Forum Forum dla firmDotacje

Skąd uzyskać kasę na rozkręcenie firmy?

Skąd uzyskać kasę na rozkręcenie firmy?

bart20 / 83.28.244.* / 2007-06-26 13:13
Witam Szanowni Państwo
Chciałem uzyskac informacje na temat dofinansowania na rozpoczęcie działalności firmy np. 10tys. zł na wyposażenie. Słyszałem o takim czymś, ale nie moge znależc żadnych konkretnych informacji, dlatego prosze o pomocm, ponieważ bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuje.
Wyświetlaj:
księgowa / 83.30.220.* / 2007-07-22 16:04
zależy gdzie mieszkasz najprostrza metoda jeżeli Jesteś bezrobotny i zarejestrowany w pośrednictwie pracy to musisz się dowiedziueć na miejscu sporządzasz biznes plan działalności jaką chcesz prowadzić kwota uzależniona jest od rejonu zagrożonego bezrobociem i chętnymi do udzielonej tzw. bezwrotnej pożyczki warunek musi być wszystko w terminie opłacane ( zus i podatki za każde spóźnienie mogą potrąć procent i wtedy trzeba zwrócić pewną kwotę ) dodatkowe zabezpieczeni najprościej to 2 żyrantów pracujkące osoby - szczegóły podadzą na miejscu są osoby które pomagają załatwić to wszystko. kwota jest przeznaczona na środki trwałe i wyposarzenie tylko nie wielka część na towar nie wolno tej kwoty trzymać trzeba ją wydać i z niej się rozliczyć. Dodatkowo można mieć zus na preferencyjnych warunkach przez dwa lata w zaniżonej wysokości warunek przez pięć lat w stecz nie prowadzono działalności gospodarczej.
eddie1 / 87.205.166.* / 2008-11-15 22:18
Odnośnie ostatniego warunku - o ile dobrze się orientuję, zwolnienie z "pelnego" zusu obowiązuje, jeżeli prowadziliśmy działalność w ciągu ostatnich pięciu lat, ale inną niż rozpoczynana obecnie. Jeśli się nie mylę, mam pytanie uzupełniające - czy warunek ten jest zależny od wybranego numeru PKD, czy według jakichś bardziej ogólnych kryteriów?
Ama / 83.26.164.* / 2008-03-27 21:44
W tej chwili preferencyjna składka ZUS to ok. 310 zł.
obi dwa / 83.4.118.* / 2007-08-13 10:20
najlepiej pierwszy milion ukraść :D
kasienka282 / 195.238.164.* / 2007-07-22 10:58
ja otwieram firmę i dostałam kasę z funduszy unijnych załatwiałam to wszystko w urzędzie pracy nieżle musiałam się nagimnastykować ale udało się i mam 12 tys na wyposażenie mojej firmy
natii / 83.11.191.* / 2007-07-17 13:45
Witam...moi rodzice maja sklep spozywczo-przemyslowy od 6 lat.jednak z kazdym dniem zarobki sa mniejsze a oplaty mega wielkie.chciałabym zrobic cos w zwiazku z tym jednak nie zawiele wiem jak moglabym unowoczesnic interes i zdobyc pomos z UE.gzie moge sie udac po rade ?gdzie szukac ibformacji ?prosze o inormacje !!!!!!!!!!!!!!
lalunia / 2008-11-14 18:52
Nati...

tym sie zajmowałam w "poprzednim życiu" czyli podczas pracy w korporacji ... chętnie pomogę ... daj swój priv ... pogadamy ....
bollullos / 2007-07-29 10:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
najlepiej rozszerzyć odpowiednio asortyment i przystosować do tego, na czym są najwyższe marże i co i tak ludzie kupią. wyszukać tańszych dostawców, robić promocje, starać się trochę naśladować inne markety, zrobić we własnym zakresie badanie rynkowe. Możesz też dramatycznie przedstawić sytuację dostawcom i renegocjować umowy - tak, aby taniej zakupić zrobić promocję itp. Pomyśl o obniżeniu kosztów typu telefon, prąd, księgowość, transport przez zastosowanie nowych tanich technologii (najtańcza oferta tel. i GSM, technika energooszczędna, pojazdy na LPG).
tomaszka / 2007-07-04 11:45
Hej. jeśli chodzi o kasę z Urzędu Pracy, to faktycznie jest taka możliwość, jednak jest kilka warunków, które trzeba spełniać, a przede wszystkim trzeba mieć status bezrobotnego (być zarejestrowanym w PUP jako bezrobotny).
Znajdź stronę swojego PUP i tam na pewno będziesz miał napisane jakie są szczegółowe warunki udzielenia takiej bezzwrotnej pożyczki i max. wysokość (z tego co się orientowałem w PUP Opole to jest to ok 14 tys. zł).
Pożyczkę możesz wykorzystać jedynie na zakup środków trwałych (nie możesz więc za nią zatrudniać pracowników, ani płacić sobie pensji). Jeśli chodzi o wartości niematerialne i prawne (ekspertyzy, licencje, patenty), to urzędnicy z którymi rozmawiałem mieli podzielone zdania. W zależności od urzędu pojawia się czasem możliwość przeznaczenia środków na porady prawne związane z prowadzoną działalnością.

Aby uzyskać pożyczkę, należy także przygotować biznesplan na specjalnych formularzach (kilkanaście stron). Jest on weryfikowany przez komisję decydującą o tym, czy przyznać Ci pożyczkę.
Oprócz tego trzeba odbyć 1-dniowe szkolenie w PUP.
Głos sumienia / 83.14.162.* / 2008-03-26 12:09
czasami można przeznaczyć pieniądze na wartości niematerialne np. towar zależy to od regulaminu który akceptuje rada zatrudnienia, o ile urząd ma regulamin jeśl inie ma bazuje na rozporządzeniu, proponuje sprawdzić w swoim urzędzie - umowa o dotacj e jest umową cywilno prawną może wiec opierać się o regulmin - a ten z kolei musi być zgodny z rozporządzeniem ono faktycznie wyklucz niektóre zakupy - trzeba sprawdzić
pozdro
sit / 194.79.25.* / 2007-07-04 09:09
pieniądze na działalność gospodarczą można dostać z Urzędów Pracy ( jeśli jest się osobą bezrobotną ) - jest to około 12 tys. zł, albo z funduszy unijnych z działania 2.5 - około 20 tyś. zł
msmaxxis / 2007-07-04 17:12 / Bywalec forum
czy mozesz powiedziec cos wiecej na temat funduszy unijnych z dzialania 2.5?? jakis link??
lipalipski_bez_logowania / 157.25.31.* / 2007-07-04 17:23
W Google wpisz działanie 2.5 (chociaż to akurat chyba 3.5) albo wejdz na zporr.gov.pl. Kto chce dostać kasę z UE i prowadzić firmy nie może być leniwym umysłowo.
thenikt / 193.193.181.* / 2007-08-13 12:31
Pozwole sie nie zgodzic z Toba.... Zalozylam firme ale przed zrobieniem tego zrobiam rozeznanie nt. mozliwosci uzyskania funduszy unijnych oraz innych (np. PARP).... Znalazlam odpowiedni program pomocowy i do niego wystartowalam.... Robiac rekonesans w PARP, czlowiek oceniajacy moj biznes plan powiedzial, ze jest to najlepszy biznes plan jaki widzial od kilku lat (biznes plan zawieral rowniez szerokie informacje nt. konkurencji, jak firma bedzie sie plasowala na rynku - jest to bardzo specyficzna branza techniczna, wiec grono odbiorco jest dosyc waskie...)

Moj pomysl na firme spodobal sie i zostalam zaproszona na ostateczna juz rozmowe z kandydatami ubiegajacymi sie o fundusze unijne.....

I zgadnij co....

Dofinansowania nie otrzymalam a uzasadnienie brzmialo: ZA WZGLEDU NA FAKT BARDZO DOBREJ ORIENTACJI NA RYNKU KONKURENCJI I BARDZO DOBREGO PRZYGOTOWANIA MERYTORYCZNEGO DO ZALOZENIA FIRMY, BARDZO DOBREJ ZNAJOMOSCI PRODUKTU I RYNKU POTENCJALNYCH ODBIORCOW, STWIERDZONO IZ swietnie damy sobie rade bez dofinansowania, bo oni wola dac je komus, kto jest mniej zaradny....

I to mnie wyleczylo - jak nie zaoszczedzisz albo nie zarobisz sam, nic za darmo nie dostaniesz....
lezdrub / 79.185.79.* / 2008-11-20 13:55
A ja myślę, ze te pieniądze są w dużej mierze rozdawane na innych zasadach(znajomośći,
POciotkom.) nie wykłuczyłbym w tej materi korupcji. Przykładem jest, to co piszesz.Zostały spełnione warunki, ale pieniędzy nie damy. Damy innym. Ale wedle jakiego uznania????
bpm87 / 80.54.27.* / 2008-04-08 17:44
nie wiem czy to przypadek ale czytałem ten tekst już na innym forum
Ama / 83.26.164.* / 2008-03-27 21:49
A owszem, dostaniesz, ale pod warunkiem, że będziesz właśnie taki niezaradny, biedny, pokrzywdzony. Taka sierotka jednym słowem. Nie zrób zbyt wiele, to zrobią za ciebie. A jak sobie radzisz, to mamy cię gdzieś, jeszcze się okaże ze jesteś lepszy od nas. Katastrofa. Bardzo mi Ciebie żal thenikt, bo wiem ile czasu trzeba poswiecic na zrobienie dobrego biznes planu i analizy rynkowej. I zgadzam się z tobą, jak sam nie zarobisz, to nic ci nikt ci nie da.
gość / 83.29.254.* / 2007-07-11 09:50
hehe słusznie prawisz, słusznie :)
chaber / 2008-03-26 12:28
tak dla zainteresowanych to działanie 2.5 nalezy do dawnego okresu programowania na lata 2004 -2006 z zasada n+2 czyli rozliczenia do 2008. ten stary okres ZPORR jest juz zamykany i zadnego dofiansowania z tego działania nie można uzyskać. wiem bo
Starszy / 89.77.61.* / 2008-03-28 15:21
A młodzież niech się bierze za robotę a nie za kombinowane we "wlasnym biznesie". I kropka.
thenikt / 193.200.122.* / 2008-09-15 20:59
Oj Starszy, starszy...
(z szacunkiem dla ludzi starszych, z doswiadczeniem i operatywnych a nie siedzacych od 35 lat na jednym stanowisku i trzymajacych sie stolka, bo nic innego nie potrafia)

Ta mlodziez niejednego moglaby Cie jeszcze nauczyc.....
hanssz / 194.149.88.* / 2008-06-26 09:41
"starszy" jeżeli nie spróbuje się kiedy się jest młodym to z czasem będzie tylko trudniej! jak nie my to kto? jak nie teraz to kiedy?
lezdrub / 79.185.79.* / 2008-11-20 13:59
Bardzo mądre spostrzeżenie.
nolan17 / 2008-10-17 12:20
witam serdecznie
nie tylko UP oferuja pomoc dla osob chcacych zalozyc firme , np w wojewodztwie mazowieckim mozna otrzymac nawet 300 tys na ten cel, tylko trzeba dobrze poszucac. Problem Polski polega na niedoinformowaniu spoleczenstwa niestety.

pozdrawiam!
radek21 / 193.25.0.* / 2008-10-21 13:48
na rozpoczecie dzialanosci jest kilka opcji - PROW, POKL działanie 6.2, albo PO IG 8.1 (e-biznes), poza 6.2 proponuje wynajac firme, bez doswiadczenia droga przez meke,
np. w woj. małopolskim firma pozyskująca dotacje - Whizz Consulting - z doswaidczenia mogę powiedziec, ze są bardzo skuteczni. SPecjalizuja sie w dotacja na IT, ERP, e-biznes i dotacjach na szkolenia i inne projekty edukacyjne
dotacje ue / 2008-10-20 20:02
Witam, zajmujemy się uzyskaniem dotacji na projekty informatyczne dla małych przedsiębiorstw i jednostek publicznych. Możliwości są ogromne. zainteresowanych zapraszam: gg 10956047
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy