Forum Forum inwestycyjneForex

Silna przecena polskiej waluty. Złoty najsłabszy od roku

Silna przecena polskiej waluty. Złoty najsłabszy od roku

Wyświetlaj:
b554 / 90.156.0.* / 2013-06-24 08:38
Na dwoje babka wróżyła, ale na koniec lipca stawiałbym euro na 4,4o
Ziuutek / 46.169.6.* / 2013-06-26 18:43
A ja obstawiam na 58 zł .Bez mydła.
kerp / 173.54.223.* / 2013-06-22 21:44
Ja to widze tak:
Przyjaciele Belki otwieraja krótkie pozycje przy 3,29 za $ Belka robi "interwencję" na 3,18. Ci sami przyjaciele Belki otwierają długie pozycje dolar jedzie na 3,30. Znowu trąbienie o "interwencji" i pewnie z 5 gr opadnie oczywiscie na pootwieranych krótkich pozycjach przyjaciół. A potem to już będzie jazda na 3,50 zł/$.
I jeszcze ten an śmie twierdzić że te owe interwencje są po to żeby zapobiec wahaniom na złotym. A przecież jest odwrotnie !! Zupełnie! Przecież ktoś o tym wie i kosi grube miliony i się śmieje.
sent / 46.238.214.* / 2013-06-25 12:45
3,50 za $ to chyba wersja light, obstawiam 4,00 zl bez mydła...
Debos obudż się / 89.200.162.* / 2013-06-21 20:23

Bardzo kocham. Dzięki niej i dzięki Tuskowi ten nasz kraj jest znacznie mniej dziadowski

Co ty wygadujesz.
Jak ten kraj ma funkcjonować gdy:
- ludzie na stanowiskach kierowniczych nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, często nie znają się na tym co mają robić. Sami mało pracowali ale mają właściwe koneksje.
Awansuje się ludzi wg znajomości : kuzyn na prezesa lub 28 letnia siostrzenica na członka zarządu. Ogromne gratyfikacje za nic. A praca i problemy zostają dla pracowników zarabiających po 2 tyś. Chore.
Duże spółki są państwowe i całe rodziny się ustawia za coraz większe "kontrakty menadżerskie".
trupek / 77.253.233.* / 2013-06-26 17:48
Sprawa jest prosta. Pracowników, co zarabiają po 2 tys. dajmy na prezesów i będzie kraj mlekiem i miodem płynący. Nie rozumiem tylko dlaczego ci pracownicy, którzy lepiej się znają na zarządzaniu od prezesów, wszystko za nich robią i rozwiązują wszystkie problemy nie postawią swoim prezesom ultimatum. Albo dostaniemy po 20 tys. na miesiąc, albo rzucamy robotę. I co wtedy zrobią prezesi? będą musieli dać im tę kasę, nie będą mieli wyjścia..
mmar / 149.156.205.* / 2013-06-24 12:00
jak awansuje pis zobacz w Radomiu, jak kocha pis koalicjantow.... glownie przez cba
luc 158 / 85.31.246.* / 2013-06-20 12:54
Czyli jak drukują dolary szybko to złotówka spada wolno ale jak nie drukują szybko tylko wolno to złotówka spada gwałtownie,pędzikiem !!
Czyli wolno czy szybko to złotówka zawsze spada !!
Ja pierniczę ,co to za pieniądz jest .
debos / 95.49.35.* / 2013-06-20 13:56

Czyli wolno czy szybko to złotówka zawsze spada !!

Jeśli zawsze spada to może już jej nie ma? Z logiki tak by wynikało. Ale wiedza ekonomiczna ludu naszego logiką się nie przejmuje.
gggg988 / 178.43.178.* / 2013-06-20 13:05
bo to jest tylko lipny dodruk pieniądza tylko dla spekulacji i podtrzymania trendu jaki pojawił się m.in. w maju w usa oraz dla odbicia po spadkach w kwietniu. Ten ich dolar zaryzykuje się stwierdzić ma marne pokrycie.Chyba, że odkryli ogromną planetę zbudowaną ze złota.
wewewewe / 83.16.85.* / 2013-06-20 13:02
jak każdy inny z naszego worka
filand / 2013-06-20 12:47
Po pierwsze dlatego, że oszustów typu synonim trafi szlag jak zobaczy jakie to ma przełożenie na dywidendy wypłacane w dolarach USA. I co oszuście synonim dalej będziesz bredził ?
Po drugie pokazuje gdzie jest miejsce polskiej waluty.
Po trzecie czy będzie potrzebna interwencja NBP ?
Z poważaniem dla wszystkich normalnych oraz inwestujących. Pozdrawiam :D
swewrt / 212.182.117.* / 2013-06-20 12:40
A ja mam inne wytłumaczenie - spekulacje i nic więcej.
sebasadasdasd / 176.96.174.* / 2013-06-20 10:18
jakby miał was słuchać to by nic nie zarobił podobno dolar miał słabnąć
debos / 95.49.35.* / 2013-06-20 10:22

jakby miał was słuchać

Was czyli kogo?
mokrawloszka / 89.206.50.* / 2013-06-20 10:08
piardnie wszystko za chwile, nbp czy bgk moga sobie interweniowac, jedynie oddadza ostatnie racje zywnosciowe innym bankom, ogarnijcie sie i przestancie widziec mocna zlotowke jako priorytet, zamiast ratowac Polske na papierze zrobcie w koncu cos wymiernego a waluta wtedy sama zacznie wzrastac.
debos / 95.49.35.* / 2013-06-20 10:11

zrobcie w koncu cos wymiernego

Zgadzam się. Popieram twoje zdanie. Oboje mamy oczywiście na myśli wprowadzenie Euro jako jedyne antidotum na wahania kursowe? Czy Ty może masz jakiś inny, tajemny sposób?
Adam P. / 148.81.186.* / 2013-06-20 11:19
@debos:
mokrawłoszka wyraźnie napisała: siła waluty zależy od siły gospodarki i uporządkowanych finansów publicznych. interwencje na rynku służą jedynie do podrasowania na chwilę statystyk. oczywiście interwencje mają sens w celu chwilowej stabilizacji kursu ale już nie w celu długoterminowego wpływania na kurs.
debos / 95.49.35.* / 2013-06-20 11:54

mokrawłoszka wyraźnie napisała: siła waluty zależy od siły gospodark

Jednak niekoniecznie. Albo nie tylko. Stan polskich finansów nie jest na tyle zły aby złotówka leciła. I nie dlatego leci. Dlaczego więc leci? Ano jest to reakcja rynku na słowa Bena o zakończeniu luzowania ilościowego, drukowania dolarów w przyszłym roku. Po takim komunikacie waluty z koszyka w którym jest np. Forint, Złoty itp. od razu spadają. To wielokrotnie doświadczaliśmy i dokąd nie bedzie u nas € będziemy doświadczać. ~mokrawłoszka napisała, że oczekuje czegoś konkretnego nie definiując jednocześnie co ma na myśli. Więc napisałem co trzeba zrobić aby mieć z głowy zjawisko wahania kursowego. To jest konkret, pole do dyskusji. Bo oczywiście można się z tym zgadzać albo nie. Jednak jedyną odpowiedź na jaką ją było stać to przyznanie sobie kilku plusów, a mnie kilku minusów. Gdyby mi przyznała plusa to wiedziałbym, chociaż mi na tym nie zależy aby nagradzać mnie plusami, że się ze mną zgadza. Ale z minusa, nawet z tysięcy inusów nic nie wynika bo one nie dają odpowiedzi z czym się nie zgadza ani dlaczego. A na tym by mi zależało.
Ktos403 / 109.173.152.* / 2013-06-20 12:50
Debos nadal kochasz ue i Tuska widze. Siła waluty bierze się z siły gospodarki. Polecam posłuchać Miltona Friedmana w bardzo prosty sposób to obrazuje. NBP teraz nic nie zrobi jeśli waluta wejdzie w trend wzrostowy w dłuzszym terminie. I nie gadaj głupot, że stan finansów jest dobry skoro zabierają rezerwy z funduszu demograficznego, a Vincent szuka kasy wszędzie gdzie się da. Nikt nie kupuje złotówki to oznacza jedynie słaby import czyli kurczenie się rynku. Spójrz chociaż na inflacje... Nie ma kasy bo majstrują przy OFE oraz przy limicie długu. Obudź się wreszcie. Wyjedz do kraju gdzie mają euro po co się tu męczysz.
debos / 95.49.35.* / 2013-06-20 13:38

Debos nadal kochasz ue i Tuska widze.

Bardzo kocham. Dzięki niej i dzięki Tuskowi ten nasz kraj jest znacznie mniej dziadowski. Żeby jeszcze UE i Tusk mogli temu naszemu narodowi przeflancować mentalność na mentalność drugiej dekady XXIw. Ale to znacznie trudniejsza sprawa. Rozwój infrastrukturalny przebiega u nas szybciej niż zmiany w swiadomości naszego katolickiego ludu.
Siła waluty bierze się z siły gospodarki.

A Ty swoje. No przecież reakcja na słowa Bernanke swiadczy o tym, że takie jak nasza waluta reagują na byle informację. A fundusze które posiadają w swoich kasach więcej niż polskie rezerwy walutowe mogą chuśtać złotym dowolnie. Dlaczego nie chustają Euro? Zostaw Friedmana a zacznij od poczatku, czyli od łopatologii bo widać, że to twoje wysokie fruwanie jest udawane. Każde napisane przez ciebie zdanie o tym świadczy.
mokrawloszka / 89.206.50.* / 2013-06-20 14:22
w skrocie myslenie krotkofalowe o tym co bedzie za 2 lata jest w dzisiejszych czasach tak samo dobre i zle jak myslenie co bedzie za 20 lat. czasy sa takie, ze panstwa zyja na kredyt a nadchodzi ta "prawdziwa" 2 fala kryzysu i banka spekulacyjna gieldy w usa peknie i odbije sie echem po europie i azji. wtedy np. niemcy zacisna pasa i skroca prace do 5-6h dziennie w fabrykach samochodow, samolotow, elektroniki, wojskowych i budownictwie i wielu innych dobrze prosperujacych zakladach, ale zeby powstrzymac bezrobocie w Polsce zacznie sie najpierw obnizac pensje i zwiekszy szara strefe a pozniej zacznie zwalniac ludzi. Polska nie ma zadnej porzadnej marki liczacej sie na swiecie a znanych w europie to moze pare sie znajdzie. to wlasnie jest wymierny wskaznik waluty moim zdaniem. waluta jest taka jaka ma sile nabywcza a to gospodarczo przeklada sie na stosunek eksportu do importu.
mokrawloszka / 89.206.50.* / 2013-06-21 18:28
a jak sadzicie Panowie/Panie wincenty drukuje z rudym kase czy nie? Ostatnio sporo kolejnych numerow w serii przy wyplatach i pachnace drukarnia banknoty o duzych nominalach. Co o tym sadzicie? Ja uwazam, ze pedza drukarnie po cichutku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy