Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Wyświetlaj:
Veritas ten sam / 156.17.194.* / 2016-03-03 09:56
Wina przede wszystkim PO ale i PiS psuje resztki co pozostały. Tam od 8 lat nie było podwyżek, uciekają ludzi mądrzy a zostają przeciętni i słabi oraz emeryci /za chwilę/. Sygnalizowałem problem od wielu lat , a łapanie sprzedawców jagód czy grzybów jest łatwe, natomiast rekiny od Vatu to m. in. dawne gangi, które potrafią nawet skrzywdzić.
joooziek / 83.6.194.* / 2016-03-03 09:56
Tak się dzieje od zawsze w tym kraju. Qrestwo urzędników, głupota polityków i heroizm naiwniaków. Brawo...Polskaaaaaa...białoczerwoniiiiiiii.......!!!!!!
drd / 93.159.19.* / 2016-03-03 10:01
Politycy nie sa glupi, sa elementem machiny - niestety
M16 / 83.6.204.* / 2016-03-03 09:56
Stonka , albo inna franca wystawi sama sobie fakturę kosztową na 100 mln i jest git.
Tak sie robi polackich w trąbę .
windykator / 176.103.161.* / 2016-03-03 09:55
Najlepiej małego gnębić bo się nie pozbiera, bo mi nie zagrozi życiem etc. Taki kontroler do mafii nie pójdzie bo ma rodzinę lepiej babcię na chodniku ukarać za sprzedaż koperku.
vianoce / 31.61.136.* / 2016-03-03 09:53
Bo urzędnicy skarbowi to ćwoki, które nie odnajdują się w przekrętach na wielką skalę.
Skala ich umysłów pokrywa się ze skalą wykrytej nielegalnej sprzedaży kilograma jagód.
podatniczka / 193.43.144.* / 2016-03-03 10:16
kiedyś złożyłam po terminie roczne zeznanie podatkowe, rozliczenie razem z mężem, us kazał mi je skorygować, ale nie odebrałam wezwania; zatem po 3 latach przyszli nagle, niemal wtargnęli do domu i kazali pokazywać całość dokumentacji z mojej działalności gospodarczej za ostatnie 3 lata; zapytałam co jest powodem takiej kontroli - dostałam odpowiedź, że ponieważ nie złożyłam korekty do tego zeznania sprzed 3 lat, to oni przyszły na kontrolę; ale pytam czemu kontrola mojej działalności, skoro to zeznanie roczne z mężem, na to odpowiedzi nie było; potem pytam, czy mają odnotowane że odebrałam wezwanie do złożenia korekty i nie zastosowałam się do wezwania, a urzędnicy na to, że maja w dokumentach info, że rzeczywiście awizo zostało nie odebrane; ale zamiast wysłać list ponownie, po 3 latach raczej postanowili kontrolować; siedzieli u mnie 2 tygodnie, nawet nie pytając czy mam czas na ich obsługę, a dodam, że w czasie kontroli moja działalność już była zamknięta, a ja byłam na macierzyńskim; uznali z góry że musze poświęcić im z dzieckiem u piersi (tak karmiłam siedząc w salonie przy urzędnikach) dwa tygodnie; po tym czasie, ponieważ przeglądanie dokumentów nie miało końca, spakowałam do torby wszystko co sobie życzyli, poprosiłam o protokół z odebrania dokumentów i wyprosiłam urzędników z domu, bo chciałam wreszcie spokojnei się po tyłku podrapać po porodzie; efekt kontroli - uchybienia typu - nie zafakturowałam 13,50 brutto ze sprzedaży internetowej, albo zafakturowałam 2,5 za dużo w stosunku do sprzedaży; tłumaczyłam, że klienci zamawiają towar, a potem dzwonią i zmieniają asortyment, zatem różnica w zamówienieu i fakturze może wystąpić; takich uchybień nie przekraczających 15 zł była kilkanaście; wszystko pieczołowicie zostało zaprotokołowane; kontrola poza moim domem trwała jeszcze miesiąc; potem złożyłam rzeczoną korektę i okazało się, ze us musi zwrócić mi z odsetkami kwotę prawie 400 zł w stosunku do pierwszego zeznania; i jaki to miało sens skarbowy - kilku pracowników US pracowała nad tym około 2 miesięcy i w efekcie US dopłacił mi kilkaset złotych.... to jest skuteczność naszych organów :)
Polska rzeczywistość / 194.9.52.* / 2016-03-03 09:55
Siedzą na tych stołkach od lat 80tych nauczeni innego ustroju. Robili co chcieli, jak chcieli i gdzie chcieli i większości tak zostało.
Polska rzeczywistość / 194.9.52.* / 2016-03-03 09:51
Najprościej ścigać ludzi próbujących godnie żyć zarabiając na chleb na przeżycie żyjących z dnia na dzień niż poważnych przedsiębiorców czy różnych innych ludzi obracających milionami ponieważ do nich nie mają się jak dobrać albo się boją lub też siedzą cicho z różnych względów. Taka jest rzeczywistość.Czy kapitalizm czy socjalizm biedny zawsze w d..e będzie bity.
,,Durne''lex / 83.9.167.* / 2016-03-03 10:02
Klasyczny przyklad debilizmu prawa-zalozmyze w trakcie roku pomyliles sie w naliczaniu podatku o 1 zl.bedac uczciwym podatnikiem przy zeznaniu rocznym chcialbys to skorygowac.I teraz zaczynaja sie klocki-z automatu dostajesz mandat karny(od 300 do 500zl).Ake jak to zataisz i wyjdzie w trakcie kontroli-przyznajesz sie do winy i wtedy pacisz ta zlotowke +odsetki.i nie zostajesz napietnowany.(bo jak sam to zrobisz e rocznym to juz jestes traktowany jak przeatepca).a wystarczy kilku ksiegowych posluchac to wam powiedza o setkach takich debilnych przepisow ze glowa siwieje.takie prawo promujace przestepcow mamy..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marek56.b / 83.26.41.* / 2016-03-03 10:01
Boją się bo wiedzą że ktoś ich odwiedzi i ich rodziny. Wiem to po sobie bo wybili tylko nam szyby przez pomyłkę. To miały być szyby obok i była to akcja w kilku miejscach na raz.
The Pinnacle / 86.187.60.* / 2016-03-03 09:49
PiS rozpieprza Polskę, ale co tam, najważniejsze są miesięcznice i kasa dla Rydzyka
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
c c / 83.10.197.* / 2016-03-03 09:53
Rozpieprzyło to PO.Gdzie wtedy byłeś łajzo?
qwdqwd / 89.191.144.* / 2016-03-03 09:49
trudno? Jak się da po kieszeni urzędnikom, to się da. A urzędnicy niech sie ubezpieczją od złych swoich decyzji jak lekarze - w końcu niech podatnik przestanie płacić za błedy urzędasów.
dociekliwy_typek / 95.40.88.* / 2016-03-02 23:09
skoro autorem ustawy o VAT jest modzelewski to wiadomo kogo ścigać a te stracone miliardy
jo44 / 89.67.115.* / 2016-03-02 22:26
Babcie, babcie klozetowe ścigajcie - będzie "praca" na wyjeździe w terenie. Niedługo lato, idealne zajęcie na całe wakacje ..A jak operator robi wała na dziesiątki milionów to cisza .. wszystko ok..
raf2131 / 195.147.167.* / 2016-03-02 19:24
pytanie ile kosztowala nas podatknikow ta inspekcja i sprawa w sadzie. Ci inspektorzy powinni zostac wylani z pracy i pokryc z wlasnej kasy koszty tej operacji. Niestety bezmozgi rzadza tym panstwem. Wyludzenia VAT to kilka miliardow rocznie gdzie tu jest urzad skarbowy. Google, ebay , amazon dzialaja na polskim rynku zarabiajac kase nie placac ani grosza podatku w polsce. Gdzie tu jest urzad skarbowy . Powinni sie wiaz za prezesikow i dyrektorkow w urzedzie skarbowym . Powinno przewietrzyc ta "szatnie"
Mol183 / 46.174.231.* / 2016-03-03 10:08
Niekoniecznie urzędnicy. Miałem kontrolę , z urzędnikami kontrolującymi bardzo miła współpraca. Prowadzę jednoosobową działalność, usługi dla przemysłu. Gdy kontrola dobiegała końca i poszli po podpis do kierownika ten podważył całą ich pracę i kazał szukać aż coś znajdą. Urzędnicy mnie przepraszali za zaistniałą sytuację. Na tego idiotę kierownika było podobno masę skarg i w tej chwili jest przeniesiony do Przasnysza. Wyrazy współczucia dla prowadzących działalność w tym mieście.
zapytajnik / 89.229.168.* / 2016-03-02 19:03
Bardzo dobry artykuł. Moim zdaniem należałoby zlikwidować podatek VAT. Przecież mamy obecnie tak wspaniałych ekonomistów, którzy coś wymyślą. Prawda panie były premierze Kaczyński?
gg1838 / 178.37.18.* / 2016-03-02 18:38
bardzo mi sie podobają PwC i Modzelewski, którzy zarabiają na doradzaniu molochom jak płacić najmniej podatków i stosować optymalizację, w ich interesie jest zagmatwany system podatkowy bo jeśli wszystko było proste mało kto by chodził do doradcy, czyli napiszą prawo czyli zamieszają bardziej aby jeszcze lepiej mogli doradzać ?
rzudy / 89.66.216.* / 2016-03-02 17:55
Trzeba urzędników szkolić, szcsegolnie tych myślących, a część urzędników zapewnw trzeba zwolnić...haki glupkiem trzeba być aby ścigać babulke co chce dorobić albo zarobić na sprzedaży kilku słoików jagód albo grzybów. Ale taka kobieta się nie obroni...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Babcia z jagodami / 46.9.228.* / 2016-03-02 17:31
Zerowe kompetencje urzędasów nie pozwalają walczyć z inteligentnymi przestępcami, łatwiej jest ścignąć babcię z jagodami czy sznurówkami na bazarze

Najnowsze wpisy