Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbowy James Bond z nowymi uprawnieniami?

Skarbowy James Bond z nowymi uprawnieniami?

Money.pl / 2006-04-20 12:56
Komentarze do wiadomości: Skarbowy James Bond z nowymi uprawnieniami?.
Wyświetlaj:
Ela / 83.27.121.* / 2006-04-24 08:46
No pięknie ANTYTERRORYŚCI SKARBOWI! Kupcie im pożądne pistolety i karabiny. Będą przychodzić po nas i kuć w kajdany, bo przeciez każdego z nas za jakiekolwiek wykroczeie będa traktować jak bandytów niebezpiecznych, tak jak zrobili z moim kolegą, wypuścili go po tygodniu bo on przecież nic nie zrobił, ale sąsiedzi i dzieci zdążyły się napatrzeć na "tatusia przestępce". Boże! może zajęlibyście się tworzeniem jasnych przepisów! I korupcją jaka panuje tam na górze!!!!!!!!!1
Czesław / 87.99.32.* / 2006-04-23 20:30
to zwkła ciuciubabka, żal mi Pani Zyty
elaborat pretensji / 85.232.230.* / 2006-04-22 16:22
Gdyby większość Polaków (jakieś 70%) umiała słuchać, umiała liczyć, analizować, ale przede wszystkim umiała obserwować, to od 7 miesięcy mielibyśmy o wiele, wiele lepiej.
Wystarczyło dać władze PO i pozwolić im wprowadzić podatek liniowy i kilka innych ustaw. Reakcje na rynku sa BANALNE do przewidzenia!!!!

NIE MOGE PATRZEĆ JAK PRZECHODZI POLSCE TAKA WSPANIAŁA OKAZJA KOŁO NOSA. PROSTY KOWALSKI NIE MA ZIEOLNEGO POJECIA CO DZIEJE SIE NA RYNKACH SWIATOWYCH, JAKIE SA NASTROJE INWESTOROW, GDZIE SZUKAJA ONI MIEJSCA DO ULOKOWANIA KAPITAŁU.

NOWE PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ SA O WIELE LEPSZYM MIEJSCEM DO LOKOWANIA KAPITAŁU NIĆ CHINY.

TUTAJ WSPÓŁCZYNNIK JAKOŚCI DO CENY JEST NA NAJLEPSZYM POZIOMIE (CHYBA NAWET NA ŚWIECIE)

Moje prognozy były takie na koniec roku:

Wzrost wartości złotówki i szansa osiągnięcia nawet 3,20 za euro pod koniec roku.

Paradoksalnie eksport NIEZALEŻNIE od waluty szedł by do góry, ( zresztą to widać nawet obecnie po indeksach), zjawisko proste do wytłumaczenia na poziomie psychiki konsumenta.

siła nabywcza pieniadza rosnie i pensje rosną.
Zachodnim koncernom nie oplaca sie wywozic waluty z kraju wiec inwestuja na miejscu, to pociaga wzrost zatrudnienia.

Gospodarka się rozkręca, można nawet było osiągnąc 10%!!! Ona to dalej robi, ale nastroje inwestorów są o wiele, wiele gorsze i są bardziej ostrożni.
Generalnie rządy PO wywindowałyby Polskę na arenie miedzynarodowej bardzo wysoko. Ale:...
Jeśli i prawda i z tego nas nie zwiedzie,
nową przypowieść Polak sobie już kupił,
jak i przed szkodą tak i po szkodzie
GŁUPI, GŁUPI, GŁUPI!!!!

aaaa, mam w d...e ten kraj, znam dwa języki, i tylko dlatego że
mam tu nawet fajną robotę jeszcze siedze, ostatnio nawet chciałem wyjechać, kolega mi załatwił świetną pracę,
za 7x wieksze pieniadze, ale... coś innego mnie trzyma, lecz jak sie to wkrótce skończy to pakuje sie, i nie wracam, nie wracam do kraju ktory od 500 lat sie nie zmienił, i nie zmieni,
za komuny było w jednym lepiej, tej głupoty przynajmniej nie było widać, teraz ona wyłazi z ukrycia,
W tym kraju będzie można żyć dopiero wtedy jak współczynnik inteligencji do głupoty będzie na poziomie 80/20, a nie tak jak obecnie 20/80. A że młodzi, inteligentni wyjezdżają, to na razie ten współczynnik zszedł do poziomu 10/90. I co ja tu jeszcze robie?
ALKA / 212.76.33.* / 2006-04-27 14:03
Wspaniale sie poczułam czytajac Twoje przemyślenia i wiedza - brawo!, chociaz jeden Polak umie liczyć! Nie wyjeżdżaj, może uda się te "plewy" od władzy usunąć. Młodziez tez jest bardzo potrzebna. Mam 14 letnia córkę i juz mówi, że wyjedzie z Polski.PiS NIE MA CZYSTYCH INTENCJI!
mikesz / 62.40.74.* / 2006-04-22 13:57
dajcie nam jeszcze pasiaki, bo naród (nie oni) to sami przestępcy.
kosa_01 / 83.27.15.* / 2006-04-22 13:42
Cel ? szara strefa? BZDURA
.... a to jest \
xxxxxx / 80.48.130.* / 2006-04-22 10:11
Ten rodzaj ściemniania narodu ma medyczną nazwę -daundssusprzekrętussuszaścianekparafja..bo wystarczy uruchomić stronę internetową aby można było wpisać informację o złodziejach i po bólu ..a ci urzędnicy co p****** w stołki i z nudów spijają hektolitry kawy zajęliby się sprawdzaniem,ściganiem,łapaniem,-przekrętasów--ps..dlaczego mnie nie wybraliście na ministra finansów..????
siwy / 83.8.77.* / 2006-04-21 09:25
Tak się zapętlili w interpretacjach przepisów że teraz brakuje im tylko rozdać pistoleciki i znowu będziemy walić czółkami przed armią nierobów i ignorantów . Prawdziwych problemów przecież oni nigdy nie dostrzegają w swoim urojonym dzialaniu. To kolejne zagrywki żeby banda urzędników , których zapewne wypchnie od koryta elektronika, mieła swoje poczucie ogromnej władzy .Ci ludzie z urzędów naprawdę myślą że w tym kraju można bezkarnie gnoić podatnika a samemu wymyślać następne uwrunkowania do kolejnych kontroli,szkoleń, wdrożeń,interpretacji,itd.
Przecież to się wali!!! już gołym okiem widać że właściwie pozostają w kraju tylko urzędnicy , emeryci i sfrustrowani młodzi ludzie którzy zaraz zrobią to samo i pojadą na rwanie truskawek lub coś bardziej wzniosłego -- bo u nas jeszcze nie zarobisz a już 5 razy cię skontrolują. Niech jakiś zakuty łeb spróbuje u nas uczciwie zarobić , niech walnie ten stołek przecież to takie proste !!! I tak na koniec - ręce i .......... opadają ....
james bond / 153.19.250.* / 2006-04-20 17:06
mamy już policję, mamy służby specjalne tkóre zajmują się ochroną państwa i obywateli, i te instytucje są władne w odpowiednim działaniu nikt nie zabrania karbówce w zwruceniu się do nich by skontrolowali daną osobę, ustawodawca a dokładniej Ministerstwo Finansów chce stwożyć państwo w państwie, już teraz musimy najpierw płacić skarbówce dopiero się odwoływać a co będzie gdy uzysskają pełnie władzy, nie trzeba będzie ABW i spektakularnych zatrzymań wystarczy skarbówka która załatwi wszystko po cichu najpierw zniszczy człowieka a potem dopiero się odwołuj coś nie tak jest chyba najpierw trzeba udowodnić winę, nie znam tekstu ustawy ale rozumując i znając dotychczasową prace skarbówki nie będzie musiała występować do nikogo o pozwolenie na inwigilowanie podatników- chciałbym pracować w takiej instytucji gdzie mogę zniszczyć sąsiada tylko dlatego że jego pies sra mi pod oknem
tere / 194.246.124.* / 2006-04-20 13:51
tu nie chodzi o walkę z szarą, bo w szarej jest większość posłów i przedstawicieli rządu.
chodzi o zwiększenie obciążeń podatkoych tych, którzy i tak płacą podatki, a ponadto - jak ktoś poniżej słusznie zauważył - chodzi o zwiększenie zastępów urzedników (prawdopodobnie rodzin i pociotków posłów).
kukuś / 83.8.5.* / 2006-04-20 19:31
Ciekawa jestem dla czego PIS walczył z komunistami skoro na dzień dzisiejszy wprowadza ustawy od kturych nawet SBkam zrobiło by się gorąco????
Czyli wracamy na stare śmieci tylko z tą różnicą, że tym razem oni u władzy???
wcale nie zdziwiony / 83.31.221.* / 2006-04-20 12:56
Kolejna armia urzędników. A może czas pomyśleć nad zmniejszeniem obciążeń podatkowych?
Bernard / 83.30.93.* / 2006-04-20 17:33
Nie słyszałem nigdy o przypadku żeby ktoś zmarły sam się pogrzebał ani, że jakiś urzędnik sam zlikwidował swoje stanowisko lub obniżył sobie pensję. Nie słyszałem również nigdy o prawdomównym kłamcy ani o uczciwym oszuście. Nie oczekujcie, więc, że urzędnicy skarbowi podejmą pracę nad zmniejszeniem i uproszczeniem podatków! Przecież to nie są frajerzy tylko cwaniacy. Od czasu, gdy zafundowano nam zawodowych posłów i zawodowych radnych, bo diety radnych są wyższe od płac miesięcznych wielu polaków, nikt już nie reprezentuje i nie dba w sejmie ani w radach o dobro wyborców. Z przedstawicieli swoich środowisk, z których zostali wybrani; posłowie radni i senatorowie stali się urzędnikami. Gdy rada 50 tysięcznego miasteczka liczyła 50 radnych, którzy za udział w sesji otrzymywali równowartość swojej dniówki a za udział w komisji po południu otrzymywali równowartość diety pracownika w delegacji, czyli dzisiejsze 22 zł to urzędnicy miejscy byli pod kontrolą społeczną. Od kiedy radny otrzymuje ryczałt 1500zł miesięcznie za udział w jednej trwającej 3- 4 godziny sesji i trzech posiedzeniach komisji trwających 2-3 godziny oraz jednym 2 godzinnym dyżurze, czyli otrzymuje po 100 zł za godzinę to teraz ważne jest, aby robić dobre wrażenie na wyborcach a nie dbać o zbiorowe interesy społeczności, w której się żyje i pracuje. Jak poseł ma reprezentować wyborców, jeżeli większość czasu spędza w Warszawie żyjąc w świecie swoich urzędniczych problemów a nie w świecie, w którym żyją jego wyborcy? Poseł jedzie do Warszawy w specjalnym wagonie z specjalnym przedziałem, więc nie jest narażony na to, na co narażeni są zwykli pasażerowie PKP. Itp.itd…
kaj / 212.160.191.* / 2006-04-22 09:28
bardzo słuszne spostrzeżenia!!!
Nasi WYBRAŃCY tak naprawdę nie są naszymi wybrańcami, bo dzięki spryciarzom, którzy mieli wiedzę jak nas urządzić - uchwalając ordynacje wyborczą, jesteśmy zmuszeni głosować na kolorowe kartki a nie na konkretnych ludzi. I NIE MA SIŁY ABY TO ZMIENIĆ - BO ZMIENIĆ MOGĄ TYLKO CI - KTÓRZY SĄ AKTUALNIE WYBRANI - A ONI NIGDY NIE BĘDĄ ZAINTERESOWANI TAKA ZMIANĄ - MIMO NAWET, ŻE BĘDĄ TO OBIECAĆ W KOLEJNYCH KAMPANIACH WYBORCZYCH.

Najnowsze wpisy