Forum Forum inwestycyjneFundusze

SKARBIEC - DEPOZYTOWY vs AIG FIO Obligacji

SKARBIEC - DEPOZYTOWY vs AIG FIO Obligacji

smooth / 172.209.128.* / 2007-08-09 15:53
Chcę coś spokojnego wrzycic do mojego portfela. Bedzie to stanowiło około 20 % potrfeka. Wybór padł na te dwa i nie moge sie zdecydowac. Prosze o opinie.
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-09 17:38
Dwa fundusze z jednego TFI(np. Skarbiec Depozytowy i Skarbiec Waga) nie jest idealnym rozwiązaniem - w przypadku błędu zarządzającego(a zdarza się najlepszym) odbije się to na wynikach obydwu funduszy. Poza tym ani f. zrownoważony Skarbca ani AIG nie są czołowymi w grupie. Lepsze są chociażby Lukas Dynamiczny Polski lub Unikorona Zrówn... Myślę, że to czy coś jest pod parasolem czy nie nie powinno determinować składu naszego portfela. Pozdrawiam!
TaS / 2007-08-09 23:35 / Tysiącznik na forum

Dwa fundusze z jednego TFI(np. Skarbiec Depozytowy i Skarbiec Waga) nie jest idealnym
rozwiązaniem

powiedzialbym więcej - to rozwiązanie fatalne :) zazwyczaj są to te same instrumenty tylko inaczej rozłożone :)

do meritum: ja mam skarbiec depozytowy... dlaczego? ma duzo obligacji komercyjnych, większe ryzyko ale i większy zysk... (choć w sumie ryzyko wciąż śmieszne)

AIG nie lubie.. po prostu... za pare finansowych przekrętów, za to co robią w ubezpieczalni... nie sa solidna firmą, choć stopa zwrotu jets zadowalająca...

no i maja brzydką siedzibę we Wro :)
mario30 / 2007-08-10 00:10

no i maja brzydką siedzibę we Wro :)

:) Nie jest taka najgorsza. Pamiętam za to koszmarny budynek PZU SA;)
TaS / 2007-08-10 00:13 / Tysiącznik na forum
hehe :)

to się nazywa walka na argumenty :)
mario30 / 2007-08-09 16:59
Hmm, fundusze te są bardzo podobne - bezpieczne i bardzo dobrze zarządzane, mają b. dobre stopy zwrotu za ost. 3 lata. Dla mnie nieco ciekawszym wydaje się być Skarbiec, a to ze względu na jego bardziej zróżnicowany portfel inwestycyjny - od gotówki, poprzez obligacje, do akcji(do 10% w przypadku korzystnej sytuacji na giełdzie), chociaż jeśli chodzi o ten ostatni punkt, to może wystąpić pewne ryzyko wahań j.u. w krótkim czasie...
AIG jest troche bardziej zachowawczy jesli chodzi o portfel(gotówka, k.papiery dłużne, obligacje). Jeśli nie masz w portfelu nic ze Skarbca, to polecam ten fundusz, a jeśli już masz, to bierz AIG:)!
smooth / 172.209.128.* / 2007-08-09 17:05
Mam uż cos z obu w zrównowazonych. AIG jest pod parasolem wiec w razie polepszenia koniunktury jakas konwersja nie bedzie ciagła za soba obowiazku podatkowego. Także raczej jednk AIG. Ewntualnie dlaczego nie rozbic tego na te dwa:)
Dzieki mario30.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy