Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skad tak duże dzisejsze spadki funduszy i kiedy się to odbije?

Skad tak duże dzisejsze spadki funduszy i kiedy się to odbije?

Geralt666 / 84.10.182.* / 2007-12-11 22:34
Moim zdaniem przed samymi świętami pójdzie ostro w górę. Ale chciałbym się dowiedzieć jaką opinie mają inni inwestujący.

Pozdro
Wyświetlaj:
bez konserwantów / 77.236.0.* / 2007-12-14 21:35
od czerwca jest bessa, widać to wyrażnie na indeksach wig, mwig40 i swig80 a wig20 jest jeszcze "ratowany",ale to tylko chwilowa sytuacja.
Już niedługo ostro w dół. Słodkich snów!!!
Taz / 212.122.214.* / 2007-12-15 10:46
rozśmieszają mnie takie opinie jest bessa i życzy słodkich snów widać ze w nic nie inwestujesz po prostu cienias z ciebie i siejesz panikę w śród innych licząc na spadki by taniej kopić leszczu:) siedź w gotowce a inflacje ci wszystko zje.
meteorek / 87.105.82.* / 2007-12-16 00:48
Niech cię rozśmieszają. Koleś napisał to co mi też się zdaje. Ale przecierz każdy może myśleć inaczej. Skoro uważasz, że dalej mamy hosse i mega wzrosty to kupuj PKC. Napewno wiele osób ci chętnie odda twoje ukochane akcje.
miki3d / 2007-12-12 00:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Inni inwestujący mają różne opinie, ale jednakowe nadzieje ;)
Ania 74 / 82.23.184.* / 2007-12-14 14:45
Oby ta nadzieja nie byla matka glupich. Po za tym te rynki Amerykanskie..... Za duzo tych zaleznosci, mozliwosci, informacji, spekulacji, a konkretow zadnych. Co ekspert to inna opinia. Ogolnie jest nerwowo i niepewnie.
GKSF / 2007-12-13 15:30 / Inwestor
Fusy z herbaty mówią wzrost - wskazuje na to taki jeden trochę bardziej czerwony wystający na 2-2,5 mm nad taflę herbaty. natomiast pies rozpruty przeze mnie po drodze do pracy jęczał coś o spadkach.

Szczerze powiem, że tego lepiej nie przewidywać. ja wolę spać po nocach ;) :P
Bartosz Milewski / 2007-12-13 19:51 / Bywalec forum

przeze mnie
hmmm... pięknie napisane.... Ułańska fantazja.

1,8 % to duże spadki??
Z ciekawości spytam od kiedy interesujesz się rynkiem?
Moja dobra rada, jak sprawdzasz wyniki funduszy zerknij również na wykres tygodniowy....
GKSF / 2007-12-13 21:04 / Inwestor
Zależy jak na to patrzeć, jeśli ktoś ma 1mln złotych, to spadek w wysokości 18tys będzie dla niego zdecydowanie odczuwalny. Jeśli ktoś ma 10000, to jakoś te 180zl uda mu się przeżyć. Generalnie jestem przeciwny wróżeniu z fusów.

Jeśli analizuję jakiś fundusz przede wszystkim patrzę na trend kilkuletni. Wykresy tygodniowe można analizować na giełdzie. Agent transferowy od funduszu ma 7 dni na przelew kasy. Co mi da analizowanie trendu tygodniowego oprócz ew. zawału serca przy dużych tygodniowych spadkach?
Bartosz Milewski / 2007-12-13 21:24 / Bywalec forum
Wspomniałem o analizie trędu tygodniowego odnośnie tego konkretnego przypadku , a nie ogólnego podejścia do analizy.
Jeżeli miałbym mówić o moim podejściu do analizy, to w 1/3 zaledwie opieram się na "wykresach"
GKSF / 2007-12-13 21:46 / Inwestor
:). Spox jak to mawiają. Jeden mój kolega stosuje metodę lotek i tarczy i też zarabia. Ja jestem jednym z tych optymistów, którzy uważają, że można analizować. Ale już pytań w stylu będzie spadek, wzrost nie lubię. Już wolę pytania w stylu - czy teraz mam kupować, czy sprzedawać?
Bartosz Milewski / 2007-12-13 22:50 / Bywalec forum

Już
wolę pytania w stylu - czy teraz mam kupować, czy sprzedawać?

Wypowiedzieć się zawsze można, nie jednokrotnie proponowane są trafne rozwiązania, aczkolwiek zawsze warto zdystansować podejście lub też przeczytać kilka rad i wyciągnąć uśrednione wnioski.
miki3d / 2007-12-15 11:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Boję się, że uśredeniony wniosek mówiłby, że nic nie nalezy robić, ani kupować ani sprzedawać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy