Forum Forum dla firmKsięgowość

Skarbówka coraz częściej kontroluje firmy

Skarbówka coraz częściej kontroluje firmy

Money.pl / 2011-10-26 07:58
Komentarze do wiadomości: Skarbówka coraz częściej kontroluje firmy.
Wyświetlaj:
leslawx / 2011-11-27 16:05
Mam Pytanie, a propos tych kontroli. Ile razy Urząd Skarbowy może żądać sporządzenia remanentu w ciągu roku? Spodziewam się że nie ma ograniczeń, lecz kilka dni temu otrzymałem takie wezwanie, które, jest już trzecim w tym roku tj. na koniec maja, na koniec listopada i teraz koniec listopada. Wg. mnie to już jest nękanie podatnika i szukanie błędów na siłę. 2 gie pytanie: Czy istnieje jakiś określony w przepisach termin, stanowiący o tym ile dni wcześniej podatnik powinien otrzymać wezwanie sporządzenia remanentu z US?
AS. / 83.31.52.* / 2011-10-31 09:24
bo w Warszawie trudno byłoby nie znaleźć przekrętów za miliardy, a atakować swoich to niebezpiecznie. Mogą odwdzięczyć się tym samym.
Punch / 31.11.183.* / 2011-11-21 08:50
O "ci" swoi to maja specjalne "bufetowe" do takich interesów, ostatnio jedna taka opchnęła warszawski SPEC firmie framcuski "krzak" zamiast KGHM. Firmy "garażowe" maja swoje sposoby, żeby być wybranymi. Vide znów Warszawa, gdzie te same odcinki są budowane WIELOKROTNIE tak żeby każdy z pociotków mógł się pożywić, a gwarancji nikt nie egzekwuje bo nad wszystki króluje wielka BUFET Mama z Nalewek.
edeq / 188.33.20.* / 2011-10-26 07:58

mogą odpytać nie tylko jego rodzinę, lecz także sąsiadów. Dziennik wyjaśnia, że jeśli osoba wezwana na świadka bez uzasadnienia będzie unikać złożenia wyjaśnień, grozi jej kara do 2,6 tysiąca złotych.


To chyba lepiej zapłacić te niecałe 3tysie, niż wyjść na ostatnią q przed rodziną lub sąsiadem.
gooru / 77.252.235.* / 2011-10-26 09:27
Gdzie Ty żyjesz? Przecież u nas sąsiedzi bezinteresownie i chętnie donoszą do skarbówki, gdy tylko sąsiad kupi lepsze auto albo wyjedzie w zimie na egzotyczne wakacje.

Najnowsze wpisy