Silny opór

Money.pl / 2006-05-17 08:36
Komentarze do wiadomości: Silny opór.
Wyświetlaj:
jędrzej / 2006-05-17 09:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wszedłem w BIOTON po 37 zł (50% portfela - długoterminowo).
Ta spółka mnie zadziwia, ale mimo zastrzeżeń księgowego, podziwiam ich. Zawsze uważałem, że jak się ma dużo kasy, to łatwo zrobić dobry deal, ale jednak Krauze to jest biznesmen na miarę Czarneckiego i Karkosika, nie to co jakiś Kulczyk (tfu).
siepan / 81.168.203.* / 2006-05-17 09:53
stary, dobra rada. ten papier po emisji pp spadnie. i to całkiem sporo - emisja akcji po 0,21 zł. skoro teraz wycena ksiegowa jest nieco ponad 1 zł a kurs rynkowy 38 zł to po emisji dodatkowych papierów po 0,21 spadnie jeszcze bardziej tzw rozwodnienie kapitału. zastanow sie czy dlugoterminowo warto w nia wchodzic po takiej cenie. to tak ku przestrodze po przeczytaniu twojego wczesniejszego postu.
jędrzej / 2006-05-17 10:03 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No ale przecież ostatnio tu się pisało, że emisja PP powoduje wzrost kursu, a do tego po splicie można liczyć na dodatkowe profity (mieszam coś?)
gathran / 2006-05-17 10:29
Lubawa przed pp tez byla po 12 zl i co po pp spadla do 4 zl :-) zastanow sie :-)
Marcjan / 2006-05-17 10:45 / Bywalec forum
Kurczę ale głupi ten twój komentarz - zastanów się co piszesz Drogi Gathranie.
jędrzej / 2006-05-17 10:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No tak, ale za 1 akcję starą dostawałeś 2 nowe i wychodziło na to samo (coś chyba mieszasz)
gathran / 2006-05-17 10:50
no niby tak, ale patrzac na to z tej strony to po PP akcje Biotonu tez powinny pojsc w dol, czy zle mysle ??
gathran / 2006-05-17 10:50
wiem ze sie nie straci, ale ktos kto nie wie o co chodzi moze spanikowac i sprzedac akcje :-)
jędrzej / 2006-05-17 10:55 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Właśnie często się zdarza, że ktoś kto nie wie o co chodzi - chętnie wtedy kupuje i cena chwilowo rośnie.
Poza tym jeśli dają 1 za 1 to cena zamiast 37 będzie 18,50... a przecież kurs w ostatnich miesiącach wzrósł z 17 do 38 zł - wiesz to działa na wyobraźnię... a BIOTON do tego umie działać na wyobraźnię.
mari / 2006-05-17 11:02 / Achi
tam w sumie ma być 1do 15 nie 1do1 o ile dobrze pamiętam
jędrzej / 2006-05-17 11:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z tego co ja pamiętam, to przy kursie 22 zł mówili, że 1 do 1 (po 1 zł).
Ale okaże się jak ogłoszą
mari / 2006-05-17 10:24 / Achi
wiadomość o emisji z pp nie sama emisja jeżeli cena emisyjna jest wielokrotnie niższa od rynkowej no bo każdy by chciał mieć prawo zakupu drogich akcji za grosze .to taki mechanizm psychologiczny.ponadto split wywołuje wrażenie że jak coś kosztowało np.100 a na drugi dzień piszą że ma kosztować 10 to jest to tak dziwne dla naszej psychiki że ciągnie kurs w górę jeżeli jeszcze na wykresie widać Ze kiedyś tam w przeszłości kosztowało 13 to ciąg do 13 po pewnym czasie jest naturalny .To wszystko takie sztuczki psychologiczne choć pare innych czynników też ma znaczenie np zwiększenie płynności papieru itd.Jedynie naprawdę pozytywne jest w tej zabawie to że kurs spadnie a pieniądze zamiast w giełdę wywalić jako stratę wsadzisz w firmę kupując nowe akcje a firma ma pieniądze na rozwój.jeżeli jest dobra uczciwa i umie mieć szczęście to akcjonariusze nie tracą na tym długoterminowo .Na temat Biotonu się nie wypowiadam ostatnio bo tak do końca nie czuję co tu więcej waży dobra firma czy hura optymizm.(Ja już nie mam ale matka trzyma dużo więcej niż ja miałem zaciera ręce a jej doradcy mówią że napewno nie straci na tym-ale ma ten papier od 18zł)
mop / 2006-05-17 10:24 / Bywalec forum
wiadomosc o emisji nowych akcji z PP jest znana, wiec juz wkalkulowana w kurs - to tak tytulem komentarza. Co oczywiscie nie znaczy, ze spolka jeszcze nie bedzie rosla.

Jesli nie chcesz stracic, to poczytaj komentarze osob piszacych zdroworozsadkowo, zwracajacych uwage na fundamenty (patrz wyzej, badz wczorajszy koment Brydzi). Jesli chcesz spekulowac, to mozesz sluchac kazdego glosu, ktory doda Ci odwagi do kupna - zbiorowy huraoptymizm tez podniesie kurs - tylko mozesz sie bardziej przejechac

pozdrawiam i powodzenia!
Taki jeden / 2006-05-17 10:10 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie patrz na to co się tu pisało. Jak stracisz to dopiero wtedy wszystko zrozumiesz.
jędrzej / 2006-05-17 10:33 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z waszych rad bije pewność i doświadczenie - zaczynam się bać (i zastanawiać)
W każdym razie dzięki!
majka / 217.153.39.* / 2006-05-17 10:01
kiedy ma byc emisja pp biotonu ??
ELLA / 83.5.217.* / 2006-05-17 10:14
Początek czerwca-:)
ELLA / 83.5.217.* / 2006-05-17 10:14
Początek czerwca-:)
jędrzej / 2006-05-17 09:41 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jestem na giełdzie (w pewnym sensie) od ponad 10 lat.
1. Najpierw dałem się zrobić w konia w bodaj 1993 (jak przekręcali Bank Śląski) - nieprzespane noce w kolejkach, zainwestowany 1000 zł i oczywiście zanim umożliwiono mi sprzedaż, wszystko rypło. Potem nie miałem kasy na inwestowanie.
2. Tuż przed wejściem do Unii stwierdziłem, że dużo zyskają firmy spożywcze (Sokołów był wtedy po 2,80 chyba), ale zanim założyłem konto w internenecie i mogłem coś kupić to był już 28 kwietnia i Sokołów brałem po 5,80 - szczyt górki. Wtedy dowiedziałem się co znaczy kupować pogłoski. Tego roku straciłem 8% kapitału.
3. Potem zamiast wybrać coś i spokojnie czekać, ja ciągle mieszałem papierami. W zeszłym roku znowu miałem -8%
4. W tym roku zaangażowałem trochę większe pieniądze i kupiłem w styczniu: VISTULĘ, REDAN, GETIN i BIOTON.... jeśli myślicie że będzie happy end, to się mylicie... sprzedałem wprawdzie z zyskiem(w sumie 10%), ale przed zasadniczymi wzrostami, a potem umoczyłem wszystko i znowu mam -6% na kapitale (na czym moczyłem - pisałem na forum)

WNIOSKI:
- trafne decyzje podejmuje się tylko na zimno (nawet jeśli jest to decyzja typu: kupię po każdej cenie, ale nie decyzja typu: o w mordę ale rośnie, biorę na max)
- cierpliwość na spadkach prawie zawsze będzie nagrodzona (niekiedy po długim czasie)
- nie licz na to, że jak sprzedasz na dużym spadku ze stratą, to zaraz wejdziesz w coś na czym odrobisz - lepiej ochłoń i poczekaj, a decyzje podejmuj na zimno (najlepiej przed rozpoczęciem notowań)
- nie bądź pazerny na mały zysk, bo ominie cię duży
- nie myśl że potrafisz przewidzieć co się będzie działo lepiej niż inni

Z tymi grzechami walczę od 3 lat
slaw / 2006-05-17 09:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Jędrze święta racja dodałbym jeszcze jedna ważna maksymę:

Najwazniejszy jest moment kupna
dżeju / 2006-05-17 10:09 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
śmiem twierdzić, że jednak moment sprzedaży - kupujesz i jak spada to ucinasz straty, a kiedy rośnie, musisz zrealizować zysk zanim znacząco spadnie
jędrzej / 2006-05-17 09:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Znaczy, chodzi Ci o to żeby nie zawsze kupować na górce?
Ja właśnie wchodzę w BIOTON :-)
slaw / 2006-05-17 09:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Cersanit a wczoraj miałem złożone zlecenie i 5 groszy przysępiłem rewelacyjny papier
dżeju / 2006-05-17 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wczorajszy dzień dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że jak się ma jakąś taktykę, to trzeba bez wahania ją realizować
planowałem kupić Bioton po 30-32, nie zrobiłem tego i odjechał mi wyżej niż go ostatnio sprzedawałem (po 36)
bessk / 2006-05-17 10:06
to samo, sleczalem i nie moglem zdecydowac sie na kupno ponizej 32 potem odpuscilem i tak dzisiaj jest ponad 37 ;(
Lechu / 2006-05-17 09:39 / portfel / Po prostu Lechu...
tak zawany bioszok:)
mariuszali / 2006-05-17 09:29 / Bywalec forum
Polimexms to taki za żwawy nie jest. Myslę go sprzedać, tylko co wziąć? Jakie są wasze typy? Co polecacie na dzisiaj. Bioton, to już chyba uciekł....
Rabarbar / 2006-05-17 10:03 / Bywalec forum
widze ze jesteś niecierpliwy, zastanów się, PXM to papier dla inwestorów a nie dla skoczków spekulantów, myślę jednak że w twoim portfelu powinno się znaleźć także trochę dobrego stabilnego papieru, na nim nie stracisz., kupisz coś nowego i za chwilę będziesz chciał uciekać bo niewielkie korekty będą zdarzały się coraz częściej a w efekcie staniesz się mile widzianym sponsorem działalności biur maklerskich utrzymywanych z prowizji. Jeśli brakuje ci adrenaliny to pograj na Muzie tylko uważaj :))
Robbi / 2006-05-17 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mam go dużo i długo i wolę żeby rusł powoli w siłę niż ma skakać i podnosić mi ciśnienie przy spadkach. O początku roku dał miśredno zarobić ponad 50%. Zobacz na wykres i się zastanów, bo według mojej wiedzy i AT szykuję się właśnie do wybicia. Co prawda nie będzie duże bo zasięg to może 103-105zł, a na maxa tak do 110, ale to pewny papier który mnie jeszcze nie zawiódł. Zajrzyj pod wczorajszy wieczorny komentarz, przedstawiłem tam swój obecny portfelik.
Zastanów się i POWODZENIA.
mariuszali / 2006-05-17 10:13 / Bywalec forum
Bardzo dziekuje. W takim razie nic nie bede z nim robil. Poczekam na 103. I bedzie dobrze. Mam teraz 75% PXM i 25% Getin.
mariuszali / 2006-05-17 09:29 / Bywalec forum
Może trochę miedzi?
slaw / 2006-05-17 09:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Mari to są bardzo ciekawe i potrzebne uwagi. Ja jak zacyznałem był taki król spekulacji - Ty juz tego nie pamiętasz - Universal kupiłem po 5 zł był po 67 w maksie i zgadnij co zrobiłem z nim - nie sprzedałem a on zbankrutował
tyle kosztuje nauka ale zostałem i żyję sobnie nieźle z papierami
I nauczyłem się bardzo ważnej rzeczy - patrz na calosć portfela a nie tylko na poszczegolne papiery.
Dragon / 2006-05-17 09:18 / Bywalec forum
ojjj taka nauka to boli :)
Taki jeden / 2006-05-17 09:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprawdź kto był właścicielem Universalu i jego powiązania to musiało zbankrutować tak jak Espebepe. Ja kupiłem Universal po spadku po około 7,0 i wzrósł nawet do 10zł a potem spadał i przed bankructwem sprzedałem po 3,0zł.
slaw / 2006-05-17 09:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Boli ale to byl mój błąd nie rynku - obrażanie sie na rynek nie dało by mi nic a zostałem na giełdzie i jest ok
czarnytom / 2006-05-17 09:06
Dziś nie będzie na Ziemi przyciągania ziemskiego, a na Księżycu księżycowego bo na Giełdzie jest nasz super premier więc grawitacja nie obowiązuje i wszystko UP :-)
mari / 2006-05-17 09:05 / Achi
wszystko się zgadza Panie Danielu .Kto inwestuje czy jest na giełdzie aktywny rok czy dwa ten nie powinien stracić o ile się uczył w trakcie inwestowania .Gorzej może być z tymi co wskoczyli na parkiet przed samą korektą.A najgorzej jeżeli chcieli pomnożyć swe ciężko zapracowane pieniądze.Wtedy każdy spadek o 5% powoduje wzmożony ruch karetek pogotowia.Znam takich co właśnie w ten sposób stracili pieniądze i zrazili się do giełdy może i na całe życie.Sam wskoczyłem krótko przed korektą na koniec roku 2004 kupowałem i sprzedawałem bez sensu jakiegokolwiek a korekta między lutym a majem 2005 zabrała mi 50% kapitału(przy mojej aktywnej pomocy.
Potem przez parę miesięcy nie mogłem patrzeć na giełdę jakieś tam akcje miałem czasem do nich zaglądałem a one stały w miejscu,po czym sprzedałem tuż przed nastaniem fali wzrostów.Pisę to aby czytacze ci całkiem nowi wiedzieli jakie emocje budzą się w człowieku i dwa razy się zastanowili przed jakimkolwiek ruchem.
Sorry że tak długo wiem że już coś o tym pisałem wcześniej więcej nie będę-daję słowo spekulanta :-)
mariuszali / 2006-05-17 09:10 / Bywalec forum
Taka jest prawda, szedłem podobną ścieżką. Nim zrozumiałem, że akcje należy kupować gdy są tanie a sprzedawać gdy są drogie, to straciłem też połowe cieżko zarobionych na etacie pieniędzy. Najtrudniej jest przetrwać okres kiedy papier zaczyna tanieć (to już dla nowicjuszy). W większości przypadków trzeba to po prostu przeczekać aż papier wróci do swojej ceny. Ja niestety gdy widziałem korektę kursu to sprzedawałem ze stratą. Wystarczyło poczekać niecały miesiąc. Podobnie przy kursach rosnących. Jak tylko troszke zwyżkowały, to od razu sprzedaż, a to był dopiero początek wzrostu. Na giełdzie jest potrzebna zimna krew, co by sie nie dzialo, należy zachować spokój.
slaw / 2006-05-17 09:15 / Uznany Gracz Giełdowy
13 last inwestuje juz i cierpliwości wciąż sie ucze zwłaszcza w sytuacjach kiedy akcje rozną. Jak spada specjalnie mnie to nie rusza
zagi / 2006-05-17 17:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oj dzisiaj byłem już o mało co.... i zmknąłem stronę z notowaniami :-))
pozdrawiam wytrwałych
Rafix / 2006-05-17 08:56 / Bywalec forum
Witam szanownych forumowiczów.
Po ostatnich spadkach zastanawiam się nad zasadnością analizy technicznej i wskaźników za pomocą których można "przewidzieć" jak zachowa się rynek. Masowa przecena na rynkach surowcowych i wyprzedaż, podparta strachem w oczach nie tylko krajowych inwestorów doprowadziła do łatwej do przewidzenia zwały na parkietach. Czy ktoś z analityków przewidział taki scenariusz? Owszem, gdy indeksy śrubowane do maksymalnych poziomów wzrostami miedzi osiągały swoje historyczne maksima, wielu przepowiadało nieuchronną korektę. W tym przypadku - z logicznego punktu widzenia - elementem całej układanki był strach przed ewentualnymi stratami, który nakazywał wzmożoną ostrożność. Oczywistym jest, że rynek nie może ciągle rosnąć, że musi przyjść moment przegrzania koninktury. Jednak czy z analizy technicznej wynikała taka przecena? Czy ktoś z analityków przewidział, że znów trzeba będzie szukać wsparcia dla indeksów, których przebicie mogłoby prognozować dłuższą konsolidację bądź też korektę? Ponawiam pytanie-czy zasadna jest analiza techniczna dla przyszłości?. Jeśli możecie wypowiedzcie się na ten temat
strokuś / 2006-05-17 10:39 / Uznany Bywalec forum i giełdy
w moim przekonaniu przyszłości przewidzieć się nie da, ale na podstawie doświadczeń historycznych można określać poziom prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia - i jest to twierdzenie ogólne, a nie tylko dotyczące giełdy
dzięki AT da się określić poziom ponoszonego ryzyka - kluczowe są tutaj wskaźniki określające zmienność (takie jak ATR czy zmienność Chainkina), poziom wykupienia rynku (np. RSI, ULT), trend i jego zaawansowanie (MACD, ADX), bliskość różnych oporów i wsparć.
Pewne szacunki można też tworzyć na podstawie poziomów i stref czasowych Fibonacciego. Czasem się całkiem nieźle sprawdzają.
Do tego zależności pomiędzy rynkami, np siła relatywna do indeksów amerykańskich.
Natomiast sama AT wydaje mi się niewystarczająca, szczególnie w krótkim terminie, ponieważ jest podatna na manipulacje.
owsik / 2006-05-17 12:45
strokusiu mam pytanie, może głupie ale chciałbym sie czegoś nauczyć dlaczego gdy spółka emituje dodatkowe akcje to cena akcji spada, pytam o swissmed SWD i SWDA
dżeju / 2006-05-17 09:12 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak
gabrik / 2006-05-17 10:26 / portfel / Wierny Forumowicz
z AT to jest jak zbadaniem USG wielu je robi ale znacznie mniej potrafi bardzo dobrze odczytać i opisać
slawo / 2006-05-17 08:49 / Bywalec forum
Skarbowka zwrocila kase - zona dala przyzwolenie :) - cos trzeba kupic. Na pewno na otwarciu dokupie Rafako - nad reszta sie zastanawiam...
dżeju / 2006-05-17 09:14 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i co kupisz żonie ? :)
slaw / 2006-05-17 08:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Miedź niech sobie stoi w miejscu
mariuszali / 2006-05-17 08:36 / Bywalec forum
No to dzisiaj juz na zielono. Miedz ładnie odbila. Sukcesow życzę, samych zielonych sukcesów
dan / 213.238.113.* / 2006-05-17 14:43
zastanawiam się nad zainwestowaniem większej kwoty w arke zrównoważoną . Myślę że po spadkach z poczatku tygodnia gdzies w piątek kursy rusza do góry . Proszę o paradę inwestowac czy sie wstrzymać?
JÓZEK / 213.227.72.* / 2006-05-19 19:48
TAK TERAZ W ARKA ALE AKCYJY TYLKO
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy