Silny opór

Money.pl / 2006-05-17 08:36
Komentarze do wiadomości: Silny opór.
Wyświetlaj:
clever81 / 2006-05-17 11:34 / Tysiącznik na forum
Mam dobry sposób zeby sie nie dołowac jak spada.
Mysle sobie ze własnie kupiłem w dołku i wystarczy poczekac az urosnie, to dodaje mi cierpliwosci.Głupie ale skuteczne.
Fenikspl / 213.199.225.* / 2006-05-17 13:54
ja tak postąpiłem z Betacom, skutki ostatnio widzieli wszyscy, dobrze, że miałem tego niewiele i wywaliłem :(((
odlewniczy / 83.24.165.* / 2006-05-17 11:33
Jak myslicie bedzie jeszcze ostre grzanie tego papieru pod pp?? a moze juz w piatek jak bedzie wiadomo czy NWZA zdecydowalo sie na emisje?
mam wrazenie ze jakos ostatnio popyt zmizernial.
moze wszyscy na bioton sie przerzucili:)
avi / 2006-05-18 18:07 / portfel / Bywalec forum
ja tez czuje, że z famem dzieje się coś niedobrego... dzisiej troche podskoczył, ale co będzie jutro? założyłam sobie, że sprzedam go po35zł, ale coś powątpiewam w to... wydaje mi się, że to przez spadek ogólny giełdy nasz Fam nie może w pełni skrzydeł rozwinąć!!!
mariuszali / 2006-05-17 11:17 / Bywalec forum
Co jest z getinem?Zajęcia plażowe sa dobre na wakacjach, a teraz powinien jeszcze troszke podrosnąć (tak do 14-15). Czyżby teraz nastąpił nudny okres konsolidacji tego papieru?
Lechu / 2006-05-17 11:19 / portfel / Po prostu Lechu...
getin zachowuje sie normalnie, tak jak na niego przystalo:)
Robbi / 2006-05-17 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
słuszna racja, wystarczy popatrzeć na historię.
pawgos00 / 2006-05-17 11:26 / Bywalec forum
ja bym rzekl ze zachowuje sie dobrze.byle tak dalej
Jarg / 2006-05-17 11:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Otóż to.
wseh1322 / 83.7.223.* / 2006-05-17 11:08
Czy ktoś z uznanych na formu może coś cikawego powiedzieć o JAGO ?
Jarg / 2006-05-17 11:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sypacze MNI!
Siedzę na tym papierze już 5 raz, ale tym razem od 10,80.
Więc żeby mnie naprawdę wystraszyć, musicie sie bardziej postarać :-)))
hajdi / 2006-05-17 11:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ja trzymam od duzo nizszego poziomu a trzymam bo wiem ze to dobra spolka
zly / 195.187.128.* / 2006-05-17 14:32
MNI rozważy podniesienie prognozy na ten rok po wynikach za II kw.
Paweł Bernat

Warszawa, 17.05.2006 (ISB) – Gdy będą znane skonsolidowane wyniki spółki telekomunikacyjnej MNI za II kwartał, telekom rozważy podniesienie prognozy finansowej, zakładającej osiągnięcie przez grupę w tym roku 35 mln zł EBITDA i 140 mln zł przychodów, poinformował agencję ISB prezes MNI Mariusz Pilewski. Prezes powiedział, że w tym momencie ocenia, że skonsolidowany zysk netto MNI wyniesie w tym roku od kilku do kilkunastu milionów złotych.

„Wyniki pierwszego kwartału były dobre, ale drugi kwartał z reguły różni się od pierwszego. Podniesienie prognozy rozważymy po drugim kwartale, gdy w naszych wynikach będą już widoczne wpływy z usług multimedialnych związanych z mistrzostwami świata w piłce nożnej” – powiedział ISB Pilewski.


Dodał, że MNI liczy też na znaczne wpływy z obsługi konkursu Miss World 2006, który odbędzie się w Polsce we wrześniu. MNI podpisało przed kilkoma tygodniami umowę z organizatorem konkursu na realizację wszystkich projektów związanych z wykorzystaniem narzędzi i usług interaktywnych, które użyte będą do obsługi organizowanych plebiscytów, głosowań oraz sondaży. MNI ma także zaoferować użytkownikom internetu oraz telefonii mobilnej i stacjonarnej produkty multimedialne związane z finałem konkursu.

Prezes MNI poinformował, że na obecnie zakłada, iż zysk netto MNI wyniesie w tym roku między kilka a kilkanaście milionów złotych.

MNI miała w pierwszym kwartale tego roku 3,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,93 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 4,26 mln zł wobec 5,25 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody wyniosły 40,05 mln zł wobec 16,34 mln zł rok wcześniej.

Pilewski poinformował, że liczy, iż do końca drugiego kwartału zakończy się proces sprzedaży operatora telekomunikacyjnego Petrotel, kontrolowanego obecnie przez PKN Orlen. MNI złożyło ofertę na zakup tego operatora, świadczącego usługi telekomunikacyjne w Płocku i okolicach.

„Złożyliśmy ofertę na Petrotel. Proces sprzedaży pewnie zakończy się do końca tego kwartału” – powiedział Pilewski.

Dodał, że na razie wstrzymany został proces sprzedaży Telefonii Podlaskiej, której zakupem było także zainteresowane MNI

Pilewski potwierdził też, że spółka rozważa wejście na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny. Nie ujawnił jednak, czy firma prowadzi negocjacje w tej sprawie. (ISB)
zagi / 2006-05-17 19:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i bardzo mi się ten komentarz podoba :-)
tak trzymać! i ja trzymam raczej długoterminowo
pozdrawiam wszystkich posiadaczy MNI a szczególnie hajdi-ego (dzięki tobie zainteresowałem się tym papierem - mam go od niedawna po ~12,52)
Kristoff / 2006-05-17 11:04
Zrealizowalem sie na Lentexie. Kupowalem na gorce po 53.3 i mialem pare dni dola, dzis puscilem po 60.0. Jak dla mnie - Korekto nadchodź :-)
nillu / 87.206.210.* / 2006-05-17 11:25
to jeszcze nie koniec wzrostu wiec trzymam. ale znajac zycie nie wyczuję korekty i sprzedam na -10% spadku- czyli też za 60zl :P
jędrzej / 2006-05-17 11:04 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jeszcze a propos BIOTONU.

Tydzień temy wymądrzałem się, że wyniki pokaże słabe (no bo przecież ciągle inwestują i zwlekali z ich ogłoszeniem) - a tu proszę 10 razy tyle co w zeszłym roku (wiem Brydziu, że w przeliczeniu na akcję to jest mizeria). Oni po prostu nie tylko sprzedają, ale i realizują marzenia... i ludzie to kupują.
Moim zdaniem są mocne fundamentalne podstawy do wzrostów:
- dobry segment rynku
- udana ekspansja (Chiny)
- odważna polityka cenowa
- doskonałe PR
- odważna wizja działania (poczytajcie z jaką pasją Krauze mówi o tej firmie)

Sorry, nie namawiam - bo ja zwykle kupuję na górkach. Ale ta firma wzbudza we mnie zazdrość.
Taki jeden / 2006-05-17 13:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę, że ty możesz reprezentować tych co właśnie teraz wychodzą z tych akcji. Za tyle miliardów, które zarobili na tej spółce dzięki ludzkiej głupocie i chciwości można kilku studentów zatrudnić do pisania żeby pisali na różnych stronach internetówych głupoty i naganiali. Każdy kto kupuje teraz BIOTON to szaleniec. To jest skok w przepaść i albo przezyję albo nie. A BRYDZIA życzliwie doradza ale nikt jej nie chce słuchać. Zobaczysz wykres BIOTONU za rok i znikniesz z tego forum i na akcje nie spojrzysz do końca życia.
brydzia / 2006-05-17 12:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie napisałam że bioton nie będzie rósł , zobacz że żaden analityk nie stara się wycenić tej spółki
Wczoraj na tvn 24 analitycy których oglądam mało się śmiechem nie zadławili jak mówili o tej spółce , powiedzieli prawdę że zarząd podgrzał atmosferę pp po 21 groszy , czy to normalne żeby spółka z wig 20 rosła kilkanaście % dziennie , co dzień
Poza tym dzisiaj rano połowę obrotu całego rynku zrobił bioton , a w wig20 to miał obroty takie jak wszystie spółki
Jest na niego moda i są pp i grają na nim wszyscy
także gratuluję wzrostów
A chyba czytałam inny raport , oni zarobili 10 razy więcej 1kw. do 1 kw. , a już jak czytam że niektórzy piszą że bioton będzie miał miliard zysku to obiecuję sobie że już więcej o biotonie nic nie napiszę
Pozdrawiam
mari / 2006-05-17 11:14 / Achi
zazdrość to emocje -nic racjonalnego
przelicz po prostu co Ci się opłaca
clever81 / 2006-05-17 11:29 / Tysiącznik na forum
Wiem dlaczego nie podoba sie wam ten bioton ale ja przeliczam i jestem cały czas do przodu na tej społce.
Takie sa fakty.
mari / 2006-05-17 11:39 / Achi
Cieszę się razem z Tobą (szczerze)
A2 / 2006-05-17 11:02 / Spekulantka
Comarch mnie zaskoczyl na calej linii) qrde 20%..nie wiem , czy sprzedawac...
proekono / 2006-05-17 11:38
Też się zastanawiam. Z drugiej strony, dla mnie to papier długoterminowy (chcę trzymać do końca roku). Od listopada idą do góry, więc mam nadzieję, że do końca roku (albo hossy) będą rosnąć...
slaw / 2006-05-17 10:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Takiegop szrotu w portfelu to dawno nie miałem chyba głupieję
pabloo83 / 2006-05-17 10:55 / Bywalec forum
nie wierzyłem ze dożyje takich czasów ze bede miał wolną gotówke i tydzien zatanawiał sie co kupic :-)) ostatnio brak mi zdecydowania :-(( przespałem ALME teraz Bioton i juz sam nie wiem co robic....
pozdrawiam
Igor | Evil Empire / 2006-05-17 10:53 / Ja sem gieldowy nietoperik
no wiedzialem, z calym szacunkiem, ale sie zesralo na millenium qrn achata, a czulem ze opor na 6.70 i 6.75 beda kluczowe !! i to juz od wczoraj albo i przed..
Taki jeden / 2006-05-17 11:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja dokupiłem teraz po 6.50 i dałem nowe zlacenia do kupna po około 6,25. Powodzenia
mari / 2006-05-17 11:21 / Achi
Qrde jakby mi się sprzedało to co wystawiłem to też bym dokupił a przynajmniej próbował .Nie mam kasy a bez sensu sprzedawać nie będę i już.
jolly / 2006-05-17 11:00 / Bywalec forum
Witam. A co zamierzasz robić z millenium. Pytam, bo sama posiadam od dłuższego czasu. Wytrzymałam z nim dość długo i nie sprzedałam nawet wtedy, gdy kurs nie zareagował na dość dobre przecież wyniki. Ale dziś już zwątpiłam i nie wiem, co robić.
a / 83.11.234.* / 2006-05-17 12:37
Trzymaj, zobacz ze na poziomie 6,5-6,6 pojawia sie duzy popyt.Ktos madry skupuje.Konsolidacja juz trwa dosc dlugo ,lada dzien marsz w gore.Pozdrowka
adzrej / 83.11.234.* / 2006-05-17 14:07
dobrze gadasz kolego, kolezanko (a).
Igor | Evil Empire / 2006-05-17 11:08 / Ja sem gieldowy nietoperik
teraz to czekam chocby sie palilo i walio do min. 9 zł inaczej to nie ma sensu.
Licze n skok przed wydidenda potem korekta i mam nadzieje ze partaze anale co sie obkupuja teraz (iuch banki etc) podwyzsza prognoze na UCZCIWA np. 10 albo 9 cos kolo tego w srednim terminie.

Reasumujac czekam, czekam i papiera nie ruszam chocby byl po te sieszne nieprawdopodobne 5.5 zl (wg. anali tak jest, ale to chore wg. mnie.).

Licze n to ze portugalczycy zbijaja kurs przed wezwaniem bo innaczej tego nie widze !!
jolly / 2006-05-17 11:17 / Bywalec forum
Dzięki, też tak myślę. Trzeba czekać. Zresztą obawiam się, że jak sprzedam, bo się wystraszę spadku, to oczywiście wtedy zacznie rosnąć. Już to przerabiałam.
Igor | Evil Empire / 2006-05-17 11:20 / Ja sem gieldowy nietoperik
wlasnie, normalne w moim wykonaniu :D

Nie mam kasy, jestem splukany :( a nie mam za co juz dokupowac wiec teraz tlko obserwowac, srednia zakupowa 8 zł !!
jolly / 2006-05-17 11:29 / Bywalec forum
Ja też drogo sobie go kupiłam - 7,90. A, jeszcze kupiłam sobie bmp, który też zaczął spadać...a tak dobrze mi się zapowiadał.
mari / 2006-05-17 11:47 / Achi
wejdż na stronę BMP i poczytaj ,no to jest giełda i cholera wie w którą stronę chwilowo pójdzie każdy papier.Jeżeli chodzi o PR tej firmy to mi też się nie podoba że siedzą cicho no ale podobno największe interesy robi się po cichu.Napewno warto coś o nich wiedzieć za nim się zrobi jakiś ruch w każdą stronę.:-)
Taki jeden / 2006-05-17 11:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jolly dobrze jest sobie kupić najpierw tylko troszkę upatrzonych akcji np. za 1500zł na jakiś czas a jak potwierdzisz swoje przypuszczenia to dokupić (najczęściej duzo taniej) za np. 3500zł (wtedy masz lepszą średnią). I zawsze mieć jakieś 10000 (a najlepiej jeszcze więcej) żeby kupić gdyby była na tych akcjach jakaś kolejna super okazja.
Igor | Evil Empire / 2006-05-17 11:50 / Ja sem gieldowy nietoperik
swiete slowa, sam zazwyczaj tak robie ale o tej kwocie na koncu na czarna godzine to ja moge pomarzyc :D ja biedny zwykly przecietny polak :(

Pozdrowionka hej wracam do pracy
mari / 2006-05-17 10:53 / Achi
ale jazda na millenium chyba ktoś komuś coś wykasował:-)
jujo / 2006-05-17 10:43 / Bywalec forum
Postanowilem sobie poszalec na STC ale narazie wielki spokoj panuje w zakresie 1,68 -1,72
slawo / 2006-05-17 10:42 / Bywalec forum
Ktos posiada lub analizowal ATM?
Mozecie cos wiecej powiedziec?
jujo / 2006-05-17 11:17 / Bywalec forum
wielki blad popelniony przeze mnie i Orzelka to sprzedaz tego papierku choc przetrzymalismy go ponad 3 m-ce po wzroscie od 67 zl, tym bardziej ze caly czas utrzymuje sie w kanale trendu delikatnie wzrostowym. Niestety znow zabraklo cierpliwosci.

Ponadto:
Giełdowa firma informatyczna ATM w niedługim czasie zawiąże z Monolith Films spółkę, która będzie zajmowała się dostarczaniem filmów abonentom telewizji kablowej i Internetu w formule VoD (Video on Demand, wideo na żądanie). — Nasz partner dysponuje bazą największych produkcji filmowych zarówno polskich, jak i światowego kina. My odpowiadamy za stronę technologiczną przedsięwzięcia — mówił Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM.

Choc tu mam pewne watpliwosci wiemy jak sobie piraci radza swietnie czy to z Canal+ czy to z Polsatem Cyfrowym, wiec nie wiem czy przypadkiem nie bedzie to rowar deficytowy, a ponadto powinnien byc conajmniej w cenie wypozyczenia filmu z wypozyczalni. Ale oczywiscie czas i rynek zweryfikuje te plany
slawo / 2006-05-17 11:18 / Bywalec forum
dzieki :)
Fenikspl / 213.199.225.* / 2006-05-17 10:41
Getin szmaci się ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy