Forum Forum inwestycyjneFundusze

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

SKANDIA, AXA, AEGON - opinie

peter29uk / 83.20.40.* / 2007-08-09 12:25
czesc

chcialbym zainwestowac wieksza sume okolo 200k jednorazowo w jeden z tych funduszy. zdecydowalem sie na ten tym poniewarz pozwalaja one przenosci za darmo srodki z jednego funduszu (np agresywnego akcji w czasie hossy) do innego (stabilnego w czasie bessy). korzysta ktos z nich ? macie jakies doswiadczenia?
oprocz tych trzech znacie jakies inne ?
wszystkim dziekuje za pomoc

piotr
Wyświetlaj:
bananqq / 2008-12-28 00:25 / Bywalec forum
Pracowalem w aegonie i moge powiedziec ze sprawa wyglada tak::
Za przyklad wezme produkt o nazwie multipin lokata-
a.wplata minimalna 10.000 maksymalna0 bez ograniczen
b. 12 limitow transferow i alokacji w roku transferowym
c. Portfel sklada sie z wielu funduszy (o ile dobrze pamietam 39)
d. oplata wstepna przy np 10tys to 4%
e. jesli zarzadza sie samemu to bodajze 1.95% w skali roku od kapitalu

biorac pod uwage pani wplate wyglada to tak

po wplacie 200tys -oplata wstepna brak, oplata za zarzadzenie 1.95, ponadto mozna korzystac z 10% kapitalu rocznie raz w roku bez oplat likwidacyjnych. Ponadto ma pani w roku mozliwosc dokonania 12 transferow srodkow.
puf axa / 83.31.212.* / 2009-01-05 19:46
Dla wszystkich zastanawiajacych sie nad podjeciem wspolpracy z ktoryms z isteniejacych firm ubezpieczeniowych. NIE ROBCIE TEGO . firma dla ktorej pracuje nie wyplaca pieniedzy na czas, jak sie cos odezwalem to teraz patrza na mnie jak na obcego. Nie dbaja o nowych ludzi , te p******* o wsparciu i programach kwotacyjnych to bujda, a kompetencja menedzerow ma duzo do zazucenia. Podpisuja wnioski ktore nie powinny wyjsc a Ty myslisz ze masz zrobiony miesiaczny limit. po czym sie okazuje ze raczej nie, i zamiat pieniedzy na swieta to tylko marne grosze. Zastanowcie sie 2 a jak malo to 10 razy . Podzwoncie po znajomych jesli ktos pracuje w takim zawodzie to sie dopytajcie jak to jest naprawde. Ja jestem zawiedziony, i to BARDZO. Dla mnie to banda zlodzieji i niekompetentnych ludzi.
agnieszka szyborska / 2008-12-04 22:28
Faktycznie dokonales dobrego wyboru wszystkie programy sa ok.
Jednak aby poznac jaki zysk cie interesuje i w jakim czasie musisz wiecej wiadomosci udzielic .Faktycznie sa fundusze ktore zarabiaja na spadkach a w Aegonie sa dwa takie i są w stanie wypracowac ok 15% lepsze niz lokaty z pewnością .
Aby dobrac odpowiedni program nalezy poznac potrzeby ,prosze o kontakt tel.667 894 626
Zapraszam i pozdrawiam
szypułka / 79.187.61.* / 2009-05-04 17:24
Pier******** akwizytorka... Nie wierzcie takim ludziom!! Przedstawiciele Skandii dostają minimum 1000zł za każdą podpisaną umowę z klientem!! Ciekawe dlaczego...
mrts / 83.22.31.* / 2009-07-10 19:17
tak? a to ciekawe - jakos na razie takich pieniedzy na oczy nie widzialam za zadna podpisana umowe... a poza tym Skandia nie wyplaca wynagrodzen z pieniedzy klienta... ta fitma najpierw zarobiloa na siebie na dobrych unwestycjach a dopiero potem rozpoczela dzialalnosc... nie wiesz- to sie nie wypowiadaj - poza tym kazdy a Skandii musi zdac egzamin panstwowy - wiec jestesmy dobrze przygotowani
franek231 / 83.22.126.* / 2013-09-06 23:40
kija prawda... ja byłem doradcą złapanym przez znajomego który tam pracował... zero wiedzy i doświadczenia i sprzedawałem te produkty... procent masz od każdej wpłaty klienta przez okres hmm 15 lat ;) chyba że jesteś pionkiem i popychadłem... a tego typu inwestycje odradzam... na tym sie nie zarobi, chyba że jako przedstwiciel ;)
Pumpus / 213.134.160.* / 2009-11-03 23:02
O jakim egzaminie państwowym piszesz ? O egzaminie do wpisu RAU ?!!!! Przecież to farsa, taka sama jak wówczas kiedy był egzamin do PUNU, ale ty pewnie jeszcze wówczas nie wiedziałeś co to ubezpieczenia.
privy / 2009-05-04 17:48 / Tysiącznik na forum
Bo to praca jak każda inna. Ty za swoją pracę też dostajesz kasę, prawda? Ciekawe dlaczego? :)))
Herz / 217.153.175.* / 2009-05-05 00:07
Jeśli dobrze wykonują swoją pracę to dlaczego by nie można im odpowiednio zapłacić? Rozumiem, że chodzi Ci o naciągaczy, którzy wciskają ludziom zupełnie niepotrzebne lub/i niedopasowane produkty. Oczywiście wszędzie znajdą się czarne owce ale na tej podstawie nie można wnioskować o ogóle. Sam od niedawna interesuje się inwestowaniem, rozmawiałem do tej pory z dwoma agentami z dwóch różnych firm i obaj uczciwie powiedzieli mi co będzie pasowało w mojej sytuacji, a na czym mogę się przejechać. Nikt mi nic nie wciskał, przedstawili dokładnie produkty, a decyzje pozostawili mnie. Ciekawe z iloma osobami w ciągu miesiąca tacy agenci podpiszą umowę? Z czterema?pięcioma? W takim wypadku 1000zł od głowy wychodzi całkiem uczciwie.
smart1234 / 77.114.68.* / 2008-12-07 14:55
Pani Agniszko

NIe wiem, czy Pani jest kolejnym naciągaczem i myslę, że tak. Wy doradzaniec, kiedy inwestorzy kupuja kolejne programy. Mam lch już klika, bo tak mi doradzano i na wszystkich straciłem. Ciągle słyszę, że to sie odrobi etc. Ale po co w ogóle tracić i po co sa doradcy? Do sprzedaży? Kupić mozna bezpośrednio bez Aegona i na peweno będzie taniej. Polecam wszystkim samodzielne inwestowanie w fundusze tzn. bez naciągaczy z Aegona, Skandii i innych.
Levitah / 83.27.148.* / 2010-10-10 22:39
Wcale nie będzie taniej - przenosząc pieniądze między funduszami płacisz podatek belki. Takie firmy jak Aegon, Skandia czy CU mają platformu Unit-linkowe: pieniądze zamiast iść do Państwa pracują dla Ciebie na Funduszach. Druga rzecz, że możesz tam inwestować nawet od 100 zł/mc na funduszach na całym świecie gdzie np. minium wpłat jest 200k euro. Masz tyle? Ja nie. Takie firmy robią skalę bo zbeirają mase takich jak my i inwestują. Dla mnie to rozsądniejsze niż własne kombinacje.
hen187363 / 91.94.131.* / 2009-01-07 19:39
Panie smart a kto nie stracił, my byśmy chcieli TYLKO ZARABIAĆ , a jeśli Pan stracił to niech Pan zadzwoni na infolinie i poprosi o zmiane doradcy a nie narzeka
agusia / 2008-12-07 20:34
Ja równiez nie wiem skad u Ciebie takie przekonanie,skoro straciłes to po co mówisz
żeby kupowć ?
Po drugie twoja wiedza na temat doradztwa jest znikoma skoro sądzisz, że w Aegonie
itp. jest taniej i lepiej- jako sprzedaz bezpośrednia
Po trzecie radzę zmienić sobie doradcę bo źle zarządza twoimi finansami skoro majac ich kilka niepotrafi zainwestowac twoich pieniędzy abyś miał zyski .Programy takie a już napewno dzisiejsze potrafią sobie poradzis z "humorami " giełdowymi
Pozdrawiam
derfidel / 195.246.225.* / 2009-11-25 20:38
przede wszystkim w pkt 10 umowy z aegon: aegon nie gwarantuje DORADCY! koniec z twoim kłamstwem, żegnam
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-04 00:16
Z tych trzech tylko Aegon.
Jedeny program. który pozwala zarabiać na wzrostach na giełdzie i na spadkach.
Jedyna firma,która po zakończeniu hossy utworzyła fundusz Aegon bessa, który zarabia gdy WIG-20 idzie w dół.(15% zysku w tym roku)
Ma najlepiej dobrane fundusze krajowe i zagraniczne.
bardzo tanie przewalutowanie(kilka krotnie tańsze niż w bankach, czy kantorach.Można inwestować na całem świecie.
Polecam. służę doradztwem w tym programie tel 600942367 Tylko swoim klientom
Zapraszam.
Fahrenheit / 2008-12-03 14:46 / Bywalec forum
podziel to na wpłaty regularne i w axie dostaniesz bodajże 20% premii w pierwszym roku, w drugim też. Aegon ma więcej funduszy, ale nie daje premii.
1234321 / 83.68.75.* / 2012-11-29 22:26
daje premie do 25%..
rozaoldak / 2008-12-02 17:42
Oprócz tego jest jeszcze Generali.Odradam Skandię ze względu na znacznie wyższe opłaty niż w 3 pozostałych.Koniecznie zadzwoń mam kilka jeszcze innych ciekawych informacji:np 20% w prezencie
pozdrawiam
nr. tel 667 894 619
provida / 2009-04-29 11:33
jeśli ktoś uważa że lepiej jest zarobić np 10% i ponieść przy tym koszt np ok 2%, niż zarobić dla przykładu 20% i ponieść np. koszt 4% to faktycznie niech lepiej zadzwoni do kolegi powyżej... Można jeździć maluchem albo mercedesem tylko pytanie czym dalej i pewniej sie zajedzie... pozdrawiam i życzę rozsądku...

EDUKACJA FINANSOWA - dla każdego, na każdym poziomie!
Chcecie wiedzieć więcej, gdzie i jak... piszcie!!!! gg 3462512
r-a / 82.177.224.* / 2009-04-30 16:54
W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem bez ryzyka utraty kapitału a z możliwością
osiągnięcia dużego zysku są lokaty strukturyzowane
po więcej informacji zadzwoń
667 894 619
paraszopen / 2007-08-10 10:43
Wtarto dodac ze pewnie czesc tych pieniedzy pojdzie na regularne skladki a wieksza czesc na konto inwestycyjne. W aegonie to 2 dostaje sie po roku oplacania skladek regularnych lub tez po zaplaceniu za rok z gory. Warto tez dodac ze w Aegonie pieniadze z konta inwestycyjnego mozemy wyciagac tylko 2 razy do roku. 2% pobieraja od wplaty na konto inw. a 1% od wyplaty. W Skandi konto inw. dostajemy juz od 1 skladki. Mozemy wyciagac z niego kase 12 razy na rok z tym ze okres oczekiwania na nie moze wyniesc nawet 3 tyg (Aegon do tygodnia). Oplata za konto inw. wynosi tutaj cos okolo 1,9 % i spada im wyzsza skladka regularna. Oplata za wejscie tez jak w Aegonie 2% ale nie ma oplaty za wyjscie. Osobiscie uważam ze jesli jest potrzeba do wyciagania zyskow z tych 200 tys. lepsza bedzie skandia, jezeli wystarcza nam 2 wyplaty na rok brac Aegona.
jertom / 2007-08-10 13:23 / portfel / Bywalec forum
trochę namieszałeś bo opisujesz tz produkt regularny a przy takiej kasie można śmiało mówić o tz lokacie rentierskiej z możliwością 12 wypłat z konta tylko trzeba się liczyć z pobieraniem belki
bomar / 2007-08-09 18:47
Pierwsze 2 rozprowadzam od kilku lat, AXĘ od paru miesięcy.
Są to narzędzia i tylko narzędzia, wszystko zależy od tego jak je wykorzystamy.
Znam przypadki, że tzw specjaliści, na tych portfelach zrobili w ciągu ostatniego roku dosłownie pare %.
Portfele sprawdzają się jeśli są dobrze zarządzane, jeśli nie mamy takiej pewności lepiej rodzielić środki na 3 TFI wpłacić i zapomnieć. Portfele mają dodatkową opłatę od zarządzania (ponad tą którą pobierają fundusze) trzeba być trochę lepszym od średniej żeby się opłaciło je zakładać, a to wbrew pozorom nie jest tak proste.
ertyj / 217.153.175.* / 2009-04-29 16:56
Moim zdaniem nie jest to do końca rozważne "lepiej
rodzielić środki na 3 TFI wpłacić i zapomnieć". Zgadzam się z tym, że sprawne i fachowe zarządzanie to podstawa jednak nawet kiedy korzystamy z pełnego doradztwa nie możemy po prostu "zapomnieć". Możemy np. określić na początku/w trakcie inwestycji poziom ryzyka jakie tolerujemy ale warto też od czasu do czasu zerknąć co się dzieje z naszymi pieniędzmi.
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:35
"Rozdzielić środki na 3 TFI". Ale jakie?
To jest jedno z podstawowych pytań.

Co chcemy uzyskać wybierając "najlepszy" fundusz?
----
1a. Jeżeli nie mamy strategii - to ... szukamy chyba takiego, co da zarobić jak najwięcej
1b. Jeżeli mamy strategię - to... szukamy takiego, który jest "najlepszy dla mnie". Czyli dopasowany do mojego profilu inwestora oraz do strategii inwestowania
2. Chcemy aby był to fundusz uzyskujący lepsze wyniki niż pozostałe (ale cały czas w ujęciu naszego profilu inwestora). Nie ma jednego najlepszego funduszu dla każdego...

Czy fundusz, który sprawdzamy dziś za okres np. 3 miesięcy uzyskał najlepszy wynik rzeczywiście jest najlepszy?
Bardzo prawdopodobnie, że nie! Wynik dotyczy tylko dnia dzisiejszego.
W tym raporcie:
http://policzmy.opiekuninwestora.pl/index.php/wyniki-czy-statystyki-pobierz-pelna-analize/
pokazałem to na przykładzie dwóch funduszy obligacji.
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:28
Witam, dokładnie w taki sposób powinniśmy inwestować.
Na początku: określić strategię. I jeden z jej najważniejszych elementów. Może to zaskakujące ale moim zdaniem należy ustalić sobie: Ile chcę rocznie na funduszach zarabiać. Ale dokładnie (np. 18%) zamiast ogólnie (jak najwięcej).

Dlaczego? Aby do oczekiwanego zysku dopasować sposób w jaki inwestujemy oraz dobór funduszy.
Nie wiedząc ile chcemy zarobić możemy paść pokusie łapania dołków oraz górek, co dla niewielu kończy się sukcesem.
Wiedząc ile chcemy zarobić będziemy mentalnie przygotowani na to, że gdy już taki zysk uzyskaliśmy w danym roku, to możemy zacząć inwestować znacznie ostrożniej, a wypracowany zysk zabezpieczyć.
bomar / 2007-08-09 18:50
Podobne produkty mają również: Nordea, PZU, Pekao (w oparciu o FI Pioneer) i Compensa.
Te 3 w nagłówku są zdaje się najciekawsze.
scorpio79 / 81.190.99.* / 2007-08-09 13:52
Srodki przenosisz za darmo i bez Belki , w AEGON mozesz w złotówkach inwestować w fundusze walutowe które sa bardziej przewidywalne, a teraz jest dobry moment na wejscie. No i lepsze jest rozproszenie na kilka FI bo jeden to uwiązanie jak w banku, nie efektywne i bez doradztwa.
Skandia za to proponuje jako zyskowne okresy 15-30 lat, droższą obsługę i nie ma bieżacej listy wchodzących FI w ofercie a parasol to poprostu ryzyko pionowe a wiadomo że lepsze w poziomie.
pozdr
derfidel / 195.246.225.* / 2009-11-25 20:41
belkę płacisz na końcu. nie kłam
fund007 / 217.30.156.* / 2008-12-02 13:14
Jeśłi mowa o 200tys to w skandii spokojnie można wchodzić w program na 10lat bądź w programy jednorazowe (Avans i Protekt). Nie do końca rozumiem na jakij podstawie scorpio79 twierdzi, że skandia ma droższą obsługę, według mnie jest odwrotnie, ma najtańszą, w aegonie i axa opłaty są bardzie poukrywane i dlatego tylko wydają sie mniejsze. Wystraczy raz przeczytać warunki umowy żeby sie zorientować. Nie wiem również o co chodzi z tym, że skandia nie ma listy wchodzących w jej skład FI, wystarczy wejść na stronę i tam wszystko jest. Poza tym żadna z powyższych firm nie oferuje Rebalansingu, który w skandii jest darmowy tak jak i wszystkie przeniesienia środków a nie jak w Aegonie tylko raz w miesiącu.
pieuk / 2009-02-16 13:11 / portfel

który w skandii jest darmowy tak jak i wszystkie przeniesienia
środków a nie jak w Aegonie tylko raz w miesiącu.


W Aegonie jest (przynajmniej ja mam MPIN) 12 _bezpłatnych_ transferów i alokacji w roku (czyli statystycznie raz w miesiącu;)). Kolejne juz kosztuja 15zł.
Andy4All / 83.24.39.* / 2009-02-16 05:23

Jeśłi mowa o 200tys to w skandii spokojnie można wchodzić w program na 10lat bądź w
programy jednorazowe (Avans i Protekt).


Czy to zart czy porada na niewazna Umowe? Punkt 1 zalacznika nr.1 do OWU Multiportfel Avans mowi - Maksymalna wysokosc Skladki Poczatkowej - 149.999,99 PLN !

Think man, Think!!!!
lezdrub / 79.185.114.* / 2008-12-08 01:04
A, gdzie ty to wyczytałeś,że w Aegonie można robić konwersję raz w miesiącu.

Nie pisz więcej głupot bo to może ci zaszkodzić. i po co??
priv / 2008-12-04 06:13 / Bywalec forum
Twierdzą to na podstawie własnego punktu siedzenia :)). Gołym okiem widać, albo niską znajomość tematu, albo celowe wprowadzanie w błąd. No, ale cóż, taka przypadłość agentów.
texasranger / 195.85.249.* / 2008-12-04 13:11
oj jak się z Tobą zgadzam, agenci czuwają, półprawdy albo ściemy
tedchom / 2009-04-30 00:47 / Tysiącznik na forum
mam taką propozycję każda z tych firm ma stronę www proponuję wejść i poczytać bo sami widzicie, że mniej się wie po przeczytaniu tych postów niż przed. Sam mam skandię i jak ktoś pisał to są narzędzia, ale jakoś wszyscy poszukują łosi by za nich myśleli a to jest szkodliwe zawsze!!!
Jeśli chcemy by ktoś nam zarządzał kasą to musimy za to zapłacić i nie ma mocnych ale zawsze możemy wziąść sobie coś co jest za darmo a sami się przekonamy ile to było warte pozd. myślących
derfidel / 195.246.225.* / 2009-11-25 20:49
krótko: daję im swoje pieniądze. bez żadnych gwarancji że coś na tym zarobię. jedyny pewnik - zarobek agenta i aegonu. powtarzam swoje pieniądze! nie mogę ich wypłacić. nie mogę! bo wypłata z 99% stratą to chyba żart prawda? cały czas chodzi o MOJE pieniądze. nawet złodziejski kredyt z banku ma lepsze zasady, bo dostajęod banku ich pieniądze. zgoda płącę za to jak złodziejom, ale co? mam zbudowany dom, mam samochód i inne inwestycje (coś WYMIERNEGO - ja to MAM!)
a tutaj? daję im SWOJE pieniądze. płącę im za: trzymanie moich pieniędzy na koncie - ok. 10 zeta. 1,95 - wiadomo za co (chociaz ja tego nie rozumiem, dlaczego akurat procentowo) , za cesję się płaci, etc. - BEZ ŻADNYCH GWARANCJI ŻE POMNOŻĘ SWÓJ WKŁAD. HEHE POMNOŻE, ŻE NIE STRACĘ WSZYSTKIEGO! kto normalny wejdzie w coś takiego? a doradca? hehe nie ma w umowie obowiązku doradztwa - NIE MA! zresztą ile lat będzie pracował agent? 20? dla mnie? hehehehe. wolę pewne. nie czytajcie takich for, bo to zwykłe oszustwo. jakby7ście byli agebtami, to wchodzilibyście dal podniesienia koniunktury na takie fora. no pewnie że tak! więc mam gdzieś tych wszystkich mądrych roztacxających wizje bez pokrycia
powtarzam: ZA MOJE PIENIĄDZE. jedyny pewnik w tym wszystkim to zysk drugiej strony
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:42
Opłaty, które ponosimy w polisach inwestycyjnych nie są małe. Dodatkowo często proponowanym rozwiązaniem są tzw portfele modelowe, które używane na zasadzie "wpłać i zapomnij" potrafiły sporo stracić.

Moim zdaniem polisy to nie jest zły sposób na iwnestowanie. Ale pod warunkiem, że inwestujemy aktywnie - tylko wtedy możemy wykorzystać zaletę jaką jest brak naliczania podatku Belki przy konwersjach.

Całkiem niedawno postanowiłem przygotować raport na temat kosztów w poszczególnych programów inwestycyjnych. Raport przeglądowy.

Zajrzałem na strony Towarzystw i - co jak co, ale opłaty są raczej ukryte.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/axa-generali-skandia-oplaty-w-polisach-conieco-ukryte/
oraz
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/aegon-drogi-kliencie-informacji-o-kosztach-ci-nie-pokazemy/

Przy okazji - jeżeli ktoś posiada tabelę opłat i prowizji do produktów AEGON proszę o kontakt pomoc(na)opiekuninwestora.pl
bednarus / 2009-05-22 14:30
masz Skandię? a mogę zapytać w co inwestujesz obecnie? gg12864912
szczerze mówiąc dałem sobie coś wcisnąć jakiś czas temu, płacę, czasem się loguję i....patrzę jak tracę.
help
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:20
Inwestowanie w ramach polisy inwestycyjnej od strony inwestowania nie różni się niczym od inwestowania np. w mBanku. Tu także musimy dobierać fundusze. Polisy mają kilka zalet, ale i kilka wad. Zaletą - którą jest brak podatku przy konwersjach można próbować zniwelować koszty tego typu polis. Dlatego, akurat w przypadku polis konieczne jest inwestowanie aktywne. Ale nie na zasadzie "kup i trzymaj".

Zamiast patrzeć jak tracimy wystarczy zastosować proste strategie (zasady inwestowania).

No i mieć strategię. Gdy jej brak to nasze inwestycje mogą stracić:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/stracilem-w-funduszach-ponad-50-co-robic-cz1/

Aby odrobić stratę 40% potrzeba zysku 66%...
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/ile-stracilo-tyle-wzrosnie-no-niekoniecznie/

Zapewniam, że tracić nie trzeba.
Jedna z zasad, które promujemy przy inwestowaniu: Minimalizacja strat. Czyli wystarczy określić, jaką stratę jesteśmy w stanie zaakceptować. Na przykład 15%. I w momencie, gdy stracimy te 15% wpłaconych pieniędzy - wtedy należy podjąć jakieś działania (np. konwersja na fundusze bardziej bezpieczne).
opiekun_inwestora / 2009-06-11 10:23
O tym jak proste mogą być to strategie można przeczytać w opracowaniu, które dystrybuujemy - to jedyne 9 zł. A pokazuje jak proste mogą być skuteczne strategie inwestowania, a sprawdzają się także w czasie bessy.

http://www.opiekuninwestora.pl/3_strategie_inwestowania,404,0.htm

Zachęcam też do pobrania kilku darmowych raportów ze strony:
http://www.opiekuninwestora.pl/raporty

Szczególnie raportu na temat 10-letnich inwestycji w fundusze. Pokazuje on ile tak naprawdę dało się zarobić na funduszach inwestując długoterminowo "wpłać i trzymaj".
woju2 / 2009-05-29 18:31
Witam, szukam rzetelnego doradcy, który pomoże mi wybrać ofertę polisy z funduszami dostosowaną do moich potrzeb. Interesuje mnie możliwy wybór z AXA, AEGON oraz SAKNDIA. Mogą być też inne.
mihailo / 62.121.67.* / 2009-06-26 00:13
zastanow sie dobrze, ja wlasnie obchodze " 5 lat" ze Skandia , gdzie mam wykupiony PM4. Moja polisa jest warta dokladnie tyle ile wplacilem. Zysk 0. Jak sam widzisz nie sa to wyniki imponujace, najdelikatniej mowiac... Jedyne co jest gwarantowane to comiesieczne oplaty za zarzadzanie funduszem...
pppeter / 62.121.67.* / 2009-06-26 00:12
zastanow sie dobrze, ja wlasnie obchodze " 5 lat" ze Skandia , gdzie mam wykupiony PM4. Moja polisa jest warta dokladnie tyle ile wplacilem. Zysk 0. Jak sam widzisz nie sa to wyniki imponujace, najdelikatniej mowiac... Jedyne co jest gwarantowane to comiesieczne oplaty za zarzadzanie funduszem...
Gosia... / 77.113.1.* / 2009-07-12 19:13
Ciesz się, że jesteś na "zero". Ja jestem 5 tys. do tyłu. U mnie w lipcu minęło 5 lat. Miałam PM3 i PM4 po 50%. Więc nie wiem skąd u mnie są straty. Myślę o wycofaniu pieniędzy. Chyba, że ktoś uczciwie doradzi. Jak tak dalej pójdzie, to moja emerytura będzie wynosić zero. Straty były od samego początku, po każdej Rocznicy Polisy, Informowali mnie o stratach i indeksacji składki. I tak płaciłam regularne składki, aż minęło 5 lat.
max1224 / 2009-07-12 22:10 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję że nie poddasz się weź sprawy w swoje ręce a tu wśród forumowiczów pomoc zawsze znajdziesz polecam gorąco czytaj takich gości jak Zeus, lukaszn, privy, zresztą musiałbym wymieniać i wymieniać ogólnie trzymaj się tego forum, ani się obejrzysz a zmienisz zdanie
Noxik / 2009-07-13 16:04 / portfel / Tysiącznik na forum
No coz to moze i ja wtrace swoje trzy grosze. Z gielda, funduszami, lokatami itd. mam calkiem spore doswiadczenie i to zarowno zawodowe jak i prywatne. Podstawowa zasada inwestowania w fundusze to "nie wyplacaj jesli spada" zwlaszcza jezeli ktos ma otwarty program od 2 lat na np. 10 lat. Przeciez to jest dosc jasne ze bo bessie przychodzi hossa, ktora niejednokrotnie udowodnila, ze lubi wylapywac nowe szczyty. Jesli juz straciles czesc gotowki a masz jeszcze czesc w zapasie badz stac cie na to aby odkladac po np. 200-500zł miesiecznie to w tym wypadku pomimo tej straty powinno sie te wolne srodki ulokowac. Obecnie jestesmy mim skromnym zdanie na etapie rozstrzygniecia z dosc spora szansa na rozstrzygniecie tej sytuacji na pozytywna dla inwestorow, wiec srodki zainwestowane teraz niemal na 99% powinny przyniesc zyski w przyszlosci i do takze niedalekiej.
Jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac smialo, chetnie odpowiem ew. jesli dam tylko rade to cos podpowiem. A skoro pracuje firmie doradzajacej wlasnie jak planowac swoje inwestycje to na terenie Warszawy tez bez problemu i bezplatnie moge sie z taka osoba spotkac.

Pozdrawiam
Adam

absadowski@gmail.com
tedchom / 2009-06-26 01:14 / Tysiącznik na forum
człowieku to na co czekasz teraz olej pm4 wejdź powoli w akcyjne polskie i tyle za parę lat zobaczysz średnią to wtedy pogadamy jeśli nic nie zarządzałeś tym i masz zero zysku to teraz jak jest tanio dokupuj akcyjnych człecze i czytaj forum oznaczone tylko datami tygodni tam jest kupę ludzi co inwestują przez skandię pozdr.
- Do woju2 - / 94.254.179.* / 2009-06-06 00:20
Do woju2 - Odezwij się na maila to Ci pomogę w sprawie tego typu produktów.
tojahihi / 89.74.242.* / 2009-10-09 17:59
Czytam sobie co tutaj piszecie bo ciekawi mnie aegon i jego osiągnięcia na rynku ale te fizyczne a nie na papierze u doradcy. Jednak czytając to mam wrażenie że to jakieś party line z doradcami co chwila to jakiś telefon z dopiskiem zadzwon proszę
JakubJ / 89.231.220.* / 2009-11-05 09:15
Chętnie pomogę
Jakub
gg7715571
Rzeszów
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy