieję, że będziecie konsekwentni i powyższy komentarz jednego z bajkowców znajdzie się tam gdzie jego miejsce... czyli na śmieciach
Pozdrawiam i życzę wspomnianej konsekwencji bo więcej wykluczeń to mniej śmieci do czytania = mniej okazji do pisania ripost na śmieciowate komentarze ;)

Jak widzę Orzeł, jak zwykle przewidujący, umieścił swą ripostę poza wątkiem to się zachowa ;)
janusz / 2006-02-28 23:17 / Bywalec forum
Proszę daj spokój idz spać-nudny jesteś. pa
orzeł / 2006-02-28 23:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Zorro mam się za człeka zwykłego pełnego błędów i niedoskonałości, choć szczęśliwego mimo to i bez złości w sobie wobec człeka drugiego. Nie jestem też jasnowidzem w przeciwieństwie do CIę i tego nie ukrywam Ci zazdroszczę :) ja piszę co robię TY Panie piszesz co będzie (ja tego nie potrafię :)
ja tracę Ty to widzisz (i się cieszysz)
ja zyskuję TY Panie (przepraszam ) też to widzisz i się smucisz (boś taki jest odwrotny do mnie Panie)
taki ludzko nijaki a przynajmniej na takiego się kreujesz a to o problemach Twoich świadczy
Panie to Ty mnie tak widzisz - a Twe widzenie zboczone złością i niedobrem które kipi i kipi i kipi
tylko że ono nie dotyka mnie a dusi Cię i oby nie zdusiło całkowicie bo wtedy .................. smutno mi będzie i o kim dzieciom bajki będę opowiadał :)
pozdrawiam Cię i dobrej nocki życzę
ravdrab / 2006-02-28 23:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych. Ludzie są albo czarujący, albo nudni.
ravdrab / 2006-02-28 23:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A może nawet:

Człowiek silny jest dobry, tylko słaby jest zły.
avers / 2006-02-28 23:00 / Bywalec forum
" Szanowny " panie Zooorro.

a). to przecież inna bajka

b). bez przesady z tym swoim infantylizmem.
orzeł / 2006-02-28 22:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
:)
fularr / 83.19.91.* / 2006-02-28 21:02
jak to sie mowi, niewykorzystane akcje sie mszcza....cza bylo na szczyt...tylko czym ??

obawiam sie najgorszego.... bardzo dzis duzo konwersji poszlo z akcji do ochrony czy obligacji....zeby fundusze tez sie nie okopaly, bo bedzie niezle w plecy w marcu...

zagraniczni sie szybko nie pojawia....
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy