Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skąd takie roznice i czy rzeczywiscie duzo gorzej w PZU Plan Na Zycie

Skąd takie roznice i czy rzeczywiscie duzo gorzej w PZU Plan Na Zycie

niespodziewanie / 2012-10-12 01:51
Potrzebuję Waszej opini, mam 36 lat pragnę zawrzeć ubezpieczenie które pracowałoby na moją emeryturę.
Bardzo proszę o poważne potraktowanie mojego pytanie, nie zamierzam tym sposobem trafić do kolejnego agenta ubezpieczeniowego, który poda mi super ofertę albo powie że może więcej niż inni, lecz do kogoś kto mi może taki stan rzeczy wytłumaczyć.
Rozważam trzy oferty: Kapitalna Przysłość firmy AVIVA, Plan Na Zycie PZU oraz Złota Strategia Warty.
Proszę mi powiedzieć szczerze co o tych produktach myślicie? Zastanawiam się jeszcze i do tego nie mogę dojść w ogóle, dlaczego w PZU wychodzi tak dużo gorzej symulacja, przy tych samych założeniach. Są bardzo poważne różnice. Czy te różnice rzędu ze 100tys zł mogą powodować opłaty comiesięczne? Czyżby PZU rzeczywiscie mialo tak niekorzystną ofertę. Może ktoś ma dostęp do symulatorów i może to sprawdzić.

Dziękuję za sensowne podpowiedzi
Wyświetlaj:
jgjgjh / 78.8.52.* / 2013-08-29 23:30
hmm.. czytałem o PNŻ w PZU Życie i tam się wybiera z 40 funduszy.. nie jesteś uwiazany do jednego pakietu. Natomiast mBank brzmi ciekawie, choć chyba przy zmianie funduszy pobiera opłaty wejścia wyjścia, tak?
adi203 / 193.109.244.* / 2012-12-19 13:41
Widze ze wiekszośc nie ma pojecia o czym pisze powiem o tym o czym mam tzn Planie na życie, w tym rozwiązaniu nie jestes przywiązany do fuduszy PZU jest ok. 40 funduszy rożnych TFI, różnice w symulacji biora sie na bank z przyjętego zarobku . W PZU przyjęty zysk to max 7 % rocznie , realnie uwzględniajacy opłaty. widziałem kalkulacje gdzie przyjmowane było 15% zysku rocznie i nie uwzględniono żadnych opłat. na papierze wyglądało rewelacyjnie! po wglebieniu sie w owu - dramat !. Takie rzeczy tylko w Amber Gold były możliwe. Symulacja to tylko papier ktory wlaściwie nijak sie ma do rzeczywistości - daje tylko wzgledny pogląd na możliwości 2 sprawa to zarzadzanie fuduszami prosze poczytać o funduszu modelowym w PNŻ- jest to możliwość zlecenia zarzadzania wlasnym kapitałem specjalistom. Prosze też pamiętać o 10 darmowych transferach miedzy funduszami bo to obniża koszty i daje ciekawe możliwości. W razie pytań co do PNŻ mail adi203@interia.pl
Doświadczony** / 178.43.178.* / 2012-10-22 19:43
Witam. Nie wiem czy temat nadal aktualny, ale napiszę swoje zdanie na ten temat. Zapewne dostałeś obie symulacje dotyczące wyżej wymienionych przez Ciebie ofert produktów inwestycyjnych. Dam sobie rękę uciąć, że obie symulacje nie zawierają wszystkich opłat: administracyjnych, za zarządzanie UFK, za konwersję środków między funduszami, itd. Może napiszę co uważam za plusy, a co za minusy danych produktów (umówmy się - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego). Jeśli spotkałeś się z prodesjonalnym specjalistą ubezpieczeniowo-finansowym na pewno przeprowadził z Tobą rozmowę na temat Twoich potrzeb. Po tej rozmowie, powinien on "skroić" ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb (pamiętaj, że niekoniecznie ona musi zawierać się w jednym produkcie!).
Złota Strategia, plusy: bonusy co pewien okres czasu, możliwość zawieszenia opłacania składek na lepszych zasadach niż w PZU, możliwość krótszego opłacania składek. Złota Strategia, minusy: długość i zawiłość OWU, zdecydowanie mniejsza ilość funduszy inwestycyjnych, niejasne kwestie opłat, kwestia niejasnej Gwarantowanej Sumy Ubezpieczenia, niewyjaśnione opłaty za ryzyko (im większy Twój wiek, tym większe ryzyko i mniej pieniędzy tym samym jest inwestowane). Przy tym ostatnim może dojść nawet do takiej sytuacji, że umowa wygaśnie z automatu, bo okaże się, że wpłacana przez Ciebie składka nie będzie w stanie pokryć kosztów ryzyka.
Plan na Życie, plusy: jasność i przejrzystość OWU, klarowne opłaty administracyjne, stabilność finansowa firmy (lepszy rating firmy), Gwarantowana Suma Ubezpieczenia, szeroki wachlarz funduszy inwestycyjnych, które naprawdę potrafią zarobić. Plan na Życie, minusy: długi okres ubezpieczenia, gorsza kwestia zawieszenia opłat składek, brak bonusów.
Wszystko zależne jest od tego, co potrzebujesz. Kupujesz dom/mieszkanie i potrzebny Ci jest produkt, który zabezpieczy wcześniejszą spłatę kredytu - uważam, że lepsza Złota Strategia. Jeśli zaś nastawiasz się na odkładanie na emeryturę - uważam, że Plan na Życie. Natomiast bierz pod uwagę wszystkie szczegóły: począwszy od firmy, po opłaty, kwestie sumy ubezpieczenia, opłaty za ryzyko i przede wszystkich swoich potrzeb. Jeśli chcesz mieć sportowy samochód i jednocześnie orać nim pole - tego nie pogodzisz. Musisz kupić i sportowy samochód i ciągnik. Więcej wydasz, ale to ewidentnie będzie miało swoje plusy.
privy / 2012-10-12 09:40 / Tysiącznik na forum
Jeśli interesuje Cię tylko emerytura to daj sobie spokój z nimi wszystkimi. Powód: będziesz inwestował w fundusze 1 towarzystwa, a skoro tak to po co się ograniczać i albo skorzystać z np. mBanku albo wybrać produkt, który zawiera wiele różnych TFI np. Skandia i tym podobne. Tak czy inaczej wchodząc w coś takiego musisz mieć świadomość, że sam będziesz zarządzał portfelem funduszy. Różnice, o których wspomniałeś wzięły się prawdopodobnie z Sumy Ubezpieczenia a ta im większa tym mniej kasy jest inwestowane co oznacza wzrost kosztu. Z OWU nie mam czasu się zapoznawać ale z pobieżności wynika, że tak to będzie wyglądać. Także 1% różnicy w koszcie zarządzania w przeciągu 30 lat robi ogromną różnicę. Jeśli chcesz mieć także ubezpieczenie na życie z jakąś tam konkretną kwotą to ja wolałbym mieć 2 produkty - jeden inwestycyjny, drugi ochronny.
niespodziewanie / 2012-10-12 11:41
Ubezpieczenie na zycie juz mam i sie zorientowalem ze ono jest glownie na zycie, ale to zorientowalem sie po kilkunastu latach, nie pracuje na emeryturę.
Natomiast w tym PZU suma ubezpieczenia jest 1000 zł, w pozostalych funduszach to chyba w ogole zadna.
Z tego co mi wiadomo w Warcie nastąpiły teraz jakies zmiany i od nowego roku mają mieć więcej tych funduszy. Rozumiem ze odradzasz korzystanie z funduszy towarzystwa?
A jak skorzystać z mBanku zeby pracowało na emeryturę?
privy / 2012-10-12 12:19 / Tysiącznik na forum
W każdym z tych przypadków sam będziesz musiał podejmować decyzję gdzie ma być ulokowana kasa. W takim mBanku jest opcja supermarketu funduszy inwestycyjnych, uruchamiasz i możesz kupować bezpośrednio z e-konta. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Minusem jest brak kompensacji zysków i strat przy końcowym wyliczeniu podatku belki w przypadku jeśli będziesz zmieniał TFI z jednego na drugie z takiej np. unikorony na noble, pzu czy inne. Jeśli pozostaniesz w jednym TFI (tak jak w tych polisach) kompensacja będzie miała miejsce. Dla mnie osobiście możliwość poruszania się po różnych TFI ma fundamentalne znaczenie ze względu na wyniki funduszy. Różnice w wynikach w ciągu roku potrafią dochodzić do 20%. Analizując chociażby raz na miesiąc ich wyniki wybierasz sobie np. 2 najlepsze i zmieniasz na nie. W wymienionych polisach jesteś uwiązany do jednego TFI. Nie wiem jak jest w warcie. W takiej wspomnianej Skandii masz np. wiele różnych TFI. Jeśli się na cokolwiek zdecydujesz będziesz musiał poszukać jakiejś strategi wskazującej Ci moment przenoszenia środków z funduszy akcyjnych do funduszy bezpiecznych by przeczekać spadki na giełdzie i powrotu do nich by korzystać z jej wzrostów. Jeśli to jest początek Twojej przygody z inwestycjami to najpierw musisz to trochę ogarnąć, kasa nigdzie sama nie pracuje. Są też pojedyncze fundusze, w ramach których zarządzający sami dokonują takich zmian jak pn. Noble Timingowy czy inne z określeniem ''aktywnej alokacji''. Na stronach ''bankier'' są tabele z notowaniami różnych TFI. Mówiąc krótko, temat rzeka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy