Forum Polityka, aktualnościKraj

Skarga na obwodową komisję wyborczą. Jak to zrobić?

Skarga na obwodową komisję wyborczą. Jak to zrobić?

Wyświetlaj:
Dariusz259 / 109.241.53.* / 2015-10-25 17:45
W moim okręgu wyborczym miałem do Senatu tylko 2 kandydatów. Jeden zły a drugi nieznany. Słabe są takie wybory.
zenon1501 / 159.205.101.* / 2015-05-24 21:22
W lokalu wyborczym w Goszczu na liście obok mego nazwiska był już podpis,a członek tej komisji stwierdził że nic się nie stało a mi chodzi o głupi podpis,i zaczął obsługiwać następnych a mnie zignorował że nie oddałem głosu.
hela / 5.172.236.* / 2015-05-24 20:21
komisja w kedzierzynie w gimnazjum na piotra skargi była niegrzeczna , utrudniała mi wydanie karty , zajęcia byli pogaduszkami a jak się upominałam o katre to straszyli mnie policją po którą wkońcu nie zadzwonili , kogo oni biora do tych komisji ?
Dariusz259 / 109.241.53.* / 2015-10-25 17:41
chyba jakichś zasłużonych towarzyszy.
Alan730 / 80.238.123.* / 2015-05-11 00:20
a ja mam pytanie czemu tak jak moja karta naprzyklad gdzie glosowalem na targowku na Samarytanki 11a miala obciety rog kartki?smierdzi to normalnie jakims skandalem chyba...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jana 570 / 78.8.202.* / 2014-12-01 09:51
W tym roku poszłam na wybory z moją 18-letnią, niepełnosprawną córką, która nabyła praw do głosowania zaledwie kilka dni przed wyborami. Nie miała jeszcze odebranego dowodu osobistego, więc poszłyśmy z paszportem. Taki dokument wystarczył do głosowania ogólnego, ale gdy przyszedł czas na głosowanie lokalne (rady osiedlowe), szanowna Komisja wpadła w panikę, nie wiedząc co robić. Otóż, okazało się, że na listy trzeba było wpisać adres, którego w paszporcie nie ma. Poprosiłam o rozwiązanie tego problemu i dałam Komisji 5 minut. Niestety, niby taka prosta rzecz, a Komisja poległa. Brak kompetencji i wiedzy z miasta Łódź. Pozdrawiam
Mgość / 83.10.117.* / 2014-11-19 20:08
Aby złożyć skargę na namawianie mnie na oddanie karty do głosowania bez wskazania kandydata - powinnam mieć dowody? Jaki - przecież nie poszłam do lokalu z dyktafonem, czy aparatem. Te zgłaszanie skarg jest absurdem. Faktem jest ,że pani podając karty do głosowania mojej całej rodzinie poradziła nam że jeżeli nie znamy kandydatów to lepiej oddać puste karty - co wy na to. Jak mam to udokumentować?
FDA / 188.116.35.* / 2014-11-26 09:44
Gdyby z oprotestowywać wybory bo ktoś rzekomo coś komuś powiedział, to nie ma takiej możliwości aby jakiekolwiek wybory można było zakończyć.
Bo ktoś, komu nie odpowiadają wyniki wyborów, może powiedzieć takie coś jak autorka wpisu.
Ale zakładając że takie coś miało miejsce-choć trudno w to uwierzyć-to musiało nastąpic na pytanie do wydajacego karty "na kogo mam głosować?"
Oczywiście powinna paść odpowiedź "nie wolno mi takich informacji udzielać" ale ktoś zadający takie pytanie wogóle nie powinien chodzić na wybory.
Trzeba skończyć z tym namawianiem do pójścia na wybory wszystkich jak leci.
Bo to obywatelski obowiązek.
Wręcz przeciwnie.Powinno się mówić: jeśli nie interesujesz się polityką i gospodarką, nie wiesz na kogo głosować,w lokalu wyborczym wybierasz wszystkich jak leci od SLD do PIS nie chodź na wybory.
Weź książkę, obejrzyj ciekawy film albo idź z psem na spacer.
Tak będzie lepiej dla Ciebie, dla Polski i dla gospodarki.I to będzie ta Twoja patriotyczna postawa.
Decyzję zostaw tym którzy się na tym znają!
mericio / 217.153.72.* / 2014-11-19 12:37
:OOOOOOOOOOOOO Ludzie to jednak nie są przyjaźnie nastawieni do świata... ;(

Najnowsze wpisy