Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Wyświetlaj:
kubaw3845 / 81.171.75.* / 2016-03-03 11:37
bw sPol zycia przepracowalem na etacie i nigdy nie starczailo mi nawet do pierwszego kartce. Troche ponad rok temu wkurzylem sie i rzuciblem prace glebie. Teraz w pare godzin pracy w domu w internecie mam kilkanabscie tysiecy zlotych. Ja zaczynalem tu www.winstars.pl zreszta mozliwosci kbw jest teraz duzo wiecej naszli nazwies nalewa
kick / 213.233.150.* / 2016-03-03 11:37
10/10
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Fela68 / 93.89.197.* / 2016-03-03 11:36
Urzędnikom skarbówki nie brak determinacji tylko podstawowej wiedzy!!!! Trudno jest wykryć cwaniaków oszukujących na miliony, a sprzedawców jagódek łatwo, no i...dużo spraw w tzw. toku aby nikt się nie czepiał, ze urzędnicy nic nie robią.
cmok / 194.50.117.* / 2016-03-03 11:36
Tak samo robi policja, straż miejska.... małego się łatwo udupi i statystyki rosną....
kondziu189 / 83.7.246.* / 2016-03-03 11:36
Przecież najłatwiej sobie nabić statystyki i premie na drobnych sprawach przy których nie trzeba się wysilać wystarczy wejść do jakiegoś spożywczaka i na pewno zawsze coś się znajdzie ,system rozliczania tych urzędników podobnie jak w policji jest zły i należało by to poprawić ,komu by się chciało przeglądać tysiące faktur kiedy równie dobrze może sprawdzić kilka paragonów ,a i tak tak samo mu zapłacą ?
kuba4394 / 81.171.75.* / 2016-03-03 11:36
rt sPol zycia przepracowalem na etacie i nigdy nie starczaqlo mi nawet do pierwszego nalazl. Troche ponad rok temu wkurzylem sie i rzucirlem prace lotami. Teraz w pare godzin pracy w domu w internecie mam kilkanarscie tysiecy zlotych. Ja zaczynalem tu www.winstars.pl zreszta mozliwosci wrt jest teraz duzo wiecej debowy komizms dbania
jaśemigraś / 95.157.11.* / 2016-03-03 11:35
Powinien zapłacic ZUS 1.000 zł i zaraz zamknąć biznes bo na życie mało co mu zostanie.
tadeusz12345 / 83.9.7.* / 2016-03-03 11:35
Może to wynika z tego że, kobieta sprzedająca pietruszkę nie ma pleców i nie dzieli się z nikim swoim zarobkiem. Tam gdzie przepływają duże pieniądze jest najczęściej parę łap do brania pod stołem i nawet jak ta kontrola chce wejść do takiej firmy to telefon do przełożonych i prośba aby kontrolę skierować w inne miejsce.
Pawełek837 / 217.99.157.* / 2016-03-03 11:35
Ciekawe dlaczego przed 1989 rokiem nie było VATU a Polska jakoś się rozwijała........
Daro X / 217.28.145.* / 2016-03-03 11:34
Powiem tak, nasze służby porządkowe mają miesięczny limit mandatów i ukarań obywatela i łatwiej karać babkę za pietruszkę, jak łapać przestępców a służb do karania jest teraz mnóstwo więcej, jak za komuny. Nasze państwo chroni złodziei i przestępców . Dam przykład płatnik wystawia fakturę, i nie otrzymał pieniędzy za wystawioną fakturę to ten płatnik musi zapłacić podatek i vat . Nie dość że został okradziony przez nieuczciwego przedsiębiorce a tu państwo mu wbija nuż w plecy mówiąc wystawiłeś fakturę to płać podatki a że ktoś ci nie zapłacił to nas to nie interesuje . A można by było brać przykład z innych np: Norwegi państwo pomaga wyegzekwować pieniądze od oszustwa
kiwi / 145.237.2.* / 2016-03-03 11:58
czytam te wasze pożal się Boże komentarze i dochodzę do jednego wniosku nie macie pojęcia o podatkach ale każdy się wymądrza i bredzi trzy po trzy. Zapraszam do US do pracy przy postępowaniach podatkowych, jednocześnie ma się kilkanaście postępowań na grube setki tysięcy złotych a czasem i miliony, nie ma jak w sądzie że sędzia w ramach prowadzonego postępowania ma armię asesorów, aplikantów, obsługę biurową, jeden urzędnik prowadzący postępowanie musi wszystko robić sam, adresować koperty, pilnować terminy, sporządzać wszystkie pisma, robić wszystkie czynności dowodowe i to dla kilkunastu postępowań jednocześnie, potem jeszcze drobnostka sporządzenie decyzji, bułka z masłem, a wszystko to za 2000 zł na rękę, po 20 latach pracy, przez ostatnie 8 lat ani 1 zł podwyżki, dla przykładu dyplomowany nauczyciel WF zarabia 3500 zł, policjant (matura niekoniecznie) na starcie 2500 a po 15 latach pracy 4500 zł. Warto by poznać jak jest naprawdę i poznać tez opinie drugiej strony. A odnosząc się do treści komentarza DARO X, Pan pewnie nie słyszał o instytucji tzw. ulgi za złe długi ? Może warto trochę więcej wiedzy, zamiast pisać głupoty i jęczeć. Pan wie kto to jest płatnik a kto to podatnik ? Gdyby iść Pana tokiem myślenia wystarczyłoby, zgłosić do US że nabywca nie zapłacił za fakturę to ja nie zapłacę podatku, każdy by tak zrobił, zapewniam. I nie wińcie Państwa czy skarbówki, że wśród przedsiębiorców są oszuści, krętacze i złodzieje.
marek4822 / 81.171.75.* / 2016-03-03 11:33
cs xPol zycia przepracowalem na etacie i nigdy nie starczablo mi nawet do pierwszego chowam. Troche ponad rok temu wkurzylem sie i rzuciclem prace dyrdac. Teraz w pare godzin pracy w domu w internecie mam kilkanacscie tysiecy zlotych. Ja zaczynalem tu www.winstars.pl zreszta mozliwosci ncs jest teraz duzo wiecej naraic dodajex koldre
Polak w Likwidacji / 83.30.87.* / 2016-03-03 11:33
W urzędach skarbowych zatrudnia się nie specjalistów ale pociotków zaczynają tam pracować całe rodziny. Umiejętności urzędników są dość przeciętne, wystarczające na takich co nie potrafią się obronić czyli słabych oskarżanych na podstawie donosów. Dlatego koncentrują się one na okradaniu pojedynczych podatników lub małych firm z ograniczonym dostępem do obsługi prawnej, to gwarantuje bezkarność. Dodatkowo prawo podatkowe jest takie, że dajcie mi człowieka ja mu znajdę paragraf, nie ma domniemania niewinności. Jest zarzut i albo się obronisz albo puszczą cie z torbami i tak za nic nie odpowiadają. Aby dobrać się do dużych firm banków i korporacji trzeba się znać bo z nimi nie ma żartów wykorzystają każdą lukę w prawie i sposobność by uniknąć kary tam siedzą całe kancelarie prawne angażujące specjalistów, których nie ma w urzędach skarbowych. Na koniec mnie sie marzy by wreszcie odwalili sie od drobnej przedsiębiorczości a zajęli tymi co naprawdę kradną ale czy to możliwe? Niejaki prof Modzelewski njpierw zobił najbardziej łupieżcze prawo podatkowe za rządów poprzednika Belki w latach 90 a obecnie krytykuje znacznie łagodniejsze prawo podatkowe jako ekspert, bo z jednej strony go wywalili to przeszedł na drugą.
slan2449 / 2016-03-03 11:32
Nie trzeba być żadnym fachowcem,żeby skazać dziadka sprzedającego koło od roweru na zapłacenie podatku,ale żeby udowodnić oszustwa podatkowe na grube miliony trzeba się znać na swojej robocie.Nawet za nietrafione decyzje,niszczące podatników urzędnik nie ponosi odpowiedzialności a państwo wypłaca odszkodowania z naszych pieniędzy.
Addast / 83.12.50.* / 2016-03-03 11:31
Ale ,,malutkiego'' łatwo złapać, ukarać i w statystyce jedna sprawa wykryta więcej. W dużej firmie z zastępem księgowych, prawników, doradców, urzędnik US ,,głupieje''. Jednak należy wykazać się skutecznością i należy ,,gnębić''małego! A pan Modzelewski, hmmm. Jako twórca pierwszej ustawy o VAT, tworzył ją, a następnie doradzał jak jej unikać! Czy to nie stanosi ,,konfliktu interesów'' ale brzmiało to że doradzał. Jeśli ta ustawa by była CZYTELNA, JASNA, PRZEJRZYSTA, ZROZUMIAŁA DLA PODATNIKA, nie było by tylu przekręciarzy i pola manewru do nadużyć! Jednak kolejny raz mamy korzystać z usług tego pana! I kolejny raz , będzie bubel nie zrozumiały dla urzędników US jak i zwykłego podatnika!

Najnowsze wpisy