Forum Forum dla firmZakładanie firmy

skąd kasa na biznes?

skąd kasa na biznes?

bart_821 / 2012-12-28 11:43
Ostatnio dużo zastanawiałem się nad założeniem własnej firmy, powszechnie uważa się, ze kluczem do biznesu jest oryginalny pomysł - ok uważam, że mój może odnieść sukces. pojawia się tylko jeden ważny problem, mianowicie nie posiadam takiej kasy jaka jest mi potrzebna do jego założenia. Stąd moje pytanie - z jakich form finansowania korzystaliście i która jest najbardziej godna uwagi?
Wyświetlaj:
tmrs / 89.71.137.* / 2013-01-05 00:05
W ostateczności możesz skorzystać z oferty kredytowej któregoś z banków dla mikroprzedsiębiorców (duże banki nie dają na ogół na "świeżych" przedsiębiorców). Ale np. w FM Banku jest w niektórych województwach możliwość skorzystania z poręczenia unijnego Jeremie, a to jeszcze bardzo ułatwia wzięcie kredytu, jak ktoś dopiero zaczyna i nie dysponuje własnym majątkiem.
bart_821 / 2012-12-29 13:19
a jak wygląda sprawa z pozyskaniem inwestora? w jaki sposób najłatwiej go znaleźć? ostatnio sporo czytałem o ich działalności i doszedłem do wniosku,że pomoc anioła biznesu byłaby dla mnie najlepszym rozwiązaniem, chociaż zdaje sobie sprawę, że znalezienie go nie jest łatwe.
summer_rain / 2013-01-04 00:50
Wydaje mi się, że najprościej można znaleźć inwestora poprzez umieszczenie ogłoszeń na specjalnych platformach, gdzie istnieje baza pomysłodawców i inwestorów. W ostatnim czasie powstało ich sporo więc musisz je po prostu poprzeglądać. Według mnie przejrzysta i prosta w obsłudze jest np. symultana.org.
czesia123 / 2013-01-07 01:03
a jak działają takie platformy? Czy zamieszczone przeze mnie ogłoszenie jest widoczne dla wszystkich? Bo przecież wtedy każdy mógłby wykorzystać mój pomysł.
summer_rain / 2013-01-11 17:20
ale w ogłoszeniu dla wszystkich wyświetla się zazwyczaj tylko zarys pomysłu a szczegóły podaje się dopiero po otrzymaniu prywatnej wiadomości czy maila od zainteresowanego inwestora
czesia123 / 2013-01-17 11:46
Brzmi sensownie. A jaką kwotę można od inwestora uzyskać? I czy inwestują oni w biznes z każdej branży czy tylko wybranych?
CPU_marcin / 2013-01-21 14:33
A ja czytałem, że inwestorzy najchętniej inwestują w branże rozwojowe i innowacyjne, a więc technologie, IT itp. Ale to, że najchętniej, nie oznacza, że tylko i wyłącznie :)
summer_rain / 2013-01-18 16:40
To zależy, anioły dysponują mniej więcej kwotą od 100 tys do 5 mln, fundusze kwotami wyższymi. Jednak wiadomo, że jest to granica umowna, a tak na prawdę to zależy od indywidualnych zasobów inwestora. Co do branży też ciężko jednoznacznie powiedzieć czy inwestor chętniej zainwestuje w branżę kosmetyczna czy technologiczną, wszystko zależy od pomysłu, który powinien się wyróżniać spośród innych w danej branży.
bebik / 81.219.13.* / 2012-12-28 19:29
wszystko zależy od branży w jakiej będziesz działać. Bo np. kasa z PUP może być wykorzystana tylko na środki stałe. Z dotacja, kredytem i inwestorem jest tak, że na dwoje babka wróżyła, ale jednak z tych 3 bardziej skłaniałbym się do inwestora.
nat123 / 212.180.147.* / 2012-12-28 20:15
zgadzam się z wypowiedzią wyżej, mój znajomy dzięki pomocy inwestora w tym momencie naprawdę dobrze sobie radzi i obecnie jest sporo do przodu ;) z tego co wiem to inwestora znalazł poprzez umieszczanie ogłoszeń na jakichś platformach w internecie
summer_rain / 2012-12-28 17:50
W zasadzie to jest sporo możliwości zaczynając od zapożyczania od znajomych po wzięcie kredytu, staranie się o dotacje, finansowanie z funduszy czy poszukanie inwestora. Jeśli mówisz, że masz jakiś oryginalny pomysł, to warto zainteresować się tematem aniołów biznesu, które poza kasą pomagają także w rozwijaniu biznesu, bo są nimi osoby z doświadczeniem i znajomością rynku.

Najnowsze wpisy