Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skandia czy Aegon?

Skandia czy Aegon?

Przemasg / 62.89.69.* / 2007-05-24 15:18
Witam

Kto wg Was ma lepszą ofertę i dlaczego jeśli chodzi o wykorzystanie jako trzeciego filaru? Może jakaś inna firma?
Wyświetlaj:
Zlotko / 83.20.12.* / 2010-12-10 18:53
Ja natomiast zgadzam sie w 100% z Lukaszn19.To jest naiwne myslenie ,ze ktos ci pomnozy twoje pieniadze za dziekuje albo za mala prowizje.Tez tak kiedys myslalam,skonczylo sie tak ,ze po ogromnych stratach( przeciez jest bessa ,wszyscy traca) ,sama przekopuje sie przez wszystkie mozliwe ksiazki, fora o gieldzie, zaczynam otwierac szeroko oczy jak bylam wyprowadzana w pole i jaka bylam naiwna .To jest przestroga dla innych -masz pieniadze w kieszeni to je trzymaj albo wydaj na przyjemnosci - jak je komus pozyczysz albo powierzysz to potem Ty bedziesz prosil o zwrot i bedziesz szczesliwy jezeli dostaniesz sume ktora wlozyles.
luukasz30 / 83.4.73.* / 2010-12-20 08:54
To, ze nie potrafisz sama zarzadzac swoimi pieniedzmi (bo to ty decydujesz o skladzie swojego portfela, a nie wlasciciel skandii) to jestes sama sobie winna. I faktycznie, lepiej wydaj pieniadze na lizaki i koszulki, albo wsadz do skarpetki, przeciez emerytury bedą wystarczająco duże!!
Beytman / 91.94.253.* / 2010-12-10 21:09
Zlotko, jeżeli straciłaś to napisz ile, jak, kiedy?! Pisanie o tym, że jest bessa jakoś mnie nie przekonuje (statystycznie co 10 lat mamy na świecie kryzys, a mimo to gospodarka jakoś się rozwija) Nie twierdze, że nie straciłaś i napewno jest tego jakiś powód, ale nie rozsądne jest zrzucać winę na FI (to tak jak by skarżyć się, że zmoczył nas deszcz bo nie obejżeliśmy prognozy pogody lub nie wzieliśmy parasola)
P.S Podczas kryzysu nie wszyscy tracą. Fundusze hedgingowe potrafią nieźle zarobić, choćaż wiąże się to ze sporym ryzykiem... Ale kto nie ryzykuje..........
P.P.S Z tej kieszeni teżmożesz stracić, choćby w zatłoczonym autobusie ;)
darek1984 / 2009-04-05 09:24
Planuję zrobić kampanię reklamową na ekranach diodowych we wszystkich miastach. Proszę o pomoc w wyszukaniu wszystkich ekranów w Polsce. Miasto i lokalizacja. Z góry dziękuję!
provida / 2009-04-29 11:20
PODWÓJNA DZIESIĄTKA W URODZINOWEJ PROMOCJI!!!
Z okazji jubileuszu 10-lecia Skandii w Polsce dokładamy podwójne 10% każdemu, kto do
31 maja 2009 r. dołączy do grona naszych klientów. Zainwestuj teraz, a każda należna
Składka Regularna zostanie powiększona o 10% jej wartości w pierwszym roku i 10% w
drugim roku trwania Umowy.
EDUKACJA FINANSOWA - dla każdego, na każdym poziomie!
Chcecie wiedzieć więcej, gdzie i jak... piszcie!!!! gg 3462512
lukaszn19 / 2009-04-05 02:24 / Tysiącznik na forum
szczerze-moim zdaniem omijaj tego typu instytuacje, chyba z enie masz wystarczajacej wiedzy na temat rynkow i chcesz zamrozic pieniadze na dlugi czas myslac, ze w fundach zarobisz bez duzej wiedzy, poniewaz tak inwestuje wiekszosc ale nic bardziej mylnego, mozna stracic ogrom kapitalu co w fundach b.ciezko odrobic, a instytucje wyzej wymienione to poprostu zlodzieje (chodzi o prowizje) wiekszosc niedoksztalconego personelu i naganiaczy (oni chyba nazywaja sie akwizytorami) i sam niestety rowniez kozystam z wyzej wymienionej platformy. Polecam nauke,nauke i jeszcze raz nauke a potem z odpowiednio wiedza kontrakty terminowe (tu jeszcze zalezy od platformy). Wroce jeszcze do powyzszego tematu i dam sobie reke uciac, ze zaden naganiaczy ktory zwerbowal kogokolwiek z forum nie ustrzegl nikogo przed spadkami i nie probowal pomoc (gdy jedna z niedawno poznanych osob przeze mnie zwrocila sie z taka prosba do naganiacza (akwizytor aegon,skandia itp.) by pomogl jej poniewaz caly czas traci pieniadze, dostala odp, ze taka jest koniunktur i tzreba poczekac....i poczekala strata 60%,) przeciez Ci ludzue biora za kazda osobe nie mala prowizje i chyba w kwesti sakndi, aegon lezy by zatrudniac kompetentne osoby a nie frajerow (oczywiscie na pewno jakis maly odsetek ludzi pracujacych tam jest ok, ale to naprawde maly) i za wziete prowizje powinni starac sie pomoc klientom, ale rzeczywistosc jest inna i 90% klientow tych instytucji stracila na dzien dziseiejszy i dlatego nie polecam tego typu inwestycji, jezeli ktos nie ma pojeci o rynku to niech sobie daruje nawet fundusze, poniewaz w takich platfromach bedzie skazany tylko i wylacznie na siebie i na swoja wiedze, akazdy niech zrobi jak uwaza (ewentualnie jak ktos sie uprze na fundy i ma jakies pojecie to mbank jest ok, tylko ze minus to nie zabogaty wybor fundow)
bezreklamy / 83.8.93.* / 2009-07-28 13:19
no taaak...'nie zabogaty wybor funduszy w MBanku' - zaledwie 150..co to jest prawda? lepiej wybrac OFI ktore daja np do wyboru 5,6 funduszy..wow..niedoświadczeni - no taak! co tam ze Aegon ma 40 mln klientow, a w Skandii jest ubezpieczonych 70% Szwedów, a im się chyba źle nie powodzi - tracą pieniądze? no tak, co tam ze w 'kryzysie' ION zarobil 19% w rok prawda?
provida / 2009-04-29 11:20
PODWÓJNA DZIESIĄTKA W URODZINOWEJ PROMOCJI!!!
Z okazji jubileuszu 10-lecia Skandii w Polsce dokładamy podwójne 10% każdemu, kto do 31 maja 2009 r. dołączy do grona naszych klientów. Zainwestuj teraz, a każda należna Składka Regularna zostanie powiększona o 10% jej wartości w pierwszym roku i 10% w drugim roku trwania Umowy.
EDUKACJA FINANSOWA - dla każdego, na każdym poziomie!
Chcecie wiedzieć więcej, gdzie i jak... piszcie!!!! gg 3462512
provida / 2008-10-08 13:31
PROMOCJA PRZEDŁUŻONA!!! W Skandii, tylko do końca do 22 października!!!! Ostatnie dni!!!! 10% alokacji więcej w
1-wszym
roku inwestycji także od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych!!! Dodatkowo emisja funduszu gwarantowanego tylko do 22 października!!! zysk min 8% w skali roku!!! GWARANTOWANY!!!
Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej z wielu firm sprzedających Skandię w
Polsce!!!
Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!! gg 3462512
Michał X / 77.254.197.* / 2009-05-06 13:47
Hehehe! Pracuję w http://www.dsa.pl/main/index.php
Oferujemy Plan Inwestycyjny AXA. Nie mamy promocji i jesteśmy "killerem"
dla takich TFI jak Skandia.
Dajemy 10% gratis w każdym miesiącu, każdego dnia i o każdej godzinie...
Dodam, że jesteśmy profesjonalistami i w pełni edukujemy klienta,
o czy świadczy chociażby fakt, że jesteśmy Spółką Akcyjną, czym niestety nie może pochwalić się Skandia... Byłem u nich niedawno na konferencji. Nawet wygrałem książkę
Briana Tracy'ego - całkiem niezła. Na sali bylo kilkaset osob. Spotkanie prowadził dyrektor generalny, który ma tak ograniczony zasób wiedzy albo było po 7 dniach picia wodki - tragedia!!! Jeśli taki hest dyrektor generalny, to jaką wiedzę muszą mieć agenci??
O tym też zdążyłem się przekonać - ogólnie kupa śmiechu!!

Jeśli masz jakieś pytania: femdom1@interia.pl

Pozdrawiam "zabawnych" agentów ze Skandii i Aegonu.
Wciskajcie dalej ludziom ciemnotę i patrzcie końca.
Urlar / 31.133.17.* / 2012-11-28 21:50
femdom1@interia.pl - proponuje sprawdzić znaczenie słowa femdom na wikipedi - bo z takim mailem to raczej kariera w innej branży!!!!
Beytman / 91.94.253.* / 2010-12-10 21:34
...na konferencji skandii? Chyba Scandii pisane przez "C" www.scandiacosmetics.com.pl
Drogi Michale X sprzedajesz produkty finansowe czy kosmetyki?
Skandia S.A. od przeszło 100 lat jest notowana na Sztokholmskiej giełdzie papierów wartościowych!
Jeżeli wasi "profesjonaliści" taak edukują swoich klientów to nie dziwie się, że tak wiele osób pisze, że doradcy finansowi są ble....
Ale ja nie pracuje w Skandii, więc mogę się mylić ;)
Beytman / 83.27.40.* / 2010-12-10 17:35
Nigdy nie byłem za tego typu pyskówkami na forach, ale nie mogę się powstrzymać! Po pierwsze każdy "doradca" chwali swoje. Osobiście mam dobre zdanie na temat unit linka AXA, jednak zastanów się jaką AXA ma ofertę funduszy i jak to się ma w stosunku do Aegona lub Skandii. Po za tym, promocja "Dajemy 10% gratis w każdym miesiącu, każdego dnia i o każdej godzinie..." nie do końca jest trafna. To takie BAY ONE GET ONE FREE (kup g..niane parówki drógą g..nianą paczkę dostaniesz gratis).Prawda jest taka, że są to bardzo podobne produkty skierowane do tych, którzy są systematyczni (i to skierowane do Lukaszyn19 - jest to opcja dla tych co potrafią spojrzeć w przyszłość 10-30 lat. Mam tylko nadzieję, że cioci pracującej w sklepie ogólnospożywczym nie doradzasz oszczędzania na emeryturę poprzez inwestowanie na giełdzie). Możemy się sprzeczać kto jest lepszy, ale najważniejsze jest to żeby cokolwiek zrobić bo nasz system emerytalny wkrótce będzie przykrym wspomnieniem, echem PRLu...
Zeus52 / 2008-10-08 19:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie:Gdzie? w Gdynii?
Optic / 85.89.183.* / 2008-09-01 19:20
Analizy Online podają, że spośród 772 UFK, które działały przynajmniej miesiąc, wzrost jednostki w lutym zanotowało 412 (podobno poczatek bessy ;-). Tym razem czołówkę miesięcznego zestawienia tworzą fundusze wyceniane w walutach obcych.

Liderem z wynikiem 18,7% został fundusz Skandia UFK - MLIIF World Mining Fund (USD). Dostępny w Aegonie unit-linked "podpięty" pod ten sam zagraniczny fundusz osiągnął wynik o 10 pkt bazowych niższy. To kolejny dowód obalający mit o tym, że ten sam fundusz inwestycyjny w ofercie różnych ubezpieczycieli pracuje tak samo.

Co z tego że koszty zarządzania w AEGON są na poziomie 2 % i na pierwszy rzut oka ich produkty są tańsze, skoro SKANDIA sprzedaje jednostkę typu A opisanego powyżej funduszu o niższej opłacie za zarządzanie - 1,75%, a Aegon typu E z opłatą za zarządzanie na poziomie - 2,25%.Podobnie jest z innymi ofertami na rynku !!!!!!

Chce przypomniec ze dolar podskoczyl od lutego o ponad 10%co tez odbija sie na stan portwela, i cieszy klientow :D mnie takze.

wiecej informacji
grosel.m@gmail.com
gg6000000

sluze pomoca przez net :P
provida / 2008-08-29 10:20
PROMOCJA PRZEDŁUŻONA!!! W Skandii, tylko do końca września!!!! 10% alokacji więcej w 1-wszym
roku inwestycji także od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych!!! Dodatkowo w
wrześniu emisja funduszu gwarantowanego!!! zysk min 8% w skali roku!!! GWARANTOWANY!!!
Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej z wielu firm sprzedających Skandię w
Polsce!!!
Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!! gg 3462512
max1224 / 2008-08-29 10:36 / Tysiącznik na forum
eh kolejny naganiacz
kosa.tychy / 80.52.162.* / 2008-08-24 12:44
Prosze Państwa!
Podstawową różnicą pomiędzy skandią i aegonem jest typ jednostek funduszy, które one posiadają. Opłaty są dośyc zbliżone, choc nie identyczne, tj. administracyjna 12,78 w skandii w aegonie 11pln, a zarządzanie przy wpłacie regularnej średnio w okresie 30 lat w skandii 1,6% w skali roku, w aegonie 1,35% w skali roku. Natomiast skandia posiada jednostki typu A a aegon jednostki typu E. Znaczy to tyle, że np. fundusz Meryll Lincha II F w skandii zarządzany jest za 1,75% a w aegonie za 2,25% i tak jest z wieloma funduszami. Tego na pierwszy rzut oka nie widać, stąd być może niektórzy twierdzą, że aegon jest tańszy - w opłatach ogólnych tak, ale gdy zagłębimy się w szegóły - niestety jest mniej efektywny.
buckfast1 / 83.23.29.* / 2008-08-25 23:27
w aegonie opłata za zarządzanie wynosi 1,95% lub 2,90%- tylko za fundusz aktywnej alokacji- po 10 latach opłaty sie zmniejszają... ale o jakichś 2,25% nie ma mowy! skad ty to wyciagnałeś??? ja tu pisze o opłatach które ponosi klient a nie jakichś opłatach między aegonem a funduszem....
max1224 / 2008-08-26 00:16 / Tysiącznik na forum
i dlatego masz skandię a innym wciskasz aegone tfu
buckfast1 / 79.184.177.* / 2008-08-26 10:31
skandie mam bo mi "doradca" z effectu wcisnął jak jeszcze nie byłem w temacie! o opłatach i innych rzeczach dowiedziałem sie dopiero po kilku latach bo w owu skandi nic nie było... w aegonie masz wszystko czarno na białym
Beytman / 91.94.253.* / 2010-12-10 21:52
Nie wiem czy to ma sens bo troche zapuźno (po 2 latach) komentuje powyższy wpis ale.....
Jezu! Czy wy wszyscy jesteście tacy naiwni?! Czego nie było w OWU? załącznika o opłatach związanych z admnistracją produktu, zażądzaniem funduszami, czy informacji na temat opłat likwidacyjnych...? I mimo to podpisałeś wniosek, a puźniej polisę?! BRAWO!
W to, że doradca efectu postąpił nieprofesjonalnie jestem w stanie uwierzyć ale i ja kiedyś zostałem nieetycznie potraktowany..... w restauracji! Co nie znaczy, że teraz na miasto chodzę z własnymi kanapkami.................
buckfast1 / 79.184.177.* / 2008-08-26 10:40
wogóle to widze że Panom ze skandi brakuje podstawowej umiejętnosci logicznego myslenia bo skoro dla was 3,9% jest mniej niz 1,95% a 12,78 mniej niz 11,50 no to gratuluje logiki! .. a i popatrzcie jeszcze na wyniki tych funduszy? co klienta obchodzi czy to są jednostki typu A,B czy C??? ważne jaki robią wynik a porównując te z aegona robią często lepsze wyniki niż te ze skandi... ja osobiscie wolałbym żeby były takie same bo jak juzwspomniałem jestem usiedlony w skandi na 30 lat i jak juz mam tam oszczędzac to chce osiągnac też dobry wynik... prosze o troche wiecej obiektywizmu... pozdrawiam
provida / 2008-10-08 15:12
chyba nadal nie jestes "w temacie" jeśli chodzi o różnice miedzy Skandia i Aegonem i to Tobie należałoby "logiki" pogratulować... opłaty w Skandi sa na poziomie 3% ale tylko przez 1-wszych 5 lat później spadają o połowę do 1,5% i na takim samym poziomie czyli 1,5% sa od początku na koncie dodatkowym, dodam ze jest to przy składce tylko 250zł miesięcznie! przy 30 latach koszt średnio wyjdzie 1,75% rocznie, natomiast przy składce np 500zl / miesięcznie koszt jest 2,3% a po 5-tym roku 1,15% a przy 30 latach średnio wyjdzie 1,34% rocznie! a o tym że jednostka typu A w skandi jest tańsza od jednostki typu E w Aegonie to już nawet nie wspomnę bo jest zasadnicza różnica dla każdego logicznie myślącego człowieka, który chce osiągnąć jak najlepszy wyniki w jakimkolwiek okresie czasu... pozdrawiam
max1224 / 2008-08-26 17:11 / Tysiącznik na forum
nie jestem ze skandii tak dla jasności
ale sam sobie przeczysz a i logiki można Ci gratulować przeczytaj 3 razy co powyżej napisałeś zastanów się i przestań kompromitować pozdr
inwestor amator
buckfast1 / 79.186.24.* / 2008-08-17 00:33
znam bardzo dobrze ofertę skandi i aegona i polecam Aegona po pierwsze: niższe koszty! po drugie większa dostępnosc funduszów po trzecie umowy na czas nieokreślony a to daje wiecej opcji dla klienta...jakby co mogę podać szczegóły na gg 56317
max1224 / 2008-08-17 00:46 / Tysiącznik na forum
a fuj naganiaczu
buckfast1 / 83.16.213.* / 2008-08-18 10:48
rzetelnie przedstawiłem różnice.... nikogo nie naganiam ;) każdy może sobie ocenić... a że wg mnie aegon ma znacznie korzystniejsza ofertę to tez go polecam....
Zeus52 / 2008-08-18 14:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o niewłaściwe zastosowanie kwantyfikatora ogólnego(Aegon jest tańszy) w miejscu,gdzie odpowiedni byłby kwantyfikator szczegółowy(w niektórych wypadkach Aegon jest tańszy).Wtedy było by to bardziej strawne.
max1224 / 2008-08-18 15:04 / Tysiącznik na forum
ale co to za rzetelność to tak jak ja bym napisał

znam bardzo dobrze ofertę skandi i aegona i polecam Skandię po pierwsze: niższe koszty! po drugie większa dostępnosc funduszów po trzecie umowy na czas nieokreślony a to daje wiecej opcji dla klienta...jakby co mogę podać szczegóły na gg 56317

i nie obrażałbym się że ktoś mnie wyzwie od naganiaczy
PS. z premedytacją przekleiłem wpis zamieniając Aegon na Skandię żeby być rzetelnym pozdr
Zeus52 / 2008-08-18 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie! Same ogólniki dające się zastosować w obie strony. Dlatego poleciłem lekturę słownika.(wpis poniżej) pzdr
max1224 / 2008-08-18 15:28 / Tysiącznik na forum
to mnie najbardziej rusza dla mnie rzetelna znaczy pełna i obiektywna informacja a wnioski zostawione czytelnikowi natomiast po kilku ogólnikach wyrok to jest lepsze a to gorsze zawsze będzie naganianiem i trudno
Zeus52 / 2008-08-18 14:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rzetelnie??? Zobacz do słownika,co oznacza to słowo. Veto do punktu 1(koszty) i veto do punktu 2(większa dostępność funduszy)! Zgoda,co do tego,że przy systematycznym oszczędzaniu (MAŁE KWOTY!) koszty w Skandii mogą być duże. Przy dłuższym okresie,większych kwotach,lub wpłatach jednorazowych Skandia jest bezkonkurencyjna! Każde z T.U. ma swoje wady i zalety.Umowy są różne i takie ogólne stwierdzenie,jakiego użyłeś do porównania,bez rozróżniania ich rodzaju nazywa się właśnie brakiem rzetelności i stąd wynika podejrzenie o naganianie. Co prawda,provida poniżej też uskutecznia jakąś reklamę,ale zdaje się,że w tym wypadku chodzi nie tyle o Skandię,co raczej o jakąś agencję,która rozprowadza polisy Skandii.Tak by wynikało z treści(Tylko u nas...). Pzdr
buckfast1 / 83.16.213.* / 2008-08-18 15:33
przyznaje że to troche sie rozpędziłem... pewnie mozna znaleźć argumenty zarówno za aegonem jak i skandią.... przede wszystkim miałem na mysli produkt regularny.... poprostu sam mam polise w skandii a dla aegona od niedawna pracuje i znam jego ofertę dokładnie! jakby nie liczyc dla mnie aegon oferuje tańsze rozwiazania- w przypadku programów regularnych- .. i tyle... pozdrawiam
max1224 / 2008-08-18 16:01 / Tysiącznik na forum
no to jak masz skandię zobacz co w jakim czsie można z oferty fundów wycisnąć a potem porozmawiamy o kosztach które może i procentowo mogą straszyć ale przy umiiejętnym żonglowaniu daja takie zyski że nie zauważysz opłat i to jest siłą skandii
fakt że nie koażdy ma czas ale dla leniwych lub nie chcących się uczyć inwestowania są lokaty bo zarządzanie każdym funduszem kosztuje conajmniej 3 razy drożej niż powinno podsumowując albo próbujemy zgłębuić tajniki albo dajmy sobie spokój podobnie jest z giełdą tam jednak ryzyko większe a największe na foreksie tyle w temacie
Zeus52 / 2008-08-18 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Moja wypowiedź dotyczyła głównie semantyki. A co do porównań,to należało by przytoczyć cały regulamin,a właściwie omówić wiele różnych opcgi... et cetera. Za mało miejsca na to. Pzdr i dzięki za odpowiedź.
provida / 2008-08-14 20:57
PROMOCJA PRZEDŁUŻONA!!! W Skandii, tylko do końca sierpnia!!!! 10% alokacji więcej w 1-wszym roku inwestycji od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych!!! Dodatkowo w wrześniu emisja funduszu gwarantowanego!!! zysk min 10% w skali roku!!! GWARANTOWANY!!! Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej z wielu firm sprzedających Skandię w Polsce!!!
Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!! gg 3462512
provida / 2008-07-22 10:03
W Skandii, tylko do końca lipca!!!! 10% alokacji więcej w 1-wszym roku inwestycji od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych!!! dodatkowo w wrześniu gwarantowany zysk min 10% w skali roku!!! Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej z wielu firm sprzedających Skandię w Polsce!!!
Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!! gg 3462512
provida / 2008-07-21 23:32
do końca lipca 10% alokacji więcej w 1-wszym roku inwestycji od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych, dodatkowo w wrześniu gwarantowany zysk min 10% w skali roku!!! Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej firmie w Polsce!!! Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!!
19mike / 2008-07-21 23:23
piszcie co chcecie ale pozycja Aegona na rynku w ostatnich miesiącach znacznie sie pogorszyła firma, ma trochę problemów bo wielu klientów wyszło im z produktów podczas spadków wiec ich sytuacja na rynku jest niestabilna, Skandia nie ma tego problemu tej firmie to nie grozi, a przy długim okresie inwestowania najważniejsza jest pewna i bezpieczna pozycja firmy na rynku, dodatkowo Skandia w ogóle nie ubezpiecza i dzięki temu nie ponosi żadnego ryzyka ubezpieczeniowego
nickel / 84.10.251.* / 2008-06-28 23:39
http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,8,hor,4,p,5,ver,w,wid,8244214,wiadomosci.html

http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,4,hor,3,p,4,ver,w,wid,8522412,wiadomosci.html

http://ubezpieczenia.wp.pl/POD,8,hor,4,p,5,ver,w,wid,9108438,wiadomosci.html?ticaid=1626f&_ticrsn=5

wklejam z innego forum, chyba warto poczytac
max1224 / 2008-06-29 00:15 / Tysiącznik na forum
archeolog????????????????
456757 / 87.205.185.* / 2008-06-07 22:00
zaparaszam na gg 3411914

tych ktorzy psiocza na Aegona a powiem wam gdzie tkwi wasz blad
relph / 2008-06-07 23:47
Czy ktoś w ogóle tutaj odniesie się do "opłaty za zarządzanie " pobieranej w ramach polisy parasolowej i WKC, jaki ma każdy fundusz ? ? ? Bardzo bym chciał zobaczyć wypowiedź na TEN temat.

WKC - Współczynnik Kosztów Całkowitych.
max1224 / 2008-06-08 14:17 / Tysiącznik na forum
a co się tu odnosić płacić wszędzie trzeba najważniejsze żeby opłaty stały się kroplą w morzu zysków oglądając i podliczając swój portfel robię to zawszwe netto czyli po odliczeniu opłat za zarządzanie jeśli jak juz gdzieś pisałem z zarobionych 25% oddaję niecałe dwa to dla mnie jest to nic a o niczym nie ma co pisać pozdr
casper / 2008-05-30 14:49
Skandi nie znam a przez AEGON przeszedłem przez kilka spotkań i jedno co mnie zaniepokoiło to że proponowali unikalny produkt ominięcia podatku belki przy zamianach konwersjach a przecierz inni też to mają np union ma coś takiego pod nazwą parasol wiec albo źle go zrozumiałem albo liczył ze tym mnie przekona i nie mam wiedzy o rynku.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy