Skandia itp itd

Arek M. / 89.229.6.* / 2008-04-08 17:59
Witam!
4 lata temu dostałem 50 tysiecy od babci.. wtedy rodzice postanowili wplacic to do skandi.. ze wzgledu na to ze byłem niepełnoletni itp zajeli sie tym rodzice.

W tej chwili studiuje finanse i zaczynam sie tym interesowac:
Lekka historia mojego rachunku.. około rok temu na koncie bylo 68 tysiecy.. spadło to az do 59 tysiecy.. =[ niestetyy nie moge tego wypłacic gdyz okres to 7 lat.. pieniądze sa ulokowane w portfelu modelowym PM4..

Teraz sie zastanawiam nad tym czy np.. gdybym 50 tysiecy zostawił w PM4 a np. 9 tysiecy przeniosł na cos innego.. tylko na co?:P i czy jest opłacalne w ogóle..

I jeszcze jedno pytanie czy jest mozliwe uzyskanie z tego kapitału tzn 60 tysiecy.. na koniec czyli za 3 lata około 80 tysiecy ?
Wyświetlaj:
Mario1626 / 2008-05-21 17:28
Pm4 to rozwiazanie dla osób które chca powiezyc swoje pieniadze profesjonalistom jednak w tym portfelu znajduja sie tylko akcje polskich spółek dlatego tez nie uzyskuje on az tak duzych zysków jak zagraniczne fundusze takie jek tempelton czy merrill lynch . Warto przeprowadzic konwersje czesci środków na własnie te funduszce akcyjne.
miki3d / 2008-05-21 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mario 1626: Przykro mi. Od 29 kwietnia nie ma już funduszy Merrill Lynch :( Ale są Black Rock :)))

Arek M.: Jak się zaczniesz interesować, to zaczniesz dywersyfikować. Rozwiązania modelowe nie zawsze są najlepsze, choć są najłatwiejsze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy