Forum Forum inwestycyjneFundusze

Skarbiec - ochrony kapitału, Skarbiec - Rynków surowcowych+lokata+coś jeszcze?

Skarbiec - ochrony kapitału, Skarbiec - Rynków surowcowych+lokata+coś jeszcze?

lok / 212.244.213.* / 2008-03-18 11:21
Witam,
po świetach mam zamiar ruszyć z inwestowaniem w SFI (Mbank).
Inwestycja na 2-3 lata.
Wpłaty (na fundusze) co miesiąc 100-300 zł... (bardziej na zasadzie sprawdzenia (się) niż zarobienia ....).
Lokata 70 %
Skarbiec - ochrony kapitału - 15 %
Skarbiec - Rynków surowcowych - 15%

Może coś jeszcze?
Jakieś sugestie?

Dzięki

DArek
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-03-25 18:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Udało mi się wydobyć wreszcie (po świątecznej przerwie i powrocie do pracy) informacje nt. polityki inwestycyjnej funduszu. A jest ona ciekawa:
- fundusze krajowe
- fundusze zagraczniczne rynków surowcowych (w tym hedge)
- akcje
- papiery skarbowe.
Max 1/3 w obligacjach, min. 2/3 w akcjach i funduszach, modelowo 10% bezpiecznie, 90% agresywnie.

Konstrukcja funduszu bardzo ciekawa - nie jest to fundusz hedgingowy (nie pozwala na to ustawa o funduszach inwestycyjnych), ale może inwestować w inne fundusze, które inwestują w instrumenty pochodne.
lok / 212.244.213.* / 2008-03-18 11:23
choć pewnie przydała by się większa dywersyfikacja/////
mantra / 2008-03-19 13:18
Mam bardzo podobne założenia inwestycyjne, comiesięczne wpłaty przez mbank (tyle że na jakieś 25 lat). Najbardziej zadowolona jestem ze Skarbca Ochrony Kapitału, bardzo ostrożny zarządzający a stopa zwrotu roczna rzędu 16-17% mnie zadowala (mam tam jakieś 40% portfela). Dopłacam również systematycznie do Legg Mason akcji nie zważając na to co się dzieje na giełdzie (uśredniam ceny), UniaKcje Mistrzostwa Europy 2012 (sprawuje się bardzo ładnie), na razie dałam sobie spokój z Nową Europą. Myślałam o Skarbcu rynków surowcowych, ale spisuje się bardzo średnio. To by było tyle jeśli chodzi o inwestowanie przez mbank.
weisse111 / 2008-03-20 17:11 / Bywalec forum
natomiast co do ochrony kapitału, to zakupiłem ostatnio jednostki UniAktywnej Alokacji - czytając opinie innych oraz informacje o samym sybfunduszu, muszę przyzanć że troche mnie zainteresował:)Wydaje mi się, że rynek akcji w tym roku z czasem trochę pójdzie do góry, więc i zysk bedzie całkiem odpowiedni:).
weisse111 / 2008-03-20 17:07 / Bywalec forum
Witam .
Odnoście ME 2012, to muszę przyznać, że również jestem w Unionie, jak i rownięż w Allianz'ie. Chociaż zastanawiam się nad dokonaniem konwersji w Uniona ze wzgledu na (moim zdaniem lepszą) poliytyke lokacyjną. Oraz wieksze mozliwośći wejścia na nowe sektory po ME 2012.
Pozdrawiam
kaarrool / 2008-03-20 17:26 / Bywalec forum
Jestem Za zamianą skarbca z ochroną kapitału na UniAktywnej ALokacji i dokupienie Uni Akcji ME2012 a to z prostego względu. Miałem wszystkie trzy i straciłem tylko na Skarbcu.
Zyski przyniósł mi też Legg mason akcyjny. Więc polecam.
andre1310-SEBek / 83.168.108.* / 2008-03-20 07:24
Roczna stopa zwrotu skarbca Ochrony Kapitału będzie od 1 lipca wynosić 0%, bo minie rok jak wycofali sie z akcji a to, w co wszadzili kapitał, nie przynosi żadnego zysku - jest gorsze od lokaty bankowej. Mało prawdopodobne żeby prędko udał się im podobny mamewr.
miki3d / 2008-03-25 18:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To, w co wsadzili generuje zyski, ale ten fundusz ma wysokie opłaty za zarządzanie, więc one zjadają profity osiągnięte na bonach czy lokatach.
lok / 212.244.213.* / 2008-03-20 11:27
Tu masz rację. Oczekuję, że może spełnią się prognozy, że po świętach ruszy to wszytsko powoli w górę i Skarbiec znów wejdzie w akcje. Innaczej nie widzę sensu
Balrog1 / 2008-03-30 22:25 / Bywalec forum
Mój skarbiec z ochroną kapitały goni straty cały czas jest pod kreską, a nawet akcyjne takie jak Legg i UniAkcje są nad kreską i to sporo a zakupione są w tym smym okresie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy