Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Skandia- poszukiwany agent

Skandia- poszukiwany agent

agnieskaar / 2010-10-13 21:00
Jestem zainteresowana ofertą ubezpieczenia Skandii, czy mógłby ktoś mi podać namiary na solidnych przedstawicieli tego towarzystwa z rejonu aglomeracji śląskiej (Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Bytomia)?
Wyświetlaj:
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-17 23:35
Do lezrdub
Dlaczego niby nie jest dobrym rozwiązaniem ?
Dlaczego w programie RENTIER pieniądze nie miały by pracować z dobrym ?
Może przedstawi Pan jakieś fakty na poparcie swoich tez.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-17 20:33
Do Lezdrub
Oczywiście, że można w Agonie uniknąć podatku Belki – przez przekonwertowanie programu PIN + na RENTIER. Taka operacje wykonuje się, gdy klient przestaje płacić składkę i przechodzi na emeryture. Pieniądze wypłacane za pomocą rentiera są świadczeniem ubezpieczeniowym a te nie podlega podatkowi od zysków kapitałowych.
To nie bajki, tylko wiedza. Trochę niepokojące jest, że Pan nie wie o takich możliwościach, skoro od tak dawna sprzedaje Pan produkty Aegona.
Jeśli chodzi o opłaty pobierane to wszystko prawda, ale należy zauważyć, za co się płaci – o wiele szersze możliwości.
Mam już dość sporo klientów, którzy inwestują 1000 zł/miesięcznie. Głownie dzięki programowi AXA Plus.
lezdrub@interia.pl / 79.185.105.* / 2010-10-17 22:16
Andiw Rentier nie jest dobrem rozwiazaniem. Marne skutki picia wódki. pieniadze maja dlej pracować z dobrym skutkiem. Tam rentierem jest firma , a nie klient.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-16 18:57
Do Lezdrub
Proszę napisać jakie IKE Pan sprzedaje jako alternatywne dla programów długoterminowych Aegona, bo wydaje mi się to trochę dziwne bo cały sens IKE (które statystycznie rzecz biorąc okazało się niewypałem) polega na tym że klient nie wybierze pieniędzy do emerytury i przez to uniknie podatku belki, a jest na to lepsze sposoby.
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-10-16 19:50
Andiw. Na IKE w biurze maklerskim nie ma lepszego sposobu.
Na dobrych funduszach inwestycyjnych też Aegon ustepuje. W aegonie trzeba by osiagnać zyski wieksze o 21 % niz na IKE.

Andiw. Ja robie programy dla klientów równiez a Aegonie. Robiłem to jeszcze za poprzedniego właściciela, czyli za czasów Nationwide

Dobre IKE jest w Nordei.

To,że programy IKE ma mało klientów, to jest załuga agentów ubezpieczeniowych, którzy zamiast prawdziwaego programu III filarowego wciskają klientom badziwia w postaci hybryd ubezpieczeniowo- inwestycyjnych. Tak jest prawda.

AVIVA wogóle nie daje możliwośći założenia programu IKE.To jest dokładna diagnoza, dlaczego IKE jak twierdzisz stało się niewypałem.

Niestety swiadomość naszego społeczeństwa w dziedzinie wyboru dobrych instrumentów finansowych do budowania kapitałU na emeryturę jest niemal zerowa.
Dla tego niektórzy zbierajacy kapitał na emeryturę mają takie skutki,że zbieraja 10 lat i maja mniej niż wpłacili.
Takie prawo. Wiedza kosztuje. Niewiedza prowadzi do plajty.
Ale tam klienci za moim posrednictwem zbieraja na inne cele niż emerytura.
Chociaż niektórym klientom bardziej spodobał sie program Aegona niż IKE i zrobiłem im Aegona i powiedziałem im o skutkach podatkowych.Ale to sa ich pieniądze i ich wybór.

Ja wiem, ze to wybór błędny. Dla mie lepszy bo wieksza prowizja.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-16 21:55
Do lezdrub

1.Dlaczego Pan zakłada że zysk w Aegonie musi być być o 21% niż w IKE? Czyżby nie wiedział Pan jak w produktach takich jak Aegon ominąć podatek Belki ?

2.Inwestując w IKE zwolnienie od podatku Belki dotyczy tylko sumy określonej limitem. w 2009 było to nie całe 10 tys.
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-10-16 23:02
ANDIW. Jak jest mozliwość unikniecia podatku belki w programach systematycznego oszczedzania w Aegonie???

Co ty znów za bajki opowiadasz ???

Dużo masz Andiw klientów, którzy systematycznie odkładaja co roku wiecej niz 10 tys. na emeryturę ???? . Oprócz ubezpieczenia.

Aegon pobiera 1,95 za zarzadzanie. jest tez opłata administracyjna 11zł + PODATEK BELKI 19%, to wiecej niz 21%

w IKE ARKA NIE MA opłat i nie bedzie podatku.

Do tamtego roku było to najlepsze IKE na TFI. OdszedŁ Przedwojski, który zarzadzał funduszami akcji i zrównoważonym i zyski poleciały na pysk. To już nie ta Arka.

Od moich klientów juz pieniedzy nie dostaje. Sa lepsi na tym rynku. Quersus ,Idea
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-16 18:55
DO Audi43
Oczywistym jest, że wyniki funduszy się zmieniają. Nie ma funduszu który jest zawsze najlepszy albo ciągle najgorszy, jednak jeśli prześledzi się wyniki 10,5,3,1 letnie to widoczne jest ze niektóre fundusze systematycznie osiągają wyniki lepsze od przeciętnych, a niektóre są z reguły poniżej, niezależnie od badanego okresy hossy czy bessy. Dlatego ważna jest odpowiednia selekcja ,by uniknąć tych ostatnich, czego mi w Skandii braku.

Jeśli chodzi rebalancing czy mutinawigator to przyznać należy przyznać że Skandia tym wyprzedza rynek. Niemniej jednak w mojej subiektywnej ocenie zarówno Aegon jak i AXA są lepsze od Skandi z powodów, o których pisałem w poprzedniej wypowiedzi.
audi43 / 2010-10-16 19:11 / portfel / Bywalec forum
...trudno się nie zgodzić że AXA Aegon i Skandię różnią szczegóły więc dla każdego coś dobrego, dlatego daleki jestem od tezy że są tylkio i aż najlepsze rozwiązania dla wszystkich ale dziękuję za rzeczową polemikę nie taką jaką stosuje na tym forum oborowy vel lezdrub
Daniel_001 / 2010-10-15 13:33
Witam, sprzedam na zasadzie cesji praw polisę ubezpieczeniową SKANDII
multiportfel złoty wiek podpisaną 30.12.2009r.
Umowa na 15 lat.
Składka miesięczna 600 PLN (na warunkach specjalnych jest możliwość obniżenia składki regularnej, po okresie 7 lat można przejść na okres
bezskładkowy oraz bedzie możliwość wyciągnięcia wszystkich wpłaconych i zarobionych środków)
Wpłacone składki : 6 000,00 PLN.
Wartość polisy : 7 122,47 PLN.
Do końca roku + 15 % w ramach promocji SKANDII, zainteresowanych szczegółami, ceną
oraz kupnem proszę o kontakt gg : 2947808 lub e-mail dzejwor@interia.pl.
spec_ds_ubezpieczen / 83.26.68.* / 2010-10-15 11:26
Zastanów się dwa razy, czy oby napewno chcesz zakupić ubezpieczenie przez agenta. Znacznie oficjalniejsze jest kupowanie przez internet. Możesz zerknąć na stronę ubezpieczenie.pl - tam znajdziesz nie tylko same, szczegółowe opisy i przydatne informacje. Będziesz mógł również nabyć interesujące się ubezpieczenie. Oszczędność jest znacząca, a sprawdzenie nie kosztuje.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-14 21:59
Lepsza od Skandi są AXA li Aegon.
zainteresowanych.
Jeśli jest Pani zainteresowana proszę o kontakt. 604531137
audi43 / 2010-10-15 14:09 / portfel / Bywalec forum
a w czym jest lepsza AXA i Aegon od Skandii...przecież konstrukcja programów jest podobna...jedyna różnica to w ilości funduszy i "pomocników inwestycyjnych" ale to wszystko na korzyść Skandii
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-10-15 17:49
Audi 43. Dla ciebioe nie ma róznic, bo ty szczegłów nie znasz.

W Aegonie nie ma programów na 15 lat, czy 25 jak w skandi. W opłatach też sa róznice

Popatrz też jak precyzyjnie są podawane dane o wynikach funduszy na stronie Aegona.
I Aegon ma też fundusz, który zarabia na spadkach WIG- 20.
Program na któtym można zarabiać zawsze. Czy to sa spadki, czy wzrosty na giełdzie.
Aegon ma też bardzo tanie przewalutowanie na inne waluty; USD,EURO.

I to są róznice główne.
audi43 / 2010-10-15 19:19 / portfel / Bywalec forum
...co nie zmienia postaci rzeczy że konstrukcje są podobne tych platform...a Skandia "pomocników inwestycyjnych" ma lepszych i co najważniejsze więcej w swojej ofercie
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-10-15 21:33
Audi43. A widziałałeś zkres funduszy w Nordei. POpatrz tam sobie.Też na tej samej konstrukcji.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-15 19:56
Do audi 43
Przewaga Aegona polega
-niższych kosztach np. 1,95 % opłaty za zarządzanie.
-krótszym czasie minimalnego trwania programu (w Skandi najkrótszy czas to 15 lat, w Aegona 5 lub 10)
-o wiele niższych opłatach likwidacyjnych
i nie tylko
Przewaga AXAy polega
-ponad 100 procentowej alokacji w Program Premia i Plus (zawsze bez żadnej promocji)

Śmieszy mnie Pana argument większej ilości funduszy. Po co proponować klientowi fundusze które są gorsze od przeciętnej ? Skandia ma takowe np Novo FIO Subfundusz Novo Akcji,Pioneer Akcji Polskich FIO, a nie ma np. funduszy Quercus które ostatnio wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami. O atrakcyjności programy nie świadczy wcale ilość funduszy tylko ich odpowiedni wybór.

Proszę napisać na czym wg Pana polega ,,lepszość" pomocników inwestycyjnych w Skandii
audi43 / 2010-10-15 20:46 / portfel / Bywalec forum
...sam Pan wie że notowania funduszy w ich wieloletniej historii są różne...więc argument że Skandia ma takie fundusze które dziś mają słabsze wyniki jest do obalenia...a co do pomocników inwestycyjnych to z pewnością AXA i Aegon nie ma Multinavigatora i Rebalancingu...i jeszcze jedno pomylił Pan czas trwania programu bazowego z czasem trwania umowy owszem w AXA i Aegonie program bazowy trwa 5 lat a w Skandii 7 lat
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2010-10-15 09:52
ANDIW. Widzisz ludzie sami szukają niewoli.

Koniecznie chcą programy zniewalajace.
ANDIW / 129.242.230.* / 2010-10-15 19:30
Do Lezdub
1)Proszę się zastanowić czy wolnością jest możliwość konkwentnej realizacji celów czy uleganie kaprysom chwili ?
2)Jeśli Pan krytykuje cokolwiek dlaczego nie daje Pan żadnej alternatywy ?
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-10-15 21:26
Andiw. źe mnie zrozumiałeś. Ja tylko stwierdziem że sa programy lepsze niz skandia.Które nie zniewalaja klienta na wiele lat. Życie robi różne niespodzianki i wówczas dugoletnie programy stają sie problemem.

Ja bardzo rzadko stosuje program Aegona, jako program do systymatycznego inwestowania. Tylko klienci z zawodami, które maja bardzo mała wrazliwość na bezrobocie.( lekarze , prawnicy, sedziowie,prokuratorzy, nauczyciele, notariusze )

Ja Aegona stosuje do inwestowania wiekszych kapitałów. TZW- lokata.( 100 tys.)

Natomiast jeżeli klient inwestuje na emeryturę, to alternatywą jest program IKE.

Najnowsze wpisy