Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skąd PiS weźmie pieniądze na obniżenie wieku emerytalnego?

Skąd PiS weźmie pieniądze na obniżenie wieku emerytalnego?

Wyświetlaj:
ajajaj / 89.228.129.* / 2016-01-13 10:05
Ja mam propozycję. Zmniejszyć diety poselskie, zlikwidować Senat i 30% etatów w ministerstwach, a i pieniądze się znajdą.
na nowo / 83.21.14.* / 2016-01-13 10:38
też jestem za tym co mówisz, jednak dziwię się dlaczego nie zauważasz potrzeby zmianypodstawowej prawa tak aby szefowie i ich kadra kierownicza w agencjach, bankach, spółkach, ZUSach itd. była pozbawiona odpraw, premii i nagród w milionowych kwotach dla jednej osoby. Dlaczego piszący tu nie widzicie w tym żadnego problemu kiedy to tymi pieniędzmi powinien być zasilany budżet państwa a nie indywidualne konta osób. Prawo powinno stanowić, że najwyższa odprawa w Polsce może wynieść maximum 100 tys. zł i to właśnie byłaby normalność w prawie. Społeczeństwo w wszystkich forach i mediach powinno podnosić tę kwestię bo na opozycję /żadną/ w tym temacie nie ma co liczyć gdyż to nikt inny jak właśnie oni sami są na tych intratnych stanowiskach lącznie ze swoimi rodzinami, kuzynostwem, kolesiostwem więc z ich strony zawsze będzie opór do ostatniego tchu z hasłem o zamachu na pracowników, ale nie poddawajmy się bo to jest kluczowy problem w Polsce.
543216543 / 37.249.26.* / 2016-01-13 10:04
Przecież knypeć kaczor mówił że ma 1,4 biliona więc da.Takiego debilnego rządu w Polsce nie było nigdy nawet za komuny.
tw Bolek i sp z .o.o j / 178.37.209.* / 2016-01-13 10:02
podatek należny państwu a nieściągany z tytułu wat i CIT 120 mld PLN z tąd wezmą .
siur / 94.40.12.* / 2016-01-13 10:00
brawo PiS , a tak mam pytanie do państwa szanownych , wiadomo nie od dziś że żaden rząd nie da nikomu ostro się wzbogacić na emeryturze , że nasi dziadkowie skromnie żyją i im się nie przelewa, więc zadam pytanie co robił rząd PO przez 8 lat? jadł ośmiorniczki i przy okazji zajumał kasę z OFE, podwyższył wiek do 67 i ciągle gadał że nas Polaków mało i będzie mniej wiadomo nie od dziś że żaden kraj nie daje wysokich emerytur więc należy się przyzwyczaić do tego że nie będzie dobrze
ala3 / 83.26.100.* / 2016-01-13 09:58
co to za artykulik?kogoś miał przestraszyć?a skąd wezmą kaskę , a ile to będzie kosztować , a wydatki miliardy a może a nie wiadomo , co to jest ???KTO to pisze takie gdybania i za ile???nie lepiej oddać kaskę za takie artykuliki biednym dzieciom?straszenie straszenie straszenie ale to juz nie działa nuda nuda nuda,trzeba było tak pisać przez 8 lat rządzenia peowców i ostrzegać Polaków a teraz?hahaha magiel wstyd,i jeszcze opieką społeczną straszy fuj fuj i kto to robi?to ci ,,inteligentni , wykształceni, kulturalni z dużego miasta,, zwolennicy peowców straszą Polaków ?dosyć peowcy zrobili zamieszania w unii i na całym świecie , chyba cały świat śmieje się z peowców, że nie potrafią honorowo przegrać i są przyspawani do stołków , jak nazywa sie takich co donoszą na swoją Ojczyznę?to straszne ,dziękuję za taką ,, partię miłości,, a fe i w dodatku olewają Naród , który Wybrał PIS PIS PIS, a peowcy uważają chyba,że są ponad wybory demokratyczne ,ponad wszystko , a hasla ich to walka o ,,demokrację,, hahaha ale zakłamanie
realista 1980 / 83.21.14.* / 2016-01-13 11:05
oni za naszym przyzwoleniem a najczęściej z naszą niewiedzą okradali nas przez ponad 8 lat. Sytuację mieli i właściwie mają komfortową bo i teraz poupychali się na intratne stanowiska z najwyższymi wynagrodzeniami, premiami, odprawami, a ich priorytetowym zadaniem jest to żeby organizować awantury uliczne w Polsce w obronie tych swoich koryt. Jest ich w Polsce całe mnóstwo,, ogromna sieć rozrośnięta w całej Polsce /tworzona bardzo intensywnie przez te lata/ dlatego tak łatwo im się skrzyczeć przeciwko wprowadzaniu normalności bo nikt inny a oni by na tym stracili? i jak tu nie krzyczec na ulicach - tojest w ich interesie.
rezun-one / 89.71.30.* / 2016-01-13 09:57
Podatki w górę, PiS chce kraść, kraść i kraść................
rok697 / 185.7.171.* / 2016-01-13 09:57
Prawdy i mity o podatkach to temat zastępczy , wprowadzić system podatkowy jak w Niemczech albo przysłowiowej Irlandii i koniec sprawy.
maniek.z.baniek / 37.131.142.* / 2016-01-13 09:56
a to emerytury nie idą ze składek trafiających do ZUSu? a to dziwne... nie wiedziałem...
StanK / 217.99.252.* / 2016-01-13 09:49
Jedne wielkie ku.....wo. Przepracowałem sumiennie w tym kraju 44 lata i nadal pracuję bo jakoś natura pozwala mnie być sprawnym. Czy w tym czasie nie nazbierałem na emeryturę właściwej kwoty. Wmawiane mam cały czas że dzieci mają na tą emeryturę pracować. A gdzie są moje wypracowane pieniądze. Gdzie idą pieniądze nie z odpisu emerytalnego a pozostała część to 36%? Dlaczego emerytury uprzywilejowanych są tak wysokie. Mundurowi nie odprowadzają składek a wielokrotnie wyższe mają emerytury i renty od tych nawet średnich stawek.
zorr / 89.228.114.* / 2016-01-13 10:14
Twoje składki nie są odkładane na twoją emeryturę lecz są wypłacane obecnym emerytom. Zgadzam się z tobą że przywileje emerytalne powinny być ograniczone i te osoby powinny mieć emerytury adekwatne do zgromadzonych składek.,które również powinni odprowadzać do ZUS.
kojot1 / 212.75.108.* / 2016-01-13 09:57
Twoja krwawica trafiała w czasach PRL do ZSRR. Bracia slowianie mieli zarcie za friko z Polski i Ukrainy. Wiekszosc tego co zostało wyprodukowane trafialo na wschod. Nie wiesz tego?
Gdzie Twoja kasa? A nie wiesz kolego ze utrzymujemy najbardziej patologiczny system w Europie, gdzie mundurowi ida na emeryture po 20 latach, a zdarza się ze i po 12-15, jeśli "odsluza" w warunkach bojowych (np. w Iraku lub Afganistanie, a wcześniej np. w Jugoslawii i na Haiti)? Kasy wypracowanej przez Twoje pokolenie niestety nie ma i na Twoja emeryture będą pracować Twoje dzieci. A jeśli będziemy skracać wiek emerytalny to do normalności nigdy nie dojdziemy i na Twoje dzieci będą tyrac Twoje wnuki i emigranci.
helena56 / 79.190.1.* / 2016-01-13 09:49
Ja również czekam na obiecana obniżkę wieku emerytalnego. Niech ktoś młodszy zajmie moje miejsce. Swoje już przepracowałam, jestem schorowana i zmęczona.
tedy123456 / 213.238.84.* / 2016-01-13 09:47
notarriusz powiedział ze poda sie do dymisji jak od 1 stycznia 2016 nie obniży wieku emerytalnego.gdzie ta dymisja. oszust naobiecywał, Komorowskiemu podstawiał flage PO a sam powinien teraz nosić na czole flage pisis.
jaga613 / 89.66.31.* / 2016-01-13 09:37
Pani Premier obiecaliście obniżyć wiek emerytalny , czekam na tę swoją ciężko wypracowaną emeryturę, przepracowałam 39 lat i nie mam już sił, chętnie oddam swój etat młodszej osobie.Mam nadzieję ,że się nie zawiodę, byłam i jestem waszą zwolenniczką, moja cała rodzina głosowała na was abym otrzymała swoją emeryturę, myślę ,że się nie zawiodę.
nikkor / 62.244.152.* / 2016-01-13 09:50
mysle ze jednak tak wiesz dlaczego , statystyka to to cos czego nie mozna obalic miłym usmiechem w polsce pracuje i płaci podatki 16 mil obywateli a renty i emerytury pobiera 9 milionów ludzie zyja coraz dłuzej moja mama i tesciowa maja po 80 lat i sa samodzielne jazdza na rowerach i maja sie wysmienicie i wyglada na to ze jeszcze pozyja a sa juz na emeryturze od 20 lat wytłumacz teraz swoim dzieciom ze beda zmuszone płacic wiekrzy zus bo ktos chce nic nie robic przez 30 czy 40 lat i zyc godnie abstrachujac od twojego przypadku bo twój moze byc jednostkowy ale generalnie tak to wypada i zadne czary mary dudy czy szydło nic nie pomoga .
Edi Zabierzów / 83.27.8.* / 2016-01-13 10:03
A ile w tych 9 milionach jest emerytów mundurowych ?
46 lat pracy / 85.158.137.* / 2016-01-13 09:44
Takich głupich jak pani było więcej. I wybrali PiS. A teraz proszę czekać na podwyżki cen i podatków a nie na skrócenie okresu pracy. W to tylko durnie uwierzyli. Ale to do pani nie przemówi.
Heh / 46.113.114.* / 2016-01-13 11:46
Podwyżka cen będzie a wcześniejsza emerytura będzie większa bocian prawda ja jako facet łatwiej mam przeboleć dwa lata
wal3 / 31.61.136.* / 2016-01-13 09:35
PIS DAJE 500 zł NA DZIECKO BOGATYM (bez kryteriów dochodowych ) Tym sposobem nawet wicepremier w rzadzie PIS którego majatek to prawie 100 mln DOSTANIE ZASIŁEK NA DZIECI !!!!!!!! To jakaś paranoja !
Heh / 46.113.114.* / 2016-01-13 11:40
A ja się akurat nie zgodzę... Płace najwyższe składki ZUS w porównaniu w tym kilkadziesiąt tysięcy składki NFZ rocznie ... Może wprowadźmy zasadę ze będziemy leczyć ludzi z karnetu jaki opłacają w NFZ jeśli ktoś zarabia najniższa krajowa jest to około 1800 zł czyli starcza na kilka wizyt i z dwa badania u specjalisty a potem co?? Równość społeczna to równość społeczna ja od 5 lat nie byłem u lekarza i można by przyjąć ze niepotrzebne mi składki NFZ bo i tak płace krocie za prywatna opiekę zdrowotna która i tak dzięki Bogu jest mi nie potrzebna...
Natomiast uważam za niesprawiedliwość polski system podatkowy mnie stać na optymalizacje zysku i podatków wiec niezależnie jakie bedą progi moje podatki w stosunku do zysków bedą małe ... Uważam ze równy podatek bez mechanizmów jego optymalizacji byłby najlepszy na poziomie jaki płace w tej chwili czyli w okolicy 12% a znam firmy które potrafią zejść z fizycznie płaconym podatkiem do poziomu 8 % i wszystko zgodnie z prawem.... No i podstawowa różnica... Ja na kryzysie straciłem pare milionów złotych ale moja stopa życiowa nie uległa zmianie schudło tylko konto. Padły dwie firmy... Natomiast zdaje sobie sprawę ze dla pracownika który zarabia 2000 - 3000 strata 30% przychodu to ogromna różnica. Nie wyobrażam sobie straty 30% wynagrodzenia w 2003 roku kiedy zarabiałem 1300 zł a na same dojazdy wydawałem niecałe 200.
przyszła emerytka / 109.95.92.* / 2016-01-13 09:35
PIS tak bardzo chciało dopchać się do władzy, że im rozumy i rozsądek poodbierało !!!!! Omamili, okłamali część narodu. Durni wyborcy jak owieczki poszli do urn. Teraz jest za późno, aby zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na spełnienie nierealnych, kosmicznych wyborczych obietnic !!! Opodatkują nas od wszystkiego !!! Mam nadzieję, że szybko wyborcy PiS -u się ockną i wyciągną wnioski. Ponadto ja nie mam zamiaru iść na wcześniejszą, głodową emeryturę !!! Łaski bez !!!
helena56 / 79.190.1.* / 2016-01-13 09:54
Pracuj nawet do 100. Nikt Ci tego nie zabrania. Nie obrażaj tych, którzy jeszcze w coś /czy komuś/ wierzą.
braweran / 83.16.245.* / 2016-01-13 10:23
helena weź sie za robote, posprzątach w chacie a nie klepiesz bzdury. Pis to złodzieje i oszukancy, razem z niezłomnym PADem. I tyle w temacie.
tazuj / 82.146.235.* / 2016-01-13 09:33
Przestańcie zabierać mi Składki na emeryturę to sobie sam odłożę i przejde na nią kiedy będę chciał. Będzie ona 2x wyższa niż ta z zus!!!!

Najnowsze wpisy