Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Wyświetlaj:
specgupa / 46.232.128.* / 2016-03-03 13:15
Żeby ścigać to trzeba mieć odpowiednich ludzi a nie z nadania partyjnego. Przecież co zmiana rządu to zmiana na kierowniczych stanowiskach. Przykład: stadnina koni ma kierować ....ekonomista , ale za to swój! Tak samo w urzędach skarbowych, liczy się przynależność partyjna a nie kompetencje. A skutki są jakie są? Nie wspomnę nwaet, że przecież nie każdego wolno ścigać. (też według klucza partyjnego).
kiki / 178.235.74.* / 2016-03-03 13:15
Widać,jak wiele jest do zrobienia w normalizowaniu życia w Polsce.Dwie kadencje dla PiS-u to za mało,potrzebne będą dwie następne.
KONRAD123 / 85.89.176.* / 2016-03-03 13:13
Trzeba zwolnić większość naczelników skarbówek bo to oni dążą do takich absurdów. Potem wymienić część kadr która składa się z miernot i zatrudnić specjalistów z praktyką .
POTOZŁO / 83.29.130.* / 2016-03-03 13:13
ŻYDORUSKOESBECKA POSTKOMUSZA MAFIA PRZEZ LATA OKRADAŁA POLAKÓW DLATEGO TAK WALCZĄ Z PIS JEDYNĄ POLSKĄ PRAWICĄ NIEPODLEGŁOŚCIOWO-KATOLICKĄ KTÓRA PRÓBUJE ZROBIĆ Z TYMI ZŁODZIEJAMI PORZĄDEK MYŚLĘ ŻE PRZY WSPARCIU NARODU POLSKIEGO IM I POLAKOM SIĘ TO UDA.
gosc405 / 217.156.148.* / 2016-03-03 13:21
skad sie jeszcze tacy debile jak ty biora??
Izy / 87.207.146.* / 2016-03-03 13:16
Oby nie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
janusz090 / 130.180.198.* / 2016-03-03 13:12
"Stary rząd" przez 8-lat psuł system poboru podatku VAT doprowadzając to wszystko do patologii a autor artykułu oczekuje, że "nowy rząd" posprząta ten bałagan w 100 dni. Gratuluję . Trawestując słowa J. Pietrzaka powiem gdybym nie wiedział , że prowokacja (delikatnie mówiąc) to bym stwierdził , że głupota
Hania568 / 78.88.101.* / 2016-03-03 13:08
Niech wezmą przykład ze skarbówki USA: tam malutkich płotek nie łapią. Robią to w porozumieniu z innymi służbami, i po cichu bez rozgłosu. Nagrody tylko za duże przekręty załatwiły by sprawę w wielu przypadkach. A u nas bez zmian, obojętnie która partia rządzi...
asdf38254 / 62.122.125.* / 2016-03-03 13:06
Polska to porąbany kraj. Bezrobotny dorabia sobie po np. 800 pln miesięcznie, przy tej kwocie nie stać go na opłacenie Zus-u bo to koszt ponad 1tys pln. W Polsce jest zlodziejem bo nie może legalnie odprowadzić od tej kwoty podatku, a musiałby ukraść 300pln aby wyjść na czysto, tj. opłacić Zus i zostać bez kawałka chleba. Legalizacja działalności mija się z celem bo koszty przewyższają zarobki i trzeba to 300pln ukraść, aby komornik nie ścigał osoby dorabiającej się na boku parę pln. Kiedy stanie się legalne zarobienie np. 1 tys pln miesięcznie w tym chorym kraju.
Jacek346 / 83.29.90.* / 2016-03-03 13:02
Owszem patologia Vat jest i będzie. W mojej ocenie nie należy tego robić łatając ustawy -bo to nic nie da.
Trzeba innych rozwiązań np: permanentne śledzenie podatnika w zakresie wydawanych pieniędzy i zarabianych w świetle płaconych podatków. Powinno być tak ,że nip jest identyfikatorem transakcji.
gfsdbh / 193.109.244.* / 2016-03-03 13:02
a o kadrze siatkarzy zapomnieli. nagrania są
PJB / 2.123.53.* / 2016-03-03 13:01
Za darmo tego nie robią.Mam z nimi doświadczenia.Najgorsze!
kaska1020 / 5.172.237.* / 2016-03-03 13:00
A pana Andrzejka za niesłusznie pobrane pieniądze na prywatne wyjazdy do Poznania, a pana Szałamachę za kradzież naszych pieniędzy przebywając na studiach w stanach to Skarbówka nie może się zająć? tylko babcię od natki pietruszki ścigać. Stara prawda mówi że dużego złodzieja się nie ściga bo on się podzieli łupem.
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2016-03-03 13:00
Każdy kto ma minimum rozsądku, i trochę "serca" nie pochwali takiego postępowania. Ten problem jest mi znany od lat, którym to probemem targają moje uczucia i spostrzeżenia. To nie jest problem dotyczący wyłącznie "skarbówki" ale także, a nawet głównie wymiaru sprawiedliwości, i to sprawiedliwości decyzji na każdym szczeblu drabiny państwowej lub samorządowej, a nawet społecznej. To jest odwieczny problem "karania" najsłabszych, kiedy państwo nie znajduje sposobu aby "ukarać" ponoszących największą winę, za największe "przekręty" i trudne do udowodnienia (wiadomo nawet dlaczego) nieprawidłowości i przestępstwa. Nacisk "od góry" która to "góra" toleruje te największe "przekręty" i "przestępstwa" powoduje, że pozorna wina zawsze schodzi na poziom bezpośrednich wykonawców (m.in. urzędników), psychicznie i administracyjnie zmusznych do "wykaznia się" wynikami, i pokazania, jak wiele "władza" robi w kierunku pożądanym przez społeczeństwo. Każdy chce żyć po ludzku ale ci silniejsi nad nim, ta zawsze i na każdym poziomie istniejąca "góra" wytyczają niejako granice jego zachowania się, i spełnienia oczekiwań "tej góry". Może do końca nie wszyscy to rozumieją, zresztą zajęci są swoją pracą i nie mają na to czasu jak też możliwości aby te sprawy rozważać, ale naprawdę większość o tym wie, że to, co dobre, i to co złe, idzie od tej "góry", tej "góry", która istnieje na wszystkich poziomach podejmowania decyzji, począwszy od decyzji społecznych, administracyjnych, a skończywszy na wyrokach sądów i trybunałów. Mam również świadomość, że każdy z wymienionych decydentów ma możliwość wykorzystania w dobrej, lub złej wierze, wszystkich dostępnych mu "instrumentów", w tym, a może przede wszystkim, instrumentów medialnych. Chciałbym dożyć, a przynajmniej spojrzeć z wysokości już "innej góry", że jakiemuś systemowi rządów udało się to przynajmniej w połowie zrealizować, abyśmy nad tym nie musieli dyskutować. Naprawdę szczerze tego sobie, i takiemu systemowi rządów życzę, i będę ten kierunek wspierał do końca, i dzielił się własnymi spostrzeżeniami i opinią, bez względu na to, czy mi się to opłaca.
taka mała anegdotka / 185.5.219.* / 2016-03-03 12:59
prowadziłem własną działalność spóźniłem się z Vat i dochodowym po dosłownie parę dni, ba od faktur za które w zyciu nie zobaczyłem należności, w między czasie zacząłem chorować wzw c terapia interferonem część kochani wie co za męka, a w trakcie sprawa w sądzie o opóźnione płatnośći, stawiłem się z taką gorączką ze ledwo pamiętam salę sądową. dołożyli 1000 zł + koszty sądowe. p****.... taki kraj, taki system. Nie wróciłem do zawodu, a płaciłem naprawdę spore podatki i pewnie gdyby mnie nie gnębili robiłbym to nadal. dziękuję ci polsko (bez szacunk stąd małe litery) pozdrawiam serdecznie czytającychl
pps / 89.65.155.* / 2016-03-03 12:58
Bo żeby iść na kontrole do firmy oszukującej na miliony trzeba wykazać się jakąś wiedzą i inteligencją , typowy urzędnik US przyjęty do pracy po znajomościach nie posiada ani wiedzy ani inteligencji więc gnębią tylko słabszych od siebie . Poza tym tam gdzie są duże pieniądze tam są duże układy , takich ludzi nikt i nic nie ruszy. To jest właśnie totalna patologia tego systemu.

Najnowsze wpisy