Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Wyświetlaj:
Ignacy Pankracy / 91.216.213.* / 2016-03-03 11:22
Powiem szczerze. Tacy urzędnicy w wolnej Polsce, powinni zostać skazani prawomocnym wyrokiem sądu i powieszeni. To zwykli bandyci i złodzieje! Mafia jest lepsza!
urwis / 79.186.13.* / 2016-03-03 11:21
łatwiej przecież zabić komara, niż lwa !!!!
adalbert577 / 89.71.4.* / 2016-03-03 11:21
Miejsce akcji Kościerzyna dotyczy kosztu wywozu śmieci dla domków letniskowych. Opłata całoroczna wynosi 600 PLN niezalęznie od tego czy masz śmieci i czy wogóle tam jesteś to ich nie interesuje ma być płacony tylko szmal. Pytanie czy to są koszty wywozu czy characz dla gminy ?
bzik941 / 194.99.117.* / 2016-03-03 11:20
Jak się w Urzędzie Skarbowym zatrudnia samych pociotków, którzy nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu rynków kapitałowych, transferowaniu pieniędzy a nawet nie znają ustawy o podatku czy to VAT czy dochodowym, tylko kiedyś widzieli jak sasiad jagody sprzedawał to czym taka osoba moze się zajmowac?
evedddd / 62.87.243.* / 2016-03-03 11:20
moja mama pracowła w skarbówce. Mówiła w domu, że biorą się tylko za drobnicę, za szaraków, bo "ołów szkodzi" - zwyczajnie sie bali ludzi z miasta ruszać a jak próbowali kontrolowac naprawde bogatych, to taki pojawiał sie od razu w obstawie 3 adwokatów, a często bezpośrednio interweniował u dyrekcji tak że postępowanie odgórnie zostawało zamknięte przez polecenie z "góry". Taka jest prawda i realia.
Alek77 / 86.139.72.* / 2016-03-03 11:20
Teraz mamy policje od wszystkiego, a bedzie jeszcze gorzej bo PiS zmierza w kierunku panstwa faszystowskiego w ktorym wladze maja przerozne sluzby specjalne.
Aadaś / 89.74.166.* / 2016-03-03 11:19
naczytali się o tacie Kulczyka który handlował runem leśnym na trasie Warszawa-Berlin a potem Jasiowi dał do skarbonki pierwszy milion...
ASASSAASASASAS / 37.47.41.* / 2016-03-03 11:19
Do mnie do masarni chcieli wejść w związku z podejrzeniami wałów związanych z olejem napędowym i bioopałem który produkuje z tłuszczy odpadowych które skupuję z całej okolicy po 10zl za tonę jako odpad nawet rozszerzyłem działalność gospodarczą o utylizację i przerób tłuszczy. Ale do rzeczy przyjechała ekipa ze skarbówki wjechali na plac i pach się się do środka na co lekarz weterynarii grzecznie i kulturalnie poprosił o książeczki zdrowia na co usłyszałem że nie mają na co on że nie mają wstępu na teren zakładu bo ustawa o zdrowotności żywności jest nad ich ustawą zadzwonili gdzieś i się zabrali w niewiadomym kierunku. za 2 dni przyszło pismo że mam dostarczyć do US dokumenty wiec dostarczyłem a że dokumentów jest cała kupa to dostarczam co potrzebują i kontola zaraz będzie trwać 6miesiecy i mój radca i adwokat zamierzają złozyc skarge na niękanie i przeciąganie kontroli. Wystarczy działac zgodnie z prawem i przepisami
Roman704 / 37.248.254.* / 2016-03-03 11:39
u mnie kontrola trwała prawie 2 lata, tak więc masz jeszcze trochę czasu....
podatnik 1111 / 217.99.191.* / 2016-03-03 11:18
Wszystkie duże firmy to mafia lub FIRMY POLITYKÓW a urzędnik ma problem ruszy mafię to w najlepszym wypadku dostanie po pysku a ruszy polityków-to wyleci z pracy więc kontroluje sprzedawców jagód fryzjerów i kioskarzy bo co mu zrobią -nawet jak ich ukarze nieprawidłowo to i tak nie mają pieniędzy żeby pójść do sądu
Celikaa / 213.199.219.* / 2016-03-03 11:53
Może nie do końca ale trochę racji masz.
Nie chodzi tu jednak, że urzędnicy nic nie robią, bo jak jest sprawa, to nie mogą jej sobie do szuflady włożyć - taki tok rozumowania przejawiają tylko ignoranci, którzy nawet dnia w urzędzie nie przepracowali - tylko środki finansowe jakie posiada bogaty oszust są niewspółmierne do możliwości urzędnika. Taki oszust przy pomocy doradców i wszystkich kruczków prawnych, kłamstw za które nie ponosi kary jest w stanie zdziałać bardzo dużo. Może np. przedłużać cały proces, utworzyć spiralę spółek i spółeczek aby tak skomplikować wszystko, że wykrycie oszustwa jest praktycznie niemożliwe ze względu na okres przedawnienia lub podpierać się kłamstwami innych jemu podobnych, przekupić bezdomnego żeby potwierdzał nieprawdę itp. Jeśli to nie wyjdzie, to zawsze pozostanie sąd, w którym białe nagle jest w stanie zrobić się czarne.
pucio 54 / 185.78.148.* / 2016-03-03 11:41
Ja jestem współwłaścicielem zatrudniającej nieco ponad 100 pracowników -CZY to dużo dla ciebie właśnie taka DUŻA FIRMA ..Wszelakie kontrole mam kilka razy w roku+ coroczne OBOWIĄZKOWY AUDYT - badanie prawidłowości księgowania przez księgowych zewnętrznych -za który corocznie płacimy 17tyś/zł .......Sąsiad obok mieszka w chałupie ze dwa razy droższej jak moja a samochód sąsiada i jego żoną jest kilka razy więcej wart jak Mój wart dziś 100tyś. Ja jestem dla wielu podobnych do ciebie oszustem i krwiopijcą -TO KIM dla Ciebie jest MÓJ sąsiad który troszkę handluje samochodami i z tego co się orientuje płaci kilka razy mniej podatków jak JA.......Czemu On nie zasługuje na część tych kontroli co Ja........A tak mnie ŁATWIEJ/prościej kontrolować
watwat / 46.238.231.* / 2016-03-03 11:18
Zmniejszyć VAT bez możliwości jakichkolwiek odliczeń i sam się uszczelni.
cvq / 94.78.181.* / 2016-03-03 11:17
To samo robi(ła) policja dla poprawienia swoich statystyk.np. rowerzyści po piwku. (nie mylić z narąbanymi).
Pinokio1093 / 81.6.191.* / 2016-03-03 11:15
Żadne niebezpieczeństwo kontrolować państwowe firmy, zbierających jagody czy grzyby itp. Gorzej z mafiami wyłudzającymi VAT - tu można dostać w czapę lub narazić rodzinę. I stąd najazd na drobniutkie sprawy i fałszywe wykazywanie aktywności.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-03-03 11:14
Jest rzesza urzędników nic ni robiących ,Jesteś uczciwy płacisz to cię zniszczą Byle tepak bo mu ktoś w łape dał.To ten uczciwy jest zmuszany do kombinacji.bo wie ze zaraz i jego zniszczą Gdyby nie było korupcji w tym urzędzie Polska nie miała by długów.Najgorsze zło to urzędy skarbowe.Płacić trzeba ,ale uczciwie A łapownictwo w tym systemie jest na wysokim poziomie.
USUSUS / 83.9.141.* / 2016-03-03 11:13
Bylam swiadkiem okolo 5-ciu lat temu,jak przedsiebiorca rozmawial w duzym pokoju (piec stanowisk ) z urzedniczka na temat swoich rozliczen,urzedniczka zachowywala sie jak poddana.Inna pracownica rozliczala z jakis innych spraw kobiete o malych dochodach,urzedniczka,byla zimna,bardzo sluzbowa i stanowcza,oto TWARZ US.
klops / 81.18.207.* / 2016-03-03 11:13
Nawet głupek wie, że tzw. przekręty na miliardy z VAT dokonują grupy przestępcze nie cofające się przed niczym. Natomiast takie działania jakie teraz prowadzą urzędnicy skarbowi niczym im nie grożą. Mafii to oni się boją i taka jest rzeczywistość. Z mafią rozmowa jest prosta, jak się nie uda przekupić to po prostu "urwą im łby" i będzie to dobra przestroga dla innych nadgorliwych urzędników skarbowych. Żeby wygrać z przestępczością zorganizowaną walkę np. o VAT trzeba wsparcia urzędników nie jakąś głupią policją skarbową tylko byłymi członkami oddziałów antyterrorystycznych policyjnych lub specjalnych wojskowych zaopatrzonymi w bardzo duże uprawnienia i możliwości.

Najnowsze wpisy