Skąd ta panika?

miki3d / 2008-01-16 14:48
www.miki3d.bblog.pl

Zapraszam do twórczych komentarzy. Zwłaszcza panikarzy.
Wyświetlaj:
tarcho / 2008-01-16 14:57
Ja nie panikuję , trzymam.. jakoś przeżyję. Nie jest to inwestycja na 2 miesiace tylko parę lat... Poza tym co mi da sprzedanie w tym momencie ?? Chyba tylko brak szansy na odbicie....

Ba , będe pod prąd i może nawet dokupię.

Święty spokój i opanowanie do dla mnie podstawa...
miki3d / 2008-01-16 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wczoraj brałem udział w spotkaniu z przedstawicielem Rabbobanku i Robeco. Ich filozofia jest zupełnie inna. W Holandii nie dokonuje się konwersji pod wpływem sytuacji na giełdach. Po prostu konstruuje się taki portfel, którego nie trzeba zmieniać gwałtownie w czasach dekoniunktury.
Pokazano mi bardzo ciekawe wyliczenia wskaźników zysku do ryzyka (nota bene potwierdził je również przedstawiciel Franklina Templetona), które wyraźnie pokazały, że zwiększenie szansy na zysk w wysokości o 1% odbywa się kosztem zwiększenia ryzyka o 10%.
Poza tym nie znam jeszcze ludzi, którzy dorobili się duzych zysków dzięki grze na funduszach. Na giełdzie owszem, ale fundusze nie służą temu.
przewodnick / 2008-01-16 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co Wy macie z tym brakiem szansy na odbicie? Przecież wiadomo, że jeszcze poleci w dół, wiec jedynie masz szanse na strate. Wyskakujesz teraz i wracasz gdy odbicie nadejdzie i nie bedzie to za tydzien, oj nie....
miki3d / 2008-01-16 21:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak chcesz to zrobić? Kiedy złożysz dyspozycję odkupienia dziś, to pójdzie z ceną jutrzejszą, ale gotówkę dostaniesz za ok 1-2 tygodnie i może być już po odbiciu. Robiłem teraz kowersje moim klientom, to widzę, że 7 dni oczekiwania na realizację transakcji to minimum.
Pilsener / 2008-01-16 21:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Przy zakupie też nie jest lepiej.
miki3d / 2008-01-16 21:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
latego do timingu nadaje się lepiej rachunek maklerski.
10MM / 83.22.91.* / 2008-01-16 16:26
Umorzenie, a najlepiej konwersja da Ci to, że nie będziesz lżejszy o x%, bo nie na tym polega ta zabawa.
Spadki w toku, przemyśl to pod tym kątem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy