Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skalę wyzysku da się policzyć. Zobacz, ile naprawdę zabiera ci "system"

Skalę wyzysku da się policzyć. Zobacz, ile naprawdę zabiera ci "system"

Wyświetlaj:
JKMMMMMM / 37.152.19.* / 2016-02-09 11:19
ktoś chyba prostych rzeczyc nie rozumie, gdyby można było zwiększyć % tego co wypracuje pracownik tak łatwo to każdy biedny kraj by tak zrobił i wszyscy byliby jutro Szwajcarią. Można jedynie zmniejszyć to co państwo zabiera ciąć biurokrację i podatki (absurdalnie skomplikowane), ale nie można sztucznie obniżyć jakąś ustawą "Wyzysku" pracodawców - bo ponownie powtórze, każdy najbiedniejszy kraj by tak zrobił, chyba że ktoś uważa że chińczycy mało zarabiają bo "tak lubią" a szwajcarzy mają inne upodobania - chyba pisowcy, część PO i palikociarnia i partia razem tak uważają
b.ojciec / 46.113.54.* / 2016-02-09 11:46
Oczywiście, że można wyzysk obniżyć ustawą, a nawet wystarczy już istniejące prawo tylko trzeba go przestrzegać, ale rząd pod dyktando pracodawców powoduje, że te ustawy są martwe. Wystarczyło ograniczyć kompetencje PIP i SANEPIDU.
W Danii pracodawca musi co miesiąc dostarczać do urzędu pracy zestawienie godzin nadliczbowych. Jeśli urząd uzna, że jest ich zbyt dużo to przysyła NAKAZ zatrudnienia kolejnego pracownika. W ten sposób bezrobocie w Danii jest niskie.
W Polsce pracujemy już zapewne średnio po 10 h dziennie, a zapłatą za nadgodziny nikt sobie głowy nie zawraca.
To bzdura, że koszty pracy są wysokie. W Polsce przy tak niskich zarobkach mają najmniejszy udział w kosztach wytworzenia produktu. Tyle, że właściwie tylko z nich można coś urwać (tym bardzie, że przy naszym bezrobociu ludzie zgodzą się na wszystko, aby coś jeść), bo maszyny trzeba kupić, na serwis trzeba wydać ile będzie chciał (najczęściej jest fabryczny), na surowcu wiele się nie oszczędzi. Budynki jakieś trzeba mieć lub wydzierżawić (też oszczędzić wiele nie można)
Mon Salai / 84.205.0.* / 2016-02-09 11:13
Ten artykuł należy uzupełnić bo nie mówi całej prawdy jak jest w Polsce. Średnia zarobków nic nie mówi! Należy brać pod uwagę medianę zarobków. Z tych 25% PKB, która trafia do pracowników w Polsce lwią część zabierają najbogatsi. Większość polskich pracowników z tego tortu dostaje dużo dużo mniej! O tym nie piszą? Starają się wmówić, ze na Litwie, Łotwie czy Węgrzech mają mniej?
b.ojciec / 46.113.54.* / 2016-02-09 11:24
Sama mediana nie wystarczy. Musi być obliczany dochód. GUS oblicza średnią z etatów, czyli w ogóle nie uwzględnia śmieciówek.
zet2 / 213.184.0.* / 2016-02-09 11:13
Przecież te ich pseudoreformy finansuje społeczeństwo i wzięty kredyt, który trzeba będzie zwrócić. Okrutni złodzieje............
eugeniusz1000 / 185.87.137.* / 2016-02-09 11:12
....czyli kto lub co w Polsce dostanie nobla z ekonomii. Paszporty polityki maja inne kryteria "wyniki "
, trzeba "rydzykowi dolozyc i sie podlozyc ". Dobre i jeszcze pytanie sondazowe ,"kompletni "!!!
alojzy406 / 89.77.130.* / 2016-02-09 11:09
Polacy powinni zracjonalizować urzędników, dostosować ich do potrzeb kraju a nie na oślep przyjmować lub zwalniać, niektóre wydatki sa bezsensowne, powinno sie ich wyeliminować a przesunąc środki z nich na rozwój i na dzieci, ale tak sie nie robi, ciekawe dlaczego nie idzie sie w kierunku rozwoju, tylko w kierunku wyzysku, nie reformuje się szkolnictwa, ten związek nauczycielstwa polskiego to robi złą robote dla rozwoju Polski, a te wyższe uczelnie to rece załamac można, czego oni uczą , żeby Polska była na dnie itd
prawieProrok / 31.183.204.* / 2016-02-09 11:02
Jak od lat piszę o systemie niewolniczym w Polsce i nie spotykam się nawet z negatywną opinią. Odnoszę wrażenie, że ludziska nie kumają co to takiego NIEWOLNICTWO. Gdyby za tzw. KOMUNY ktoś pracował ponad 8 godz bez zapłaty lub odebrania sobie wolnego w ok. podwójnym wymiarze to tzw Solidarność postawiła by w pogotowiu strajkowym cały region. Obecnie całe regiony są na ścisłej diecie (czyli bez roboty) a ci co pracują to ciągną po ok. 10 godz. bez prawa otwarcia pyska (to nie moje słownictwo), itd. Czyli cały obecny systm jest NIEWOLNICZO - LIBERALNY. Ratunek to rewolucja, która ma dać impuls do nowego zdefiniowania systemu gospodarczo-politycznego. To dotyczy nie tylko Polski. Amen
ja-jurek / 95.160.10.* / 2016-02-09 10:53
koszty,koszty i jeszcze raz koszty -państwo zabiera pracownikom i właścicielom firm bo ma zbyt duże koszty.Jeden przykład.Jezeli mundurowi kończą prace w sile wieku i trzeba im płacić wysokie stosunkowo do płacy minimalnej emerytury ,to mamy tego efekt.W wielu krajach zachodnich mundurowi przechodzą na emeryturę tak jak wszyscy.czyli 65 lat.Dlaczego po komunie nikt [żadna partia ]tego nie zmieniła.
Są jeszcze koszty biurokratyczne w zusach ,urzędach pracy ,skarbówkach itd.Same pUP-y generuja ogromne straty dla podatnika ,Bo efekt ich prac jest żenujący.
ANETKA65 / 148.81.127.* / 2016-02-09 10:51
LIBERALIZM (odmiana kapitalizmu ) PO POLSKU = WYZYSK ...!!!
Większość PRZEDSIĘBIORCÓW ZGROMADZIŁO OGROMNE FORTUNY .Dobrze WYKORZYSTAŁO CZAS TRANSFORMACJI ,UKŁADY ,ZNAJOMOŚCI , LUKI W PRAWIE
I ZDESPEROWANYCH LUDZI ( musieli zarobić choć minimum na utrzymanie siebie i rodziny ). Najgorsze ,że odbywało się to za PRZYZWOLENIEM PAŃSTWA i stawiając ich za wzór . NIESTETY dziś to oni rozdają karty ...
glos_rozsadku / 193.242.100.* / 2016-02-09 10:50
Chcieliście Polaczki 500+ to przecież z czegoś trzeba wziąć te pieniądzie i opłacić urzędasów co będą te pieniądze dystrybuowac.
pędzel / 46.175.235.* / 2016-02-09 10:41
Prawda jest taka, że Państwo zabiera nam w podatkach około 80% zarobków. Pozdro dla kumatych

Jakby ktoś chciał sobie telefon doładować za friko. to polecam doladowanie-za-darmo.pl
aaaaaaaaaa111111111 / 31.135.192.* / 2016-02-09 10:32
w koncu ktos sie nauczyl liczyc, a nie bierzecie mądre głowy które mówia że państwo zabiera 25% .
wart / 83.4.145.* / 2016-02-09 10:25
Gdy upomniałem się o zapłatę, za wolne soboty ? wykręcił się sianem. Gdy zapytałem gdzie za nadgodziny ? Powiedział, że zapłaci później - nie zapłacił. Wszystko zapisywałem i zbierałem paski z wypłat, oraz dane kolegów, których zwolnił. Minęło dwa miesiące, gdy powiedział, że mam przyjść w sobotę, do pracy, powiedziałem - płatne z góry, albo nie przychodzę. Nie zapłacił, ja nie przyszedłem do pracy. Dzwoni do mnie, że mam zaraz wsiadać do auta, i do roboty. Wyśmiałem go. Nie ma płacy, nie ma pracy. Wiedziałem że mnie nie zwolni, zbyt dużo przynosiłem mu zysków. Wiedziałem, ile kasuje za moją robotę, i on też wiedział. W końcu gdy nas wszystkich wykiwał, zrobiliśmy mu sprawę w sądzie pracy, oraz nasłaliśmy PIP. Ktoś zadzwonił, do urzędu podatkowego, bo była kontrola za kontrolą. Przegrał sprawę w sadzie pracy, a ja dostałem 22 tyś nadpłaty, oraz wielu innych. Odszedłem od złodzieja, który za naszą krwawicę, kupił sobie willę w górach, działki budowlane i nieruchomości. Za namową kolegów, pojechałem do Niemiec. Gdy zrobiłem pierwszy dom, montując białą sanitarkę, miedz na twardy lut CO, sanitarkę, natychmiast, dostałem 12 ojro, na godz. Po roku czasu, już sam ze synem, instalowaliśmy u deweloperów, bez pośredników, co tylko potrafią okradać pracownika. Dzisiaj, cieszę się z emerytury, lecz niestety, dzieci mam w Niemczech, którzy za Chiny, nie chcą wracać.
maleus maleficarum / 77.65.95.* / 2016-02-09 10:23
Chce się powiedzieć, "Ludzie ludziom zgotowali ten los" , a człowiek to gatunek zachłanny, skrajnie niedojrzały i nieodpowiedzialny, dlatego mamy taki s*f. A system tak działa: "Mieszka tu jakiś cwaniak ?... Akcja jest taka, żebyś dał piątaka"... He, he.
marcinmarcinkiewicz / 31.42.14.* / 2016-02-09 10:21
popieram powinno się rozliczyć poprzednią władzę że przyzwalała na wykorzystywanie biednego społeczeństwa,bo jakie wyjście mają osoby samotnie wychowujące dzieci lub rodziny wielodzietne gdzie w tym przypadku zasiłki od państwa są tak śmieszne że wstyd porównywać je z innymi krajami,iludzie ci chcąc nakarmić rodzinę są zmuszeni przyjmować oferty firm ochroniarskich,sprzątających,transportowych i wielu innych żerujących na ludziach postawionych przed dylematem pracować za 5zł albo umrzeć.Tylko stawka minimalna może rozwiązać raz na zawsze problem z takim wykorzystywaniem pracowników i oczywiście umowy dające wszystkie przywileje należące się pracownikom,żeby mogli poświęcić trochę czasu dla rodziny.
Pawewłekkk / 217.99.96.* / 2016-02-09 10:17
A ostatnio tu pisali, że państwo zabiera tylko 30% zarobków.... jak żyć

Najnowsze wpisy