Forum Polityka, aktualnościKraj

Siostry walczą o godną płacę

Siostry walczą o godną płacę

Money.pl / 2010-02-24 07:32
Komentarze do wiadomości: Siostry walczą o godną płacę.
Wyświetlaj:
polak2 / 87.207.116.* / 2010-02-24 12:16
A miały wyjechać do Angli,tak straszyły.A nie wyjechały tylko żądają.Nie chcą za te to wcalenie muszą pracować?
alikareczka / 83.8.207.* / 2010-02-24 16:36
Dzień powszedni a polak 2 znowu siedzi przed kompem w południe, ciekawe gdzie pracuje i kogo okrada siedząc i pisząc te brednie?
dgen / 2010-02-24 12:11 / Tysiącznik na forum
pielęgniarkom proponuje nowe hasło: 3 x P czyli
Pracujcie, Płaczcie, Płaćcie (składki i podatki)
wszak zbliża sie termin wypłaty premii kwartalnych dla "asystentów " POkroju pana rosoła
squun / 77.113.111.* / 2010-02-24 11:46
Albo podwyżki dla pielęgniarek albo wcześniejsze emerytury dla mundurowych

Albo okradanie nas (podwyżka podatków) albo naszych dzieci i wnuków (deficyt)
chory ze złości / 77.253.179.* / 2010-02-24 11:42
bo szpitale w polsce są bez sensu. nalezy wybudować w głownych miastach porządne szpitale gdzie będą wszystkie wydziały wtedy i badania szybciej będą szły i pielęgniarek mniej bedzie potrzebnych jaki personelu obsługio szpitala. koszty ogrzewania i urzytkowania nowego szpitala będą tańsze niż kilku innych starych , beda miejsca parkingowe, same pożytki z tego . tylko w polsce nikt nie ma wyobraźni i nie umie zrobić tak by były to super standardy tylko drzemiemy w tej komunie bo ordynatorów w szpitalu by już tylu nie było a to ciepłe posadki dla piorów i politycznie uwikłanych .....
squun / 77.113.111.* / 2010-02-24 11:48
nie buduje się bo nie ma pieniędzy a nie ma pieniędzy bo 60mld w tym roku dopłacimy samym emerytom!

W polsce mundurowi pracują najkrócej z całej europy !!! Może dla tego że jesteśmy "zieloną bardzo bogatą wyspą"
łucja2 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:29
squun, a może tak byś eutanazję jeszcze wprowadził ??? popaprańcu !!!!!!!!!!!!!!!!
ewapielęgniarka / 79.184.63.* / 2010-02-24 19:16
Pracuję w zawodzie pielęgniarki 25 lat (wcześniej na etacie,teraz na kontrakcie). Zawsze liczył się dla mnie chory człowiek,nieważne czy był bogaty czy biedny, wykształcony czy prosty. Wiem jedno,że cham zawsze będzie chamem,krzyczał o łapówkach będzie ten, który nigdy nie powiedział zwykłego dziękuję a ludziom mówi ile to on nie musiał nadawać łapówek. Niech wszyscy zaczną być zwykłymi przyzwoitymi ludżmi i świat będzie lepszy i prostszy.To my jesteśmy przy Was gdy się rodzicie, cierpicie i umieracie ,więc okażcie szacunek kobietom, które niejeden dzień, noc i święta spędziły pracując dla Was ,kiedy w domach zastawiały swoje dzieci i bliskich. Szanujcie pielęgniarki , urzędników, strażaków...bo nam się to należy jako ...ludziom!
SebastianP / 109.243.34.* / 2010-02-24 19:11
Napewno robiłaś badania na obecność wścieklizny w Twoim organizmie ? Może zwolnij się z tego szpitala zanim pogryziesz tych cholernych pacjentów którzy nie pozwalają Ci spokojnie wypić kawy.
emmi / 80.48.224.* / 2010-02-24 14:38
squun nie zgadzam się z Tobą, bo mieszka naprzeciw komisariatu i widuje wielu mundurowych na pewno są w różnym wieku a 15 lat pracy to większość ma za sobą.
emeryt62 / 91.215.33.* / 2010-02-24 13:05
Za 44 lata pracy właciłem do ZUS 422.400 zł. (pomijam oprocentowanie wpłaconego kapitału). Mam 62 lata i pobieram emeryturę 2300 zł netto miesięcznie. Dopiero po 15 latach będziesz kmiocie do mnie dopłacał. Zrozumiałeś?
nina 68 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:34
emeryt, nie przejmuj sie, większość forumowiczów , to zwyrodnialcy neonazistowscy, tudzież kury domowe i pseudointeligenci uprawiający swa filozofię tylko tu, bo wszędzie indziej wstyd byłoby im się za wegła wychylić, no chyba, że przy budce z piwem
squun / 77.113.112.* / 2010-02-24 13:58
Widać że demencja starcza już cie zaczyna brać !!!

Fajnie że pracowałeś 44 lata itp. ale mi chodziło o różne przywileje typu 15 lat mundurowych które kosztują grube miliardy !

I nie jestem przeciwko dopłatom do emerytur ludzi uczciwie i ciężko pracujących czy wypłacaniu emerytur z bieżących składek tylko przeciwko temu że jeden musi harować 45 lat i statystycznie będzie brał emeryturę przez 6 lat a inny pracuje 15 lat i bę
edzie brał przez 40 lat.
emmi / 80.48.224.* / 2010-02-24 14:52
squun Ty nie rozumiesz, że pieniądze, które były pobierane na emerytury przez 40-50 lat do ZUS to urzędnicy z ZUS je przehulali na marmury, wczasy szkoleniowe itp. emerytura po 15 latach, o której piszesz jest wypłacane prze inne organa emerytalne a nie przez ZUS ponadto może korzysta z nich 2-4% nie więcej, więc o jakich stratach piszesz, jeżeli chodzi Tobie o ZUS to zgoda oni wpłacane składki na emeryturę przejedli.
krejzol / 198.36.86.* / 2010-02-24 16:22
emmi: Co za różnica, że wypłaca je inna instytucja skoro i tak jest to finansowane z budżetu państwa.

squun - masz calkowita racje. Tez jestem przeciwny emeryturze po 15 latach i potem pobieraniu swiadczen przez kolejne 40 lat.
ee / 85.89.191.* / 2010-02-24 12:14
Ty też będziesz emerytem. A tymczasem pisz poprawnie. !
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-24 11:40

Siostry walczą o godną płacę

za swiadczone przez te "siostry" usługi godziwą płacą wydaje mi się 800 zł. brutto.
ee / 85.89.191.* / 2010-02-24 12:29
Życzę również " Tobie takich wysokich zarobków, a nawet 850 zł.
mac-piast / 2010-02-24 11:27
Pielęgniarkom coś się pomyliło i widać, że nadal nie wiedzą w jakiej się znajdują rzeczywistości. Nawet za komuny wszyscy nie zarabiali po równo a tego chcą pielęgniarki teraz. Gdyby dobiły do średniej krajowej ciekawe co powiedzieliby górnicy bo aby kasa się zgdzała im musieliby też obniżyć do średniej krajowej. Średnia krajowa to nie balon który można sobie napompować. Jesli ktoś dostaje więcej ktoś inny dostaje mniej bo średnia to średnia. Jak się pielęgniarkom nie podoba to niech zmienią pracę. Mój dwu letni syn był w szpitalu a żona musiała spać na jednym krześle obok łóżka bo pielęgniarka nie pozwoliła zestawić kilku krzeseł z korytarza a to jak traktowały małe dziecko i jak się darły... to już nawet babcie klozetowe są wyższej kultury (były też dobre pielęgniarki ale odnoszę wrażenie że to walczą te najwredniejsze i leniwe do szpiku kości). I ja mam płacić podatki na takie coś?
a.m. / 88.220.132.* / 2010-02-24 10:55
Pazerne hieny . Co roku to samo. Może niech się chwycą roboty a nie chodzą po oddziałach jak hrabiny!
kkl / 88.199.48.* / 2010-02-24 12:10
100 % racja. Niecierpię tych bab.
Pan_X / 83.3.13.* / 2010-02-24 10:31
Pielęgniarka powinna zarabiać średnią krajową od pierwszego dnia pracy.

Lekarz 3 średnie od pierwszego dnia po studiach.

Podatek dochodowy dla Firm 70% i nakaz pracy dla dzieci w wieku od lat 14. Aby znaleźć środki
Emerytka K / 78.8.16.* / 2010-02-24 10:19
Dopóki nie zlikwiduje się "DWORÓW" w postaci 460 posłów leni, senatu, dworu premiera i prezydenta ich doradców oraz wszystkich przywilejów w postaci fur, komór. Dopóki czarni będą przyssani do państwowej kasy dopóty biedni ludzie bębą parobkami za michę i łychę. Nie dajcie się
na siebie napuszczać . Zobaczcię jak wykazuje się dochody "VIP-ów" a jak nasze. Bidulowi każdą złotókę wyliczą, a sobie , płacę zasadniczą. Bo gdyby wyliczyli wszystko łącznie z kosztem przejazdów, komóre, premii to doszłoby do rewolucji., bo jak można żyć z minimum. Ustalone z sufitu. Chcą coś robić dla kraju to dać im minimum i nic więcej i do dzieła. Zobaczymy ile będzie działączy.
Dalamar / 62.21.75.* / 2010-02-24 10:06
A dlaczego one maja zarabiac wiecej niz ja (nauczyciel)?? Nawet wyzszego wyksztalcenia nie maja.
łucja2 / 83.8.207.* / 2010-02-24 18:57
w jakim swiecie żyjesz nauczycielu?Ty nie wiesz jakie są standardy kształcenia w pielegniarstwie?pracujesz 17 godzin tygodniowo , a pielegniarki 40.Ty masz 3 miesiące wakacji płatnych, prawo do rocznego urlopu zdrowotnego co kilka lat, oraz choroby zawodowe, a one max 26 dni urlopu, zero chorób zawodowych, a ekspozycja na wszystkie syfy tego świata i do tego jeszcze obowiązki edukacyjne wobec pacjentów i ich rodzin.Po pracy nadal sa funkcjonariuszami i w przypadku nie udzielenia pomocy komuś staja przed majestatem prawa. Temu sie im więcej należy.Proste?
sdfnjmn / 195.140.236.* / 2010-02-24 10:05
Dostaną czy nie dostaną jaka różnica????
Publiczna służba zdrowia - NIE ISTNIEJE.
Jak mi coś jest to i tak idę i płacę prywatnie bo bym ZMARŁ DO TERMINU WIZYTY.
POMIMO ŻE PŁACĘ 500 zł/m-c ZDROWOTNEGO I NIE MOGĘ NIE PŁACIĆ!!!!
CHORY KRAJ, CHORY SYSTEM, CHORA SŁUŻBA ZDROWIA.

Dzisiaj dostęp do świadczeń mają BABCIE ktore się PROFILAKTYCZNIE ZAPISUJĄ NA WSZYSTKIE BADANIA I PO 1,5 ROKU MAJĄ TERMIN.
red44 / 83.7.36.* / 2010-02-24 10:11
Racja!! zdechła słuzba zdrowia.. do tego ją okradli. Nawet bym sie tam nie odwazył pojsc teraz zrobic badania.
białasiostra / 217.97.165.* / 2010-02-24 18:05
Ja pracuję 30 lat na OIOMIE. Zapraszam wszystkich . Jaka to leniwa praca -przekonacie się. Nie życze nikomu ani choroby ani nic złego. Proszę sobie wyobrazic pacjenta ciężko chorego, i to ,co przy NIM należy zrobić. O bakteriach i szkodliwościach nie wspomnę -bo kogo to obchodzi. Pacjent niespokojny? rodzina niesprawiedliwa w ocenie. a, może ktoś wie ile razy zakułam się i czym to grozi? I , czy ja będe miec na leczenie? Ile osób tak nas krytykujących pracuje w największe święta? ,w nocy? A, co do wykształcenia to pan nauczyciel sie myli. I ,czy pan pracuje więcej godz. od nas? i ,czy w szkodliwych warunkach? i wwekendy i święta? a, co do Was--tez mam zastrzeżenia bo mam i miałam dzieci w szkole. Więc niech pan milczy. Bo jak pan zachoruje-to kto te pachnidełka przebierze w pana łóżku? A, domu nie wybudowałam przez te 30 lat. Jaka ja jestem niegospodarna. A, co do łapówek -to jakoś nikt mi nie daje . nie muszę nawet odmawiać. Gdzie te łapówki -to się przeniosę tam do pracy, żałośni jesteście w swoich wywodach. zyczę dużo zdrowia i nie chciałabym miec tych forumowiczów za pacjentów. Bo jak teraz są tacy chamscy? -to jacy będą w chorobie? Każdy nauczy się pokory. To jedyna sprawiedliwośc. Pozdrawiam .
jorik / 81.219.202.* / 2010-02-24 09:19
Każdy musi z czegoś żyć i o swoje walczyć. Czemu pielęgniarki mają mieć więcej moim kosztem? Ich płaca to przecież moje podatki. Argument o średniej krajowej? Wszyscy tyle zarabiają więc my też musimy - niezależnie od tego co i jak robimy? Żałosne.
Nie chcę jednak atakować pielęgniarek - niech ich podwyżki przełożą się na przykład na satysfakcję pacjentów - ale dać podwyżki "za darmo"? Uważam, że pensje pielęgniarek są adekwatne do obchodzenia się większości z nich z pacjentami. Tym samym "średnia krajowa" nie należy się "średniej pielęgniarce" - a leży to w rękach samych pielęgniarek. Ale one najczęściej tylko wyciągają rękę - daj, daj - a jak nie to strajk i głodówka - sposób w Polsce na zarabianie pieniędzy. Gdzie mediacje, rozmowy, negocjacje, próby zmiany systemu? Dlaczego o zawsze rząd musi mieć inicjatywę? Inicjatywy pielęgniarek zawsze wystarcza tylko na strajki i białe miasteczka. (Białe miasteczko - czytaj: tak jak powinna pracować pielęgniarka - frontem do pacjenta). Niech cała Polska stanie się białym miasteczkiem cały czas a nie tylko podczas strajków - wówczas średnia krajowa pielęgniarkom się będzie należeć. Kim jestem by o tym decydować? Nikim, czyli pacjentem. Kim są zaś pielęgniarki by samodzielnie (pod groźbą strajku) decydować o własnych pensjach?
mych10 / 2010-02-24 09:32
Jest prosty sposób na zmianę zarobków-zmiana pracy.Z powyższego zestawu widać,że pielęgniarki na kontrakcie zarabiają więcej.Zmienić stosunek zatrudnienia,a nie szantażować społeczeństwo.W marketach zarabia się najniższą krajową i związków to nie interesuję.Jeszcze musza płacić podatki na szantażystów.Ciekawe kiedy zastrajkują nauczyciele
jakub2 / 91.94.157.* / 2010-02-26 00:00
Ty mych10 pracujesz najprawdopodobniej w super markecie bo ciągle przytaczasz jak niskie są tam zarobki , dlaczego nie przytoczysz tu jakie zarobki mają prezesi ,dyrektorzy ,kierownicy , lekarze i wiele innych , wiesz twoje zarobki nie są wyrocznią , trzeba się było uczyć , a ponieważ się nie chciało, to zarabiasz ile zarabiasz a jak ci się to nie podoba to zmień pracę , albo wyskakuj ze służbowego pampersa w którym pracujesz i zakładaj związek zawodowy i dopominaj się tak jak pielęgniarki , widzę tez że nie lubisz też nauczycieli , kiepski uczeń z ciebie był , to i o oceny kiepskie stawiali , było się uczyć, ale , ale , jeszcze na wieczorówkę możesz iść
pacjent w. / 77.255.38.* / 2010-02-24 09:12
O tym cicho ...
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-02-24 08:48
A niech teraz PO-królowa sondaży - opoke miłosci za PIS-u . Pocałują w cztery litery za przeproszeniem. Mają co chciały - Sobiesiaków za premierów i "demokrację" bananową. Moze im Komorowski z Donkiem kanapki i koce zaserwują gdy bedą strajkować ...
ghfkhgfjhvkhv / 83.25.154.* / 2010-02-24 11:30
teraz niech powiedza kto im zapłacił za miasteczko pod sejmem za czasów PISu. warto było???
jan-ru / 83.68.95.* / 2010-02-24 11:09
Rzeczywiście OSZOŁOM-zawód pielęgniarki powstał w 2007 roku?
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-24 12:30
W 2007 roku pielęgniarki uwierzyły POmiotom i PO miedzy innymi za ich za ich przyczyną doprowadziły do upadku rządu PIS (nagle "nieoszolomy" o tym nie wiedzą ?). Niech teraz tez za to płacą i to w dwójnasób - publiczna służba zdrowia już została praktycznie przez PO skasowana, a te resztki słuzą głównie a POwybrancom . Działania Kopacz (która w 2007 roku mało w d...ę pielęgniarkom nie weszła) to kpiny z ludzi ,więc maja pielęgniarki to co chciały .
adam104 / 79.163.243.* / 2010-02-24 08:44
Budżetówka oszukuje jak zwykle.
1) Podają zawsze podstawę płacy. A w budżetówce zostało się po komunie sporo dodatków do pensji. Mój kuzyn policjant też nie zarabia na pierwszy rzut oka dużo pensji podstawowej ale ze wszystkimi dodatkami ma 3000 zł netto. Podobnie pewnie jest z pielęgniarkami. To samo tyczy się każdej budżetowej posady. To dlatego w moim regionie dostać pracę w budżetówce bez znajomości się nie da. Wszyscy wiedzą, że to najlepsza fucha pod względem płacy i pewności zatrudnienia.
2) Na Zachód się nie pchają bo tam już nie ma kokosów w stosunku do wysokich zarobków w naszej budżetówce. Moja znajoma zarabiała jako pielęgniarka w UK 900 funtów netto czyli ok. 4000 zł netto. Wszyscy już wiedzą, że eldorado na Zachodzie nie istnieje i za takie pieniądze nie opłaca się emigrować
garrym / 217.117.141.* / 2010-02-24 13:01
Skoro jest tak idealnie, to dlaczego nie pracujesz w tej wspanialej budżetówce ?!.
manka 31 lat stazu pracy / 83.1.93.* / 2010-02-24 15:41
przy podziale pieniedzi dyrektor mowi do pielegniarek daje tyle a jak wam nieodpowiada to niedam nic dajac w tym samym czasie lekarzom tyle ile sobie zyczyli jeden dyzur kontraktowy to pielegniarska pesia
mych10 / 2010-02-24 09:22
Masz rację praca w budżetówce jest bardzo atrakcyjna ze względu na płace i stałość zatrudnienia, a także liczne łapówki łatwą dostępność do usług reglamentowanych jakimi jest bezpłatne lecznictwo w Polsce.Wystarczy zobaczyć jak w powiatowym szpitalu jest traktowany członek rodziny pracownika szpitala,a jak pozostali.Po co nasze pielęgniarki mają jechać na Zachód,jak tam płaca jest tylko oficjalna,życie droższe,a pracy dużo więcej.Tam nie siedzi się przy kawce i jeszcze dostaje za to dodatkowe kopertówki.Strajków by nie było jakby rządzący stanęli po stronie nas podatników,a nie złodziejskich związków zawodowych.U nas wystarczy silna grupa,która wystąpi w stolicy,a pieniądze zaraz się znajdą.Dziwi mnie to,że nie ma ani jednego dziennikarza, który podjąłby temat kosztów całego społeczeństwa na korzyść budżetówki i związków zawodowych.Nie wspomnę o wydajności pracy,czy etyce zawodowej
jakub2 / 91.94.157.* / 2010-02-26 00:15
Tylko podziwiać twoją etykę matołku, a żaden dziennikarz nie podejmie tematu , bo jest każdy z nich mądrzejszy od ciebie.
nina 68 / 83.8.223.* / 2010-02-25 21:17
szybciutko do pracy w białym fartuszku, co tu jeszcze robisz na tym forum?????????????

Najnowsze wpisy