Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka zniszczyła firmę. Skarb Państwa broni się przed rekordowym odszkodowaniem

Skarbówka zniszczyła firmę. Skarb Państwa broni się przed rekordowym odszkodowaniem

Wyświetlaj:
Obywatel Robert / 79.186.23.* / 2016-04-08 11:38
Wniosek o ogromne odszkodowanie jest bezzasadny ponieważ opiera się wyłącznie o optymistyczne prognozy. Firma w tym czasie mogłaby zbankrutować, mogły zmienić się warunki prowadzenia biznesu np mogła wejść konkurencja. Czy biznesmen udowodni, że z konkurencją radzi sobie np. łapówką??
bz67768 / 194.145.205.* / 2016-04-08 11:59
Mylisz się. To ogromne odszkodowanie już uwzględnia prawdopodobieństwo bankructwa firmy. Dlatego jest takie małe. Jakby zakładało wariant optymistyczny, to mogłoby się okazać, że całe PKB nie starczyłoby na pokrycie strat. Przez 20 lat optymistycznie można zbudować firmę wielkości Apple albo Google. Realnie jednak mało komu się udaje. Ale z drugiej strony mało firm o ugruntowanej pozycji i stabilnym zysku netto bankrutuje. Dlatego w dużym uproszczeniu patrzy się na inne firmy z tego samego sektora gospodaki w tym samym okresie i liczy średnią. I z tej średniej spokojnie mogło wyjść prawie 1 mld zł, w końcu mówimy o okresie 20 lat.
jpojojojo / 89.74.136.* / 2016-04-08 11:37
przedw wszystkim do więzienia powinny pójść te osoby ze skarbówki, które zawiniły. i to na dożywocie
precz z układami w urzędach / 178.36.241.* / 2016-04-08 11:36
Niech nikt z Was, drodzy Forowicze, nie wierzy w zwykłe błedy pacownika "skarbówki" lub prokuratora !!! - każda taka sprawa to celowe, wykonane z odgórną premedytacją, niszczenie konkurencji. W czasie, gdy wielkie biznesy przysługiwały tylko gangom z WSI niszczono w białych rękawiczkach wszystkie próby wybicia się drobnego przedsiębiorcy z jakimś doniosłym, ciekawym, a zwłaszcza intratnym biznesem. Wiem o tym dobrze , bo pracowałem kiedyś w tym aparacie i poznałem to od podszewki. Nawet sędziowie NSA orzekali różnie w takich samych sprawach (zaleznie od potrzeb). Szczyt tego przypada na późne czasy "balcerowiczowskie", a więc rządy Buzka... oraz 'millerowskie". Również rządy PO wspierały, albo,(jesli ktoś woli łagodniej), przymykały oko na takie bandyckie rozgrywki... Pozdrawiam wszystkich drobnych przedsiębiorców zmuszanych do utrzymywania tej kasty darmocjadów urzędowych.
folio / 78.88.210.* / 2016-04-08 11:51
wiadomo, ale przecież fortuny WSI-owych same nie urosną. Od okrągłego stołu się na nie zrzucamy, a gdy ktoś chce to ukrócić to jak nie samobójcze śmierci, to protesty. Brońmy ich dalej. Ich dzieci rodzą się wyjątkowo uzdolnione , a nasze się cieszą z jakiejkolwiek pracy. Niedawno podano informacje, że ojciec niejakiej aktorki Kazadi był zamieszany w FOZZ. no i urodziło mu się zdolne dziecko. a to nie na nich zrzucili się podwykonawcy autostrad? Nowa szlachta z odpowiednimi korzeniami rości sobie prawo nie tylko do naszych pieniędzy, ale i do tego zeby nas pouczać. nic nie poradzimy
T. / 81.190.62.* / 2016-04-08 11:41

Nawet sędziowie NSA orzekali różnie w takich samych sprawach (zaleznie od potrzeb).

A dzisiaj opozycja grzmi na całą Europę zarzucając p.Ziobrze, aby nie wtrącał się do sądownictwa...
ewa86 / 83.11.133.* / 2016-04-08 11:35
Skoro urzednicy panstowi są winni to Państwo niech płaci ODSZKODOWANIE!!!
Realista / 217.99.16.* / 2016-04-08 11:35
Państwo to my wszyscy !! Ja się pod tym nie podpisywałem !!! a nie nie mam ochoty dopłacać za błędy urzędnika , znanego z imienia i nazwiska !!!! Zamknąć sejm dla lobbystów ( łapówkarzy i grup interesów) i zacząć tworzyć prawo dla POLSKI I POLAKÓW. Prawo powinno być napisane tak jasno by nie wymagało interpretacji..
KK679 / 89.65.114.* / 2016-04-08 11:34
Czy winny urzędnik już siedzi, a komornik licytuje jego majątek na poczet odszkodowania???
TB / 95.40.198.* / 2016-04-08 11:34
W KOREI PÓŁNOCNEJ TAKI URZĘDNIK POSTAWIONY ZOSTAŁ BY POD MUR I TRACH , I W POLSCE TRZEBA ZACZĄĆ STOSOWAĆ KARĘ SAMOWOLI BO TU NIC NIE ZMIENI !!! POD MUR I ROZSTRZELAĆ W P**** !!! TRZEBA JASNO TO POWIEDZIEĆ KARA ŚMIERCI MUSI BYĆ !!
trym / 83.5.77.* / 2016-04-08 11:34
A mnie zastanawia dlaczego odszkodowania za błędy urzędników mam płacić np. ja (bo tzw. Skarb Państwa to są m.in. moje pieniądze, pieniądze obywateli a nie urzędników)? Jeśli ja popełnię błąd w pracy to sam ponoszę odpowiedzialność prawną jak i finansową. A w zasadzie to pokrywana jest z ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej, za które sam płacę. Dlaczego w Polsce urzędnik jest świętą krową? Nie ponosi w zasadzie żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje? I przede wszystkim dlaczego pracownik działa na niekorzyść swojego chlebodawcy??
Sebus123 / 31.1.185.* / 2016-04-08 11:32
Pal sześć tą "prawniczo-ekonomiczną" nowomowę. Ja mam tylko pytanie DLACZEGO ja (jako podatnik skarbu państwa) mam płacić za jakiegoś urzędnika, który ZŁAMAŁ prawo i jeszcze zgarnął premię za "wykrycie przestępstwa podatkowego" (którego ewidentnie nie było). Najpierw powinien być osądzony za przekroczenie uprawnień a następnie zapłacić odszkodowanie - wtedy podobne afery byłyby rzadsze a ustawodawca musiałby się postarać o lepsze przepisy, żeby znalazł KOGOKOLWIEK do walki z przestępczością gospodarczą..
Oczy / 213.240.90.* / 2016-04-08 11:37
Tak po krotce: dlatego, ze TY, jako podatnik oplaciles jego dzialalnosc.
T. / 81.190.62.* / 2016-04-08 11:30
Jak długo już żyję w tym kraju , a przeżyłem dużo , to głównie Urzędy Skarbowe zawsze robiły wszystko, aby drobnego przedsiębiorcę wydoić z pieniędzy maksymalnie do cna. Już nie wspomnę o niszczeniu polskiej przedsiębiorczości. Jak w łapę nie dostanie to będzie Go gnębił,zwłaszcza w małych miejscowościach.
Dzisiaj po 25 latach przemian ustrojowych nadal trwa podobny proceder. Urzędy Skarbowe, obecnie Urzędy Celne,komornicy itp. wszyscy dążą do jednego,unicestwić kury które znoszą im "złote jaja". Zniszczyć wszystkich tych ,dzięki którym dostajemy pensje.
Mówi się o niszczeniu przedsiębiorców przez urzędy. Nieprawda,to ludzie tam pracujący niszczą innych ludzi,którzy są od nich bardziej operatywni,przedsiębiorczy ,wykazujący się wysoką kreatywnością w swoim działaniu.
Jest to zwykła polska zawiść, że inny człowiek obrotniejszy w interesach,lepiej sobie w życiu radzi od urzędnika pracującego za stałą pensję. I taki urzędnik jak widzi, że operatywny, drobny przedsiębiorca ,któremu akurat dobrze idzie w interesach i zarabia 10 razy więcej od niego to spać po nocach nie może.
W związku z czym jeśli tylko jest to możliwe to robi wszystko, aby takiemu przedsiębiorcy zaszkodzić.
Natomiast żaden z pracowników urzędu nie ponosi za takie postępowanie kary . Karę płacimy my ,obywatele. Wysokie odszkodowania poszkodowanym przedsiębiorcom wypłaca się z budżetu państwa, zaś urzędnik śmieje , że dopiął swego i komuś w końcu zdrowo dołożył.
Taka niestety jest prawda. Myślę ,że teraz nadszedł czas aby z tym wreszcie skończyć .
zulka22 / 37.47.45.* / 2016-04-08 11:40
Nie masz co się łudzić - nie skończą. Rodziny posłów także prowadza działalność gospodarczą a posłowie nie chcą by mieli oni kłopoty z fiskusem.
T. / 81.190.62.* / 2016-04-08 11:46
Jak na razie to jeszcze wierzę ,że być może PiS w końcu naprawi Polskę po 70 latach powojennego istnienia.
.Ale-ja / 83.29.236.* / 2016-04-08 11:29
Interesuje mnie jedno! Czy winni zaistniałej sytuacji urzędnicy ponieśli jakieś konsekwencje finansowe?
jr / 178.219.129.* / 2016-04-08 11:27
dlaczego panstwo czyli my mamy płacic za pyche ,chciwosc urzednikow ich niekopetencje nierzetelnosc? ci urzednicy maja swoich przełozonych co ich decyzje podpisuja jeszcze ich przełozeni..Nalezy ukarac surowo tych urzednikow i ich przełozonych ,konfiskata mienia a takze wiezieniem..wiem co pisze bo mam tez problem z yrzednikami nadzoru budowlanego ,gdzie matacza ,kłamia przedłuzaja itd i tez mam zamiar starac sie odszkodowanie za utrate zdrowia ale od razu bede wnosił aby to urzednicy pokryli koszty a nie panstwo
olo476 / 91.224.118.* / 2016-04-08 11:26
wszystkie te parchy z US które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do zrujnowania tej firmy powinny na wiele lat zostać wpakowane do kryminałów i zmuszone do zapłacenia potężnych kwot na cele społeczne
bożena720 / 91.196.14.* / 2016-04-08 11:26
pomijając, że to odszkodowanie płacone będzie z m.in . moich podatków, to jak najbardziej należy się temu Panu. Szkoda tylko, że nie można obciążyć tą kwotą urzędników, którzy wydawali błędne decyzje
zaurzednikami-tepic-zlodziei / 91.123.183.* / 2016-04-08 11:31
dla Twojej informacji, Urzędnicy również płacą podatki, marnie zarabiają i wyłapując oszustwa podatkowe bronią skarbu państwa, czyli wykonują swoją pracę poprawnie, bo inaczej zostaliby zwolnieni. To jest jak z policją, byle mandatów natrzaskać, bo inaczej słabiutko, z tym że policja ma premie za mandaty, a Ci damski c h ....j.
T. / 81.190.62.* / 2016-04-08 11:38
Że zawsze były naciski z Min.Finansów aby wykonać "plan", to wiemy . Nie wiem tylko jak jest dzisiaj. W tzw.nowej Polsce.
lBolek / 89.64.210.* / 2016-04-08 11:36
Co ty chrzanisz. Facet wielokrotnie się odwoływał od decyzji i nikt nie zauważył błędu? Niemożliwe. Skarbówka to zorganizowana grupa przestępcza o charakterze mafijnym. Urzędnicy powinni pokryć straty, a jak nie to odpracować w obozach pracy nawet do śmierci. A jeśli się boją popełnienia błędu to niech się ubezpieczą albo zmienią pracę. Nie może tak być, że urzędnicy niszczą firmy, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, nawet nie muszą zwrócić nagród jakie dostali za prowadzenie tych spraw, a my musimy się zrzucić na odszkodowania, które słusznie poszkodowanym się należą.
księgowy180 / 83.26.102.* / 2016-04-08 11:26
Najpierw kradną pieniądze z firm w majestacie "prawa" a potem mają ogromne trudności zwrócić je na podstawie wyroków sadowych. No i tak działa prawo w Polsce. A winnych i odpowiedzialnych których trzeba by ukarać po prostu NIEMA

Najnowsze wpisy