Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skąd PiS weźmie pieniądze na obniżenie wieku emerytalnego?

Skąd PiS weźmie pieniądze na obniżenie wieku emerytalnego?

Wyświetlaj:
ME / 109.196.126.* / 2016-01-12 22:56
Nam też Tusk zaiwanił 100.000 zł z OFE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bob643 / 93.105.179.* / 2016-01-12 22:51
A dlaczego rząd nie wyznaczy górnej granicy emerytury dla wszystkich Polaków ,przecież składki pobierane są tylko do wysokości 250% średniej pensji ,więc dlaczego uprzywilejowanym grupom wypłacane są emerytury
w wysokości kilkudziesięciu tys zł przecież to skandal ,ciągle porusza się wysokość najniższych emerytur a o najwyższych nie mówi nikt!!!! to jest żródło dodatkowych pieniędzy na emerytury.
zibi56 / 91.237.156.* / 2016-01-12 23:00
W Czechach jest górna granica emerytury i choćby się zarabiało bardzo dużo, to tej granicy się nie przekroczy.
Ojciec rodziny / 87.206.96.* / 2016-01-12 22:50
Oszukany emeryt ?
NAJGORSZE JEST COFNIĘCIE reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci wpłatami dla zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) oraz za kilka lat biadolenie 60 letnich emerytek, że tak mało dostają np. po 30 latach ciężkiej (ale może g... płatnej) pracy ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł zbuntowani młodzi (o ile jeszcze pozostaną w Polsce) i starzy egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może najczęściej bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już zapowiedziały, że sp... z tego kraju, a nas będą odwiedzać kilka razy do roku. Strasznie mnie to "ucieszyło" Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże aby cofnięto reformę emerytalną bo dodatkowo może będzie PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OSZUKIWANYM emerytem ! Może potrzebna jest interwencja Trybunału Konstytucyjnego i RPO ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OSZUSTWU, że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Uwaga panowie - do emerytury ZUS policzy nam tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które ZUS jednak wliczy nam do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał początkowy 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo równości. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury. Jak do emerytury to kobiety muszą pracować krócej od panów, a jak wyliczenie kwoty emerytury to lata dożycia równe kobiet i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA I OSZUKIWANIE panów ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ?
wer531 / 178.42.89.* / 2016-01-12 22:45
Najgorszy i najbardziej kłamliwy prezydent w historii Polski i tak zapisze się w historii jako prezydent wykonujący rozkazy szefa partii . Hańba dla niego i całej jego rodziny na pokolenia . Jeszcze jest maleńka szansa coś naprawić i przeciwstawić się prezesowi i odzyskać twarz ale do tego trzeba mieć jaja a nie wydmuszki .
agame12345 / 79.186.2.* / 2016-01-13 01:09
Ale na Wawelu i tak spocznie
Emeryt36 / 95.108.115.* / 2016-01-12 22:44
Rodacy! Popierajcie Polskę czynem, umierając przed terminem!
DORA41 / 83.27.49.* / 2016-01-12 22:43
Sami się weście do roboty darmozjady urzędasy ,ja mam przepracowane 22 lata w tym 56 dni Jchorobowego i to tylko dla tego , że leżałam w szpitalu. Jak to ma się do obiboków którzy biorą L4 na własne zachcianki. Niech to odpracują cwaniaczki .Ja napewno padnę przed 60-tką to państwo ma czysty zysk. Jestem oburzona podejściem naszego rządu do prcowników bo toMY PŁACIMY podatki ,a WY NIE!!!
Ala342 / 188.146.130.* / 2016-01-12 22:39
Prawda jest taka, że pracować chcą tylko ludzie na ciepłych posadkach.Tacy to i na emeryturach zajmują miejsca młodym ludziom. Ciężko spracowany człowiek często nie ma szans, żeby dożyć emerytury.A i nie ma większego wpływu czas pracy teraz, tylko zarobki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sxctgbjimcss / 31.1.5.* / 2016-01-12 22:30
Obniżenie wieku emerytalnego , 500 zł na dziecko czy darmowe leki dla emerytów po 70 czy 75 rokiem życia to były priorytety w naszych oczach jednak PIS gdy tylko dobrał się do koryta zaczął robić to samo co wcześniej PO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szwestek / 89.67.5.* / 2016-01-12 22:24
zagarną pieniądze z IKE/IKZE
jang5@op.pl / 89.73.120.* / 2016-01-12 22:24
Proszę nie ściemniać.Dlaczego nic się nie mówi,że połowa polaków umiera przed 60 rokiem życia.Najlepiej emerytura powinna być od 80 lat aby nikt nie dożył i ogłupiać w mediach cały naród,ze w tedy emerytura będzie nieco wyższa.
zibi56 / 91.237.156.* / 2016-01-12 22:52
Te złodzieje chcą, abyśmy pracowali do śmierci. Ja już wolę brać mniejszą emeryturę a dłużej, niż wyższą, a krócej. Nie wierzę w to, że te dwa lata znacząco podwyższą wysokość emerytury.
sip / 79.185.225.* / 2016-01-12 22:23
Kłamstwo goni kłamstwo !!! Oszukali Nas we wszystkim !
pol45 / 37.128.24.* / 2016-01-12 22:20
ale krakania i nic wiecej PiS znajdzie pieniadze nie martwcie sie iniekrakajcie bo stale narzekacie a PiS wie co robi i zycze im wytrwalosci w dzialaniu
wart / 83.29.52.* / 2016-01-12 22:15
No i co pisowcy ? będziecie zasuwać, do 67 roku życia, wasz prezydent was wykołował. No i dobrze, ile można dawać się nabierać, na obiecanki. O wolnej sumie od podatki, już nie będę wspominał - kłamca.
mirunia / 79.191.105.* / 2016-01-12 22:15
Najbardziej za długim stażem pracy są ci co w życiu nie napracowali się np chłop o najbielszych rączkach pan Kosiniak Kamysz bogacz dandys nie widzę go ani z widłami ani w traktorze czy związkowcy na których inni pracują.Co z tego że emerytura będzie niższ skoro dłużej pobierana .60 lat to już pora na odpoczynek od pracy.Pani Beato niech Pani nie oszuka wyborców z tym stażem bo zapamiętamy
Malina077 / 217.99.146.* / 2016-01-12 22:14
..." (w ciągu pięciu lat po wejściu w życie nowelizacji z rynku pracy zniknie 1,2 mln osób) '
To dlaczego tylu młodych Polaków bezskutecznie poszukuje pracy i zasilają szeregi bezrobotnych , albo podejmują decyzje o emigracji ? Czyżby nasz rząd uważał że nie nadają się do tego aby zastąpić emerytów na rynku pracy i po prostu nie są tu w Polsce potrzebni ? Po co zatem nawoływanie do rodzenia dzieci i jakieś bzdurne programy 500 + ? Trzeba zatem powiedzieć młodym wprost że są niepotrzebnym balastem dla kraju , a nie mamić ich jakimiś obiecankami bez pokrycia

Najnowsze wpisy