Forum Polityka, aktualnościKraj

Siostry walczą o godną płacę

Siostry walczą o godną płacę

Money.pl / 2010-02-24 07:32
Komentarze do wiadomości: Siostry walczą o godną płacę.
Wyświetlaj:
DRIXX / 89.73.9.* / 2010-02-24 19:38
Gorzej też mają np.konwojenci wartości 1400-1600zł.brutto i widoków na poprawę warunków finansowych by przeżyć najczęściej biorą dwa etaty ale to już nie ma nic wspólnego z dobrą pracą.To jest prawie 2000zł.mniej od najniższej krajowej.Pieniądze dla pielęgniarek by się znalazły z likwidacji funduszu kościelnego,z likwidacji etatów wszelkich kapelanów i dotowania fanaberji kleru katolickiego z kasy państwa.Tam idą środki o których nikt nie mówi a które są ogromne ,państwa nie stać na utrzymywanie darmozjadów w sutannach.Popieram pielęgniarki i życzę by uzyskały to o co walczą.
IXI / 83.30.101.* / 2010-05-06 23:32
najniższa krajowa to 960zł.. a nie buraku ponad 3tys. czyli reasumując jak konwojenci nie mają za co żyć to trzeba dać pielęgniarkom. księza też w sumie żyć nie muszą bo to tylko pielęgniarki "żyją na skraju ubóstwa".. A innym to się oknami i drzwiami przelewa. Ja myślę ze powinno się stworzyć specjalny przymusowy fundusz na który wpłacałoby się co miesiąc prawie jak na ZUs datki na godne życie dla pielęgniarek. A co by nie! Piszecie się na takie coś? Aha i może każdy górnik powienien tak chociaż ze 30% pensji wpłacać na rtzecz pielęgniarek. Bo nie ma co ale jak jakiś wypadek się zdarza to im w końcu pielęgniarki życie ratują.. Trzeba się jakoś odwdzięczyć.. Każdy z nas może trafić do szpitala to za wczasu powienien się wkupić pielęgniarkom. A z innej bakji to na piekarzy by trzebabyło fundusz otworzyć bo każdy chleb je.. i każdy chce tyłek ogrzac to i na energetyków, energia z węgla się bierze to na górników, na hutników, strażaków, policję, sklepikarzy, hydraulików itd... rozdajmy swoje pensje na innych którzy maja mniej.. a jak już wszyscy osiągniem średnią krajową to się okaże że mamy znów najniższą. to znów sobie zastrajkujemy! Walcie się wszyscy na ryj bo żal dupę ściska jak się tych p****** wysłuchuje i czyta!!!
m-53 / 83.24.46.* / 2010-02-24 21:20
Ten fundusz kościelny to muszą być jakieś setki miliardów, jakiś cudowny worek bez dna. Sądząc po licznych wpisach jest przyczyną zła wszelkiego i wystarczyłby na służbę zdrowia, szkolnictwo, autostrady, metro, koleje, dziurę budżetową i wszystkie inne dziury.
A gdybyś tak przybliżył ile on wynosi i jak jest rozdysponowany.
DRIXX / 89.73.9.* / 2010-02-24 21:09
Ty POgromca a może lepiej POpapraniec nie kogo a co i nie w latach 80-tych a teraz i nie ja konwojowałem tylko podałem przykład pierwszy lepszy ale widzę,że do ciebie i tak to nie dotarło więc szkoda mojego czasu na prostaczka który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
BEZIK81 / 88.156.151.* / 2011-01-07 13:28
OTO MOJ WYDRUK Z PENSJI,JESTEM PIELEGNIARKA.STYCZEN,2011 ROK;
Nr rach. przeciwst.:
15 1020 4812 0000 0102 0048 6886
Dane adr. rach. przeciwst.:
SPSZOZ ZDROJE
70-780 SZCZECIN
Tytuł: WYNAGRODZENIE 12 2010
+2 048,59 PLN
precz_z_ch_mi / 62.29.174.* / 2010-02-25 13:25
Sam jestes prostak, wypisujesz tu brednie o jakis miliardach zlotych w funduszach koscielnych etc. Podaj dane a nie zaslyszana na egzekutywie propagande.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 22:01
a wiesz że parafie płacą podatek od każdego mieszkańca nawet takiego pustego który na nich pluje jak ty!
POgromca duchów / 83.31.239.* / 2010-02-24 20:21
Te konwojent,to przyznaj kogo konwojowałeś w latach 80-tych?Może byłeś w tym czsie w IV departamencie odpowiedzialnym za infiltrację kościoła?Pewnie niedługo obetną trochę emeryturki?
oburzona / 90.156.37.* / 2010-02-24 17:38
Tak jak ich praca wygląda, jak odnoszą się do pacjentów nie mówiąc już o pacjentach obłożnie chorych, to zarobki są i tak wysokie. Podwyżki 400 zł to ogromna kwota. Ja pracują w banku 3 lata temu musiałam czekać na podwyżke 50 zł 2 lata a nieraz i więcej. I też trzeba było zasuwać więcej niż 8 godz. dziennie. A ile one dostają do kieszeni, a to bombonierki ,a to owoce, a to czekolady itd.
Niech jada na zachód i tam dostaną kokosy. Moja emerytura po 35 latach pracy wynosi 1200 zł.
Będąc w szpitalu ciekawe skąd wezmę żeby im dać do kiszeni jeśli będę musiała mieć pomoc .
POLAK 2010 / 83.30.84.* / 2010-05-06 01:58
POPIERAM
niunia / 2010-02-26 11:11
Nie musisz dawać łapówek ,pewnie sam byś wziął i zazdrościsz
dianthus / 2010-02-25 18:30 / portfel
A był Ci ktos wdzieczny za Twoją pracę. Zrobiłaś coś w zyciu dobrze innemu czlowiekowi? W związku z wykonywana praca.
jolka112 / 83.13.3.* / 2010-02-24 19:54
Jestem pielęgniarką od 20 lat i obraża mnie Pani wypowiedź.Chyba sądzi Pani według siebie.Nigdy nie oczekujemy od pacjenta żadnej wdzięczności a zwłaszcza finansowej!Jedyne co nas cieszy to lepsze samopoczucie pacjenta i uśmiech na jego twarzy.Jeśli chodzi o lepsze płace to domagamy się tego od pracodawców .Nigdy od pacjentów!Niech się Pani nie obawia ,że będąc w szpitalu musi coś wsunąć do kieszeni .My pielęgniarki mamy swoją godność!
POLAK 2010 / 83.30.84.* / 2010-05-06 02:16
JOLKA112 Pani krótka wypowiedź jest chyba najbardziej inteligentna spośród komentarzy pielęgniarek.Podoba mi się szczególnie zdanie - JEDYNIE CO NAS.........--chciałbym w to uwierzyć.Na temat opieki mam inne zdanie.Chyba Pani jest poprostu CZŁOWIEKIEM, nie pielęgniarką??? NIE MA DOBRYCH PIELĘGNIAREK, SĄ TYLKO DOBRZY LUDZIE!!!.
wianka / 192.162.95.* / 2011-11-03 18:47
Sa dobre pielegniarki,dobrych ludzi coraz mniej.TY DO NICH NIE NALEZYSZ
Janko33 / 82.139.146.* / 2010-02-25 00:32
Jolka112 - Ty chyba w szpitalu nie byłaś! Po co to takie głupoty wypisujesz? Takaś honorna, to połóż się i poleż sama zobaczysz. Gdy były bombonierki i dwudziestozłotówki to kieszonki to byłem Panie januszku, zmiany wenflonów, przetarcie plecków spirytusem, poprawienie opatrunków. Gdy przy drugim pobycie w szpitalu już nie miałem za co dawać do kieszonki - no to dopiero byłem anonimowy. A było to po dwóch miesiącach, dokładnie po 40 dniach i Panie Pielęgniarki już mnie nie poznawały. Bo niczego nie dawałem. Po co takie pisanie? Dopóki będziecie na państwowym wikcie, będziecie mieć gęby pełne frazesów i zawsze będziecie gotowe do strajków. Nie wykluczam oczywiście istnienia gdzieś tam tzw. ideowych - nieakceptowanych zresztą przez te "rasowe pielęgniarki" osób zatrudnionych w państwowej służbie zdrowia, zwanych potocznie pielęgniarkami.
Brakuje prostego przełożenia na warunki autentycznie wolnego rynku pracy. Jakoś masowo nie wyjechałyście do Norwegii czy Niemiec. Ja pracuję za 1800 zł brutto miesięcznie, skończyłem UW i cieszę się, że mam pracę. Więcej pokory i uczciwości mniej obłudy i zawodzenia!
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 21:00
Jolka, za te dumę tez was nienawidzą, ale jak juz się znajdą na oddziale, to wazelinka pełna pt" siostrzyczko kochana", a jak taka jedna czy druga oburzona wyjdzie, to suchej nitki nie zostawi na pielęgniarkach, które bez łapówek, cierpliwe, serdeczne, mądre, słuzyły jednej czy drugiej zgodnie z misja swego zawodu i własnym sumieniem.
Wstyd mi, że jest jeszcze tyle folwarcznych bab w tym niby wysoko rozwinietym edukacyjnie kraju.
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 17:54
Słuchaj oburzona, przykro, że jestes stara i czeka Cię oddział geriatryczny, tak samo przykro, że masz taką emeryturę, owym pielegniarkom, których tak nienawidzisz lepszy los zgotowano, za 35 lat pracy dostaną 800 zł , bo taka jest stopa zastąpienia dla przyszłych emerytek.No i wyobraź sobie, że mając w perspektywie owe 800 zł emerytury, dadzą Ci jeść i pić, podetrą tyłek, bez bombonierki, kawy i tego wszystkiego, czego im tam jeszcze zazdrościsz.Módl się , by nie pojechały na ten zachód, bo lekarz napewno tego nie zrobi, a popatrzy na Ciebie jak na komplet organów do ewentualnego przeszczepu.
Pielęgniarka A / 195.205.76.* / 2010-02-24 20:06
Wszystkich oburzonych niewiarygodnie wysokimi zarobkami pielęgniarek chciałabym poinformować że są w Polsce szpitale (i wcale nie jest ich mało) gdzie pielęgniarki zarabiają dużo dużo mniej niż 2000-3000 zł tak hucznie ogłaszane w mediach. Jeśli ktoś nie wierzy proponuje zadzwonić do szpitala w Jaśle lub Krośnie, przedstawić się jako pielęgniarka/pielęgniarz szukający pracy i zapytać o zarobki. Jasło i Krosno- 1350 brutto minus podatki plus dodatek za noce i święta na rękę wychodzi ok 1100zł. Drodzy Państwo ja chętnie sama kupię sobie czekoladę, owoce, tudzież inny mały drobiazg. Skończyłam 5 lat studiów, mam kilka lat doświadczenia. Nie liczę na jałmużnę i jej nie przyjmuję, denerwują mnie rodziny pacjentów którym się wydaje że dając pielęgniarce czekoladę z promocji za 2 zł mogą mną pomiatać bo przecież jestem tylko pielęgniarką. Ja Drodzy Państwo lubię swój zawód z jego zaletami i wadami, lubię swoich pacjentów i jestem zadowolona że wybrałam właśnie taki kierunek, ale chcący zarobić więcej muszę pracować na dyżurach dodatkowych. Dyżur dodatkowy 100 zł za 12 godzin, nieźle stówa za dzień, ale proszę sobie przeliczyć ile to wychodzi za godzinę. Za 10 dodatkowych dyżurów czyli 120 godzin + zdanie raportu czyli jakieś 4 godziny w ciągu 10 dyżurów wychodzi około 1000 zł. Proszę wziąć pod uwagę, że biorąc tych 10 dyżurów pracuje ok 280- 290 godzin w miesiącu, wliczając w to soboty, święta i noce. Z dyżurami dodatkowymi mam około 2000-2100zł. Jak na Podkarpacie w sumie nieźle.... tyle że ja pracuje w tygodniu siedemdziesiąt kila godzin a nie 48. W mojej pracy są dyżury kiedy jest czas usiąść i wypić kawę, są dyżury kiedy nie ma czasu zjeść posiłku, są również dyżury po których biorę kilka dni wolnego żeby dojść do siebie. Zawody medyczne są dosyć ciężkie, praca obciąża fizycznie, cały czas trzeba myśleć i tu pewno usłyszę że księgowa, czy Pani w sklepie też musi myśleć, oczywiście nie ma pracy mniej i bardziej ważnej, tyle że ja nie mogę pomylić dawki leku czy nazwiska pacjenta. Pani w sklepie jak się pomyli to jej mogą potracić pewną kwotę z pensji, ja jak się pomylę mogę odebrać komuś życie i nie ma znaczenia czy ta osoba będzie miała 2 lata czy 90, bo chyba nikt nie chciałby żeby niewyspana pielęgniarka która biegusiem pędzi z jednej pracy do drugiej odebrała życie jego ślicznej wesołej Córeczce lub kochanemu Tatusiowi. Wiem że są Szpitale w Polsce gdzie pielęgniarki mają 2000-3000 zł brutto plus godziny nocne i świąteczne plus wysługa lat plus jakaś premia, ale Drodzy Państwo są też takie w których pielęgniarki marzą by zarabiać po prostu godziwie w jednej pracy, którą wykonują sumiennie. I jeszcze jedno, myślę że wiele zmieniłoby się w pielęgniarstwie gdyby Państwo zamiast wylewać żale na forach złożyli skargę u Piel. Oddziałowej, Ordynatora, lub Dyrektora jeżeli są ku temu rzeczywiście jakieś przesłanki. Myślę że przed wystawieniem złośliwego komentarza na forum warto sobie zadać pytanie: czy ja jestem sumiennym pracownikiem? czy nie mam sobie nic do zarzucenia? czy nigdy nie jem i nie piję w pracy? Jak mówi stare porzekadło "Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja" Pozdrawiam i życzę zdrowia bo w obecnym systemie przyda się każdemu, zarówno Państwu jak i mnie.
mych10 / 2010-02-25 19:32
Pieknie się wybielasz-być może jesteś ten jeden sprawiedliwy.Niestety personel szpitali które opisujesz jest jeden z najbardziej łapówkarskich.Widziałam jak starszy człowiek leżał na materacu na korytarzu-nikt mu nie pomógł.Dopiero jak córka z Austrii przyjechała od razu jego status się podniósł Pielęgniarka dopiero zainteresowała się chorym po otrzymaniu koperty .Dużo można pisać i zasadniczo niewiele dobrego...zresztą w tamtej okolicy wiele pielęgniarek nie ma pracy i te wybrane mają ja po znajomości lub za łapówkę.Więc jak nie odpowiada można zmienić pracę,a nie szantażować społeczeństwo
1aldonka / 83.8.223.* / 2010-02-25 20:50
mych10 nie znasz istoty tego strajku.Pielegniarki, które strajkuja zarabiaja mniej niż w niejednym biurze sprzataczka, bo ich dyrekcja okrada na rzecz doktorków.Ale skąd Ty masz to wiedzieć, skoro jedyne co umiesz, to sączyc nienawiść
obserw / 83.10.134.* / 2010-02-25 17:48
Chciałbym Pani pogratulować tego wpisu i prosić o nie zwracanie uwagi na złośliwości niektórych internautów. Pani zawód jest trudny i odpowiedzialny, ale niestety w Polsce niezbyt dobrze płatny i mimo mocy frazesów... niedoceniany. I będzie tak, tak długo jak nie zmienią się u nas standardy na bardziej europejski, a dyrektorzy szpitali nie bedą musieli przekupywać lekarzy kosztem innego personelu ( w niektórych szpitalach lekarz za dyżur otrzymuje równowartość Pani miesięcznej płacy... a to mimo powagi dla tego zawodu nie jest normalne)... więc chyba jeszcze długo nie będzie dobrze. Gorąco pozdrawiam i życzę wytrwałości.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 21:57
przeprowadź się do miasta gdzie pielęgniarkom płacą więcej.... po raz któryś już zapytam skąd wziąć pieniądze na wasze podwyżki
ni.....o / 79.191.29.* / 2010-03-07 10:16
a z KRUSU oni płacą naj mniej a najwielej rządają.
pracuję w poradni K 8 godz dziennie przewala się tam 80-100 osób plus telefony -wymiotować mi się chcę jak słyszę te wszystkie bzdury .
My pielęgniarki w godz pracy nie mamy prywatnych pacjentów (tak jak lekarze), kazdy pacjent jest nasz.
łucja2 / 83.8.127.* / 2010-03-01 19:10
z kieszeni lekarzy kontraktowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 20:54
Część forumowiczów( z góry przepraszam osoby inteligentne,które próbowały coś wyjasnić,reprezentując poziom kultury,bo ich to sie nie tyczy)to nasiąknięci nienawiścią wynikającą z głupoty i lenistwa oraz z braku wykształcenia frustraci i choćbyś im serce swe przyniosła na dłoni, wyspowiadała się dokładnie z harmonogramu swojego zycia, to i tak Ci wszystkiego co jest Twoim wewnetrznym dziedzictwem pozazdroszczą i opluwac będą dalej.Podziwiam Cię, że życzysz im zdrowia.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 21:55
myślę że raczej nie wiele osób ma coś do pielęgniarek i ja osobiście dałbym im nawet po 100.000,00 zł pensji powiedz mi tylko SKĄD NA TO WZIĄĆ !!!
reni001 / 77.254.32.* / 2010-02-24 16:23
Ach te pielęgniarki- zawsze im mało. Jestem młodym człowiekiem, który niedawno leżał 2 tygodnie w szpitalu.. Wszyscy Cie olewają jak nie masz kasy-zwłaszcza pielegniarki. Zarabki podawane jako podstawa- plus jakies 30% dodatku. Czyli i tak zarabiają powyżej 2 tys. netto- za to co widziałem nie dałbym więcej niż 1000 zł brutto. Jak wam tak żle to droga wolna-przyjdą nowe i chetnie będą pracować. Daje wam na to gwarancje.
Bubka / 87.205.82.* / 2010-02-27 22:00
Jakie dodatki?! Dziewczyny pracujące w wielu szpitalach na OIOMach nie mają nawet złotówki dodatku, a to przecież najcięższe oddziały i najbardziej wymagający pacjenci. I ciekawa jestem kto Twoim zdaniem będzie pracował? Owszem - droga wolna - i dlatego coraz więcej dziewczyn odchodzi z zawodu, a te które zostają pracują na 2-3 etatach wyrabiając po 300-350h miesięcznie. A młodych, chętnych do pracy pielęgniarek brak...
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:10
wiesz co Ren, ciężko się zastanawiam jakiej to wybitnej opieki potrzebowałes , a nie otrzymałeś?Nie dały Ci tabletek, zastrzyków, czy może nie zaśpiewały kołysanki na dobranoc?Zapamiętaj sobie, że samoopieka i samopielęgnacja to podstawa egzystencji, a pomaga się tym , którzy naprawdę tego potrzebują i nie ma czasu na rozczulanie się mając pod opieką 50 pacjentów na oddziale, pelne tace leków do rozłożenia,dziesiątki kroplówek, zastrzyków oraz potrójną dokumentację do wypelnienia.Dziekuj Bogu, że się nie pomyliły w niczym, bo może bys teraz już nie klikał.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 18:18
Nikt nikomu nie każe być pielęgniarką jak się nie podoba to niech idą zasuwać do biedronki za 1200brutto i już !
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 21:02
a panie i panowie z biedronki do szpitala pełnić role zawodowe pielegniarek.Ale wtedy to pawulon podajcie zanim mnie do takiego szpitala zabrac bedziecie chcieli
ko557 / 192.100.112.* / 2010-02-24 16:19
Autor raportu nie zna matematyki albo liczby ludności Polski. Jeśli (jak sam pisze) pielęgniarek i połoznych jest w Polsce 302 tys, to na 1000 mieszkańców przypada ich 7.9 a nie 5 jak podaje! (302000 / 38100=7.92).
A to oznacza że jesteśmy pod tym względem blisko średniej unijnej (8.6) a nie "znacznie od niej odstajemy".
abcrs / 82.146.245.* / 2010-02-24 18:28
Barania głowo licz tylko pielęgniarki a nie pielęgniarki i położne
ko557 / 88.156.84.* / 2010-02-27 10:16
To według ciebie w Polsce jest 190 tys pielęgniarek ( bo 5/1000 mieszk) i 102 tys położnych? Co za bzdury! Ponieważ w Polsce rodzi się rocznie ok 400 tys dzieci, to by znaczyło że położna odebrała średnio 4 porody w roku!!!. Zamiast rzucać inwektywami pomyśly!!! Położne w statystyce zalicza się do pielęgniarek.
SebastianP / 109.243.34.* / 2010-02-24 18:47
To właśnie wściekła psychopatyczna pielęgniarka odpowiada. Pewnie taka co to nie zajrzała do pacjenta leżącego obok mnie a potem komentowała że wygląda pościel jak po świniobiciu a facet się o mało nie wykrwawił bo źle założono mu opatrunek. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie strajkujących, na te twarze pełne nienawiści. Czy tacy psychopaci powinni zajmować się cierpiącymi ludźmi ?
Barania głowo licz tylko pielęgniarki a nie pielęgniarki i położne
pielęgniarka / 195.205.76.* / 2010-02-24 20:34
Panie SebastianieP tak Pana ależ zabawne jest ośmieszanie Pielęgniarek, prawda?? Ubaw po pachy. Jakoś nie zauważyłam aby Pan opluwał i wyzywał od psychopatów osoby które piszą wulgarne w stosunku do Pielęgniarek komentarze. Oczywiście wolność słowa ponad wszystko!!! Ale z łaski swojej proszę o odrobinę obiektywizmu. A co do sytuacji z wykrwawiającym się pacjentem, ja się pytam czy ktoś złożył skargę na tą pielęgniarkę??? Oczywiście że nie, najlepiej anonimowo sobie po bluzgać na forum. Życzę zdrowia i trzeźwego spojrzenia na otaczający nas świat:)
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 21:47
To proszę powiedz mi droga pielęgniarko z czego chcecie dostac swoje podwyzki:

a) zabrać mundurowym emerytury
b) podnieść nam podatki
c) zwiększyć deficyt i obciążyć na starcie nasze dzieci i wnuki

niepotrzebne skreślić.
Pielęgniarka / 195.205.76.* / 2010-02-24 23:03
Pieniądze w systemie są i nie trzeba nikomu zabierać, wystarczy rozsądne gospodarowanie, są w Polsce szpitale w których zarabia się 3000 zł , ale są tez takie w których zarabia się 1317 zł brutto plus dodatek za noce i święta czyli jakieś 1050 zł na rękę, czyli najniższą krajową, i zazwyczaj tak niskie pensje są w placówkach które są kiepsko zarządzane. Nie jestem zwolenniczką zabierania komukolwiek. czy podnoszenia podatków bo i tak nie jest ciekawie. To tyle na temat.
squun / 77.112.138.* / 2010-02-24 23:13
No tak masz racje miało być na przykład "janosikowe" że bogatsze województwa/regiony miały płacić na rzecz biedniejszych ale mazowiecki się nie zgadza i zaskarża ten zapis.

Także jak widzisz to wszystko nie jest takie proste jak się wydaje!


Pieniądze w systemie są


Tego nie wiem nie liczę tych pieniędzy.
Za to w telewizji co roku słyszymy to samo, że skończyły się środki, że nie ma za co leczyć pacjentów i szpitale mają nowe długi. Także chyba jednak tych środków niema za wiele.
kicha / 195.69.80.* / 2010-02-24 13:53
Myślę, że dopóki nie sprywatyzuje się służby zdrowia, to pieniądze tam pompowane będą wyciekać na boki.
Dodatkowo stworzenie NFZ w takiej formie jak jest to teraz, to był błąd, bo ta biurokratyczna hybryda zjada dużą ilość budżetu.
A przecież mamy firmy ubezpieczeniowe, które by się tym chętniej zajęły i za tańsze pieniądze. A pacjent miałby prawo wyboru i nie musiałby czekać w kolejkach na lecznie (są przypadki nawet 10 lat).
Sorka, ale nie popieram strajku białej służby.
Nigdy nie pracowali na wolnym rynku i nie wiedzą co to jest walka o przetrwanie i praca po godzinach za nic. Tu muszą być radykalne ruchy.
polska połozna / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:17
skąd masz te dane dotyczące pozytywnych skutków prywatyzacji, trudno zgadnąć, a co do pracy za nic, u nas w pielegniarstwie nazywa sie to woluntariatem.Codziennie pracuję conajmniej 1,5 h dłużej z uwagi na liczbę pacjentów i niewzruszoną dyrekcję, by dołozyć wakat.Nie mam czasu nawet siku zrobić, więc kawy i herbaty nie piję, a wszystko to za całe 1680 zł miesięcznie.Oczywiście miła jestem dla wszystkich, ale dla mnie niewielu.I jak czytam te przemądre komentarze, to krew mnie zalewa!
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 18:15
a do biedronki chodzisz ?!

To idź w sobotę albo w niedziele i zobacz ile jest ludzi i zapytaj dziewczynę na kasie czy ma lekką pracę!
Niektóre siedzą od rana do nocy na kasie i nawet jak mają okres to nie mogą zejść się przewinąć, a jak już pójdą do zaraz wszyscy p.i.z.d.e drą, otworzyć więcej kas! i za ile ona tam robi 1200brutto ?

A mieszkanie skąd masz?! Pewnie z przydziału 20-30 lat temu dali i już.
A współczesny wyrobnik za 1200 z czego odłoży 300tyś. na mieszkanie?! A dzieci kiedy odchowa i za co ?!

Weź się w garść bo wiele innych osób ma o wiele ciężej niż ty i jakoś nie narzeka!
alikareczka / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:23
sguun, w biedronce siedzą kobiety, którym sie uczyc nie chciało, z całym szacunkiem dla ich pracy, ale jak sie pomylą, nikt nie umrze.Na mieszkania bierze sie kredyt hipoteczny, nie wiesz o tym? Dzieci upycha sie po żłobkach, koleżankach, babciach, przedszkolach.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 18:30
ooo arystokratka lepsza od innych się znalazła !!!

Patrzy na człowiek i już widzi że mu się uczyć nie chciało!

A na pielęgniarkę to chyba też studiów nie trzeba, czy może się mylę.
Kredyt to trzeba mieć z czego spłacać, a tak w ogóle taka z ciebie światowa kobieta lepsza od innych a dzieci koleżanką podrzuca! No naprawdę szkoda słów
alikareczka / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:47
a ignorancie jeden wiele nie zarabiam i wejdźże sobie na stronę o normach kształcenia , a sie przekonasz
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 21:44

wejdźże sobie na stronę o normach
kształcenia , a sie przekonasz


teraz są takie normy a 20-30 lat temu były inne normy więc wyluzuj.
A te panie na zdjęciach z transparentami nie wyglądają na 25 latki.
SebastianP / 109.243.34.* / 2010-02-24 18:58
Osoba tak wściekle reagująca na ludzi o odmiennym zdaniu nie powinna być pielęgniarką bo strach pomyśleć co ona robi chorym zdanym na jej kaprysy. Byłem ostatnio w 3 szpitalach i nie spotkałem ani jednej pielęgniarki po studiach, wszystkie były po liceum. Ale to nie największy problem lecz arogancja wobec pacjentów i olewanie obowiązków.
a ignorancie jeden wiele nie zarabiam i wejdźże sobie na stronę o normach
kształcenia , a sie przekonasz
alikareczka / 83.8.207.* / 2010-02-24 19:50
a co Twoim zdaniem jest obowiazkiem pielegniarki?
Łowca / 79.186.240.* / 2010-02-24 15:02
W Niemczech służba zdrowia nie jest sprwyatyzowana!
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-02-24 15:21
I co z tego ? Niemcy są wielokrotnie bogatsze od nas, a obecny Socjal i tak jest dla nich ogromnym problemem. Na świadczeniach socjalnych korzystają tam teraz wielodzietne rodziny tureckie.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 18:10
ale w Niemczech policjant pracuje do 65 roku za biurkiem albo do 60 na ulicy, to wtedy jest kasa na inne rzeczy a w Polsce emeryci (uprzywilejowani) dostają tyle że na nic więcej już nie wystarczy!
emmi / 80.48.224.* / 2010-02-24 13:52
Każdy ma prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę, lecz nasze Państwo wylicza średnią krajową od osób nieproduktywnych, czyli nie wytwarzających krajowego produktu brutto, do których zaliczają się wszyscy opłacani z budżetu państwa, a ich niestety jest coraz więcej, dlatego mamy wirtualną średnią krajową i małe zarobki a niedługo to nawet emerytury nikt nie dostanie w naszym kraju, ponieważ jest zbyt wielu urzędników, na których trzeba pracować, więc wzrastają wszelkie opłaty za świadczenie usług np.: światło, gaz, wszędzie tam gdzie Państwo maże wyciągnąć od nas pieniądze. Moim zdaniem strajki nic nie dają to jest dawanie jednym zabierając innym ( przelewanie z próżnego w puste) lepiej byłoby zredukować liczbę urzędów i urzędników, cały kraj wyszedłby na tym lepiej, ponadto urzędnicy powinni odpowiadać za podjęte przez siebie decyzje tak jak każdy z nas. Rzecznik praw obywatelskich powinien się tym zająć, ponieważ jest to faworyzowanie jednej grupy zawodowej a dyskryminacja pozostałych grup, lecz rzecznik praw obywatelskich zajmuje się emeryturami dla policjantów, którzy narażają swoje życie za marne grosze.
Łowca / 79.186.240.* / 2010-02-24 15:09
Trochę się mylisz!
pex / 83.14.117.* / 2010-02-24 13:26
Na tak studiować się nie chciało, średnia krajowa to minimum, hmmm, a rynek... To już nie te czasy kiedy za picie kawki dostawało się kasę, trzeba się wykazać i to rynek winien weryfikować i wyceniać waszą pracę, a nie koperty i upominki dawane na lewo i ciągłe biadolenie, że za mało. Jak za mało zmień pracę, rynek cię zweryfikuje, nikt cię nie związał dożywotnio z zawodem!!!! Najłatwiej jest porównywać i oczekiwać, najpierw coś od siebie drogie Panie!!!!
jakub2 / 91.94.60.* / 2010-02-24 22:56
Ile razy dawałeś koperty i upominki ?może będziesz łaskaw nam powiedzieć
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:24
żałosny jesteś, skoro nie dotarło jeszcze do Ciebie, że pielegniarstwo i połoznictwo w Polsce to dyscyplina naukowa, a personel tzw sredni , ma w wiekszości wyższe wykształcenie.
jolka112 / 83.13.3.* / 2010-02-24 20:03
Nazwa personel średni odchodzi w zapomnienie , obecnie powinno się używać nazewnictwa personel medyczny.Pielęgniarki w większości mają wykształcenie wyższe więc jaki średni personel?
Amerykanin / 81.219.28.* / 2011-03-19 04:09
A kto w tym kraju jest bez wyzszego, prawie wszycy a najwiecej tych wykrztalciuchow pracuje na zmywakach w Irlandi lub USA. Duza grupa jako pomocnicy na budowach w Niemczech lub zbieraja plony w polu. Tylko tak dalej, krztalcie sie bo zmywaki sa coraz nowoczesniejsze, a pola niemieckie tez nowoczesne.
ted2 / 83.9.84.* / 2010-02-24 13:04
no tak, ale w moje firmie nad którą "czuwa" URE ludzie zarabiają mniej jak pielęgniarki i nie strajkują a pracują w systemie nieprzerwanej pracy a URE ciągle uważa że mamy za dużo pieniędzy
kpina zarobki / 79.163.179.* / 2010-02-24 12:51
moja mama ma 33 lata pracy i zarabia 1300 zl na reke musze zaproponowac jej strajk bo tutaj tylko wlka mozna cos osiagnac bo jak sie cicho siedzi i nie robi chalasu to nawet pracodawca byl by sklonny placic 500 zl na miesiac
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:38
Tak, pracuje i utrzymuje leniwą córunię, która ani w szkole ani w pracy.Biedna ta mama
kpina zarobki / 79.163.251.* / 2010-02-24 17:42
jaka córunie ma syna mgr .informatyki
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:15
też mi profesja, ha, ha, ha.Pielegniarki kończą studia w wymiarze 6100 godzin dydaktycznych, i oprócz kliniki, muszą dokładnie zgłebić pielegnację na wszystkich oddziałach , a dodatkowo dydaktykę, pedagogike i psychologię, o farmakologii nie wspominając.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 18:32
teraz ...a 30 lat temu ?
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:39
a 30 lat temu miały wykształcenie średnie, liceum medyczne - 5 letnie i na tamte czasy , to było coś.Zapewniam Cie solennie, że otrzymały dobrą szkołę, nauczone pokory, cierpliwości, oddania, pewnie tez dzieki jednej czy drugiej stąpasz jeszcze po tym świecie i gdyby Cię było stać na jakikolwiek gest uczciwości ludzkiej, miałbys trochę szacunku, a nie opluwał
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 21:42
kiedyś to był popularny zawód moja mama i jej trzy siostry też były pielęgniarkami w miejskim w gdyni, w akademii w gdańsku itp. wiele lat za młodu przesiedziałem u mamy na oddziale i mam jak najlepsze wspomnienia z ich oddania w pracy.

Nie przypominam sobie żebym kogoś opluwał i absolutnie nie jestem przeciwko pielęgniarkom czy komukolwiek innemu.

Tylko że te zawody to budżetówka a budżet z gumy nie jest i żeby móc komuś dać to trzeba komuś zabrać. Albo innym z budżetu albo nam w podatkach albo naszym dzieciom i wnukom w deficycie i długach.
nina 68 / 83.8.223.* / 2010-02-25 21:10
a kto Ci powiedział, że Tobie zabiorą?No chyba, żeś lekarz, który zarabia kosztem pielegniarek grubachne tysiace i po nocach śpi na dyżurze.
jolka112 / 83.13.3.* / 2010-02-24 20:08
Popieram !30 lat temu kończyły Liceum Medyczne a większość z nich dzisiaj ma już wykształcenie wyższe.Nie spoczęły na laurach tak jak większość pracowników w innych zawodach.Podnoszą swoje kwalifikacje przez całe życie.
103 / 188.146.186.* / 2010-02-24 12:48
A co to jest średnia krajowa? Jak to liczyć? To coś jak w humorze, gdzie wyliczają srednią statystyczną. Jeżeli jedna pani puszcza się raz dziennie a druga wcale, to jaka będzie średnia? Tą pierwszą panią to są wszelkiej masci politykierzy, p/osły, senatory , czarna mafia, prezesi różnych spółek, fundacji, funduszy i inni złodzieje. A druga pani to reszta hołoty z pensjami po 1000,-. Wyjaśniłem? No, to do roboty.
Łowca / 79.186.240.* / 2010-02-24 15:12
Płace średnią liczy się z kilku segmętów gospodarki.Nie bierze się pod uwagę np.budżetówki,jak to niektórzy sądzą.
smieszne liczenie / 79.163.179.* / 2010-02-24 12:54
srednia sie latwo liczy np
jjakis tam prezez zarabia 20 tys zl
jakis krawaciaz 40 tys zl
pracownik z hipermarketu 1 tys zl
i wychodzi na piekna srednia krajowa 20 tys zl w zaokragleniu
szkoda slow / 194.88.244.* / 2010-02-24 12:47
Jakie premie ,ty naprawdę jesteś chory ale z nienawiści :(
man13 / 2010-02-24 12:46 / Tysiącznik na forum
W Toruniu, przy ulicy Gagarina, pierwszego kosmonauty świata, zbiorą się w sobotę 27 lutego 2010 r.
egzorcyści i demonolodzy. Zbiorą się pod egidą Wydziału Teologicznego Uniwersytetu imienia Mikołaja
Kopernika
Kto ma protestować? Gdzie są polscy uczeni, którym leży na sercu przyszłość polskiej nauki? Gdzie są
intelektualiści? Czy skończy się na informacyjnej notce w lokalnym wydaniu „Gazety Wyborczej"?
Czy ci ludzie nie widzą co się dzieje? Gdzie są studenci, zawsze tak skorzy do wyrażania swoich
protestów? Gdzie jest lewica?
Dzisiejszy toruński „Głos uczelni" opublikował wywiad z rektorem UMK, profesorem Andrzejem
Radzimińskim. Pierwsze pytanie brzmiało: "Czy UMK to dobry uniwersytet polski, czy może już
europejski?" Pan rektor był zadowolony z siebie i ze swojego uniwersytetu
jakub2 / 91.94.60.* / 2010-02-25 00:34
Dlaczego mieli by protestować skoro 90% tzw profesorów i różnej maści uczonych zajmuje się demonologią , ale na dzisiejszy dzień nie wiesz że oni wiedzą co robią , tylko co to ma wspólnego z pielęgniarkami które dopominają się tego co się im należy?
zedzgred / 83.18.162.* / 2010-02-24 12:37
Jestem bezlitosny, moja żona zarabia w prywatnej firmie 1300 i co ma zrobić??
Wszystkie te pielęgniarki pod mur i powystrzelać z a grosz honoru nie mają...
Płace im tylko podnosić a z byle czym idziesz do szpitala to jak nie dasz w łapę to nawet nie pierną na Ciebie. Żona ostatnio rodziła...Nie muszę mówić ile poszło kasy na lekarza, pielęgniarki, położną....
Ale żądać 100zł za pokazanie jak się przewija dziecko to już lekka przesada...Obok mnie mieszka pielęgniarka....I co wybudowała dom w rok czasu, i jeździ nówka VW Passatem....Z kąd niby ma na to??
jakub2 / 91.94.60.* / 2010-02-24 23:49
Myślę ze tacy ludzie jak ty mają swoich mocodawców, którzy wam płacą za taką propagandę, żeby skłócić ze sobą poszczególne grupy zawodowe , żeby się czasem nie solidaryzowały ze sobą , bądż nie założyły przypadkiem wspólnych związków zawodowych, najlepiej jest społeczeństwo podzielić. Jeśli chodzi o zarobki twojej żony która tak mało zarabia , to skąd twoje pretensję do pielęgniarek ? czy one twojej żonie coś zabrały ? a za takie pełne nienawiści teksty o rozstrzeliwaniu ludzi pod murem powinieneś ponieść konsekwencję karną, szkoda że tacy ludzie jak ty się rozmnażają , bo ich potomstwo prawdopodobnie będzie takie same, a może będzie pielęgniarką?
łucja2 / 83.8.207.* / 2010-02-24 21:38
no tak , jak ktoś taki, że ze zwykłej gazetki wyczytac instrukcji przewijania dziecka nie potrafi, to mu sie nawet zdawać mogą różne rzeczy, rozdaje w szpitalu wszystkim "majatek całego zycia", patykiem na wodzie pisany oczywiscie, i oczernia tych co rozum i godnośc mają
Łowca / 79.186.240.* / 2010-02-24 15:18
A ona jest samotna,czy może mężatka,co?
Co do płacenia jak jesteś kretynem to płać z leczenie!Ty myślisz,że jak zapłacisz to lepiej się będą opiekować?Nic z tego ja spędziłem trochę życia po szpitalach i wiem jaka jest ciężka praca pielęgniarek (min. z takimi chamami jak Ty),nigdy nie płaciłem za leczenie i nigdy nie narzekałem na opiekę w szpitalu.Są oczywiście pojedyncze przypadki,jak wszędzie,ale nie należy uogólniać!
studenciak12345 / 91.189.141.* / 2010-02-24 12:21
Porównanie płac w Polsce do innych krajów unii jest śmieszne. Poza tym nauczyciele, pielęgniarki, kolejarze itp. to jedna wielka BANDA EGOISTÓW! Oni w Państwówce sobie strajkują a co ma zrobić przeciętny Kowalski żeby dostać trochę więcej? Co najwyżej wejść w dupe szefowi. Niby skąd nieRZĄD weźmie kasę na podwyżki dla nich? Ano z kieszeni podatnika! Ot tyle w tym temacie!
łucja 1 / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:40
studenciak, widac, że na zajęcia nie chadzasz, stąd i sąd Twój niewłaściwie ukształtoawny.
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 14:00
Niestety kiedy rząd mówi o prywatyzacji to zaraz krzyk że sprzedaż majątku narodowego dlatego teraz mamy taki syf !
jakub2 / 91.94.157.* / 2010-02-25 23:34
squun tak jak myślałem , kochający rząd PO, dlatego teraz mamy taki syf
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:32
prywatyzacja, hurra, juz mamy prawie same bruki i sypiące sie kamienice, i zgrzyty miedzywarstwowe
Pilsener / 2010-02-24 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Płace pielęgniarek powinien wyceniać rynek - w sektorze publicznym zawsze zarabiało (i zarabia) się więcej, a pracowało mniej niż na podobnych stanowiskach w sektorze prywatnym. Szpitale powinny być prywatne, pacjent powinien być klientem a nie balastem, ciężarem, intruzem albo w najlepszej sytuacji "czynnikiem kosztotwórczym zwiększającym załużenie szpitala", w prywatnej placówce lekarz na dyżurze potrafi przyjąć 50 pacjentów, a w przychodni tylko 7-8 - dlaczego? Bo w prywatnej za każdego pacjenta ma kasę, nie ma sensu się oszukiwać, że służba zdrowia jest bezpłatna, że należy nam się pół kilo kaszanki czy coś - lekarze to nie wolontariusze a sprzęt kosztuje.

Poza prywatnymi szpitalami nalezy też wprowadzić konkurencję dla NFZ - dlaczego jak ubezpieczam się prywatnie to mam płacić na NFZ? Dlatego wolę dac łapówkę niż leczyć się prywatnie, choć mnie stać.
liczydełek / 79.188.15.* / 2010-02-24 12:29
głos rozsądku - sprywatyzować i niech rynek wyceni wartość pracy... no i oczywiście składkę zdrowotną oddać do dyspozycji pracownika -niech płaci jak potrzebuje za prywatne lecznie lub dowolnie się ubezpiecza gdzie chce i czy chce
jakub2 / 91.94.60.* / 2010-02-25 00:44
Brawo to jest jedyne wyjście " LICZYDEŁEK " i wtedy zniknie każdy pasożyd

Najnowsze wpisy