Skandia - opinie

peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
ksara / 89.77.168.* / 2011-11-21 21:50
Ja też mam Skandię i jestem bardzo zadowolona, wiec nie rozumiem jeżeli ktoś pisze "oszustwo" ale co? Z czego to wynika? Gdzie konkretne argumenty? Korzystałam z wielu podobnych rozwiązań, ale Skandia jest najbardziej rozbudowana i daje wiele możliwości.Z tego co ja pamiętam nikt mnie nie naciągnał sama zrobiłam przelew na Skandię z własnej nie przymuszonej woli a was zmuszono? Przeczytałam cały regulamin, pojechałam na szkolenie i wiem w co lokować żeby zarabiać.Dobra rada dla tych których podobno oszukano trzeba czytać kilka razy to co się podpisuje i mieć świadomość, że inwestuje ze przez dłuższy okres.Ci pseudo oszukani to zapewne dziś wpłacili a jutro chcieli wypłacić 100%. Skandia ma wiele opcji, mechanizmów (usługi dodatkowe), że nie da się tracić jeżeli choć trochę używa się rozumu, ale są tacy zdolni ze najlepiej na kogoś zwalić winę jak nie umie się inwestować.Rada dla oszukanych kupcie duże skarpety napewno nie stracicie.
bartek1974 / 178.42.191.* / 2012-02-04 14:05
Ksara nie rozumiesz tematu to nie pisz bzdur.

Nie po to jadę do serwisu Forda i płacę za usługę (w Skandi: opłata za zarządzanie portfelem), aby wgramolić się pod swoje auto i samemu ja naprawiać.

I pewnie szkolenie jeszcze za darmo miałaś ?! haha

Ja 5 lat płacę w Skandii i mam mniej niż wpłaciłem i nie chciałem na drugi dzień wypłacić - tylo obiecano mi zysk - chociaż minimalnego zysku po 5 latach oczekiwałem !!!

I ostatni komentarz: z mojej skłądki 400 pln/mc zabiera się mi 79pln - 20%!!!!
wojtet / 82.210.153.* / 2012-02-07 19:57
Bartku chętnie się z Tobą spotkam jeżeli jesteś z wa-wy i okolic
wwojciech.zalewski@gmail.com mogę Ci doradzić albo pomóc w prowadzeniu skandii
sdonald@wp.pl / 83.14.103.* / 2012-02-03 14:18
Czyżby pracownicy skandii się nudzili w pracy skoro takie bzdety wypisują
greg_davo / 2012-02-03 20:55
nieee, oni to mają w zakresie obowiązków ;)
wrotkaaa / 2012-01-27 22:31
Na szkolenie?

W jaki sposob mozna ,,zalapac'' sie na to szkolenie? Bardzo bym chciala zeby ktos pomogl mi w tym temacie, jednak nikt nie proponowal mi szkolenia
Gonia1122 / 80.239.242.* / 2012-02-14 19:26
Jeśli chcesz się szkolić!!!
podaje email; gocha770@interia.pl
Ryszard 1945 / 89.72.173.* / 2012-01-26 22:38
Podam tylko liczby, komentarz niech sobie kazdy dopowie sam;
czas umowy 30 lat
po dziesieciu latach wniesioneskładki 42.000
wartość polissy 38.000
wartość wykupu 31.000
a wszystko to w ramach portwela modelowego
PM 2 50% i PM 3 50% Bardzo jestem ciekaw czy ktokolwiek z doradców finansowych Skandii
potrafi zachecić do kontynuowania umowy i dalszego dalszego inwestowania. Dla mnie sygnał jest jednoznaczny, a dla Was?
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-26 22:48
PM-ki to szajs za który dodatkowo trzeba płacić gdyby przez te lata mieć odpowiednio fundusz akcyjny i obligacyjny wynik byłby na pewno lepszy o te poniesione koszty ... zachęcać nie mam zamiaru zawsze można zabrać zabawki i obrażonym opuścić piaskownicę, a można nie odpuścić i coś z tym próbować robić
mnsbdbsjhd / 193.111.166.* / 2012-01-03 11:51
Skandia to lichwa,opłaty są koszmarne ,utrzymujemy sztab ludzi,którzy świetnie obmyślili jak wykorzystać naiwnych,jesteśmy ubezwłasnowolnieni,nie możemy nic z tym g...zrobić- kwoty wpłacone pójdą na niezłe pensje zarządu Skandii-dla nas po 25 latach nie zostanie ani grosz
pinocchio / 2011-12-27 10:54
Jak się można domyślić - inwestujesz w Skandii od niedawna. Przekonasz się jeszcze, że to była błędna decyzja - z powodów, o których napisałem jeden post powyżej. Natomiast szafowanie argumentem, że nikogo się nie zmusza do podpisania umowy jest nie w porządku. Jeśli podpisałem umowę, to przecież właśnie z tego powodu, że Skandia reklamowała się i zachęcała do podpisania umowy obiecując, że będzie dobrze zarządzać moimi pieniędzmi. Klienci Skandii nie są zaś na ogół fachowcami w finansach, więc powierzenie pieniędzy fachowcom od zarządzania kapitałem opiera się na zaufaniu, które - jak się okazuje - jest jednak bezpodstawne. To tak, jakby hydraulik na reklamację, że po naprawie kranu słabo cieknie woda odpowiedział np. - "przecież panu mówiłem, że zakładam mufę półcalówkę! - to o co panu teraz chodzi? musi być słaby przepływ!"
NIEZADOWOLONU\Y / 93.159.130.* / 2011-10-28 21:38
Ta cała skandia to jedno wielkie oszustwo!!!! Ludzie trzymajcie się z dale od tej niesolidnej i naciagajacej ludzi pseudi firmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gościu / 80.254.147.* / 2011-12-05 16:28
Najpierw naucz się pisać po polsku a potem zamieszczaj takie komentarze.
Co chciałeś zarobić górę pieniędzy w miesiąc, rok lub 2 lata. Poczytaj sobie o systematycznym oszczędzaniu a jak ci się nie podoba to inwestuj bezpośrednio na giełdzie. Też powiesz, że to oszustwo bo straciłeś kasę?
Pekinp / 83.29.29.* / 2012-01-04 20:31
To chyba napisał pracownik skandi!!!!!!!!!!!!
ziutaaa / 77.253.179.* / 2011-11-19 01:42
Jesteście śmieszni. Kupujecie polisę na 30lat i zero wiedzy jak taka polisa działa. Troszę poszperać albo dopytać człowieka, który wam chce ją sprzedać żeby się dowiedzieć, że przy tak długoterminowych polisach na poiczątku mogą być minimalne zwrosty albo wręcz możemy być na minus - powód - w czasie okresu bazowego prowizja dla składki rocznej 3000zł wynosi 2,9% ale już od 7 roku wynosi ona połowę czyli 1,45%. I wtedy zaczyna nam przyrastać kapitał, aby pod koniec polisy mieć te przyrosty największe. Oczywiscie TRZEBA SIE INTERESOWAĆ PIENIĘDZMI a nie kupić polise i tylko płakać że nam pieniedzy ubywa i nic z tym nie robić. Zauważcie ze płaczą Ci, co nawet nie dotarli do końca składek obowiązkowych. Z co do opłat to wszystko jest w umowie - widziały gały co brały
mbcsds / 193.111.166.* / 2012-01-03 12:25
gratuluje dobrego samopoczucia,mam nadzieję,że tak pisać może tylko osoba,która jest dystrybutorem tego rewelacyjnego produktu.Wpłacam 5 lat i mam 2/3 wpłaconego kapitału,zawieszam wpłacanie bo nie mam ochoty utrzymawac sztabu prac.z dobrym wynagrodzeniem
tomek123 / 83.4.72.* / 2012-01-04 14:29
Zachęcam do podniesienia swojej wiedzy o zarządzaniu taką inwestycją. Reprezentuję dystrybutora który zawsze oferuje na początku edukację finansową np. 2 dniowe seminarium które pomaga w zarządzaniu własnymi inwestycjami. Najpierw edukacja, potem inwestycja. Zgodzisz się z twierdzeniem, że przed podróżą samochodem jako kierowca najpierw uczysz się przepisów ruchu drogowego i zdajesz egzamin tak aby bezpiecznie poruszać się po drogach? W razie pytań służę pomocą. Pochwalam zawieszenie wpłat na inwestycję. Tez bym się wstrzymał kiedy nie miałbym wiedzy jak w najlepszy sposób pomnażać kapitał w mojej inwestycji.
bartek1974 / 178.42.191.* / 2012-02-04 14:12
Ty zakłamany pedale! Za co Skandia bierze kasę za zarządzanie ?! Ja mamm kuźwa jeszcze na szkolenia jeździć (powiedz wszystkim na forum ile to kosztuje - bydlaku) i bacznie śledzić wartości funduszy.
majkiii / 83.7.214.* / 2012-02-13 19:38
hahaha;p Ale jest tak, kolega mowi o firmie zewnętrznej, którą ze skandią łączy tylko produkt, mianowice MP Złoty Wiek, to jest dystrybutor, który przed zawarciem umowy klienta ze skandią opisuje produkt od A do Z i wszystkie za i przeciw są omawiane na tym szkoleniu. Po takich informacjach i burzy mózgów wszystkich zainteresowanych i tam zgromadzonych, klient jest w stanie sam okreslic czy dobija interesu, czy się wycofuje.
Haluszka / 83.28.217.* / 2011-11-08 21:18
Nigdy w życiu skandia,bokiem juz mi wyszło to oszczędzanie,brak słów.....trace swoje pieniądze ,żadnych zysków
tedchom / 2011-11-08 21:56 / Tysiącznik na forum
Człowieku to nie trać.
Weź włącz sobie jakiś gwarantowany albo Multinawigatora masz po lewej stronie w usługach dodatkowych i nie narzekaj tylko oszczędzaj z głową. To jest ciekawe, że ludzie siedzą w funduszach akcyjnych podczas całych spadków a potem narzekają że tracą. To tak jakbyś w hipermarkecie zakupił czekoladę gorzką i narzekał że hipermarket jest do d... bo ty myślałeś że będzie słodka. Skandia jest bardzo dobrą firmą ale dla ludzi co wiedzą czego chcą.
Jeśli chcesz mieć większy średni zysk inwestujesz przez tą platformę bardziej agresywnie(ryzykownie), jeśli chcesz przede wszystkim nie tracić (ale bez ŻADNEJ możliwości osiągnięcie średniego zysku na poziomie 12%)to nie inwestuj agresywnie. Każdy by chciał mieć średni zysk na poziomie 20% ale bez żadnego ryzyka a tak się po prostu NIE DA. Chcąc zarobić więcej po prostu zgadzasz się na chwilową możliwość strat części kapitału i tyle.
KLAUDYNA / 95.41.218.* / 2011-11-03 16:03
witam ja mam plan inwestycyjny SKANDIA i jestem zdziwiona tymi opinialm gdyz ludzie ktozy pisza takie bzdury to sie poprostu nie znaja na oszczedzaniu
jaroleg / 83.24.168.* / 2015-02-11 18:43
POKAŻ TE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI
patilala / 89.73.232.* / 2011-09-09 06:58
Witam,
czy ktos korzysta z funduszu inwestycyjnego skandii: Ubezpieczenie na Zycie "Przyszlosc z kapitalem"? (ubezp. fundusz kapitalowy ze skladka regularna)
paweł_naciągnięty_baran / 95.108.88.* / 2011-09-28 16:04
SKANDIA TO BANDYCTWO I CHOĆBYŚCIE NIE WIEM ILE CZYTALI REGULAMINY I TAK WAS NACIĄGNĄ.
Ja mam wpłacone 20.140 zł, obecna wartość 14 677zł. Zostałem naciągnięty w 2004 roku na regularne składki przez 5 lat z umową na 25 lat. "Przedstawiciel" (czyt. naciągacz) zapewnił mnie, że po pięciu latach będę mógł zrezygnować z dalszego wpłacania i wyjąć zgromadzone pieniądze - ba nawet pokazał mi zapisy w regulaminie. Po 5 latach - opcja I: nie muszę już dalej wpłacać regularnych składek ale w dalszym ciągu będzie pobierana prowizja (około 60 zł miesięcznie) do końca okresu umowy tj. do 2029 roku. Łatwo policzyć, że do tego czasu zabiorą mi 12 960 PLN czyli prawie tyle samo co jest zgromadzone. Opcja II: mogę wypłacić ale zabierają mi około 60 % zgromadzonego kapitału. W JEDNYM I DRUGIM PRZYPADKU BANDYCTWO. JESTEM NA NICH SKAZANY I MOGĄ MNIE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH OKRADAĆ REGULARNIE CO MIESIĄC.
tedchom / 2011-09-28 20:38 / Tysiącznik na forum
A to dobre, idąc takim tokiem myślenia to lepiej stracić 60% niż czekać jeszcze 15 lat i stracić 13680. czyli ok 90% kasy. Można również na tym zarobić co polecam;)
Andrzej J / 193.25.3.* / 2011-08-13 17:50
Witam ja korzystam z oferty skandi, jestem zadowolony i do tej pory nie znalazłem lepszego rozwiązania ale za nim założyłem program inwestycyjny przebyłem szkolenie na którym dowiedziałem się wszystkiego o skandi. Uważam ze lepiej poszerzyć swoja wiedzę będąc na szkoleniu niż czytać opinie nie zawsze zgodne z prawdą pozdrawiam Andrzej
Skandalia / 46.175.230.* / 2011-06-12 10:12
Złodzieje nie zakładać. Przykład: Umowa na 30 lat. Składka regularna 200zł. Po 4 latach opłaty wynoszą 37zł/mies. Super opłaty prawie 20%. Po 5 latach można wypłacić środki w wielkości 43%. Czyli musicie stracić ponad połowę. Do tej pory wpłaciłem 8800 a po inwestowaniu no i opłatach jest ok 7700, no i z tego bede mogł zabrac ok.3000 zł. Prawdopodobnie po wniesieniu jakis opłat. Mafia, nie legalne złodzie.
simla1 / 2011-06-12 11:46
Mój przypadek jest podobny, tylko składka 4 razy większa i ma już swój happy end (oczywiście dla Skandii, a nie dla mnie).

Wcześniej miałem polisy w ING i Amlico (po 10 latach z ING wyszedłem+/- na zero, a z Amplico -30%).

Doradca ze Skandii nakłonił mnie na przejście do nich i rozdzielenie ubezpieczenia na życie i funduszu inwestycyjnego. Miałem fundusz akcyjny więc nie jestem wstanie określić jak pracował, czy i ile wypracował zysku i ile zjadły opłaty za zarządzanie? Więc na ten temat nie mam zdania.

W czasie prawie 4 lat doradca skontaktował się, ze mną tylko jeden raz!!! Było to 05.02.2010, radząc żebym skonwertował fundusze akcyjne do bezpiecznych - pieniężnych, bo przed nami są DUŻE spadki na giełdzie. Na szczęście nie skorzystałem z jego rady. WIG20 wtedy wynosił 2200 i nigdy później nie był już niżej, ani nie osiągnął tego poziomu.

Niestety po prawie 4 latach tzw. oszczędzania w Skandii, zdarzyło mi się nieszczęście i straciłem po 12 latach pracę. Mając 645,31 zasiłku miesięcznie, nie wpłaciłem kolejnej składki do Skandii. Wcześniej robiłem to również w ING i Amplico bez żadnych konsekwencji, nawet nie informując ich o tym. Jakież było moje zdziwienie gdy po prawie dwóch miesiącach otrzymałem pismo (!) ze Skandii (dlaczego mój doradca się ze mną nie skontaktował????), że w związku z nieopłaceniem składki, umowa została rozwiązana i ze zgromadzonych 38 tys Skandia wypłaci mi 18 tys. Proszę o wskazanie konta na który ma nastąpić przelew. Aż mnie zamurowało...

Po podaniu nr konta, zostałem poinformowany, że po opłaceniu zaległych składek wraz z ODSETKAMI KARNYMI, będę mógł się UBIEGAC o wznowienie polisy. Zapytałem tylko czy to jakiś żart (zasiłek miesięczny 645,31, składka miesięczna 800 zł)?

Dziś mam już pracę. Straciłem na funduszach klikadziesiąt tys zł w stosunku do tego co im wpłaciłem i wiem ze nikt nie zainwestuje za mnie moich pieniędzy lepiej ode mnie.

Fundusze istnieją po to aby zarabiać na siebie, a czyim kosztem, to już się łatwo domyśleć.
inny. / 77.253.100.* / 2011-06-12 13:20
Skandia, aegon, open fajans, pareto rettto itd itp. powstały właśnie, by doić takich jeleni. Bez urazy, ale niestety taka jest prawda. To nie są instytucje charytatywne. One zarabiają kupę szmalu własnie kosztem swoich klientów. Pieniądze nie biorą się z nieba. Owszem, jest okres, że z powodu dodruku długu tłum przez miesiąc zarabia, ale potem oddaje wszystko z PROCENTAMI. I to procentami bliższymi tymi z wódki niż z piwa.
Okres 2006-2007 (i 2008 jesli chodzi o mieszkania) to był dla takich skandii, expander ow itd. okres złotych żniw w łapaniu baranów. Teraz jest okre strzyżenia i będą was strzygli aż ogołocą ze wszystkiego do cna. Na koncu będzie płacz i zgrzytanie zębami.
tedchom / 2011-06-12 21:45 / Tysiącznik na forum
Jak czytam takie opinie to zastanawiam się jakim trzeba być ignorantem aby czytając wszystkie opinie wypisywać takie bzdury. Niektórzy zarabiają na Skandii a inni nie, ale dlaczego? A może by tak zastanowić się na zasadzie przyczynowo skutkowej: jeśli się traci to pomyśleć co by zrobić aby zarobić. Przecież zawsze jak jedni tracą to inni zarabiają a jeśli to osiągają na tym samym programie to chyba logicznym jest, że nie jest to zły program, tylko raczej nieumiejętnie korzystający zeń klient czy agent.
Z drugiej strony rozumiem bo kto jest dzisiaj w stanie się przyznać sam przed sobą, że popełnił jakiś błąd?
Z tego co widzę to wszyscy zawiedzeni chcieli mieć kasę za 15-30 lat, a lamentują, że ich oszukano po 1-4 latach.
To tak jakby wziąć kredyt na zakup domu na 15-30 lat przestać go spłacać po czterech i lamentować, że bank zabrał nam dom.Ludzie pomyślcie chociaż troszkę.
Lepiej napisać, że wszyscy to złodzieje oszuści a ten prawy szlachetny mądry to ja, tylko dałem się nabrać. Zaraz czujemy się lepiej prawda?
DDgd / 89.77.18.* / 2011-10-29 19:14
SKANDIA TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO ! NIE REALIZUJĄ ZLECEŃ JAKIE IM DAJE, ZAMIAST ZARABIAĆ STRACIŁEM OKOŁO 20%, PROWIZJE ZA ZARZĄDZANIE TO ZŁODZIEJSTWO. OD 1,5 ROKU NIC NIE ZAROBIŁA DLA MNIE TA FIRMA. TO SA FAKTY !
wilma / 212.182.100.* / 2011-07-23 02:04
Chociaż ich agent popełni czyn karalny to kłamią i trzymają w pazurach każdy grosz do momentu aż zobaczą że mają do czynienia z osobą która im nie popuści i pójdzie do sądu.Oczywiście oddadzą kasę ale nie to co masz na koncie tylko to co wpłaciłeś.Dwa lata szarpanki i słuchania kłamstw no i opłacania prowizji.A to że agent nie kontaktuje się z klientem to ich nie wzrusza tylko wpierają ,że nie mógł się skontaktować przez dwa lata?To perfidni złodzieje.Ludzie nie nabierajcie się na te bajki lepiej to przebalować przynajmniej zaoszczędzicie sobie kupę nerwów.
simla1 / 2011-06-15 21:06
Przeczytaj jeszcze raz mój wpis powyżej i powiedz gdzie popełniłem błąd? Czy 10 lat w ING lub Amplico to za krótko żeby zobaczyc jakikolwiek zysk? Następne 5 czy 10 lat coś by zmieniło?

Błędem było podpisywanie jakichkolwiek umów. Mi dojście do tej prawdy zajęło ponad 10 lat.

A ty rozumiem taką masz pracę i musisz kłamac, bo żyjesz z takich jeleni jak ja. Tym razem poszukaj sobie kogoś innego.
eukaliptus / 95.40.249.* / 2011-06-19 21:14
ja mam skandie od roku i jestem zadowolona skladka 300zl uroslo 700 jest to zabezpieczenie dla mojego syna wiec jeszcze przez 6lat place ta skladke, pewnie w zlym momencie chciales zarobic
Piotrek-a12 / 83.29.214.* / 2011-09-12 20:05
Niestety tak jest podczas inwestycji. Nie zawsze trafia się w dobry okres.
tedchom / 2011-06-15 22:50 / Tysiącznik na forum
Proponuję przeczytaj jeszcze raz.
"Miałem fundusz akcyjny więc nie jestem wstanie
określić jak pracował, czy i ile wypracował zysku i ile zjadły opłaty za zarządzanie?
Więc na ten temat nie mam zdania."
-Skandia to nie fundusz tylko platforma z funduszami do wyboru, i to ty decydujesz jaki fundusz masz chyba że miałeś wiec to że po 10 latach nie wiesz co miałeś
to błąd nr1.

"Jakież było moje zdziwienie gdy po
prawie dwóch miesiącach otrzymałem pismo (!) ze Skandii (dlaczego mój doradca się ze
mną nie skontaktował????)" Ten doradca nie wiedział że nie zapłaciłeś kolejnej składki.

" że w związku z nieopłaceniem składki, umowa została
rozwiązana i ze zgromadzonych 38 tys Skandia wypłaci mi 18 tys. Proszę o wskazanie
konta na który ma nastąpić przelew. Aż mnie zamurowało... ." przecież to jest zapisane w OWU nie wiedziałeś co podpisujesz?
To błąd nr2.
i jeszcze jedno jeśli masz teraz pracę to możesz sobie z powrotem wpłacić te 18tys a na koncie pojawi Ci się 38tys. Przecież miałeś założenie że chcesz mieć dostęp do kasy nie po 4 latach prawda?
Jesteś na dobrej drodze do tego aby zarobić na funduszach ale nie jak będziesz siedział w rynku w czasie spadków a wychodził na czas wzrostów.
Jeszcze jedna rada Nie sugeruj mi kolego kłamstwa. Oszukałeś się sam w obydwu punktach które Ci opisałem. Na tym forum z datami tygodni zobaczysz w co kiedy wchodzimy nie tylko ja ale Zeus, Privy, Max, itd. Wykorzystaj platformę Skandii do zarabiania a nie zarzucaj winy wszystkim za swój brak zainteresowania własną kasą.
Sorki nie mam czasu teraz na większą analizę jak co to pisz na priva to spróbuję ci jakoś pomóc.
b242 / 148.122.35.* / 2011-08-20 10:40
gdybym sie znal na inwestowaniu na gieldzie, robilbym to sam, bez posrednika za spora kase.
fundusze wykupuja ludzie ktorzy chca zarobic inwestujac swoje pieniadze. oczywiscie ze rozumiem -zarzadzajacy bierze prowizje, ale ile,to to gruba przesada. poza tym to zostawiam im pelnomocnictwo do zmian funduszy a efekty po 2 latach sa gorsze niz na lokacie bankowej.
tak myślę / 195.117.209.* / 2011-06-12 13:06
a w OWU masz napisane po trzech latach można płatność składek zawiesić na rok bez żadnych konsekwencji ... albo to prowokacja ... albo czegoś nie doczytałeś szkoda mi Cię ... ten Twój doradca też dał ciała powinien Ci o tym przypomnieć
simla1 / 2011-06-15 20:56

a w OWU masz napisane

Trzy razy przetrząsłem cały dom. Żadnego OWU ze Skandii nie znalazłem.
Podobnie jak wcześniejszych z ING i Amplico.
Czyżby to był standard, że klient żadnego OWU nie dostaje? czy tylko ja jakiś pechowy jestem?
max1224 / 2011-06-15 23:27 / Tysiącznik na forum
gadanie ... www.skandia.pl
wybierasz zakładkę Plany oszczędnościowe
następnie link z nazwą posiadanego programu
i na dole znajdziesz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) ... pozdrawiam ;-)
ANDIW / 78.8.73.* / 2011-05-31 13:15
Polisy unit-link są rozwiązaniem bardzo korzystnym dla klienta, pod warunkiem że umiejętnie się nimi zarządza, czego niestety najczęściej nie robią ani klienci ani doradcy. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa napisz
michal.watrobinski@andiw.pl
mamasiek / 77.254.138.* / 2011-05-24 22:29
żaden z z tych pseudo doradzających nie po okresie dwóch lat w przypadku rezygnacji. mój dostanie po ryju bez świadków. takie życie. ogólnie zmiana portfela 2 razy w roku jak ktoś się pofatyguje to jakaś kpina. maja jednego z czterech najlepszych .żarty jakieś.pofatyguje się częściej jak składka nie wpłacona. jaja jakieś. ogólnie odradzam bo to kicha. rezygnuje za 3 miesiące po dwóch latach. kupując długopisy i sprzedając je po dwóch latach więcej zarobie.
alfa25 / 89.231.201.* / 2011-04-17 14:25
Od zawsze i obecnie skandia jest najlepszym rozwiązaniem inwestycyjnym jaki może dać nam rynek w inwestowaniu długoterminowym poprzez szeroko rozwinięte możliwości których nie sposób wymienić choćby od bycia niezależnym, poprzez dźwignię jaką można zastosować za pomocą takiego programu na sfinansowanie własnej nieruchomości.
paput77 / 2011-04-21 15:21 / portfel
Witam
Jestem nowym użytkownikiem. Posiadam Skandię Multiportfel Spectrum od 2007r. Z tego co przeczytałem na forum jestem jedną z wielu osób, Które po podpisaniu umowy ze Skandią straciły kontakt ze swoim doradcą. Nie interesowałem się swoim portfelem - po prostu wpłacałem składkę - no ale w końcu postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Może znajdzie się zorientowana osoba, doradzi i podpowie co mogę zmienić.
pozdrawiam
kriss78 / 77.87.138.* / 2011-08-07 04:58
Witam,

Posiadam Skandię Multiportfel od marca 2006 z umową na 25 lat, składka 250zł miesięcznie, obecnie po indeksowaniu płacę niecałe 300zł.

Na chwilę obecną (sierpień 2011) mam na skandii MNIEJ niż wpłaciłem i z pewnością nie jestem odosobnionym przypadkiem. Jednak główną przyczyną nie są wcale procenty jakie skandia pobiera za zarządzanie - a na tym skupia się większość osób na tym forum. Inwestuję również w mbanku i zarówno w jednym jak i w drugim miejscu straciłem mnóstwo pieniędzy z powodu decyzji o konwersji między funduszami bezpiecznymi i akcyjnymi w niewłaściwych momentach. Z tego powodu straciłem znacznie więcej pieniędzy niż opłaty za zarządzanie o jakie toczą się tu dyskusje.

Jak większość osób na tym forum miałem doradcę który obiecał mi złote góry. Zgodnie z jego zaleceniem wybrałem na skandii portfel modelowy agresywny PM3, który miał być lepszy niż zwykły fundusz bo zarządzają nim fachowcy. Mam polisę na 25 lat z myślą o emeryturze, więc wydawało się to rozsądne. Tymbardziej że byłem totalnie zielony, a do doradcy miałem zaufanie ponieważ poznałem go już kiedyś w innych okolicznościach. Miałem też sporo oszczędności i co jakiś czas zastrzyki gotówki, więc dodatkowe środki inwestowałem w mbanku w fundusze akcyjne.

Na początku szybko pokazały się zyski, naprawdę się ucieszyłem :) Kiedy w 2007r po niespełna 1,5 roku od początku inwestowania nadeszła bessa i okres gwałtownych spadków, nie przejmowałem się, bo miałem w głowie, że długoterminowo i tak zarobię, a poza tym miałem przecież na skandii portfel modelowy którym zarządzali fachowcy. Gorzej z mbankiem bo tam już nie było fachowców, no ale łudziłem się że trend się na pewno zaraz zmieni i szybko się odkuję.

Aż w końcu kiedy straciłem już sporo pieniędzy i byłem grubo pod kreską wkurzyłem się i zadzwoniłem do doradcy z pretensjami, dlaczego ci fachowcy od porfelu modelowego nic nie robią jak ja tracę pieniądze?!

Doradca próbował uspokoić mnie wyuczonymi frazesami, bo sam tak naprawdę więcej się na tym nie znał. Stanęło na niczym. Trzymałem nadal fundusze akcyjne przez niemal cały okres bessy, bo wciąż wydawało mi się, że gorzej już być nie może i w końcu musi być lepiej. A było coraz gorzej. Byłem miło zaskoczony, gdy na kolejnym spotkaniu po kilku miesiącach oświadczył, że znalazł dobre źródło, z którego będzie wiedział kiedy wchodzić w fundusze agresywne a kiedy w bezpieczne. Zapewnił mnie, że źródło jest wiarygodne i teraz będzie wszystko w porządku. Miałem otrzymywać emailem informację gdy będą zmiany. Zgodnie z zaleceniami przeniosłem wszystkie środki z porfela modelowego na fundusze bezpiecznie i czekałem.

Co jakiś czas otrzymywałem maila, że ciągle mam trzymać w funduszach bezpiecznych, czasy są niepewne, nie wiadomo czy to faktycznie koniec bessy, specjaliści mówią że szykuje się większa korekta i lada moment wszystko może polecieć jeszcze niżej niż poprzednio.

I tak trzymałem przez kolejne ok. 2 lata, aż się znowu wkurzyłem gdy spojrzałem na wykres WIG jak wzrósł w tym czasie i dotarło do mnie, że straciłem okazję do odrobienia strat bo wzrosty zaczęły się w 2009 roku a mamy rok 2011! A ja zgodnie z zaleceniami trzymałem wszystko w funduszach bezpiecznych... Zarówno na skandii jak i w mbanku.

Ręce mi opadły, napisałem maila do doradcy, że rezygnuję z takiego doradzania. Następnego dnia zadzwonił i trochę pogadaliśmy. W trakcie rozmowy zapytałem go wprost skąd ma takie informacje? Okazało się, że wykupił abonament na jednym z serwisów internetowych, w których są informacje w co w danym momencie inwestować.

Wieczorem przekopałem internet i znalazłem jeszcze kilka innych podobnych serwisów, z których ostatecznie wybrałem 2 które sprawiły na mnie wrażenie najbardziej wiarygodnych. Ostatecznie zdecydowałem się na jeden z nich i wykupiłem na nim abonament roczny za 190zł (najwyższy dostępny, z funduszami krajowymi i zagranicznymi). Wg ich wskazań od 2009r. strategia inwestowania sugerowała inwestowanie w fundusze akcyjne. Przeniosłem więc wszystko na fundusze akcyjne i załapałem sie jeszcze na początku tego roku na ostatnie wzrosty (niewiele ale zawsze coś). Potem zaczęły się perturbacje związane z kłopotami finasnowymi Grecji i innych Państw więc były ciągłe wahania.

W związku z tym w czerwcu wypłaciłem część środków z Mbanku i kupiłem za nie 150 akcji JSW na debiucie, licząc na szybki zarobek.

Aż nagle zimny prysznic - 18 lipca otrzymuję maila z serwisu, w którym wykupiłem abonament, że system OPI wygenerował sygnał sprzedaży i sugerują przeniesienie wszystkich środków do funduszy bezpiecznych. Byłem tak przekonany o tym, że JSW pójdzie jeszcze do góry i w ogóle wszystko się odbije, że kusiło mnie żeby zostawić środku w funduszach akcyjnych, ale ostatecznie stwierdziłem że nie po to kupiłem abonament, żeby teraz robić inaczej niż system sugeruje. Przeniosłem wszystkie środki z mbanku i skandii do funduszy bezpiecznych, sprzedałem też wszystkie akcje JSW z niewielkim zarobkiem w stosunku do debiutu (
kriss78 / 77.87.138.* / 2011-08-07 05:02
(ciąg dalszy - jest ograniczenie na ilośc znaków a trochę się rozpisałem)

Kilka dni później przyszły spadki! Sam nie wierzyłem. Gdy sprzedawałem akcje JSW kosztowały ok 140zł za szt., teraz są nieco powyżej 110zł. Miałem 150 akcji więc gdybym ich wtedy nie sprzedał straciłbym ok 4200zł do dziś. A oprócz tego straciłbym conajmniej drugie tyle w mbanku i skandii gdybym zostawił środki w funduszach akcyjnych. Jeśli przyszły tydzień przyniesie kolejne spadki to straty byłyby jeszcze większe.

Korzystam z tego serwisu niecałe pół roku, ale po tym co widziałem w ostatnich dniach gorąco polecam: http://www.inwestujwfunduszach.pl/

Może będzie to pomocne w osiągnięciu zysków większej ilości osób podobnych do mnie, które potrzebują prostej i pewnej informacji. Tak jak pisałem są też inne serwisy z podobnymi usługami, nie będę tu podawał nazw tych które znalazłem, jeśli poszukasz w google to znajdziesz bez problemu. Ja wybrałem ten serwis i po ostatnich dniach jestem porażony skutecznością. Być może inne serwisy też doradzają dobrze (jeden napewno nie działa prawidłowo, mój doradca z niego korzystał i niezbyt na tym wyszliśmy). Ja póki co zostaję przy OPI, informacje dostaję na maila więc nie muszę pamiętać żeby gdzieś wchodzić i się logować i jeszcze analizować. Dostaję na maila prostą informację i to mi wystarcza. Oczywiście można się też logować do systemu online i analizować wykresy różnych funduszy, tabele z wynikami, co może być przydatne dla osób bardziej zaawansowanym i aktywnie inwestyjącym ode mnie, ale dla mnie wystarczające są te podstawowe: kiedy i co mam kupić a kiedy sprzedać.

Podsumowując - dyskusja czy skandia się opłaca czy nie jest sprawą drugorzędną. Szczególnie, że ten dylemat mają osoby mniej doświadczone w inwestowaniu, a często po prostu zielone. Czy to będzie mbank, czy skadia czy axa - bez jasnych wskazówek takie osoby jak ja i tak będą stratne bo nie będą wiedziały kiedy jest dobry moment na konwersję środków. Podobnie jak większość osób które ma tą polisę nie jestem w stanie przewidzieć samodzielnie prawidłowo jaka jest aktualnie sytuacja na rynku i to jest przyczyną największych strat, a nie wysokość prowizji.

Skandia i mbank jak każdy produkt ma swoje wady i zalety. Sam zdecydowałem sie kontynuować skandię właśnie z uwagi na ten "bat" który zmusza mnie do regularnego płacenia i zniechęca do wypłacania środków. Z mbanku już kilka razy wypłaciłem znaczną ilość środków, po raz pierwszy na remont nowego mieszkania (niemal wszystko wyciągnąłem do zera i musiałem zacząć zbierac od nowa), ostatnio wypłaciłem na zakup JSW (jak widać dość ryzykowne posunięcie). W mbanku środki są łatwo dostępne i kuszą, żeby je wyjąć gdy jest potrzeba (lub zachcianka). Dlatego tu inwestuję część środków którą wydam w przyszłości np. na nowy samochód albo urlop, a może utracę na jakiś czas źródło dochodu (tak też bywa) i wtedy będę miał w mbanku dostępne środki do życia na jakiś czas.

Natomiast na skandii jest to czego nie ruszam, podczas remontu brakło nam nieco środków na dokończenie pewnych rzeczy więc przełożyliśmy niektóre prace mniej pilne na późniejszy termin. Nikomu nic się z tego powodu nie stało, a środki zgromadzone na skandii nie były ruszone. Gdyby były w mbanku to z pewnością byśmy je wyjęli. Dzięki temu podejściu wiem że uzbieram coś do emerytury - nawet jeśli teoretycznie w mbanku bez opłat mógłbym mieć więcej, obawiam się, że w ciągu tych 25 lat znalazły by się różne okazje do wybrania środków.

Pozdrawiam
Krzysiek L.

PS. Mam nadzieję, że system równie dobrze wygeneruje sygnał konwersji na fundusze akcyjne - czego sobie i tym którzy się zdecydują na zakup abonamentu życzę :)
arkzur / 2011-08-09 21:18
O piątej rano w weekend chciało Ci się pisać taki elaborat. Z całym szacunkiem, ale wygląda to na chwyt marketingowy.

A tak naprawdę, to chciałbym wiedzieć, jak się to ma do na przykład do portalu OpiekunInwestora, on póki w ostatnich dniach wygenerował sygnał trochę za późno.
max1224 / 2011-04-21 15:23 / Tysiącznik na forum
zaglądaj na wątki tygodniowe tam dowiesz się najwięcej
paput77 / 2011-04-21 15:29 / portfel
Szukam też doradcy ze Skandii z którym mógłbym się spotkać i porozmawiać. Może kogoś polecasz?
pozdrawiam
max1224 / 2011-04-21 15:33 / Tysiącznik na forum
moze by się i ktoś znalazł zależy jaki rejon kraju
max1224 / 2011-04-21 15:42 / Tysiącznik na forum
osobiście no to sorry nie znam z tamtych stron
Ilona1212 / 2011-04-27 23:15
Witam. Pracuję w Warszawie jako niezależny doradca finansowy i mam do czynienia ze Skandią. Moze będę mogła jakoś pomóc? Pozdrawiam
piterus / 85.202.106.* / 2011-04-27 23:18
Hehe na tym forum buszują doradcy finansowi, napewno kogoś wychaczysz z Wawy ;)
kjhgf / 213.195.185.* / 2011-03-15 18:58
long masson polecam...
Adam P. / 85.219.135.* / 2011-02-06 04:59
Mam osobiście Skandię i sam nią zarządzam. Jednak przed założeniem pojechałem na
szkolenie z tego zakresu, teraz jeżdżę co jakiś czas bo przy niewielkim koszcie osiągam
fajne stopy zwrotu. W tym 41% także uważam, że nieźle. Obecnie mamy bardzo dobry czas na inwestowanie, gdyż czekają nas tłuste lata. Pieniędzy nie wrzuca się w jeden
fundusz,należy robić dywersyfikację. W pewnej firmie, dzięki której założyłem
taki program wszedł specjalny program inwestycyjny, ręczę,że nie ma lepszego rozwiązania obecnie i w najbliższym czasie nie będzie. Mogę to udowodnić każdemu. Zarządza nim jeden z czterech geniuszy w Polsce, tak to określ ę. Nie polecam
doradztw finansowych, byłem i sprawdzałem po szkoleniu. Proponują to, co im odpowiada najbardziej, a nie to abyśmy mieli jak najlepsze korzyści. Moim zdaniem każdy osobiście powinien posiadać wiedzę jak postępować z pieniędzmi(podkreślam-swoimi pieniędzmi) i jak nimi godnie zarządzać, aby to one na nas pracowały, a nie na odwrót, czyli my na nie. Każdy w takich programach znajduje dla siebie inne korzyści, gdyż jednego może interesować bezpieczeństwo, innego zyski, a jeszcze innego ochrona kapitału, np: przed komornikiem, co wynika z korzyści prawnopodatkowych.
Jeżeli potrzebujesz uzyskać więcej info, proszę pisać na e-mail: perdyonadam@wp.pl
zenussi / 87.204.55.* / 2011-03-02 22:31
Chciałbym zainwestować dużą kwote w skandię. 84000 zł. płatne gotówką. Czy warto?
Czy wpłacić od razu czy męczyć sie 7 lat? Jestem laikiem, czy dam sobie radę?
zenussi / 194.110.77.* / 2011-04-04 17:25
Witam mam w swojej ofercie Skandię i mogę doradzić.Wpłacanie za 7 lat nie jest najkorzystniejsze.Proszę o kontakt sebastian@businessgrup.pl 515420455
michal_skandia / 178.182.154.* / 2011-03-23 21:01
warto i proponuję od razu całość ale mądrze to rozdzielić, jesli wiecej informacji prosze napisac na skandia2011@gazeta.pl i napisać z jakiego miasta państwo są.
Marcin D. / 83.4.218.* / 2011-03-16 11:32
Witam jeżeli chodzi o inwestycje najlepiej skonsultować się z fachowcami w tej dziedzinie. Dzięki dbałości o dobro klienta firma ma coraz więcej zwolenników. Sam współpracuje z firmą sprzedającą produkty Skandii i również założyłem polisę z której jak na razie jestem zadowolony. Polecam
Maciek:) / 83.31.141.* / 2011-01-22 20:29
Skandia jest po prostu programem, ktory daje bardzo duzo mozliwosci i realizuje cele- jezeli odpowiednio sie ten program prowadzi. Nie warto kupowac go jednak u samej skandii- bo wtedy jestesmy skazani na albo samodzielne obserwowanie i zmiane portfela, albo prowadzenie portfeli od nich, za co pobierane sa dodatkowe oplaty. Orientowalem sie w kilku doradztwach i Efect wydal mi sie najlepszy- zapewniaja serwisowanie, a teraz maja produkt Skandia Alfa- polaczony z domem maklerskim ktory dla klientow efektu sam zarzadza tym produktem (za free:))
- dlugi czas kiedy pobierane sa oplaty likwidacyjne- ale moze byc to tez plusem, jezeli np robimy sobie program pod emeryture- zeby nas nie kusilo wyciagac wczesniej
- dosc duze oplaty dla skladek ponizej 500 zl- dla tych wybral bym AEGONA
+produkt calkowicie (w100%) chroniony przed jakakolwiek egzekucja komornicza
+zupelnie pominiety podatek belki (np w aegonie przeniesiony na czas konca polisy)
pralinkazyz / 89.79.6.* / 2011-06-14 14:15
Buhaha....sprzedażówka wyuczona z Efectu. A za program Alfa jest zwiększona opłata za zarządzanie
G77 / 2011-01-22 20:55
Taaa :) Efect tak mi serwisują i zarządzają portfelem ,że oprócz jednego telefonu na początku czyli jakieś 2,5 roku potem się nie odezwali. Pięknie to tylko mówią ;) No ale może Ty trafisz na odpowiednią osobę .Pozdr
Maciek:) / 78.133.191.* / 2011-01-25 08:29
carnage9@wp.pl jak jestes z wawy to sie odezwij, dam Ci namiary na swojego doradce to Tobie rowniez pomoze- jak narazie jestem bardzo zadowolony:)
G77-nielog / 89.8.35.* / 2011-01-25 18:20
Mam do Ciebie jakieś 1850 km heh czyli rzut kamieniem ;)
dronka32 / 79.184.252.* / 2011-01-06 21:55
Skandia to jest legalna mafia, nabierają ludzi na dobre oszczędzanie, a później się okazuje, że opłaty za zarządzanie są straszliwie wysokie. Pytam się jakim prawem zabierają moje ciężko zarobione pieniądze. Doradcy są oszustami, nie mówią nic o wykupie przedwczesnym polisy, gdyby o tym szczerze powiedzieli, to nikt by im nie podpisał umowy. Uważam , że taki proceder powinien być ścigany i powinna się tym zająć prokuratura. Zostało nabranych tysiące osób i tym ludziom powinny zostać oddane ich pieniądze!!!!!!!!!!. Nie łudźcie się ludzie, że zarobicie w Skandii, na pewno stracicie duże pieniądze, bo z Waszych pieniędzy żyje sztab ludzi w Skandii bardzo dobrze. Jeszcze raz powtarzam - Skandia to legalna mafia, uciekajcie z niej jak najszybciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Ja mam zamiar nagłośnić tzw. "oszczędzanie w Skandii" w telewizji, u rzecznika ubezpieczonych oraz w komisji nadzoru finansowego! Niech wszystkim otworzą się wreszcie oczy!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie pozwólcie się okradać w imieniu prawa!!!!!!!!!!!!!!!!. Proszę wszystkich pokrzywdzonych o kontakt ze mną, im więcej będzie nas, tym lepiej.
polkacha / 178.37.42.* / 2012-03-03 01:35
Zgadzam się z Tobą.Pomocy!Jestem pod murem!Dwa lata temu załozyłam polisę ,,złoty wiek,,Wpłaciłam 5200 zł a wartość mojej polisy to 4100 po 2 latach! Gdzie moje 1100 zł? Nie spytam o odsetki.Do tego od września nie mam pracy .Mąż zarabia 2000zł.Mamy 2 małych dzieci :4 latka i 9 mcy.W tym mcu na składkę pożyczyłam od mamy, na następną nie mam od kogo wziąć.Czy stracę moją kasę skoro nie mam pieniędzy zęby dalej płacić.Czuję się oszukana, okradziona.Te 5200 zł dziś uratowałoby całą moją rodzinkę.Dzieciaki chorują , opał się kończy...rozpacz.
piksa5 / 91.195.158.* / 2011-05-30 11:42
dronka-zgadzam się z tobą w 100 procentach.Sam się tym złodziejom dałem wrobić.Konto miało rosnąć, to zaczyna maleć,bo co miesiąc pobierają sobie z mojego konta na swoje co miesięczne pensje.Moje zdanie-po 9latach w SKANDI popełniłem wielki błąd-wpłacając te moje pieniądze na pierwsze lepsze konto bankowe,nawet po doliczeniu podatku belki miałbym więcej niż na tym,byle cię dostaną że podpiszesz na obiecują kokosy i cię p*******.Płać,ale to oni na ciebie zarabiają,bo obracają twoim pieniądzem!!!!!Jestem całkowicie z tobą,tak samo to widzę jak i ty.Przeleciałem wszystkie wypowiedzi i widzę,że reszta to tylko reklama.
gien21 / 2011-01-26 19:10
dronka32 jesteś chyba z innej epoki. "radzę" ci przesuń te pieniądze ze Skandii do ZUS-u, a będziesz miał emeryturkę na Hawajach. hehehe
jerzy3711 / 2011-01-26 09:50 / portfel / Bywalec forum
Co Ty człowieku bredzisz , o czym Ty piszesz , kto Cię oszukał i w czym , wszystko masz czarno na białym napisane w ogólnych warunkach a nie wierze w to , że nie miałeś powiedziane na rozmowie o częściowych wykupach i kosztach za prowadzenie Twojego programu , prawdopodobnie nie zwróciłeś na to uwagi .
Mam małe pytanko , skąd taka pewność i przeświadczenie a do tego opakowanie w tak ostre słowa , cyt. (Zostało nabranych tysiące osób i tym ludziom powinny zostać oddane ich
pieniądze!!!!!!!!!!. Nie łudźcie się ludzie, że zarobicie w Skandii, na pewno stracicie
duże pieniądze, bo z Waszych pieniędzy żyje sztab ludzi w Skandii bardzo dobrze. Jeszcze
raz powtarzam - Skandia to legalna mafia, uciekajcie z niej jak
najszybciej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. ) to co tu piszesz jest absurdalne i nie dorzeczne .- Czyżbyś wolał mieć polisę w firmie, która wypłaca pieniądze każdemu, nawet w sytuacjach, kiedy mu się nie należą? To zupełnie tak, jakby ktoś z ulicy przyszedł i powiedział: „dajcie mi pieniądze”. Szczerze , nie chciałbym, aby taka firma obracała moimi pieniędzmi!!!
- Nie wiem, jak pan, ale ja wolę mieć program w firmie, która zanim wypłaci komuś pieniądze, najpierw sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Przecież tak naprawdę nie są to pieniądze firmy, ale tych, którzy płacą składki, a więc także moje i pana!!! ,z tego co się domyślam , panu zależało na powierzeniu pieniędzy firmie, która będzie dobrze gospodarować pana pieniędzmi i wykazywać duże zyski, prawda?
dronka32 / 79.191.110.* / 2012-01-06 23:42
Panie jerzy 3711-nie ma pan bladego pojęcia co pisze.Absurdalne opłaty likwidacyjne i horrendalne opłaty za zarządzanie w skandi to wszystko czym może się poszczycić.Oszczędności topnieją z każdym miesiącem. Radzę panu zainteresować się warunkami OWU i poczytać na ten temat. Mina na pewno zrzednie. Podtrzymuję swoją opinię, że skandia została stworzona po to by oszukiwać ludzi nie znających prawa i żeruje na ich naiwności za pomocą "doradców finansowych"-oszustów.Nie przedstawiają prawdy ludziom tylko mamią ich dużymi zyskami, a sami biorą z tego duże prowizje. Są to zwyczajnie oszuści, którzy powinni ponieść konsekwencje. Współczuję panu, że tak broni właśnie tę mafię, która żeruje na uczciwych ludziach.A jeśli chodzi o zyski, to na pewno skandia panu ich nie wypracuje tylko zabierze większość ciężko zarobionych pieniędzy. Taka jest prawda. O tym się pan przekona prędzej czy później, to tylko kwestia czasu i będzie pan inaczej śpiewał , no chyba że zalicza się pan do grona tych oszustów skandii
jerzy3711 / 2011-01-26 10:02 / portfel / Bywalec forum
Jeśli nie chcesz tej polisy to ją po prostu odsprzedaj, bez problemu znajdziesz ludzi ,którzy odkupią ją od Ciebie , a nie pisz bzdurrr
Barbra / 217.96.82.* / 2012-02-01 13:19
Jak niby można odsprzedac komus polisę ??
somian / 178.56.66.* / 2011-02-02 11:56
mój problem to interpretacja $7,pkt6 OWU zabiegam bowiem o skrócenie Daty Dożycia do z 30 do 15 lat. nowa data dożycia jest zatem wcześniejsza niż dotychczasowa ale nie późniejsza niż ostatni dzień przed dniem 76 urodzin ubezpieczonego.
W mojej ocenie ponieważ oba te zastrzeżenia nie są spełnione ŁĄCZNIE to mój wniosek w tej sprawie winien być rozpatrzony pozytywnie.
Odpowiedz Skandalii jest jedna nie istnieje możliwość skócenia okresu Daty Dożycia.
A może macie jakiś kontakt z ewentualnymnabywcą mojej polisy.
pomóżcie!!!!!!!!
somian / 79.162.105.* / 2011-01-25 12:32
Dronka masz rację walczę z tą mafią już parę lat ,niestety bez skutku, jeżli masz jakieś doświadczenia np.zbiorowy pozew do sądu, odpisz!!!!!!

pozdro
robertkajzer / 2011-01-25 17:06 / Bywalec forum
Nie jestem zwolennikiem polis inwestycyjnych, ale tak naprawde pozer zbiorowy raczej nie ma szans na powodzenie. Przy podpisaniu umowy doradca powinien Ci pokazac wszystkie koszty, jezeli tego nie zrobil to jego powinienes scigac bo formalnie to nie firma zawinila a doradca, wiec sa czysci. Takiego doradce z pewnoscia widzi sie raz w swoim zyciu i pewnie juz kilka razy zmienial firme.

Najlepiej czytac 100 razy dokument wraz z wszystkimi zalacznikami zanim cokolwiek sie podpisze.

Poza tym zysk w takich polisach zalezy pozniej tylko i wyalcznie od Twopich umiejetnosci inwestycyjnych.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:16
nie pchaj się w ten chłam skandi, mam inne firmy z arką, legg, unikoroną i jeszcze innymi lepszymi za dużo taniej i przede wszystkim nie musisz podpisywać" krycyfiksu" na wielewiele lat
max1224 / 2010-12-14 14:21 / Tysiącznik na forum
tfu naganiaczu nie wstyd ci??
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:30
nie tfu, miało być " mamy" w sensie - na rynku mamy inne, o wiele lepsze programy z tymi funduszami, my jak my społeczeństwo..... ponieważ jestem zorientowanym klientem wiem że skandia ma całe nic do zaoferowania, no może jeden plus bym znalazł ale gnie on w całej reszcie minusów
max1224 / 2010-12-14 20:19 / Tysiącznik na forum
skoro tak gratuluję orientacji
PS. mam tylko problem skoro skandia = nic to co wspaniałego ma cała ta cudowna reszta ??
robertkajzer / 2011-01-24 17:09 / Bywalec forum
Tak naprawde Skandia od reszty tego typu instrumentow duzo sie nie roznia. Glowna roznica sa oplaty tego typu instrumentow w roznych firmach. Jezeli wiec ktos jest zdecydowany na tego typu produkt powinien dobrac produkt pod siebie. Wtedy z pewnoscia bedzie to dla niego samego najlepszy wybor.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
max1224 / 2011-01-24 19:43 / Tysiącznik na forum
fakt ale są jeszcze takie drobiazgi jak czas trwania konwersji, jak limitowanie funduszy w zależności od wybranego produktu ale jak ktoś mądry powiedzia prawie robi różnicę pozdr :-))
SZYMAR / 2011-01-22 22:20
Witam,

Dziś mój debiut na tym forum. Wcześniej wiele razy przeglądałem wątki na temat Skandii (bardzo mnie to interesuje) i chciałbym złapać jakiś kontakt z max1224.
Proszę o kontakt to wyjaśnię powody.

Pozdrawiam
max1224 / 2011-01-22 23:08 / Tysiącznik na forum
oczywiście na skrzynce
max1224 / 2011-01-22 23:08 / Tysiącznik na forum
masz namiary na skrzynkę
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-15 14:19
jak żeś ciekaw to nie idź na łatwiznę tylko zapoznaj się z podstawową ofertę konkurencji i sam oceń, czytać chyba umiesz skoro na forum bywasz, różnice są łatwo zauważalne, skandia by była dobra gdyby nie było nic innego !! jak to się lepsza skandia niż nic i kasa w skarpetce :)
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-12-14 23:21
proszę Baripi napisz bom ciekaw przeokropnie jest co takiego mają lepszego i więcej od tego nic?
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-15 14:24
to proste, ale Ty jesteś sprzedawcą skandi więc nie widzisz plusów konkurencji, pranie mózgów tam macie dobre , jak to się mówi "każdy dziad swój wór chwali"
tedchom / 2010-12-15 19:27 / Tysiącznik na forum
Czy mam rozumieć że to jest twój merytoryczny argument?
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 13:00
umiesz tylko zadawac pytania ? próbujesz być mądry ?

no zagnij mnie jakoś, przekonaj czymkolwiek

poczytaj sobie, specjalnie dla Ciebie pierwszy wynik z goole, pierwsze co mi się otworzyło, nawet bardzo nie czytałem zawartości tylko zerknąłem.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/7-lat-inwestowania-w-portfel-aktywnej-alokacji-2/

co tam widzisz ? uświadom mnie że ta cała skandia jest the best wreszcie bo ja nijak nie mogę sam nic znaleźć żeby wreszcie uwierzyć że warto ją mieć
------------------------------------------------------- / 91.142.193.* / 2011-04-03 11:49
b
b
b
b
\
b
b
b
b
b
b
b

b

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-12-16 15:04
zadaje pytani bo procz ogolnikow nic nie piszesz same tylko opinie ze skandia jest zla a argumenty? Pokaz mi identyczny produkt bo pisales ze porownujesz identyczne a ty dalej swoje czekamy na kakrety. To ty pisales o lepszych rozwiazaniach wiec pytam a ty ? Jak chcialbym Cie zagjac to nie mam jak bo tys jest najmadrzejszy a argument? Bo tak. Brawo, pochwal sie jak ty inwestujesz, a jesli to taki sekret to zycze samych sukcesow w wykorzystywaniu tajnego idealnego rozwiazania
privy / 2010-12-16 13:54 / Tysiącznik na forum
Po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz. Blog na, który się powołujesz jest absolutnie tendencyjny, mówię to jako spekulant FX i inwestor funduszowy. Gość zadał Ci proste pytanie a w odpowiedzi dostał bełkot. Jak się czegoś nie wie to się milczy a nie rozwiewa wszelkie wątpliwości.
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 14:18
blog co podałem jest przypadkowy, ale zawartosć jest ok... bo już chyba nikt nie powie że skadia nie ma zawyżonych opłat, proscent składany nie działa tylko na "zysk" ale też na wyskość straty przy kosztach.... policz sobie


zauważ że to wy piszecie ogólnikami i w dodatku w pytajnikach ...

tam tam który wymieni po dwie przewagi nad największą wg nich konkurencją ? no chyba że uważacie że skandia konkurencji nawet nie ma co ?
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 14:10
Ty też skandie wpychasz ? hmmmm

a co ja jestem jego opiekun, sponsor, starszy żeby go uczyć ? jak sam nie wie nich pyta trenera albo kogo tam mają..... ja nie udzielam darmowych porad

i nie stresuj się tak, pies jak się nie ma jak bronić to też gryzie, rozumiem
privy / 2010-12-16 14:27 / Tysiącznik na forum
Nie bądź śmieszny, co to ma być? Odpowiedź? A co do powiedzenia z psem: to właśnie Ty próbujesz doszukać się we mnie sprzedawcy Skandii. Zatem jak nie masz się czym bronić to gryziesz. Mnie po prostu denerwują a w zasadzie śmieszą ''fachowcy'', co to wszystko wiedzą najlepiej, ale nic nie powiedzą :)))
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 14:58
odpowiedź, dokładnie ... po prostu mam dosć naciągaczy, mataczy, folderowców, doradców, specjalistów co po tygodniu pracy dzownią z najlepszą ofertą oi tyle, jestem klientem i specjalnie poczytałem trochę owu, spotkałem sie przedstawicielami kilku firm, porównałem dla siebie, BA nawet byłem na kilku rozmowach rekrutacyjnych do takich właśnie firm, zaskoczę cie, wszędzie się nadawałem wiesz ? bo oni każdego przyjmuja

wszytko to po to, że teraz na każdym rogu agent i każdy chce mnie uświadamiać co dla mnie jest najlepsze ... specjalista nie jestem ale wiem więcej niż przeciętny "doradca" i dzięki temu każdy ze swoim najlepszym produktem gubi szybciej argumenty zanim jeszcze zacznie popijać podaną przeze mnie kawkę, a ja tylko go uświadamiam że są jeszcze trochę inaczej skonstruowane programy, i jeszcze więcej ... jak nawet trafię na kogoś kto chce mi sprzedać to co już sam sobie wybrałem to często się zdarza że pokazuje mu pewne rzeczy którymi nawet nieświadomie wprowadza mnie w błąd ... .

wiec powtórze, nie jestem specjalistą, jestem po prostu świadomym klientem który nie pozwoli się otumanić komuś kto mówi że to najlepsza dlugoterminowa inwestycja pokazują tylko i wyłącznie jakies "prognozy" ... bo trzeba brac pod uwagę mnósto innych rzeczy....
tedchom / 2010-12-16 19:47 / Tysiącznik na forum
jesteś blisko nazwy "jak nawet trafię na kogoś kto chce mi sprzedać to co już sam sobie wybrałem"
może wreszcie napiszesz co sam sobie wybrałeś? czy to taki sekret sekretów?
privy / 2010-12-16 15:18 / Tysiącznik na forum
Ale nikt tu się z tym nie spiera. Rzuciłeś hasło, cyt ''mamy inne, o wiele lepsze programy z
tymi funduszami''. Pada pytanie ''jakie''. Twoja odpowiedź, cyt. ''ja nie udzielam darmowych porad''. To teraz ja się pytam: to po co w ogóle się odzywasz? Ja np. twierdzę, że aparaty cyfrowe Sony są do bani i na rynku są inne dużo lepsze i tańsze. Jakie, a to sorry, nie powiem. Albo jesteś poważny wchodząc do dyskusji, albo daj sobie spokój.
katyo / 88.199.116.* / 2010-12-16 16:34
przecież sie poprawił i napisał że mamy w Polsce takie i inne produkty a nie że my mamy w ofercie jako jakaś tam firma, czytajcie koledzy ze zrozumieniem a nie potem mnóstwo nieporozumień
privy / 2010-12-16 16:44 / Tysiącznik na forum
Oj ''katyo'' tym tekstem to chyba piszesz sam do siebie. Przecież wziąłem cytat z poprawionej wypowiedzi a poza tym chodzi tu o co innego.
luis / 83.28.23.* / 2010-11-18 21:43
Witam!
Mam pytanie odnośnie skandii tzn dostałem propozycje założenia programu na 15 lat z czego 7 lat wpłat regularnych. Czy warto zaryzykować i wejść w to. Z grubsza wiem jakie są opłaty, nie czytałem jeszcze OWU, ale poczytałem trochę w necie i wiem, że są za i przeciw. Dodam jeszcze, że troszkę o funduszach inwestycyjnych wiem (specjalistą nie jestem), bo mam już jedna polisę w Ergo Hestii. W skandii kusi mnie to, że mogę zmieniać fundusze bez ograniczeń, ale minusem jest czas umowy. Dodam, że w hestii jest tak (w moim przypadku), ze pobierają prowizję 4% od wpłaty natomiast od wypłaty w 1 roku - 6%, 2 rok - 5%, 3 rok - 4%, 4 Rok - 3 %, 5 rok - 2 %, 6 rok - 1% później już nie pobierają od wypłat. Nie jest tak źle, bo jeżeli zakładając że w pierwszym roku zarobimy powyżej 10 % to mogę zabrać kasę nic nie tracąc (gorzej jak się straci). Doradźcie czy warto czy może są inne programy w innych firmach?
Adaś2 / 94.75.104.* / 2011-01-11 11:59
AXA Plus program najlepszy jaki znam, bonus 15 - 25% od pierwszej składki, 10 konwersji w roku za free, do wyboru 75 funduszy, obligacyjne, stabilnego wzrostu, akcyjne, zagraniczne, oczywiście całodobowy dostęp do konta w necie i możliwość korzystania z konta dodatkowego gdzie wpłacam i wypłacam kiedy chcę, a odsetki naliczane są jak na podstawowym. Opieka doradcy, który dzwoni co miesiąc i informuje co i jak z tym kontem i sugeruje co można poprawić. Kupiłem to od doradcy w Fabryce Finansów w Warszawie, fabrykafinansow.pl
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:18
cos Ty, sprawdz Generali Omni Porfit, AXA (wszystkie zmiany za free) - o niebo lepszy wybór niż skandia....
Irek z Lublina / 89.230.195.* / 2010-11-24 20:56
Witam.
Mam 3 programy Skandii i innym doradzam. To nie tylko wkładanie pieniędzy, warto też powiększać swoją wiedzę o inwestowaniu. Zapraszam do rozmowy. LUBLIN, ir65@o2.pl
justynakol / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:27
haha agent skandi, zeby dostać pracę musiałeś sobie skandie kupić a dwie pozostałe wepchnać rodzinie żeby jakąś prowizję załapać na pczątek a teraz pozostaje Ci tylko zachwalać
zniesmaczony-skandią / 213.238.82.* / 2010-09-24 16:09
krótko napisze i rzeczowo - SKANDIA TO SKANDAL

pozdrawiam
tedchom / 2010-11-18 23:04 / Tysiącznik na forum
zniesmaczony podaj jakiś powód ale błagam nie pisz że zerwałeś wcześniej i zabrali Ci dużą część kasy bo takich bzdur to już mnóstwo było, a i pytający wie na ile jest lat taki program.
Ja uważam tak:
Skandia jest bardzo dobrym rozwiązaniem i można sobie go wziąć wpłata taka na jaką Cię stać a resztę na konto B i z niego możesz wypłacać kiedy tylko dusza zapragnie zachęcam do przemyślanych inwestycji
kamilbc / 79.189.198.* / 2010-12-14 14:38
a jakże, przymus utrzymania programu WIELOLETNI, duże opłaty, brak możliwości obniżenia składki przez 7 lat, konto dodatkowe ślicznie nazywane B ma każdy inny program więc to żadna łacha że mozna w każdej chwili wypłacać, obowiązkowe indeksacje, krótki okres możliwości opoźnienia wpłaty i natychmiastowe zerwanie umowy (klient traci kasę) , u konkurencji można siespóźnić z wpłata nawet 3x dłużej i biedy nie ma,
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-12-14 23:17
jeszcze jedno pokaż mi jaki to program "konkurencji" w którym zgodnie z OWU można się spóźniać nawet 3x dłużej?
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-15 14:49
jedna z firm pozwala się spóźnić coś koło 120-126 dni, nie pamietam dokładnie ile to dni, jaka to firma i jakie owu, poczytaj, poszukaj sobie, pogadaj z ludźmi to się dowiesz, a Ty jak w skandi się zaczniesz spóźniać z wpłatą to jak szybko CIę puszczą w skarpetkach ? ja nie muszę Ciebie pytać gdzie to w owu skandi jest napisane :)
tedchom / 2010-12-15 20:16 / Tysiącznik na forum
Baripi co do ostatniego pytania
-jest to dokładnie napisane w OWU §10 ust 7 - pisze 45 dni
piszesz - "jedna z firm pozwala się spóźnić coś koło 120-126 dni, nie pamietam
dokładnie ile to dni, jaka to firma i jakie owu"
tutaj na prawdę widać że wiesz o czym mówisz:) gratuluję.
Mamy w ofercie z tych bardziej znanych Axe, Generali, Aegon, Hdi, Nordea itp.
A polecam Skandię z prostej przyczyny której ty po prostu nie akceptujesz i tyle.
Jest wg mnie najlepsza w długim terminie i tyle!
proponuję nie rzucać hasłami tylko sprawdzać fakty. Szanuję twój pogląd że nie chcesz takiej polisy, ale błagam nie pleć głupot ok?
Tak na marginesie napisz proszę jak ty inwestujesz swoje pieniądze może się czegoś nauczymy wszyscy co?
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 14:26
dobra, pora kończyć .... Panowie nie mam nic sprzedawcom, agentom ani pośrednikom, wierzę że jak najlepiej wykonujecie swoją pracę, pytam teraz osoby które sprzedają skandię i uczestniczyły ze mną w wymianie zdań tu na tym forum.... jak nazywaja się firmy w imieniu których sprzedajecie skandię ? pytam jako klient tak zwyczajnie

licze że napiszcie prawdę bo jesteście dumni z pracy dla danego pośredniak albo firmy Skandia np a jesli skłamiecie to już sami sobie odpowiedzcie dlaczego wstyd wam się przyznać do prawdy
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 13:19
"jest najlepsza w długim terminie i tyle" - to też masz z******** argumenty

a po czym to poznać że jest najlepsza w długim temrinie ? po folderze ? czy już masz ten produkt ze 10-15 lat ?

wiem co mówię, może nie podaję artykułu ale tak, Generali pozwala się spoźnić najwięcej ze wszytkich znanych mi produktów bez " zerwania umowy"

chętnie sprawdzę fakty, pokaż mi proszę jakiś link gdzie cos takiego znajdę, a nóż widelec mnie przekonasz.....
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 13:11
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/7-lat-inwestowania-w-portfel-aktywnej-alokacji-2/ linka daję drugi raz tu...

oo macie generali ? czyli AKWIZYTOR SKANDI jednak jestes, tzn teraz bo skandia zrobiła jakiś konkursik czy cuś, a w generali ile to można się spóźnić co ? czy aby nie ponad 120 dni kolego łącznie (okres został wydłużony do odwołania więc możesz nie wiedzieć skoro skupiasz się na skandi) i jutro Ci dokładnie napiszę i Cię poinfoirmuje ,,, albo sam sobie zadzwoń do centrali i się dowiedz bo wypadałoby że muliagent miał wiedze o swoich produktach

gdzie ja inwestuje kase ?

no tak jak TY czyli programy "ala" skandia tyle że z lepszymi wynikami i tańsze, po prostu nie lubie przepłacać za coś co kto inny daje taniej i na lepszych warunkach, to tak jak z cenami paliw, na jednym orlenie kosztuje 4,33 a na drugi 4,67 , gram na giełdzie i skupuję złoto tzn skupowałem złoto kiedy było DUŻO tańsze, w zasadzie tyle, bo lokaty i inne p********** omijam

p.s. a po co Wam aż tyle firm? z tych kilku co wypisałeś też dałoby się wybrac 3 najlepsze a z tych trzech jedną, ... no Ty wybrałeś skadnie ...

no chyba że najlepszy produkt to ten który akurat robi jakiś konkursik albo daje na koniec roku jakieś fajne długopisy albo rowery za dobrą sprzedaż co ?
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-12-14 23:13
Kolego kamilbc podajesz nie prawdę o obowiązkowej indeksacji! Klient nie traci kasy chyba że nie chce programu sobie uruchomić ponownie. Więc nie pisz głupot, ale podejrzewam, że nie masz tego rozwiązania więc piszesz co piszesz. Zauważ , że nie napisałem że to jedyny taki program, ale że jest bardzo dobrym rozwiązaniem czego jestem absolutnie pewny. Jest dosyć drogi to prawda ale ja wolę zapłacić za dobre rozwiązanie i go używać (tak na marginesie zastanawiam się czy kupując auto , pralkę, telewizor, komórkę, wczasy kupujesz najtańsze czy też porównujesz cena do możliwości itd. ). Chyba że chcesz kupić sobie jeden fund przez taką platformę i trzymać go przez lata to faktycznie masz rację ale tylko w takim przypadku;)
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-15 14:55
jak mam do wyboru dwa identyczne auta to wybiorę to z mniejszą marżą

jak mam do wyboru dwie identyczne prali to biorę tą na którą jest nałożona mniejsza marża itp ?

A Ty wyszukujesz w całym województwie najdroższego Panasonica w całym województwie i jedziesz go kupić żeby znajomym się paragonem chwalić ?

a tak z ciekawości - indeksacja opłaty administracyjnej jest dobrowolna koleżko ? i jeszcze jakieś by się znalazły inne obowiązkowe ? masz produkt to chyba prosta odpowiedź dla Ciebie

nie traci kasy - więc co to są opłaty likwidacyjne i za co są pobierane ?
tedchom / 2010-12-15 20:29 / Tysiącznik na forum
"jak mam do wyboru dwa identyczne auta to wybiorę to z mniejszą marżą"
-Tutaj masz rację ale ja nie porównuję tylko modeli ale również całe wyposażenie.
Pisałeś "obowiązkowe indeksacje" - sugeruje to że jest ich więcej. Wniosek- wprowadzasz zamęt
Indeksacja opłaty administracyjnej jest natomiast składki jest tylko proponowana:)
Jeszcze raz proszę co ty proponujesz? bo jak wszystko jest złe to pokaż lepsze może co?
max1224 / 2010-12-15 17:08 / Tysiącznik na forum
1) ha ha ha konkurencja po d... dostaje i płatnych pisarczyków najmuje ???
2) jak mam budować dom to wolę zapłacić więcej renomowanej firmie niż grosze partaczowi
3) jeździj sobie polonezem i nie pluj na tych którzy wolą i widzą sens dołożenia trochę by wozić się mercedesem (to już żenada)
4) a nawet jeśli ktoś jest sprzedawcą to co? zawód jak każdy w którym są lepsi i gorsi (zobacz we własnym otoczeniu)
5) jeśli chcesz być obiektywnym to powinieneś krytykować wszelkie polisy inwestycyjne a nie ograniczać się do jednej wszak wszystkie opierają się na tych samych zasadach mają swoje wady i zalety ważne aby mając taką umieć wykorzystać możliwości (nie zostać zawiedzionym frustratem)
6) mimo wszystko skandia była pierwsza z tym pomysłem a reszta to naśladowcy
7) zamiast atakować i wymądrzać się napisz komu tak naprawdę bezinteresownie pomogłeś na forum
8) każdy produkt ma wady i zalety sztuką jest je poznać i obrucić w atut np. to co u Ciebie jest największą wadą związanie się wieloletnie dla mnie jest atutem mam maszynkę do robienia kasy na długo i już wiem że się opłaca
9) terminowość świadczy o Twoim niechlujstwie taki jesteś w życiu codziennym to raczej dobrze się nie znamy punktualność sumienność rzetelność i lojalność jeśli wiesz o czym piszę to podstawa wymagasz od innych wymagaj najpierw od siebie
10) sorry za 1-9 ale nie zdzierżyłem pozdr ;-)
baripi / 79.189.198.* / 2010-12-16 13:35
wowo aleś się uniósł, ale ja lubię sprzedawców, nie mam nic do nich, tak samo jak do księży, jaka konkurencja ? masz coś konkretnego na myśli ?

wolę dołożyć i jeźzić mercedesem hahahahaha z*********

brak swobody gospodarowania swoim, drożyzna i kiepskie wyniki i to ma być cudo ...

ja Ci nie bronię , miej sobie co tam tylko chcesz..... ale tylko żal mi ciebie że wydajesz niepotrzebnie kasę bo Cię ktoś omotał folderami i ulotkami a nie sprawdziłeś co ma kto inny

i ja tu nie jestem żeby komuś pomagać, podpowiadać co ma wybrac czy coś polecać, zauważ że to tacy jak Ty wpychacie każdemu skadie a nie jesteście obiektywni, ja wolę mieć ewentualnie dostep do moich pieniędzy np po 10 latach a nie po 30... skąd ja wiem co będzie za 10 lat.... może będę chory i będę potrzebował pieniędzy na operację ... i ile wtedy ze skadni wybiorę co ? skłądki za 7 lat będa się mnożyć a ja nie bede miał z co sie leczyć ?

pomyśl o tym, świadom jestem że powinno sie w takich programach oszczędzać jak najdłużeji najwięcej ale trzeba brać poprawkę na takie sytuacje i wiele innych,

POLISA MUSI BYĆ ELASTYCZNA...

bo po co mi polisa co uwięzi mi pieniądze a w razie potrzeby bede musiał latać za kredytem


ok biorę skandie ale okres bazowy niech będzie 2 lata,

biore skandie ale opłata za zarządzanie w obu okresach max 2 %

biorę skandie ale nie chcę widzieć żadnego zapisu " obowiązkowa indksacja" czegokolwiek

biorę skandię - brak opłat likwidacyjnych po 10 latach (tyle na rynku jest chyba najmniej)

na początek wystarczy - i chcę taką skandię zmodyfikowaną opłacać 40 lat ale chcę mieć dostęp do pieniędzy szyciej niż 15 lat
marcoo / 77.253.61.* / 2011-03-20 00:29
chcę taką skandię zmodyfikowaną opłacać 40
lat ale chcę mieć dostęp do pieniędzy szyciej niż 15 lat


skandia dobry plan
7 lat wplat oplaty likwidacyjne 5 lat
max1224 / 2010-12-16 15:21 / Tysiącznik na forum
- mam jeśli jednym wolno o wszystkich pisać że są sprzedawcami to i drugim że są najemnikami proste?
- wolą a nie wolę to zasadnicza różnica

brak swobody gospodarowania swoim, drożyzna i kiepskie wyniki

to już niestety kwestia "fachowości" nie tylko w dziedzinie inwestycji ale też czytania ze zrozumieniem OWU na co tak często się powołujesz

ja Ci nie bronię , miej sobie co tam tylko chcesz..... ale tylko żal
mi ciebie że wydajesz niepotrzebnie kasę

moja kasa a jakbyś wiedział jak ją wydaję to może nie wypowiadałbyś się w tym tonie

i ja tu nie jestem żeby komuś pomagać, podpowiadać co ma wybrac czy
coś polecać

a ja właśnie z tego czerpię największą frajdę co ma swoje odzwierciedlenie na forum i mailach nic nie sprawia mi większej frajdy niż wdzięczność kogoś komu pomogłem (do sprawdzenia)

zauważ że to tacy jak Ty wpychacie każdemu skadie

chociaż jeden dowód, ...a nie będę Cię pozywał;-))
następny akapit skwituję krótko totalna bzdura bezpieczeństwo na polisie budujesz sam a przynajmniej ja zbudowałem sobie i jestem bezpieczny (chcesz wiedzieć jak?)
co do elastyczności polisy PODOBA mi się i owszem ale sorry nie ten adresat napisz do skandii taki postulat a może kiedyś się doczekasz zresztą po nowym roku mają pojawić się nowe produkty cóż nadzieja umiera ostatnia :))
pozdr też co nieco świadomy klient
katyo / 88.199.116.* / 2010-12-16 16:55
nowe produkty ? lepsze powinny być pewnie co? dlatego lubię programy krótkie ... nigdy nie ma pewności co się kupuje dlatego zdecydowanie odradzam produktu bardzo długo terminowe, co jakiś czas, co kilka lat pojawia się coś ciekawego i dlatego warto mieć możliwość wcześniejszego przejścia na okres bezskładkowy albo zamknięcia programu i wskoczenia i kontynuowanie inwestycji w nowszym, bardziej dostosowany do sytuacji i możliwości

biorąc 30 letnią skandię skąd mam wiedzieć jakie możliwości inwestycyjne pojawią się za 5,10,15 lat ? skandia byłaby lepsza gdyby po okresie bazowym stawała sie programem bezterminowym , w dzisiejszych czasach dobry program dla klienta to program z krótkim , jak najkrótszym okresem bazowym, bezterminowy z szybkim upływem okresu kiedy obowiązują opłaty likwidacyjne,


a dobry program dla doradcy to taki gdzie klient musi go utrzymać kilkadziesiąt lat, wiadomo..... prowizja z aktywów wypłacana co miesiąc przez tyle lat ile program trwa klientowi,

i jak tu nie mówić że skandia to najlepszy produkt inwestycyjny długoterminowy ..... tylko ciekawe dla kogo
max1224 / 2010-12-16 17:05 / Tysiącznik na forum
czy lepsze to nie wiem bo jak widać z dyskusji lepsze dla każdego znaczy coś innego a o tym że mają być po prostu słyszałem i nic więcej nie wiem piszcie więc do skandii ale też axy aegona nordeii generali i wszystkich innych niech Wasze wnioski tam poddadzą analizie i coś może z tego będzie tu na forum tylko bijecie pianę i to bez efektu no chyba że o to właśnie chodzi
max1224 / 2010-09-24 16:34 / Tysiącznik na forum
też krótko nie zgadzam się


argumenty?
pozdrawiam;-))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy