Forum Forum inwestycyjneFundusze

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

peter29uk / 83.20.40.* / 2007-08-09 12:25
czesc

chcialbym zainwestowac wieksza sume okolo 200k jednorazowo w jeden z tych funduszy. zdecydowalem sie na ten tym poniewarz pozwalaja one przenosci za darmo srodki z jednego funduszu (np agresywnego akcji w czasie hossy) do innego (stabilnego w czasie bessy). korzysta ktos z nich ? macie jakies doswiadczenia?
oprocz tych trzech znacie jakies inne ?
wszystkim dziekuje za pomoc

piotr
Wyświetlaj:
u2mart / 2011-01-17 23:54 / Tysiącznik na forum
Według mnie nie ma idealnego programu dla każdego.
Trzeba dobrać pod kątem upodobania danego klienta.
Jest już tyle różnych programów, a w każdym inne opcje.
Ważne są opłaty, czas trwania, czy ktoś chce mieć możliwy dostęp do pieniędzy wcześniej w razie w, ale nie musi go zamykać ani płacić żadnych kar, czy chcemy mieć możliwość zmiany składki. No i czy zależy nam na sporym wyborze funduszy bo sami chcemy nimi zarządzać, czy nie mamy o tym pojęcia i wystarczy nam mniej i będziemy robić konwersję raz na kilka lat jak się cykle będą zmieniać.
Na dzień dzisiejszy opcji jest naprawdę sporo. Nie będę wymieniał tu ich z nazwy bo w każdym znalazłbym zarówno i plusy jak i minusy.
Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest uważne rozpoznanie preferencji osoby zainteresowanej i dopiero w oparciu o to wybranie dla niej któregoś.
A jak się tego nie zrobi to potem jest wylewanie żalów na forach np. że złodzieje zabrali po 5 latach ponad połowę kasy jak chciałem zrezygnować, albo że pokazywali zyski po kilkadziesiąt procent a tu minus itd.itp
Wg. mnie opcja składania na emeryturę jest jak najbardziej mądrym rozwiązaniem, ale warto zastanowić się wcześniej co bym chciał mieć w takim programie, a nie napalać się na cokolwiek bo sprzedawca naobiecywał.
W razie jakichś pytań można śmiało na priva )
Adam P. / 85.219.135.* / 2011-02-06 05:22
Mam osobiście Skandię i sam nią zarządzam. Jednak przed założeniem pojechałem na
szkolenie z tego zakresu, teraz jeżdżę co jakiś czas bo przy niewielkim koszcie osiągam
fajne stopy zwrotu. W tym 41% także uważam, że nieźle. Obecnie mamy bardzo dobry czas na inwestowanie, gdyż czekają nas tłuste lata. Pieniędzy nie wrzuca się w jeden
fundusz,należy robić dywersyfikację. W pewnej firmie, dzięki której założyłem
taki program wszedł specjalny program inwestycyjny, ręczę,że nie ma lepszego rozwiązania obecnie i w najbliższym czasie nie będzie. Mogę to udowodnić każdemu. Zarządza nim jeden z czterech geniuszy w Polsce, tak to określ ę. Nie polecam
doradztw finansowych, byłem i sprawdzałem po szkoleniu. Proponują to, co im odpowiada najbardziej, a nie to abyśmy mieli jak najlepsze korzyści. Moim zdaniem każdy osobiście powinien posiadać wiedzę jak postępować z pieniędzmi(podkreślam-swoimi pieniędzmi) i jak nimi godnie zarządzać, aby to one na nas pracowały, a nie na odwrót, czyli my na nie. Każdy w takich programach znajduje dla siebie inne korzyści, gdyż jednego może interesować bezpieczeństwo, innego zyski, a jeszcze innego ochrona kapitału, np: przed komornikiem, co wynika z korzyści prawnopodatkowych. Słyszymy ostatnio, o tym co się dzieje w naszym Państwie, a będzie jeszcze gorzej, gdyż w niedługiej przyszłości nie nadążymy spłacać samych odsetek z długu Państwa, co się wiąże z ciągłym podnoszeniem cen i jeżeli już teraz nie zaczniemy się indywidualnie zabezpieczać, czyli inwestować, czeka nas ciężkie życie. Każdy indywidualnie odpowiada za swoje życie, o które lepiej jest zadbać za w czasu niż usprawiedliwiać się wymówkami, typu "to nie dla mnie, nie mam czasu, nie mam wiedzy, nie mam pieniędzy", itp., a w przyszłości narzekać jakie to my mieliśmy ciężkie życie.

W celu uzyskania cenniejszych informacji, proszę o pytanie na e-mail: perdyonadam@wp.pl

Powyższa wypowiedź jest uaktualnieniem wypowiedzi z dnia 24.12.2010

Serdecznie pozdrawiam wszystkich rozważnych obywateli.
Adam
Addo / 85.219.135.* / 2010-12-24 03:37
Mam osobiście Skandię i sam nią zarządzam. Jednak przed założeniem pojechałem na szkolenie z tego zakresu, teraz jeżdżę co jakiś czas bo przy niewielkim koszcie osiągam fajne stopy zwrotu. W tym 41% także uważam, że nieźle. Pieniędzy nie wrzuca się w jeden fundusz tylko robisz dywersyfikację. Teraz w pewnej firmie dzięki której sobie założyłem taki program wszedł specjalny program inwestycyjny. Zarządza nim mega-mózg. Nie polecam doradztw finansowych, byłem i sprawdzałem po szkoleniu. Proponują to, co im odpowiada najbardziej, a nie to aby mieć jak najlepsze korzyści. Moim zdaniem każdy osobiście powinien posiadać wiedzę jak postępować z pieniędzmi i jak nimi gospodarować, aby to one na nas pracowały, a nie na odwrót, czyli my na nie. Jeżeli potrzebujesz uzyskać więcej info pisz na e-mail: perdyonadam@wp.pl

Pozdrawiam.
Asia Bliska / 195.187.79.* / 2010-09-14 14:47
zobacz tez tu:

http://dobra-inwestycja.blogspot.com
NOWOPOL / 2010-09-23 21:33
Jesteście tu z AEGON,AXA SKANDIA i inne,proszę mi napisać ile dni w waszych funduszach przetwarzają się dane do zmiany dyspozycji.
dumniy niezalo / 83.7.78.* / 2010-09-23 22:02
nie wioem o jakiej dyspozycje ci chodzi, jezeli o konwesrje to masz to w ten sposób
0 -Składasz dyspozycje konwersji powiedzmy-poniedziałek
1- Przyjmują realizację dyspozycji czy aktywują/odbierają jak zawał tak zwał-wtorek
2-Akceptacja zlecenia-środa
3- realizacja czwartek.
4- Czasami zakup nowego funduszu jest właśnie w tym dniu piatek
K
Jezeliu składasz dyspozycję przed 12.00 to przyjmuja do realizacji tego samego dnia.
W OWU jest napisane że maja 7 dni roboczych w 95% przypadków trwa to 3 dni robocze licząc od nastepnego po wydaniu dyspozycji
crogeagi / 2010-09-09 21:19
Jakiś cwany sprzedawca Aegona namówił 6 lat temu mojego brata na polisę inwestycyjną. Zaproponował jakiś tam skład portfela. Brat grzecznie wpłacał niecałe 200zł co miesiąc i nie interesował się polisą, licząc na to, że po dziesięciu latach (po tym okresie można zlikwidować polisę bez ponoszenia opłat) dostanie jednorazowy zastrzyk gotówki.

Kilka miesięcy temu wspomniał mi o tej polisie, więc pomogłem mu przejść proces uzyskania dostępu on-line do niej. Okazało się, że ma zgromadzone mniej środków niż wpłacił. Mimo 6 lat oszczędzania i tak bardzo zachwalanego "procentu składanego". Powodem było to, że zaproponowany portfel składał się w 90% z "funduszu gwarantowanego". Fundusz ten - jak się okazało - gwarantuje jedynie straty, ponieważ średnie zyski są poniżej inflacji. Do tego należy doliczyć jeszcze prowizję (opłatę administracyjną) w wysokośco 10,50zł co miesiąc, czyli około 5% w przypadku mojego brata.

Stwierdziłem, że nie ma co się złościć na Aegona, bo mój brat też zawalił sprawę, nie interesując się polisą. Zmieniliśmy więc skład portfela. Co się okazało po kolejnych wpłatach?

Otóż Aegon zaczął pobierać opłaty na łączną kwotę 30zł miesięcznie. Czyli 15% składki! Przy tym pojawiły się tajemnicze pozycji "opłata za ryzyko inwalidztwa", "opłata za ryzyko choroby" i "opłata za ryzyko śmierci", o których nie znalazłem informacji w OWU i tabeli opłat i prowizji. Dodatkowo "opłata za zarządzanie" wyniosła niewiarygodne 7,5% składki! No i oczywiście opłata administracyjna 10,50zł.

To jest normalne złodziejstwo w biały dzień. Jak można na takiej polisie wyjść na plus, nawet w perspektywie 10 lat, jeżeli startujesz z -15%?

Niech to będzie ostrzeżeniem dla planujących wejść w Aegona lub podobne cuda. Nie wierzcie handlowcom wciskającym wam te polisy, bo o prawdziwych opłatach dowiecie się, kiedy będzie już za późno.

Doświadczenie mojego brata pokazuje, że traci się zarówno na funduszach z mała prowizją (zysk poniżej inflacji) jak i najbardziej ryzykownych funduszach akcji (ze względu na kosmiczne prowizje). Dla mnie jest to po prostu niewiarygodne wyłudzanie kasy od szaraczków.
ajyo / 2011-01-17 20:57
Najprawdopodobniej miał kiepskiego doradcę, ponieważ wynagrodzenie specjalisty jest również uzależnione od tego jak zarządza portfelem inwestycyjnym, czyli od tego jak zainwestowane pieniądze pracują... Tyle na ten temat.
Levitah / 83.27.148.* / 2010-10-10 22:23
Dziwne. Mam program w AEGONIE (PIN 2008) i mimo pierwszej opłaty (15%) odrobiłem to po 2 latach i teraz mam już zdecydowanie na plusie. Ale fakt faktem pilnuję tego i konsultuję to z doradcą. Co do kosztów to dostałem wszystko w formie książeczki do OWU i wszystko jest tak jak być powinno. Proponuję po prostu tego pilnować albo oddać pod opiekę specjalistów.

Pozdrawiam!
kkkj / 188.33.160.* / 2010-09-03 12:57
Polecam firmę PDM Polskie Doradztwo Majątkowe. Stoi ona z boku wszystkich instytucji istniejących na rynku. Patrzy z boku i do oczekiwań klienta dobiera mu indywidualny plan inwestycyjny który jest dla niego najbardziej opłacalny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na stronę internetową www.pdm.com.pl
richi rich / 195.200.199.* / 2010-01-30 00:24
Ludzie!! prawda jest taka,że produkty typ unit-link są to instrumenty długo terminowe decydując sie na założenie takiej polisy warto zwrócić uwagę na;
1. jakie fundusze mamy do wyboru
2. jakie są opłaty za prowadzenie
3.czy firma daje nam wytyczne w postaci portfeli modelowy a jeśli tak to kto je ustala bo często robią to agenci którzy tak naprawdę nie maj odpowiednich uprawnień.
Pamietajmy,że przy składkach regularnych na poziomie 200/300zł zysko tak naprawde bedzie widoczny po kilku latach.
lukaszn19 / 2009-12-16 12:32 / Tysiącznik na forum
jesli masz podstawy wiedzy do rozpoczecia takich inwestycji, polecam mbank poniewaz tam masz staly dostep do swoich pieniedzy i nie musisz ich mrozic na dlugie lata, ja mam aegon i odradzam, pozd
annnn / 83.16.88.* / 2010-09-09 09:14
A dlaczego odradzasz?
Tala / 84.38.23.* / 2009-12-13 20:00
Specjalista finansowy trojmiasto gg: 4898195
max1224 / 2009-12-13 21:13 / Tysiącznik na forum
gratuluje 30 miejsca wlidze skarbca;-))
mfund / 79.163.27.* / 2009-12-01 23:10
Osoby posiadające tego typu programy i nie wiedzące jak nimi efektywnie zarządzać zapraszamy do nas. Postaramy się pomóc. Ewentualnie jeśli ktoś zastanawia się nad przystąpieniem do takiego programu, również powinien porozmawiać z naszym ekspertem.

Więcej na stronie www.mfundusz.pl
in-we-stor / 91.150.139.* / 2009-11-21 12:11
Witam, szukam kogoś z rejonu Tychy, Pszczyna, Mikołów, Katowice kto zajmuję się doradztwem w zakresie produktów skandi
max1224 / 2010-05-06 10:36 / Tysiącznik na forum
adviser?
krzysztof ż / 83.16.106.* / 2010-05-06 09:43
605315300
hojar.. / 95.41.60.* / 2009-10-20 04:15
Witam
Wszedłem na to forum bardziej z ciekawości, zastanawiając jakie są opinie, doświadczenia innych osób. Byłem ciekaw argumentów. Jestem sporadycznym gościem i nigdy nie komentowałem, lecz tym razem już nie wytrzymałem(przeczytałem około połowę z coraz większym niesmakiem). Widzę że agenci potrafią tylko wzorem jednej z partii tylko krytykować innych a nie zachęcić argumentami. Ciekaw jestem Piotrze twojej decyzji po tylu .
Przedstawię trochę własnych doświadczeń, wniosków do jakich doszedłem( jestem klientem AXA i AEGONA )
Dziwią mnie opinie że pobierają opłaty- przecież to są firmy które ponoszą koszta i powinny generować zyski a nie działać charytatywnie. Jeżeli sami inwestujemy czy to na giełdzie czy w inne instrumenty finansowe nim zarobimy też poniesiemy koszta i mamy zamiar zarabiać dla siebie.
Osobiście zacząłem oszczędzać na szczycie hossy gdy stopy zwrotu na funduszach akcji były trzycyfrowe (początek 2007r). Marzyłem o zarobku a na polisie z czasem było sporo mniej niż wartość moich wpłat ( ile się nasłuchałem od żony że podpisałem tak głupią umowę nawet radziła abym to zlikwidował ze stratą). Ja jednak byłem uparty, zacząłem się bardziej interesować finansami. (dodam tylko że opłacam składkę regularną m-c)
Co jest na plus: -podatek Belki odprowadzamy dopiero wypłacając pieniądze,nie zaś zmieniając fundusze(konwersja),uśredniamy cenę, możliwość dywersyfikacji środków przez rozbicie składki na kilka funduszy(alokacja) i wpłacanie składek dodatkowych.
Czego staram się i radze unikać: - zbyt pochopnych decyzji zwłaszcza po spadku wartości jednostek funduszu, zbytniej wiary w słowa analityków(słuchajmy ale wnioski wyciągajmy sami), wpłacenia jednorazowo wszystkich pieniędzy tylko w jeden fundusz, rozłóżmy to w czasie i funduszach, mamy w czym wybierać a rynek i giełda zmiennymi są np porównując stopy zwrotu f.akcyjnych za 1 rok mamy kilkadziesiąt % różnicy, wszystko dobrze jak trafimy, gorzej jeśli nie. za to średnia może być ciekawa.
A który jest lepszy? To już najlepiej samemu podjąć decyzje po suchym porównaniu opłat, wszelkich + i -, i rozmowie z przedstawicielami czy doradcami finansowymi kilku.
Ja na chwile obecną jestem już na plusie i tego też życzę aby wartość była dodatnia.
Są to tylko moje spostrzeżenia i może nie najtrafniejsze. Powodzenia

Jarosław
.
4d4m / 83.14.238.* / 2009-09-04 00:41
Chciałem poczytać opinie o firmie, a poczytałem siki od przedstawicieli. Albo Aegonowiec zaprasza, bo jest wspaniale, albo reszta gnoi, bo pewnie pracuje w konkurencji. Łatwo poznać po słownictwie "Specjalistów". Przynajmniej co niektórzy nie kryją się z działalnością i robią sobie darmową reklamę........

Pozdrawiam szukających opinii o firmach.

Adam
ajyo / 2011-01-17 23:53
To, chyba, dobrze, że na takim portalu bywają specjaliści - to o czymś świadczy... P.s. Sików się nie czyta tylko robi...
obiektywnie / 89.25.227.* / 2009-09-17 20:16
faktycznie, po tych wypowiedziach można sobie straszne rzeczy pomyśleć o ludziach z branży :( przyznam się że ja również w niej pracuje... sprzedawałem już produkty tego typu 5 wymienianych i nie wymienianych tu firm (wszystkie są bardzo dobre), współpracowałem już kilkoma firmami doradczymi i poznałem różne style. Problemem są niestety tzw. doradcy, niestety od ich poziomu kompetencji, wiedzy i rzetelności zależą nasze wyniki inwestycyjne czy też przyjemność, dorodziejstwo czy skuteczność takich rozwiązań finansowych Rownież oczywiśocie od poziomu kompetencji firmy/lub jej oddziału zależy właśnie ich wyszkolenie ponieważ niektóre z nich zamiast uczyć to piorą mózgi lub po prostu zamęczają presją i groźbami swoich pracowników. Firmy te również mają różną politykę dotyczącą ewolucji swojej oferty pod kontem maksymalizacji zysków swoich klientów i specjalizują się np. bardziej w inwestowaniu a nie ubezpieczeniach wszelkiej maści.Empirycznie doszedłem zaś do przekonania żę bardziej kompetentni są jednak bezpośredni agenci poszczególnych firm
(może dlatego że częściej premiowani od posiadanych aktywów swoich klientów więc nie grają wg zasady sprzedaj i zapomnija o kliencie).
Większość wypowiadających się w tym temacie to przedstawiciele tytułowych firm więc apeluje :] ludzie szanujcie się, na pewno dobry doradca nie pozyskuje klientów szarpiąc się na forum w internecie.
privy / 2009-09-04 07:24 / Tysiącznik na forum
Bo co to jest za pytanie......SKANDIA, AXA, AEGON - opinie.

Równie dobrze można zapytać.....Dzisiejsza pogoda - opinie.


Nie wiadomo o co dokładnie chodzi autorowi, na czym mu zależy, jaki obszar go interesuje, co zamierza, więc robi się bajzel. Inna pogoda na ryby inna na opalanie a jeszcze inna na żeglowanie.
opiekun_inwestora / 2009-07-13 22:53
Witam,

w kilku postach pojawiały się propozycje jak zainwestować? Było o portfelach modelowych, o doradcach, którzy sami stracili.

Polisa inwestycyjna, jak już pisałem - to nie jest zły sposób na inwestowanie. O ile inwestujemy aktywnie.

Wkrótce przedstawię obliczenia pokazujące, że inwestując aktywnie da się zarobić więcej (pomimo opłat) niż inwestując np. za pośrednictwem mBanku...

Na teraz mogę zaproponować, jako ostrzeżenie przed inwestowaniem na zasadzie KUP I TRZYMAJ, bo ktoś za nas będzie zarządzał pieniędzmi. Nie jest tak różowo.

Aby nie pisać o przewidywaniach - przygotowałem raporty na podstawie danych historycznych. Wynika z nich, że np. 9 letnia inwestycja przy wpłatach systematycznych
na portfel modelowy dała zysk ... 1,8% rocznie. I to uwzględniając wzrosty z przełomu I i II kwartału tego roku!

Zachęcam do lektury:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/strategia-kup-i-trzymaj-w-praktyce-totalna-porazka/

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/portfele-modelowe-nigdy-nie-stosuj-zasady-kup-i-trzymaj/

i do dyskusji:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/straty-w-portfelach-modelowych-co-na-to-sprzedawca/

pozdrawiam,

Remigiusz.
GGGOFERR / 83.30.110.* / 2009-07-06 21:01
mam AEGON-a jezeli chcesz zadzwoń powiem co i jak 500278422 Rafal P.
Janusz - foo / 212.91.23.* / 2009-07-06 20:57
Totalnie odradzam.

Mam AEGON PIN i jestem bardzo z niego niezadowolony. Początkowo to że faktycznie blokuje się pieniadze na 8~10 lat - opłaty za rezegnację są zabójcze, było plusem bo chciałem mieć mocny powód do oszczędzania, ale z perspektywy czasu - 3 lata - to był fatalny błąd, bo starciłem możliwość przeniesienia kapitału na lokatę w dogodnym momencie.

Gdy jest hossa to te 2% rocznie nie boli, ale w trakcie bessy i gdy na lokacie bezpiecznie mozńa było zarobić do 8%, a tu fundusze traciły i bezpieczny fundusz majacy jakieś śmieszne oprocentowanie jest słabą aleternatywą... w tych okolicznościach oddawanie za darmo kilkudziesięciu złotych w opłatach to rozbój.

IMO pobieranie jakikowiek opłat za nic nierobienie - inwestowanie w indeks, gdy fundusze nie zarabiają to pomyłka. Musimy, jako klienci, wymusić na instytucjach finansowych zmianę - my zarabiamy - dostajecie prowizję, chrzanicie robotę - figa z makiem!
ankaskakanka / 164.127.147.* / 2013-01-22 18:49
nie orientuję się jakie są fundusze w aegon ale widziałam axe i skandie i tam można też zarabiać jak jest bessa, z tym, że axa ma wyższe oplaty - liczyłam :) i wtedy wcale nie musisz wyciągać wpłacać na lokaty.
Adrian AEGON / 83.7.145.* / 2011-01-04 22:22
Na prawdę wierzysz że na lokacie zarobisz 8%? Istnieje jeszcze coś takiego jak fundusze stabilnego wzrostu, które na przestrzeni ostatnich kilku lat wypracowały dużo większą stopę zwrotu niż fundusze akcyjne. Jeśli nie wierzysz wejdź na stronę któregokolwiek towarzystwa, które w swoim portfelu ma fundusze idei, znajdź Idee Stabilnego Wzrostu i zerknij na wykres. Ja obecnie pracuje w AEGON, i bardzo podobają mi się ich produkty. Natomiast przeczytałem tutaj sporo oskarżeń w stosunku do AEGON i jedno jest pewne-wszystko zależy od doradcy, mnie nauczono aby przede wszystkim stawiać dobro klienta ponieważ zadowolony klient to długofalowa współpraca na czym powinno zależeć najbardziej wszystkim doradcom. Co do opłat, towarzystwa też muszą zarabiać, to nie są fundacje charytatywne, ponieważ żeby Pan mógł dokonać transferu bądź alokacji siedząc przed komputerem, klikając kilka razy myszką musi nad tym czuwać mnóstwo ludzi, ponieważ nie jest Pan jedynym klientem, tak więc proszę nie pisać że towarzystwa pobierają opłaty za nic. Pozdrawiam Adrian, jeśli chciałby ktoś porozmawiać bądź zadać jakieś pytanie-jestem do dyspozycji w Krakowie i okolicach, tel. 694328568
Gocha-2 / 195.210.60.* / 2012-01-06 19:55
Mam inwestycyjne ubezpieczenie - jestem na wialkim minusie (to porazka zyciowa) nie wiem co z tym zrobic. polowa wplaconych skladek przepadla.
Fundusz stabilnego wzrostu - na minusie (tez porazka) czekam na jakies odbicie i sprzedaje
tylko lokaty mam na plusie. tylko! i nie ma tam dziesiatek oplat za zarzadzanie.
W dwoch pierwszych jest duzo oplat za zarzadzanie a sa same straty i to duze.

i nie chodzi o rok, czy czy 2, ale 7 lat inwestycji.
wiec nie mieszajcie ludziom w glowach, ze zarobia wiecej na jakichs funduszach. nie ma nic gorszego od słuchania doradcy...
zawiedziony AEGONEM / 83.27.190.* / 2011-04-25 18:23
Skoro pracujesz w Aegon to czy mówisz swoim klientom że z ich oszczędności Aegon zabierze około 30% !!! lub więcej!!!

Opłaty pobierane przez AEGON PIN:
1. 1,95% rocznie od wartości całości kwoty na rachunku
2. 9, lub 11,5 zł miesięcznie od wartości całości kwoty na rachunku (dla 10 000zł daje to 0,09% x 12 miesięcy daje to 1,08% rocznie)

RAZEM 1,95%+1,08%=3,03% rocznie pobierane od całości kwoty.
Razy 10 lat (to minimalny okres w jakim musisz trzymać tam kasę = daje nam 30,3%.
OPŁAT!!!
Tyle AEGON zabiera z twoich pieniędzy za nic!!!
Więc
Co miesiąc z tych samych twoich pieniędzy zabierane jest 0,25% i tak przez 10 lat.
Co daje minimum 30% twoich oszczędności!!!!
Najgorsze jest to że inne firmy mogą za to samo brać 0%!!!
jertom / 2009-07-07 16:13 / portfel / Bywalec forum
za nim cokolwiek odradzisz naucz sie posługiwać tym co posiadasz
ten fundusz ze śmieszną alernatywą nie jest od zarabiania ale do przeczekania okresu bessy bez strat od zarabiania jest fundusz aegon bessa lub przewalutowanie sie w $ w fundusze surowcowe lub złota a gdy znowu b ędzie bessa wyjść i do akcji a zarobisz lepiej niż na lokacie a opłaty likwidacyjna po 10 latach jej nie ma to yak jak by jej nie było a kasa musi być inwestowana przez czas jakiś najlepiej jak najdłużej ale przedział10-20 lat jest wystarczający abt na tym nieżle zarobić i nie 2% ale 1.95% za zarzadzanie będzie bez znaczenia dla całości inwestycji
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-07-10 23:44
Wszystko pięknie i ładnie, gdyby nie dwa, poważne wg mnie, fatalne rozwiązania AEGONA:
1. transfer/konwersja związany z przewalutowaniem - w zależności od rodzaju polisy może trwać 5-7 dni roboczych (na liczydłach to przeliczają?)
2. zanim nie zostanie zakończony i "pokazany" na polisie zlecony transfer, nie ma możliwości złożenia następnego zlecenia transferu/konwersji.
jertom / 2009-07-13 22:25 / portfel / Bywalec forum
no nie jest tak zle fizycznie transfer zrobiony jest w 3 dniu roboczym
a liczydla zawdzienczamy statutowi UFK ktory mowi ze transfery wykonane beda do 7 dni roboczych sorry za pisownie ale od 2 dni pracuje na solarisie brak znakow polskich i praktyki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy